Povežite se s nama

Sport

Ni bizarno poništen gol nije mogao zaustaviti Kurilovčane kod HAŠK-a

Nogometaši Kurilovca pobijedili su 3-1 na gostovanju kod HAŠK-a, u utakmici u kojoj su rano otišli u zaostatak, a sva tri gola postigli u razmaku od 18 minuta u drugom poluvremenu. Prvi je zabio Sedlaček, sljedeća dva Hodak…

Objavljeno

na

Nakon što su doživjeli prvi poraz nakon gotovo godinu dana, od Jaruna u gostima (1-3), a zatim uzeli gorički kup uvjerljivom pobjedom protiv Jelačića u Vukovini (6-0), nogometaši Kurilovca nastavili su svoj put na trećeligaškim travnjacima novom pobjedom. Subota je donijela gostovanje kod HAŠK-a u Zagrebu, donijela je i ponešto problema, ali najvažnije je da su Kurilovčani na kraju kući donijeli sva tri boda.

Počelo je traumatično, jer nije se još sastav trenera Perice Vidaka pošteno ni zagrijao, pronašao na terenu bez inače standardnih Čunčića, Čureka, Muhara i već duže ozlijeđenog Grdenića, a domaćin je već vodio. Jedna izgubljena lopta već u trećoj minuti bila je kobna, domaći veznjak Rihtar pobjegao je obrani Kurilovca i zabio za vodstvo HAŠK-a.

Nova nevolja stigla je nakon pola sata igre, kad je zbog ozljede izaći morao i Mijo Šarić, još jedan iz plejade iskusnijih igrača, a umjesto njega ušao je mladi branič Antonio Ćosić. Srećom, kapetan juniora Gorice iz prošle sezone odradio je sjajnu utakmicu u središnjici obrambene trojke i pokazao da se na njega itekako ozbiljno može računati. A Kurilovec je pokazao da ne odustaje ni u trenucima kad stvari krenu po zlu…

U drugo poluvrijeme Kurilovec je ušao u novom rasporedu, drukčijoj formaciji, a to je donijelo i puno bolje izdanje. Do izjednačenja su Kurilovčani došli nakon sat vremena igre, kad je jedno “prebrojavanje” oko domaćeg šesnaesterca završilo na desnoj strani, kod Luke Sedlačeka, koji je opalio i lijepo pogodio suprotni kut. A onda, samo minutu poslije, najbizarniji trenutak utakmice!

Juraj Spudić primio je loptu na 18 metara, pucao prema golu, lopta je pogodila u ruku domaćega kapetana Miloša i završila u – golu! Sudac je prekinuo akciju, činilo se da je pokazao na bijelu točku, što baš i nije imalo neke logike, ali ajde… Međutim, već sekundu poslije domaći sastav krenuo je u kontranapad (?!), a sudac Fišić jurnuo je za njima, uz poruku klupi Kurilovca u trku:

– Vašeg igrača je pogodila u ruku!

Dok je on to govorio, HAŠK je išao u kontru s petoricom igrača, Rajića je ostao jedini u obrani Kurilovca, no šansu “pet na jedan” spriječio je golman Jan Debijađi, koji je uspio prekinuti ovu akciju. I tad je došlo vrijeme za galamu… Budući da igrača Kurilovca u spornoj situaciji nije bilo ni blizu, logično da je cijela kurilovečka delegacija poludjela. Žuti karton dobio je trener Vidak, razmahao se pogubljeni sudac i podijelio još nekoliko kartona, a što se ovdje točno dogodilo morat će objasniti i nadležnima… Ukratko, propust suca koji se ne bi dogodio ni Rayu Charlesu, osim ako je namjeran.

Međutim, sve to nije pokolebalo Kurilovčane. Vidak je u 69. minuti podigao s klupe Filipa Hodaka, a on mu je uzvratio s dva gola u sljedećih deset minuta. Prvo je u 71. minuti primio loptu na lijevoj strani šesnaesterca, oslobodio se i krasno pogodio suprotni kut, pri čemu ni sudac nije mogao smisliti razlog zbog kojeg bi poništio i ovaj gol. Točku na i stavio je u 79. minuti, kad je Roginić probio desnu stranu i vratio na peterac, gdje je Hodak zakucao za konačnih 3-1.

– Loše smo ušli i utakmicu, nismo bili pravi i rekao bih da je HAŠK u prvom poluvremenu bio bolji za taj jedan gol. Međutim, u nastavku smo promijenili sustav, preuzeli maksimalan rizik, bili puno bolja momčad i zasluženo došli do pobjede. Moram pohvaliti sve igrače koji su ušli s klupe, dali su velik doprinos, ali zapravo bih čestitao svim svojim igračima, jer uz sve probleme koje smo imali uspjeli smo doći do važna tri boda – rekao je trener Vidak na kraju svega.

Novi izazov Kurilovčane čeka sljedeće subote, kad na Udarnik stiže Maksimir, a četiri dana nakon toga odradit će i odgođenu utakmicu protiv petrinjske Mladosti.

Sport

Uspješan početak sezone za AK Maraton Velika Gorica – Dva zlata i dva srebra

U prvom kolu Premier atletske lige Maraton VG je pokazao širinu i kvalitetu kroz odlične rezultate u gotovo svim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica uspješno su započeli novu sezonu Premier atletske lige nastupom na prvom kolu održanom u Zagrebu u nedjelju, 18. siječnja 2026. godine. Gorički klub kući se vratio s dvije pobjede, dva druga mjesta i nizom osobnih rekorda.

Najistaknutiji rezultat ostvarila je limačica Neli Komljenović (2016.), koja je slavila na 800 metara s vremenom 2:39,16, ujedno i najboljim rezultatom te discipline u ukupnom poretku natjecanja. U kategoriji mlađih limača pobjedu je upisao Patrik Buntak (2017.), koji je bio najbrži na 60 metara s 9,64 sekunde. Na postolje su se još popeli Marta Marinčić (2017.), druga u skoku u dalj (3,00 m) među mladim limačicama, te Luka Nikšić (2017.), koji je zauzeo drugo mjesto na 60 metara u istoj dobnoj skupini s vremenom 10,05 sekundi.

Uz medalje, zapažene su i brojne druge izvedbe članova kluba. U konkurenciji limača na 60 metara nastupili su Rafael Mirenić (9,96 s), Luka Đurić (10,37 s), Emanuel Žagar (10,59 s) i Noa Šimičić (10,83 s), dok je Matej Marinčić (2015.) bio peti na 800 metara (3:04,63). U mlađim kategorijama nastupili su i Maxim Šimek (60 m), Ana Bedeković i Mihaela Mirenić (60 m), pri čemu je Bedeković istrčala osobni rekord. Kod mlađih kadeta Mateo Đurić zauzeo je peto mjesto u bacanju kugle (5,63 m, PB), dok su kadeti Leo Žagar i Denis Kujundžić istrčali osobne rekorde na 300 metara.

Među kadetkinjama je osobni rekord ostvarila Vita Pilerlić na 1500 metara, a u seniorskoj konkurenciji dobre nastupe upisale su Tea Stojaković (60 m) te Nika, Katarina i Iva Jurić na 400 metara, pri čemu su prve dvije također postavile osobne rekorde.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HAOK Mladost u finalu pobijedila OK Veli Vrh i osvojila 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’

Objavljeno

na

Objavio/la

Osmi memorijalni turnir Antun Azenić Deda u organizaciji Hrvatskog odbojkaškog kluba (HOK) Gorica završen je jučer (nedjelja, 18. siječnja 2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Pobjednik memorijala je HAOK Mladost koja je u finalu s 2:0 u setovima pobijedila OK Veli Vrh iz Pule.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na 3. mjesto plasirao se OK Dubrovnik, koji je s 2:1 u setovima pobijedio OK Vodnjan, najugodnije iznenađenje turnira.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a uručene su i pojedinačne nagrade: Najbolja igračica – Nikoleta Vujas (ŽOK Dubrovnik), najbolji libero – Ema Kelbashi (OK Vodnjan), najbolja tehničarka – Sonja Bobić (HAOK Mladost). Sve ekipe su dobile zahvalnice za sudjelovanje na memorijalu.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecalo se 10 klubova podijeljeni u dvije skupine, koji su odigrali ukupno 20 utakmica. S utakmicama za konačni plasman (7) u dva dana odigrano je ukupno 27 utakmica.

Galerija fotografija

8.memorijalni turnir Antun Azenić Deda 2026. – mlađe kadetkinje

Konačni plasman: 1. HAOK Mladost, 2. OK Veli Vrh (Pula), 3. ŽOK Dubrovnik, 4. OK Vodnjan, 5. ŽOK Ivanec, 6. ŽOK Našice, 7. HOK Gorica, 8. ŽOK Sinj, 9. ŽOK Krk, 10. HOK Gorica 2.

Nastavite čitati

Sport

Gorica voli dramu! Preko slobodnjaka do nove pobjede u gostima

Košarkaši Gorice pobijedili su Novi Zagreb 84-79 i došli do osmog trijumfa ove sezone, do čega su povukla četvorica “dvocifrenih” igrača. U sljedećem kolu na redu je novi težak izazov, još zahtjevnije gostovanje…

Objavljeno

na

Objavio/la

Pokošeni virozama, izmučeni izostancima, košarkaši Gorice zatvorili su prošlu godinu u lošem ritmu, s dva poraza u prvenstvu, no to je trener Damir Cici Miljković iskoristio da bi učinio jedino što je mogao učiniti. Ajmo se zatvoriti u dvoranu i raditi… Tako to nekako kod njega ide, tako je išlo i ovoga puta, a kad je već tako, red je da se uloženo vrati i na parketu.

Upravo to dogodilo se u zagrebačkom Trnskom u subotu navečer, u dvorani koja nosi ime legendarnog Pepsija Božića, na mjestu na kojem je košarkaški, ali i životno, pod Pepsijevom palicom rastao i sam Cici. Nakon velike, vrijedne i u dramatičnim okolnostima izborene pobjede protiv vodećeg Škrljeva vikend ranije, ovoga puta Goričani su išli u goste Novom Zagrebu, momčad iz donje polovice tablice.

Bez obzira na to, bilo je jasno da ovdje neće biti lako doći do osme pobjede, koja je na kraju ipak izboreno. Završilo je 84-79, ponovno je završnica bila tijesna i uzbudljiva, a pobjeda je ponovno otišla na stranu “bikova” iz Turopolja.

Prva četvrtina i pol protekla je u izjednačenoj košarkaškoj predstavi, da bi u završnici prvog poluvremena domaćin ipak uspio izgraditi prednost od sedam koševa. Gorica je imala problema u igri, a nije puno toga išlo po guštu trenera Miljkovića ni u trećoj četvrtini, tijekom koje je Novi Zagreb nekoliko puta imao i rekordnih deset koševa prednosti.

Pravo lice Goričani su tako pokazali tek na ulasku u zadnju četvrtinu. Prvih pet minuta iskoristili su da bi se iz minusa vratili u potpuni egal, a u preostalom vremenu trebalo je napraviti i onaj ključni korak. Potrajalo je to, jer Gorica ni u jednom trenutku nije vodila više od pet razlike, ali to malo poena prednosti sačuvala je do samoga kraja. U posljednje tri minute Goričani nisu ubacili niti jedan koš iz igre, ali zato su pogodili četiri od pet slobodnih bacanja i – proslavili pobjedu.

– Čestitke objema momčadima na trudu, volji i želji, jer mislim da je ovo bila jedna dobra, zanimljiva utakmica. Novi Zagreb je bio bolji u prvom poluvremenu, no mi smo se uspjeli vratiti kroz treću četvrtinu i uz pametnu igru, strpljivo i uz malo sreće, na kraju smo završili utakmicu na pravi način – rekao je trener Miljković.

Goricu je predvodio Niko Rimac sa 19 koševa, Kristijan Validžić ubacio je pet trica za svojih 15 poena, koliko je dodao i Roko Ivanković, dok je Filip Kalajdžić dao svoj doprinos sa 13 koševa i devet skokova.

U sljedećem kolu košarkaši gostuju kod četvrtoplasiranih Kaštela, koja imaju pobjedu više (9-4) od šestoplasirane Gorice (8-5). U prijevodu, bit će to još teže gostovanje od ovoga.

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički hrvači uzeli četiri medalje na prvenstvu u Zagrebu

Dva srebra i dvije bronce.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Šest mladih hrvača Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 osvojilo je četiri medalje na Prvenstvu Zagreba i Zagrebačke županije u hrvanju, održanom u subotu, 17. siječnja u Zagrebu u Sportskoj dvorani Peščenica, gdje se okupilo 164 natjecatelja iz 14 klubova.

Velikogorički klub nastupio je s dva natjecatelja u uzrastu starijih dječaka (U15, grčko-rimski stil) i četiri juniora (U20, grčko-rimski stil). U jakoj konkurenciji uspjeli su izboriti ukupno četiri postolja. U kategoriji U15 brončanu medalju osvojio je Amar Baljaj u kategoriji do 41 kilograma, dok je Jakov Ključar u kategoriji do 38 kilograma završio natjecanje na četvrtom mjestu.

Među juniorima najuspješniji su bili Martin Mužek (77 kg) i Roko Marinković (97 kg), koji su se okitili srebrnim medaljama. Broncu je u najtežoj juniorskoj kategoriji do 130 kilograma osvojio Blago Šimić, dok je Noa Boban (72 kg) zauzeo 10. mjesto.

Tijekom natjecanja, iza ekipe stajao je i uigran trenerski tim koji su činili Anri Targuš, Dario Dašić, Fran Haramustek, Mate Filipović, Mislav Krog i Karlo Radočaj.

Nastavite čitati

Sport

Mali košarkaši, veliki snovi: ‘Ako klinci budu uživali u igri, doći će i rezultat’

Pretkadeti KK Gorice u nedjelju će u dvorani srednjih škola igrati kvalifikacijski turnir za Jedinstvenu kadetsku ligu, u kojoj će sudjelovati 12 najboljih klubova u državi. Protivnici će Hanijevim dečkima biti Cibona i Kvarner…

Objavljeno

na

Nakon što su regularni dio Prve lige Košarkaškog saveza Zagreba završili na četvrtom mjestu, pretkadeti KK Gorice izborili su plasman kvalifikacije za Jedinstvenu pretkadetsku ligu, koja će okupiti 12 najboljih hrvatskih klubova. Regularni dio naši su dječaci završili s omjerom 7-7, a bolji učinak od njih imali su jedino Cedevita (14-0), Novi Zagreb (10-4) i Podsused (10-4).

– Uspjeh je tim veći jer smo u konkurenciji više od 50 klubova, koliko ih ima u ovoj regiji zauzeli četvrto mjesto, pri čemu nam u leđa gledaju jedna Cibona, Dubrava i Samobor. Odrađenim do sad jako sam zadovoljan, jer važno je napomenuti kako tijekom prvog dijela sezone nismo bilo kompletni, što zbog ozljeda, što zbog raznoraznih viroza – kaže trener Hani Istanbuli.

Postignuti rezultat omogućio je našim mladim košarkašima da u razigravanju s Kvarnerom i Cibonom, koja je kvalifikacije izborila odlukom Hrvatskog košarkaškog saveza, izbore i nastup u Jedinstvenoj pretkadetskoj ligi. Kako bi se u tome uspjelo, na kvalifikacijskom turniru kojem je domaćin upravo naš klub, potrebno je zauzeti jedno od prva dva mjesta.

– Spremamo se i radimo. Bila bi velika nagrada za sve nas u klubu da u nastavku sezone igramo protiv najboljih hrvatskih klubova. Pritisak nemamo, neka djeca samo uživaju kao i do sad, i vjerujem da će rezultat doći – ističe Istanbuli.

Kvalifikacijski turnir na rasporedu je u nedjelju, 18. siječnja u Dvorani srednjih škola. Prva utakmica između naših dječaka i KK Cibone na rasporedu je u 12,30 sati, nakon čega u 15.15 igraju Cibona i Kvarner, dok se u posljednjoj utakmici, od 18 sati, sastaju Gorica i Kvarner.

Jedinstvenu pretkadetsku ligu izborit će dva prvoplasirana kluba.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno