Povežite se s nama

Sport

Goričani se sastaju na svadbi, Sopić i Rijeka “škicaju” trojicu igrača

Malo više od dva tjedna daleko od posljednje utakmice u prošloj sezoni, malo više od dva tjedna daleko od prvog okupljanja uoči nove sezone, igrači Gorice okupit će se na svadbi Valentina Majstorovića

Objavljeno

na

Još je cijelih 16 dana odmora preostalo nogometašima Gorice do prvog okupljanja uoči nove sezone. Trener Rajko Vidović odredio je 24. lipnja kao dan kad će pripreme i službeno započeti, a 8. lipnja Valentino Majstorović je odabrao kao datum ulaska u bračnu luku. Pozivnice su dobili gotovo svi suigrači, Majstorović je jedan od onih koji su sa svima u jako dobrim odnosima, pa ne bi bilo iznenađenje da se i dobar dio Vidovićeva kadra okupi na fešti u Jastrebarskom.

Svi se sigurno neće okupiti, budući da svatko ima neke svoje planove za ove tjedne odmora, ali nešto više od dva tjedna daleko od zadnje utakmice u prošloj sezoni bit će ovo prvo značajnije okupljanje društva koje se i moralo dobro odmoriti od svega što se događalo u prošloj sezoni. Bit će to ujedno i prilika da se prođu razne teme, pogotovo one vezane za budućnost, za sve što slijedi. Kao i u većini drugih HNL sredina, i u Gorici vlada poprilična neizvjesnost po pitanju brojnih tema, pri čemu će se često vrtjeti jedno pitanje: “Ostaješ ili odlaziš?”

I malo će tu vjerojatno biti konkretnih odgovora, jer vrijeme transfera tek će doći, pa bi najčešći odgovor na to pitanje mogao biti “nemam pojma”. Najveći dio momčadi ima važeće ugovore, od ranije je jasno da s Goricom neće nastaviti igrači poput Solde, Matavža, Blummela, Munksgaarda, Ilečić i Debijađija, zasad neće biti ni Rukavine, lako moguće ni Vujnovića, ali ta bi se lista u tjednima pred nama lako mogla popunjavati. U klubu bi najviše voljeli da se to dogodi zbog interesa drugih klubova, spremnih uplatiti odštetu za pojedine igrače Gorice, ali mogući su i ponešto drukčiji raspleti, uključujući i rješavanje situacije s kapetanom Mrzljakom, oko čijeg produženja ugovora i dalje nema vijesti.

Konkretnih vijesti nema ni po pitanju bilo kojeg drugog igrača, no nije tajna da za mnoge od njih ima upita, koji bi se eventualno mogli pretvoriti u prave, brojkama potkrijepljene ponude. Odakle, za koga, koliko izdašne… Sve su to pitanja na koja zasad nema odgovora, pa preostaje jedino “kopati” da bi se došlo do bilo kakve informacije. Međutim, ni tu nema previše rezultata, sve se više svodi na glasine i naklapanja, a u tu rubriku spada i jedina priča koja uključuje neka konkretna imena.

Uspjeli smo tako “iskopati” priču o interesu Rijeke za trojicu igrača Gorice, što je priča koja bi mogla držati vodu. Rijeka će sasvim sigurno prodavati, mijenjati svoju momčadi, a potencijalna pojačanja trener Željko Sopić navodno vidi u trojcu kojeg je dobro upoznao vodeći naš klub. Navodno su mu zanimljivi Jurica Pršir, Krešimir Krizmanić i Merveil Ndockyt, koji profilom i kvalitetom definitivno mogu biti zanimljivi klubu poput aktualnog viceprvaka Hrvatske.

Koliko je to realno, kolika je financijska moć Rijeke, odnosno koliki su apetiti predsjednika Gorice Nenada Črnka u tom smislu, sasvim je drugi dio priče, onaj u kojem jasnim odgovora nema. I neće ih ni biti sve dok se (eventualno) ne pojave ponude. Teško je vjerovati da će u bilo kojoj kombinaciji sva trojica završiti u Rijeci, ali svakako je riječ o glasinama koje zvuče ostvarivo. I koje su zasad samo i jedino to – glasine.

Uz spomenuti trojac, na tržištu bi bolje od ostalih mogli kotirati Ivan Banić i Josip Mitrović, budući da su iza njih osobno nešto bolje sezone nego kad je riječ o klubu u cjelini, ali o klubovima koji bi mogli biti zainteresirani za njih zasad nema spomena. Što ne znači da se to uskoro neće promijeniti, da se nešto neće pojaviti…

Drugi dio ove priče su dolasci, no dojam je da ćemo s tim dijelom pričekati još najmanje neko vrijeme. I da će svaki potencijalni dolazak biti usko vezan uz eventualne odlaske. Ukratko, Rajko Vidović će prema svemu sudeći na početku priprema okupiti sve ono što je ostalo iz prošle sezone, minus igrači koji su već pokupili stvari i napustili Goricu, a priliku će kroz pripreme sigurno dobiti i neki mladi igrači, iz juniorskog pogona.

O svemu će se tome potiho razgovarati na svadbi Valentina Majstorovića, između dva glazbena broja, a u nekom trenutku valjda će početi stizati i službene vijesti. Ili barem nešto konkretnije glasine, u kojima redovito uživamo tijekom “sezone kiselih krastavaca”.

Sport

Istrčano šesto kolo turopoljske lige cestovnog trčanja – o pobjedama su odlučivale sekunde

Na dionicama od 4 i 8 kilometara ponovno su se tražile sekunde.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje istrčao je šesto kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja.

Najbrži na 8 kilometara u muškoj konkurenciji bio je Martin Marčec s vremenom 30:49. Iza Marčeca su na 8 kilometara u muškoj konkurenciji stigli Toni Smiljan (31:47) i Kruno Štriga (32:46)

Na kraćoj muškoj utrci od 4 kilometra najbolji je bio Slavko Parlov, koji je stazu istrčao za 15:14. Drugo mjesto pripalo je Sanelu Fazliću (16:00), a treći je bio Danijel Trgovac (16:42).

Na dionici od 8 km kod u ženskoj konkurenciji, najbolji rezultat je ostvarila Luca Žagar (38:05). Drugo mjesto osvojila je Jasna Mikulić (38:21), dok je treća kroz cilj prošla Jasminka Zvonar (39:10).

Na 4 kilometra kod žena najbrža je bila Pia Teskera s vremenom 15:49, ispred Matee Pokas (18:29) i Kristine Terzić (19:39).

Svi rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 20. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 23 gola.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi kola bila je utakmica između VG Boysa i Velike Mlake na igralištu u Kobiliću. Pogreška obrane Mlake u početku utakmice iskoristio je Škrinjarić i u 4. minuti plasirao loptu u mrežu za vodstvo. Igra je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, propuštene su po dvije šanse s obje strane.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bolje je izgledala Mlaka, jer je naknado pristigao Piličić i diktirao tempo. Njegovom zaslugom rezultat je izjednačen na 1:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije Boys su poveli s 2:1, nakon slobodnog udarca Šimuna i nespretne intervencije vratara. Slijedio je atraktivan pogodak u završnici za konačni rezultat – 3:1!

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu vrlo dobro je vodio sudac Stjepan Sučić.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 21. kola igraju se u petak, 15. svibnja, a utakmice 22. kola u ponedjeljak 18. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 20. kolo

Rezultati 20. kola (08./11.05.2026.): Hruševec – Lukavec 1:1, Buna – Dinamo 3:3, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Klas – Polet 5:3, VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1, Kurilovec – Posavec odgođeno, Gradići slobodni. 18. kolo: Dinamo – Posavec 4:0.

Poredak nakon 20. kola: 1. Klas 43 (17 13 4 0 79:23), 2. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 3. VG Boys 38 (19 12 2 5 55:22), 4. Dinamo 34 (18 11 2 5 61:36), 5. Velika Mlaka 1947 31 (18 10 1 7 47:37), 6. Vatrogasac 30 (18 9 3 6 33:25), 7. Lekenik 29 (18 9 2 7 49:41), 8. Lukavec 22 (19 6 4 9 29:35), 9. Buna 21 (19 6 3 10 28:37), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (19 4 2 13 25:44), 12. Hruševec 9 (17 2 3 11 20:73), 13. Posavec 8 (17 1 5 11 9:61).

Nastavite čitati

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno