Povežite se s nama

Politika

Oporba se oglasila: ‘Problem vladajućih je neznanje, netransparentnost i bahatost’

Ivo Jelušić, Ozren Robić i Goran Beus Richembergh obratili su se javnosti povodom sjednice Gradskog vijeća koju je oporba napustila…

Objavljeno

na

Nešto manje od sat vremena trajala je konferencija za novinare koju su nakon 3. sjednice Gradskog vijeća sazvali vijećnici velikogoričkog SDP-a, HSS-a i GLAS-a. Kako su oporbeni vijećnici odlučili napustiti sjednicu, ovom prilikom su se Goran Beus Richembergh, Ivo Jelušić i Ozren Robić osvrnuli na sve što se događalo uoči i tijekom sjednice.

– Kao što znate, cijela oporba napustila je sjednicu Gradskog vijeća i nije to bio nikakav hir, što smo ovom konferencijom za novinare odlučili i pokazati. Imali smo itekako što za reći… – započeo je Beus Richembergh, pa nastavio sa sljedećim:

– Sjednica je iznimno loše pripremljena i vođena. Na njoj je bilo nekoliko točaka koji pružaju priliku za pametne i kvalitetne rasprave, no bile su postavljene tako da je to bilo skandalozno. Zapravo, skandalozno je bilo praktički sve, od načina sazivanja sjednice mimo poslovnika i statuta pa na dalje. Iz poziva na sjednicu može se iščitati da ga je predsjednik Gradskog vijeća sazvao bez pozivanja na ijedan članak bilo kojeg propisa. Uljudno i kolegijalno smo ga upozorili da se radi o kršenju propisa, predložili smo da se na samom početku sjednice okupi predsjedništvo Vijeća, kako bi se mogao na propisan način utvrditi dnevni red, no on je to odbio.

– Osim što ne zna voditi sjednicu i ne razumije propise, predsjednik Vijeća pokazao je još jednu lošu karakteristiku. Pokazao je iznimno visoku razinu snishodljivosti prema gradonačelniku, što je apsolutno nedopustivo i skandalozno, jer kao što s jedne strane predstavnik izvršne vlasti, odnosno gradonačelnik, ima prirodnu potrebu da suzi prostor djelovanja predstavničkog tijela, s druge strane je zadaća predstavničkog tijela da to ne dopusti, neovisno o tome tko čini većinu. Radi se tu o poštivanju digniteta predstavničkog tijela, koje ima izborni legitimitet od građana, koje su birali svi građani, za razliku od gradonačelnika, kojeg su izabrali samo oni koji su glasovali za njega. Dakle, već u samom startu strava i užas… S druge strane, u našoj inicijativi prije sjednice upozorili smo koje su teme posebno važne, a oni su to ignorirali i dezavuirali. I inzistirali da slušamo nekakvu prezentaciju o modelu linijskog prijevoza, koja je nedovršena, a u tim okvirima ne može o njoj biti ni raspravljeno.

– Količina bahatosti koja je pokazana prema nama bila je neizdrživa. Gradonačelnik je sretan i zadovoljan što mu je cijela opozicija napustila sjednicu, ali može likovati samo kratkotrajno. Odluke su donesene nelegitimno, tamo je tolika hrpa budalaština i besmislica, a na to ga nije imao tko upozoriti. A to je najgore što se može dogoditi gradonačelniku, jer ovako ostaje uvjeren da je najpametniji na svijetu, naljepši na svijetu… Ako je to način funkcioniranja, onda je već postao novi Dražen Barišić. Ako i nije, postat će uskoro. A znamo kako je završila ta priča.

– Evo nekoliko primjera… U jednoj točki dnevnog reda, koja se tiče vrlo važnog prostornog uređenja, piše da će se financirati iz proračuna grada za 2019. godinu?! Dakle, to nije tipfeler, nego se radi o starom dokumentu kojeg nitko ne čita, koji je bio na stolu prije dvije godine. Druga stvar, samo vođenje sjednice… Mi smo upozoravali da se o 30 točaka ne može raspraviti temeljito i konzistentno, a što su oni napravili? Protrčali su kroz sjednicu, ne dozvoljavajući čak ni ravnateljima ustanova o kojima je bilo riječ, čija su izvješća bila tema, da kažu jednu jedinu riječ. To je ponižavanje tih ljudi, jer mnogima od njih ovo je bila najteža godina u karijeri. Ne dati im da kažu barem jednu riječ kako su preživjeli tu godinu krajnje je bezobrazno. Da ne govorimo da je među njima i ravnateljica Gradske knjižnice, kojoj je ovo posljednja ovakva prilika nakon više od 20 godina vjernog služenja toj ustanovi!

– Nadalje, mi smo u ponedjeljak na Google kartama vidjeli da u Velikoj Mlaki postoji ulica Brune Bušića. Kako je to moguće ako se o tome trebalo raspravljati dan poslije?! Zar Google ne koristi registar ulica i trgova Republike Hrvatske? Je li netko tu nešto falsificirao? Sve su to detalji koji govore o kvaliteti donošenja odluka na ovoj sjednici. Posebna tema je kako je raspravljena točka o Aglomeraciji… Sve samo i isključivo u svrhu glancanja lika i djela novog gradonačelnika, koji je itekako svjestan da se radi o najvećeoj močvari u koju možemo potonuti, o najvećem razvojnom projektu u povijesti grada. Tamo su neki koji glume eksperte izgovorili gomilu bedastoća, kako o rokovima, tako i tome što se događa kad kod svoje kuće zovete majstore. Dakle, potpune besmislice.

– Gradonačelnik je obećao da će barem saslušati što imamo za reći, a onda i prihvatiti ono što smatra da je konstruktivno i pametno. Mi nismo dobili tu priliku. Dapače, čuli smo samo njegovo dociranje s visine i vrhunski bezobrazluk, a mi to ne želimo u političkom životu grada.

Nakon Beusa Richembergha, riječ je preuzeo Ivo Jelušić.

– Željeli smo sudjelovati na sjednici, ali pod uvjetom da ona ima legalitet i legitimitet. Sad znamo da su goričkom HDZ-u poštivanje procedure, zakona i demokracije teret. Oni jedino u nepoštivanju procedure i u totalitarnom načinu vladanja znaju funkcionirati – istaknuo je Jelušić i nastavio:

– Kod izvršenja proračuna opet nisu poštivali zakonsku proceduru i kasnili su s izvješćem. Zakon jasno kaže da se izvješće o izvršenju proračuna mora poslati do 15. rujna, a mi smo ga dobili 18. listopada. Čak i tu idu na trik, jer su napisali da ga gradonačelnik upućuje 13. rujna, a to Gradsko vijeće nije dobilo. To govori ili da ga nije poslao pa ga je poslije antidatirao, ili da ga je izvjesio na nekakvu oglasnu ploču, gdje već… Mi kao vijećnici to dobili nismo. To govori i da je izvješće bilo gotovo kad smo mi tražili sazivanje sjednice, s predloženim točkama. Proračun prema svemu tome nije transparentan, napravljen je s minimalnom zakonskom formom. A gradonačelnik koji ništa ne krije trebao bi dati na uvid svaki račun koji je plaćen.

– U ovom proračun je manjak prihoda i višak rashoda, enormno je povećanje gradskog minusa, a to govori da je riječ o velikom neznanju u vođenju grada, zatim i aljkavosti, neodgovornosti i bahatosti. Veliki grad poput našega, s petim proračunom u državi, zaslužuje da ga vode veliki majstori. A ovdje je riječ o šegrtima i njihovim pomoćnicima. Oni nisu dorasli vođenju ovakvog grada. Rebalans je utvrđen 26. srpnja na Gradskom vijeću, a tada dobro vođena gradska uprava zna kakvo je stanje s 30. lipnjem. Trebali su znati. Ako nisu znali, to je problem, a ako jesu, to je još veći problem.

Osvrnuo se Jelušić i na konkretne brojke u izvješću, upozoravajući na velike razlike između planiranog i ostvarenog.

– Da bi se ispunio očekivani prihod, mora se realizirati 157 milijuna, a realizirano je 104. Je li realno da se dođe do tolike razlike? Manjak je bio 27 milijuna, u prvih šest mjeseci povećan je za još 17 milijuna, a sad je povećan na 44 milijuna. Umjesto da se u rebalansu išlo to sanirati, još će se povećati! Tu su i komunalne naknade, i tu se očekuje povećanje od 50 posto u sljedećih šest mjeseci. Je li to realno? Mislim da nije. I to su trebali znati kad su išli na povećanja. Pa rashodi… Pogledajmo neke stavke. Ostali rashodi za zaposlene, što nisu plaće, povećani su enormno. Prošle godine oni su bili 3,4 milijuna, a ove godine 5,3! Dakle, značajno povećanje za prvih pola godine u odnosu na cijelu godinu prije. Za stručno usavršavanje zaposlenika, a tu se svašta može progurati, u 2020. potrošeno je bitno manje nego u prvoj polovici ove godine. Uredski materijal u 2020. je košta 1,4 milijuna, a u prvih šest mjeseci ove godine 1,8 milijuna. Je li to moguće?! Ima li tu sumnjivih transakcija? Tako možemo govoriti i o drugim materijalima. Pa onda usluge promidžbe i informiranja… U cijeloj prošloj godini potrošeno je 1,099.000, a za ovih šest mjeseci 1,3 milijuna. Intelekutalne usluge također, prošle godine 1,6, a u prvih šest mjeseci ove 2,1 milijuna! I tu se svašta da progurati, jer tu nema javne nabave. Kome je tu što plaćeno? Zatim reprezentacija, odnosno jelo i pilo, u cijeloj 2020. koštalo je 201.000 kuna, a u prvih šest mjeseci ove 199.000 kuna. Pojelo se i popilo jednako kao u cijeloj prošloj godini. Kome, zašto? Je li time plaćana kampanja? – nabrajao je Jelušić, uz dodatak:

– Sve to nije transparentno jer ne znamo kome je što plaćeno. S druge strane, manji su rashodi za subvencije obrtnicima i poljoprivrednicima, naknade građanima i kućanstvima… Jer što će to njima, bitno je pojesti i popiti. Iza svega toga, a ovo je samo dio, stoje ocjene da nije transparentno, da su prihodi manji od planiranih, da je manjak povećan, da je riječ o neznanju, neodgovornosti i sumnjivom poslovanju. Tako se ne može voditi grad kao što je Velika Gorica, on se mora voditi transparentnije, odgovornije i sa znanjem. Ovi šegrti to očito ne znaju i nije im stalo do toga.

Predsjednik velikogoričkog SDP-a Ozren Robić govorio je o studiji javnog prijevoza, čija je prezentacija bila jedna od točaka dnevnog reda.

– Prvo želim demantirati tvrdnje iz HDZ-a da su prihvaćene naše točke. Tražili smo izvješće o studiji, ali i donošenje zaključka o tome što nakon toga. Tražili smo i status aneksa ugovora između Grada i ZET-a, ponovno uz donošenje zaključaka. O tome se nije pričalo i nije istina da su sve točke koje smo mi tražili stavljene na dnevni red – istaknuo je Robić.

– U proteklom periodu gradonačelnik je sve nas educirao da treba razlikovati javni linijski gradski prijevoz i međužupanijske linije, jer mi to, kao, ne znamo. Međutim, gradonačelnik je izabran da riješi problem. Upozoravamo ponovno da javni linijski gradski prijevoz nije cjelovito rješenje za građane Velike Gorice. Za razliku od velike većine gradova u okruženju, naš grad je iznimno vezan za grad Zagreb, tu govorimo o tisućama ljudi koji dnevno migriraju tamo i nazad. Nismo u istoj situaciji kao neki drugi gradovi iz okruženja.

– Ne bih ulazio u priču o broju kilometara i tipovima vozila, studiju je ipak radio Prometni fakultet i treba joj vjerovati, ali ako dođe do realizacije u bilo kojem obliku, za stanovnike Velike Gorice bit će izuzetno važna kružna gradska linija koja je poveznica do željezničkog kolodvora. No to je samo lista želja. Tko od nas ne bi želio veći broj linija i polazaka, ali što to vrijedi dok nemamo odgovor na pitanje što se konkretno misli poduzeti. A toga nema. Što, kada i za koliko novca? Slušati studiju nije rješenje…

Ova studija nije otkrila ništa novo, već 14 godina traje priča o jednotarifnoj uniji grada Zagreba i županije, to se odavno zna. Nije problem struka, problem je politika, jer 14 godina nije se dogodilo ništa. Osim toga da je subvencija ZET-u povećana nekoliko puta. I pitanje je dana kad će naši građani shvatiti da cijena karte ostaje ista na znači da grad ne troši desetke milijuna kuna njihovog novca više.

– Podsjetit ću na izjavu gradonačelnika od 15. ožujka, dakle prije izbora, s kojom se osobno slažem. Citiram: “Osobno mislim da moramo težiti besplatnom javnom prijevozu jer je u pitanju snažna ekonomska, ekološka i socijalna mjera.” Iskreno, ni to nije neka novost, sve razvijene zemlje tome već desetljećima teže, ali ide li ovo što smo čuli u tome smjeru? Ne ide! Istaknuto je kako za pokretanje vlastite tvrtke treba izdvojiti između 25 i 30 milijuna kuna, a za održavanje između 17 i 19. Očekivati da će u natječaju netko nama ponuditi iznos subvencije od 17 do 19 milijuna kuna je iluzija. Svaka privatna tvrtka mora ostvarivati zaradu. Nitko neće raditi s nulom zašto što voli Veliku Goricu. Govorimo li o tvrki kao što je ZET, kako očekivati da će sve to ponuditi tvrtka koja je u vlasništvu drugoga grada? Po tom pitanju ne radi se ništa osim stava da se mi nećemo dati ucjenjivati. Kako to mislite? Koja nam je B ili C varijanta? Što nam omogućava da možemo kvalitetnije pregovarati? Sve radimo u zadnji tren, a nemamo druge varijante. I problem je sve veći. Što danas možemo osim ponavljati da ZET nije kooperativan? Nemamo ni zaključke, ni viziju… Nemamo ništa. Zadnjih 12 godina ništa se ne čini i tražimo da se pred Gradsko vijeće stavi prijedlog cjelovitog rješenja, koji podrazumijeva sve vrste i oblike usluge javnog prijevoza. Kad je što predviđeno, za koliko novca…

I, za kraj, Robić se osvrnuo i na pogreške u materijalima, kojih ima, kako tvrde govornici, u praktički svakoj točki.

– Što se tiče kvalitete pripremljenih materijala… Prijedlog je bio pripremljen 29. ožujka, sad je došao na Gradsko vijeće, a u obrazloženju stoji ‘zbog navedenog predlažemo da zamjenik gradonačelnika, koji obnaša dužnost gradonačelnika, utvrdi prijedlog…’ Apsolutna aljkavost u pripremi materijala, a toga ima još. Nema točke u kojoj nema takvih stvari – zaključio je Robić.

Cijelo ovo izlaganje zaključeno je najavom kako će mediji i sljedeći tjedan biti pozvani na novu “presicu”, budući da će oporba “o ovoj sjednici Vijeća govoriti sve do sljedeće sjednice”.

Politika

Kandidat za župana Zmajlović o prometnom povezivanju Gorice i Zagreba

Javni prijevoz, umjesto da bude žila kucavica glavnoga grada i njegova prstena, postao je svakodnevna frustracija za tisuće ljudi, rekao je Mihael Zmajlović, kandidat SDP-a i partnera za župana

Objavljeno

na

Vrijeme je za brže i kvalitetnije prometno povezivanje Velike Gorice sa Zagrebom!, istaknuo je jutros u Velikoj Gorici Mihael Zmajlović, saborski zastupnik i kandidat za župana Zagrebačke županije.

Brojka od 20 tisuća automobila, kojih je iz dana u dan sve više, a koji dnevno iz Velike Gorice kreću prema Zagrebu, govori o neprilagođenom i neprivlačnom javnom prijevozu. Na konferenciji za medije bile su prisutne i Ivana Mlinar, kandidatkinja SDP-a za gradonačelnicu Velike Gorice, i Vildana Botonjić, kandidatkinja za zamjenicu župana. Zmajlović je govorio o potrebi uvođenja jedinstvene karte za vlak, autobus i tramvaj, učinkovitom javnom prijevozu koji je prilagođen potrebama ljudi te smanjenju čekanja u kolonama.

– Ljudi iz Velike Gorice, Zaprešića, Samobora, iz gradova u okolici Zagreba ne bi trebali automobilima u tolikom broju dolaziti u Zagreb, nego u svojim gradovima imati parkirne terminale kod postaja prigradskog vlaka koji će ih dovesti u grad. Ljudi koriste automobile jer nema kvalitetne alternative – naglasio je Zmajlović i dodao:

– Trenutačni sustav javnog prijevoza u Zagrebačkoj županiji je fragmentiran, skup i neučinkovit, često s rijetkim linijama, neusklađenim voznim redovima i presjedanjima. Javni prijevoz, umjesto da bude žila kucavica glavnoga grada i njegova prstena, postao je svakodnevna frustracija za tisuće ljudi koji putuju na posao, u školu ili liječniku.

Ideje o povezivanju Velike Gorice i Zagreba, produživanjem trasa tramvajskih linija ili izgradnjom lake željeznice, istaknuo je za sad su ostale na inicijativi i ideji. Projekti su to koji zahtjevaju zajedničko djelovanje na svim razinama.

– Rješenja su jedinstvena karta za sve vrste javnog prijevoza, “Park & Ride” sustav, parkirališta na ulazima u Zagreb, usklađeni vozni redovi svih prijevoznika, digitalna aplikacija za praćenje i kupnju karata te pametna kartica, besplatni prijevoz za umirovljenike, ulaganja u biciklističku i drugu prometnu infrastrukturu, a sve u partnerstvu sa Gradom Zagrebom – zaključio je Zmajlović i zaključio:

– Vrijeme je za povezivanje. Vrijeme za novog župana!

Nastavite čitati

Politika

Kandidatkinja Nada Finderle i suradnici dijelili maslinove grančice

Sunčanu subotu uoči Cvjetnice kandidatkinja Mosta s potporom HSP-a provela je na gradskim ulicama, u druženju sa sugrađanima

Objavljeno

na

Dan prije Cvjetne nedjelje na gradskim su se ulicama često mogli vidjeti ljudi s maslinovim grančicama u rukama, jer dolazi uskrsno vrijeme, a dio tih grančica, lako moguće, dobili su u sklopu predizborne kampanje. Kao i njihovi konkurenti na predstojećim lokalnim izborima, u velikogoričkom Mostu odlučili su podijeliti sugrađanima maslinove grančice, a usput možda i doznati iz prve ruke što je stanovnicima ovoga grada važno u svakodnevnom životu.

Kandidatkinja za gradonačelnicu Nada Finderle, koju podupire i gradski ogranak HSP-a, predvodila je društvo u kojem su bili članovi jedne, odnosno druge stranke, ali i prijatelji, simpatizeri…

Nastavite čitati

Politika

Ivani Mlinar podršku dale Anka Mrak Taritaš i Dalija Orešković

Osim SDP-a, čija je predsjednica gradskog ogranka, Ivani Mlinar podršku je ranije dao Možemo!, a sad su se priključili i stranke GLAS i DOSIP

Objavljeno

na

Do lokalnih izbora ostalo je još 40 dana, kampanje su u punom jeku, a tim su se povodom u utorak prijepodne ispred Muzeja Turopolja javnosti obratila kandidatkinja za gradonačelnicu Ivana Mlinar, predsjednica velikogoričkog SDP-a. Osim njezine stranke, potporu joj je već ranije dala platforma Možemo!, iz koje dolazi kandidatkinja za njezinu zamjenicu Ivana Novković, a sad i od stranke DOSIP sa svojom predsjednicom Dalijom Orešković, te GLAS-a, kojeg je predstavljala saborska zastupnica Anka Mrak Taritaš.

– Podrška nam je svakako potrebna, jer smo u zadnjih mjesec dana našu Veliku Goricu počeli zvati Strahograd. Vrijeme pretkampanje u kojem se nalazimo već je pokazalo nešto čemu se jako protivimo, a to je da se ljudi boje. Kandidate, pogotovo kandidatkinje, pritom mislim i na kolegicu iz Mosta, vrijeđa se i omalovažava po svim osnovama, tko god se usudi bilo što kritizirati po gradu i okolici proglašava se neprijateljem. Ljudi se čak boje, koliko god to banalno bilo, javno družiti i slikati jedni s drugima ako su na različitim političkim stranama – rekla je Mlinar i dodala:

– Protivimo se strahovladi i politici u svakoj sferi privatnog i društvenog života grada, jer to nije dobro za njegovu budućnost, rast i razvoj. U nadolazećoj kampanji želimo pokazati da svi u ovome gradu smiju slobodno komentirati, kritizirati, željeti drugačiji i bolji grad. Želimo biti grad jednakih mogućnosti, grad transparentnosti u svakom pogledu i naravno grad u kojem se slobodno diše, radi i govori, jer nema razloga da ne bude upravo tako i mislim da ne tražimo ništa nerazumno.

Kandidatkinja za zamjenicu Ivana Novković istaknula je kako se “u Velikoj Gorici zalaže za slobodu mišljenja, slobodu govora i slobodu kritike”, a Anka Mrak Taritaš dodala je kako “ovi izbori imaju posebnu težinu”. Usporedila je stanje na nacionalnoj razini s onim na lokalnoj te istaknula problem straha kod građana kad je riječ o političkoj aktivaciji i izlasku na izbore.

– Ako na ovim lokalnim izborima uspijemo vratiti Grad svim građanima, bez obzira na stranačku pripadnost, to će značiti i korak prema Hrvatskoj koja je otvorena za sve, bez prebrojavanja krvnih zrnaca. Znanje, stručnost, integritet i otvorenost prema konstruktivnoj kritici alati su kojima možemo mijenjati Hrvatsku na bolje i vratiti demokraciju u naše institucije – rekla je Dalija Orešković.

Nastavite čitati

Politika

Grmoja došao dati podršku Nadi Finderle: ‘Vrijeme je za konkretna rješenja’

Potpredsjednik Mosta Nikola Grmoja sudjelovao je na konferenciji za novinare zajedno s Nadom Finderle, stranačke kandidatkinje za gradonačelnicu Velike Gorice

Objavljeno

na

Potpredsjednik Mosta Nikola Grmoja ove je srijede došao u Veliku Goricu dati podršku Mostovoj kandidatkinji za gradonačelnicu Nadi Finderle. Na konferenciji za medije ispred Muzeja Turopolja istaknuto je kako je Velikoj Gorici potrebna promjena koja će građanima vratiti povjerenje u lokalnu vlast.

– Nada zna s čime se građani svakodnevno suočavaju – od nefunkcionalnog zdravstva i loše demografske slike do pitanja sigurnosti. Ona ne nudi općenite floskule, već konkretna rješenja. Gorici treba vlast koja radi za ljude, a ne za interese političkih elita. Zato ima moju punu podršku – rekao je Grmoja.

Finderle je naglasila kako građani Velike Gorice zaslužuju više od obećanja, “jasan plan i sposobnu gradsku upravu koja zna što radi”. Posebno je istaknula sigurnost kao temu o kojoj se u javnosti premalo govori, iako je građanima sve važnija.

– Od sigurnosti na cestama, do sigurnosti u zdravstvu i izazova koje donosi dolazak sve većeg broja migranata, to su teme o kojima se ne smije šutjeti. Potrebna je odgovorna i pripremljena gradska vlast – poručila je Finderle.

U svom obraćanju osvrnula se i na gospodarstvo te, kako tvrdi, lošu poduzetničku klimu u gradu.

– Grad mora biti partner poduzetnicima, obrtnicima i poljoprivrednicima. Oni su motor razvoja, a trenutno nailaze na zidove, birokraciju i nerazumijevanje. To ćemo promijeniti – istaknula je.

Na kraju, Finderle je pozvala sve građane koji žele drugačiju Veliku Goricu da se uključe, prate njezin rad putem društvenih mreža i web stranice, te da sami procijene program koji nudi.

– Ako vam je dosta improvizacije, ako želite sustavne promjene i kvalitetniji život, pridružite nam se – poručila je Mostova kandidatkinja.

Nastavite čitati

Politika

Velikogoričanin želi biti župan: Danijel Pukšić kandidat sedam nezavisnih lista

Uz potporu nezavisnih lista iz Zagrebačke županije, 46-godišnji Velikogoričanin ušao je u utrku za župana, u kojoj (zasad) imamo četiri kandidata – Zmajlovića, Kožića, Deaka i sad Pukšića

Objavljeno

na

Ispred zgrade Zagrebačke županije u petak je predstavljena kandidatura Danijela Pukšića za župana Zagrebačke županije. Pukšić, koji je kandidat koalicije čak sedam nezavisnih lista, u svom je obraćanju naglasio kako mu je cilj donijeti stvarne promjene u Zagrebačku županiju.

– Stojim pred vama ne samo kao kandidat za župana, već kao netko tko razumije vaša očekivanja, nade i brige. Kandidiram se jer znam da može bolje, i to puno bolje nego što imamo danas – rekao je Pukšić, dodajući kako će mu prioriteti biti zdravstvo, promet, gospodarski razvoj i školstvo.

Danijel Pukšić rođen je 1979. u Zagrebu, a odrastao je u Velikoj Gorici. Diplomirao je na Geodetskom fakultetu 2005., stekao titulu sveučilišnog specijalista menadžmenta u javnom sektoru na Ekonomskom fakultetu u Rijeci 2015., dok je 2021. diplomirao u Ljubljani kao međunarodni inženjer zavarivanja (IWE). Član je Hrvatske komore ovlaštenih inženjera geodezije (HKOIG) i posjeduje niz stručnih certifikata, stoji u biografiji četvrtoga kandidata za župana.

Tijekom svoje karijere, istaknuto je, radio je na gotovo svim važnijim infrastrukturnim projektima u Hrvatskoj, cestama, autocestama, mostovima, tunelima, kao geodetski inženjer i nadzor. U inozemstvu je radio na brojnim velikim infrastrukturnim i industrijskim projektima. Osim navedenoga, svojevremeno je pola godine predavao u geodetsko-tehničkoj školi, želeći svoje znanje prenijeti mladim generacijama.

– Značajan dio problema može se riješiti slušanjem građana i njihovih potreba. Ja ću dati sve od sebe da pomognem svima kojima je pomoć potrebna, a ne prema stranačkoj podobnosti kao što je dosada bio slučaj – poručio je Pukšić.

Njegovu kandidaturu podržala je i nezavisna saborska zastupnica Marija Selak Raspudić, kao i gradonačelnik Grada Svete Nedelje te saborski zastupnik Dario Zurovec, ali i predstavnici nezavisnih lista iz Zagrebačke županije: Dr. Nenad Panian – Nezavisna lista, Matija Teur – Nezavisna lista, Marko Magdić – Nezavisna lista, Nezavisna lista Ivanić-Grad, SVE SE MOŽE – Jastrebarsko te predstavnici nezavisnih lista iz Velike Gorice, Stupnika, Pisarovine i Klinča Sela.

– Ne želim više raditi za strance i ulagati svoje znanje i iskustvo da bi njihove zemlje prosperirale. Sve što sam dosad naučio želim staviti na raspolaganje svojoj domovini. Budućnost je u našim rukama, vrijeme je da to osvijestimo i da se zajedno za nju izborimo – zaključio je Pukšić.

Svoju kandidaturu za župana Zagrebačke županije ranije su objavili Mihael Zmajlović ispred SDP-a i Možemo!, Gabrijel Deak kao kandidat Fokusa i aktualni župan Stjepan Kožić, ispred koalicije njegove nezavisne liste i HDZ-a.

Nastavite čitati

Reporter 447 - 17.04.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.