FOTO Vatrogascu pohvale, Turopoljcu bodovi

Prije današnje utakmice u Kobiliću gosti iz Kuča slovili su za izrazite favorite i ne samo zbog rezultata od srijede (3. kolo) u kojem je Turopoljac pobijedio Zvekovac 10:0 za vodstvo na ljestvici, a Vatrogasac u Križu stradao s 1:5. Kučani imaju momčad za vrh, ali su danas ostali ponešto dužni brojnim gledateljima, a domaći su odigrali disciplinirano i do kraja držali susret neizvjesnim.

Turopoljac je najveću prigodu u prvom poluvremenu propustio realizirati u 11. minuti kada je na proigravanje Petra Milatovića u situaciji ‘1 na 1’ Ante Cavrić prešao i vratara, ali nije uspio iskosa s lijeve strane pogoditi mrežu. Domaći su uzvratili u 13. minuti kada je na ubačaj Kreše Barišića natrčao Josip Šošić i pogodio blok te je lopta završila u rukama vratara Maria Zagorca.

Početak drugog poluvremena obilježilo je nekoliko oštrih startova, igra nije bila tečna, akcije su prekidane prekršajima. Mario Stuparić je u 62. minuti s 18m pogodio gredu iznad glave Stjepana Krvarića. Gol odluke postignut je u 73. minuti iz akcije koju je iz polukontre inicirao Milatović. Loptu je u dubini šesnaesterca dostigao Stuparić i s lije strane ubacio na suprotnu za Petra Nikolića, koji je plasiranim udarcem po sredini vrata zatresao mrežu. Vatrogasac je do kraja napadao i imao zrele šanse, nije došlo do izjednačenja zahvaljujući obranama Zagorca, a u posljednjoj minuti Marko Paradžik je glavom izbacio loptu iz praznih vrata.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 04. kolo

NK Vatrogasac – NK Turopoljac 0:1 (0:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 120. Nedjelja, 10.09.2017., 17 sati. Sudac: Dario Aščić (Velika Gorica). Pomoćnici: Davor Merkaš (Velika Gorica) i Marko Matić (Šćitarjevo). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelac: 0:1 – Nikolić (73).

VATROGASAC: Krvarić, Čumpek, Čavar, Kontić (cap.), Dilberović (od 87. Sudar), Barišić, Filep (od 76. Ivkić), Mišković (od 74. Trupčević), Vodelšek, Grilec (od 83. Raić), Šošić (od 46. Sambol). Trener: Juro Gavran.

TUROPOLJAC: Zagorac, Jakovljević (cap.), Cavrić (od 60. Gmižić), Šestok (od 88. Mi. Paviša), Stuparić, Milatović, F. Hajduk, Fabijančić (od 65. Nikolić), Mikulinec, Paradžik, Bušić. Trener: Mario Paviša.

3. Memorijalni malonogometni turnir “Blaž Galeković – Blaško”

Momčad Tona i prijatelji sedmercima do pobjednika

Nogometni klub Mraclin i navijačka skupina GPP organizirali su u znak sjećanja na pokojnog člana kluba i predsjednika navijačke skupine 3. Memorijalni malonogometni turnir Blaž Galeković – Blaško.

Sudjelovalo je 12 momčadi koje su razigravale u četiri skupine, polufinale su izborile prvoplasirane momčadi u grupi.

U prvoj polufinalnoj utakmici momčad Tona i prijatelji pobijedila je momčad CB Pokupčanka & ŠRC Stari grad, a u drugoj momčad OPG Cvetnić s 4:0 CB Egos. U utakmici za 3. mjesto CB Pokupčanka & ŠRC Stari Grad pobijedila je rezultatom 2:0 CB Egos. U finalu velika borba. Tijekom utakmice igrači OPG Cvetnić imali su više prilika, no nedostajalo im je sreće jer su nekoliko puta pogađali okvir vrata, te je utakmica završena 0:0. U udarcima sa sedam metar bolja je bila momčad Tona i prijatelji.

Za najboljeg igrača proglašen je Dario Šestić (OPG Cvetnić), za najboljeg vratara Josip Pogledić (Tona i prijatelji), a za najboljeg strijelca Marko Cimeša (CB Pokupčanka & ŠRC Stari Grad). Sve utakmice odlično je sudio Tihomir Bratković.

Predsjednik Nogometnog kluba Mraclin Goran Vukašinec obratio se na kraju turnira nazočnima:
– Velika zahvala svim posjetiteljima, svim momčadima Turopoljsko – posavske lige, kao i momčadima koje su sudjelovale na Blaškovom turniru. Velika zahvala svim ljudima dobre volje koji su duže razdoblje radili u organizaciji lige i turnira, hvala svim sponzorima, kao i Zajednici športskih udruga Velika Gorica.

FOTO Hrvatska slavi svoje nogometne heroje

Hrvatska nogometna reprezentacija danas na Svjetskom prvenstvu u Rusiji završava svoju nogometnu bajku, koju prekrasno priča već mjesec dana i svi se molimo da se okonča osvajanjem titule svjetskog prvaka. U finalu 21. Svjetskog prvenstva u susretu protiv reprezentacije Francuske, danas u Moskvi s početkom u 17 sati, naši heroji nakon ispisivanja nogometne povijesti imaju jedinstvenu i posve realnu prigodu da se popnu na nogometni Olimp. Sutra ćemo ih, neovisno o ishodu današnjeg finalnog meča, dočekati po povratku iz Rusije kao svjetske prvake.

Startao trećeligaš iz Kurilovca

Stigli trener Vidak i mladi igrači iz prvoligaša Gorice

Dogovorena suradnja Gorice i trećeligaša Kurilovca je za mnoge u Velikoj Gorici logična za daljnji prosperitet nogometa na ovom prostoru a isto tako je logično i gašenje druge momčadi u novom prvoligašu jer je spomenuta solucija vjerojatno ekonomičnija i obostrano korisnija. Selidba mladog trenera Perice Vidaka u Kurilovec je prvi a ujedno i pravi rezultat takve suradnje a stigli su nakon toga trećeligašu i mladi igrači iz prvoligaša. Kurilovčani su pripreme započeli u subotu 14. srpnja. Igrače i struku pozdravili su direktor kluba Silvio Kranjac te članovi Uprave Juraj Odrčić, Jurica Mihalj, Dražen Vujnović, Ivan Novosel, tajnik Ratko Leder i domar Miro Halilić (nekolicina čelnika je u Rusiji na finalu).

Trener Vidak pojašnjava. “Kurilovec je napustio dobar dio prošlosezonskog kadra a ostali su tek Čunčić, Šarić, Kelava, Brajko, braća Ivan i Marko Čolić i Povoljnjak. Iz Gorice su stigli Sedlaček, Humeljak, J. Rajić, Roginić, Sudar, Krpečanec, Božić, Perić, Matić, Spudić, Kelihar, Olić i Velić. Iz Gradića su nam pristupili vratar Kovačić i Ivan Raić. Očekujemo još nekoliko iskusnijih pojačanja. Treninzi su svakodnevno, utorkom i četvrtkom dva puta. Prva pripremna utakmica predviđena je 28. srpnja kontra Zagorca. Primarni cilj je razvoj mladih igrača ali i stabilnost rezultata”-naglasio je novi trener Kurilovca Vidak.