FOTO VIDEO Jakirović: Nema opuštanja, Rudeš nam je utakmica sezone

Na današnjoj konferenciji za novinare pred utakmicu 14. kola HT Prve lige između HNK Gorice (13 7 2 4 19:15 23) na 4. mjestu i NK Rudeša na posljednjem 10. mjestu (13 0 2 11 8:35 2), govorili su trener HNK Gorice Sergej Jakirović te igrači Martin Šroler i Godfrey Oboabona. Trener Jakirović je naglasio da je za Goricu ovo najvažnija utakmica do kraja jesenske polusezone, jer iako svi objektivni faktori sugeriraju da je gorički prvoligaš apsolutni favorit, eventualni gubitak bodova prekinuo bi izuzetno uspješnu seriju goričkih uspjeha na gostujućim terenima (6 uzastopnih pobjeda u gostima!!).

Za sutrašnji susret treneru Jakiroviću na dispoziciji neće biti Igor Čagalj (kažnjen s dvije utakmice neigranja zbog isključenja protiv Hajduka) i Aleksandar Jovičić (ozljeda ruke), ali se u kadar vraćaju Martin Maloča,  Matija Špičić i Kristijan Lovrić. Utakmica je sutra, petak, 09. studenog, 18 sati, Zagreb, Stadion Kranjčevićeva.

FOTO Azeni samo set protiv Nove Gradiške

Azena je u 13. kolu zabilježila i 12. poraz, iako su neki optimisti očekivali da bi azenašice mogle zabilježiti pobjedu protiv ekipe iz Nove Gradiške, kod koje su jesenas u 6. kolu osvojile jedan bod izgubivši 2:3. Utakmicu su obilježile brojne tehničke pogreške i rezultatski obrati, a iako krajnji rezultat sugerira laganu pobjedu gostujuće ekipe, tako ipak nije bilo. Istina, Nova Gradiška imala je prigodu riješiti utakmicu u tri seta, ali Azena je u 4. setu nakon vodstva 19:17 serijom pogrešaka ispustila priliku odvesti susret u 5. set.

20.01.2019. Velika Gorica – Prva liga odbojkašica, 13. kolo: ŽOK Azena – ŽOK Nova Gradiška. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prvi dio natjecanja završava idućeg vikenda utakmicama 14. kola, Azena gostuje kod Drenove, jedine ekipe bez pobjede u ovom dijelu prvenstva. Nakon toga slijedi prijelazni rok (28. do 31. siječnja 2019.) te drugi dio natjecanja, play off i play out.

Prva liga odbojkašica – 13. kolo

ŽOK Azena VG – ŽOK Nova Gradiška 1:3 (21:25, 25:23, 18:25, 20:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 30. Nedjelja, 20.01.2019., 17:15 sati. Suci: Jasmin Ramić (Sisak) i Željko Grgas (Karlovac). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb). Elektronski zapisničar: Aleksandra Lipić (Zagreb).

AZENA: Dora Pokrajčić, Magdalena Mioković, Marina Grozdanić, Marina Pavić, Petra Dodić (L), Dora Matijević (cap.), Žaklina Baković, Nikolina Božić, Dora Butković. Trener: Luka Bišćan.

NOVA GRADIŠKA: Helena Matanović, Iva Papac, Lamia Engerini, Lucia Kovač, Aurora Papac, Blaška Papac, Leona Pavić (L), Kristina Zirn, Lucia Dautović, Antonija Čeliković (cap.). Trener: Damir Runjaš.

Rezultati 13. kola (19./20.01.2019.): Azena VG – Nova Gradiška 1:3, Split – Kostrena 3:0, Dinamo – Osijek 1:3, Zadar – Drenova 3:0.

Redoslijed: 1. Osijek 34 (13 12 1 37:8), 2. Split 32 (13 11 2 34:13), 3. Zadar 26 (13 9 4 28:15), 4. Nova Gradiška 25 (13 8 5 29:21), 5. Dinamo 23 (13 7 6 27:18), 6. Kostrena 12 (13 4 9 15:29), 7. Azena VG 3 (13 1 12 7:37). 8. Drenova 0 (13 0 13 3:39).

FOTO Sedam pogodaka Luke Kosa za ostanak Kurilovca 1 na prvom mjestu

Utakmicama 7. kola nastavljena je jučer 13. Malonogometna liga Nogometnog saveza Velika Gorica na igralištu SC Panadić Sporta. Liga se igra u tri dobne kategorije (početnici, pioniri, stariji pioniri), redovno kolo je vikendom (subota). U skupini starijih pionira nije bilo iznenađenja, favoriti su uvjerljivo dobili svoje susrete tako da je nastavljena zanimljiva utrka Kurilovca 1, Gorice i Bune. Kako su Gorica i Buna odigrali međusobni susret (3:3), jasno je da će o konačnom pobjedniku odlučivati utakmice Kurilovca 1 protiv spomenute dvojke.

19.01.2019. Velika Gorica – 13. malonogometna liga Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sinoć su dječaci Kurilovca 1 u susretu s djevojčicama Dinama demonstrirali nadmoć u svim elementima malonogometne igre s ekstra bravurama Luke Kosa. Kos je letio po terenu, fintirao, lakoćom pretrčavao suparnice i pogađao. Sedam puta je njegova lopta završila u mreži vratarke Dinama, koja je u nekoliko navrata dobrim intervencijama spasila svoju ekipu od još višeg poraza. Djevojčice nisu uspjele postići ni počasni zgoditak, dva puta su pogodile vratnicu.

Malonogometna liga NSVG-a, Stariji pioniri – 07. kolo

NK Buna – NK Polet 5:0, NK Vatrogasac – NK Mladost 2 0:5, NK Mladost 1 -HNK Gorica 2:7, NK Kurilovec 1 – ŽNK Dinamo 7:0, NK Dinamo Hidrel 2 – NK Kurilovec 2 1:1, NK Dinamo Hidrel 1 – NK Ban Jelačić 1:2.

Redoslijed: 1. Kurilovec 1 21 (7 7 0 0 57:14), 2. Gorica 19 (7 6 1 0 69:6), 3. Buna 19 (7 6 1 0 45:8), 4. Dinamo Hidrel 1 12 (7 4 0 3 32:14), 5. Mladost 1 12 (7 4 0 3 31:17), 6. Mladost 2 12 (7 4 0 3 21:29), 7. Ban Jelačić 10 (7 3 1 3 11:26), 8. Dinamo Hidrel 2 7 (7 2 1 4 14:31), 9. ŽNK Dinamo 6 (7 2 0 5 14:34), 10. Kurilovec 2 5 (7 1 2 4 17:35), 11. Polet 0 (7 0 0 7 0:49), 12. Vatrogasac 0 (7 0 0 7 4:62).

FOTO Poraz u dramatičnoj završnici, Petrović promašio za pobjedu

Košarkaši Gorice izgubili su utakmicu u dramatičnoj završnici, najefikasniji igrač domaćih Marko Petrović promašio je posljednji napad za pobjedu. Gorica je imala prigodu dobiti susret u kojem je od početka imala gubitničku ulogu, nije bila niti jednom u vodstvu, bila je u minusu i 22 poena (20:42), na poluvremenu je imala 18 poena zaostatka (32:50).

19.01.2019. Velika Gorica – HT Premijer liga, 12. kolo: KK Gorica – GKK Šibenik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U drugom poluvremenu domaća momčad je zahvaljujući izuzetno raspoloženom  Anti Mašiću koji je svojih 18 koševa ubacio u posljednje dvije četvrtine. Konstanto dobar i efikasan bio je Petrović, ali mu se nije posrećilo da kreira totalni preokret. U momčadi Šibenika sjajan je bio Nik Slavica tijekom cijele utakmice, igru je u prve dvije četvrtine odlično vodio Nikola Korać, u drugom poluvremenu nije bio tako učinkovit.

Udruga navijača ”Šibenski Funcuti” bila je velika podrška gostujućoj momčadi, ali je skoro izazvala prekid utakmice paljenjem vatre na tribini. Susret je zbog toga bio u dva navrata kratko prekinut i gostujući navijači su morali napustiti dvoranu.