Povežite se s nama

Vijesti

Završena je zgrada goričkog Centra izvrsnosti, učenici će se educirati na opremi vrijednoj dva milijuna eura

Centar je sastavni dio Srednje strukovne škole, pa će učenici kroz praktičnu nastavu i vježbe po završetku školovanja biti konkurentni na tržištu rada. 

Objavljeno

na

Zgrada Centra izvrsnosti za CAD/CAM/CNC sustave i aditivne tehnologije postala je sastavni dio Srednje strukovne škole Velika Gorica. U tijeku je postavljanje opreme i najmodernijih uređaja na kojima će uskoro učenici imati svakodnevnu praktičnu nastavu. Voditelj integralnog projekta RCK Industrije 4.0, Matija Galeković, pokazuje nam prostor napravljen prema svim pedagoškim standardima kojeg nadgledaju i nadzorni inženjeri uz budno oko ravnatelja škole Miroslava Antolčića.

Galeković ističe kako su rokovi kratki, a posla još puno, kako bi sve bilo na svome mjestu.

– Trenutačno smo pustili u rad dva erozimata. Na svojoj poziciji se nalaze tri CNC stroja, peteroosni obradni centar, troosni obradni centar i jedna CNC glodalica sa dodavačima materijala. Stigla je i tračna pila, planska i alatna brusilica koje puštamo u pogon. Počela je stizati oprema za toplinsku obradu, dok stiže i oprema za aditivnu tehnologiju i 3 D skeniranje. Još čekamo opremu za mjeriteljstvo. Ukupna oprema za sva tri centra izvrsnosti je oko 4 milijuna eura, dok će samo u Velikoj Gorici biti polovica te vrijednosti – priča nam Galeković.

I dok oprema stiže na sve strane, traju intenzivne edukacije o korištenju svih uređaja koji će se nalaziti u centrima izvrsnosti u Velikoj Gorici, Samoboru i Dugom Selu. Veliki je to iskorak u strukovnom obrazovanju, jer će učenici učiti kroz praktičnu nastavu i vježbe, a po završetku školovanja imat će podlogu i biti konkurentni na tržištu rada.

Naslovna i fotografije u članku: Centar izvrsnosti Velika Gorica/ Struka zove

Vijesti

Velika Gorica među vodećima gradovima po izdvajanjima za uskrsnice! Tko sve dobiva i koliko?

Tri grada dijele uskrsnice veće od 200 eura, dok ih 16 isplaćuje između 100 i 200 eura. Ukupno 47 gradova dodjeljuje iznose između 50 i 100 eura, a samo 9 gradova isplaćuje manje od 50 eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica ove je godine iz proračuna izdvojila 425.000 eura za uskrsnice, čime se svrstala među deset hrvatskih gradova s najvećim ukupnim izdvajanjima za ovu vrstu pomoći. Maksimalni iznos uskrsnice koji građani mogu primiti je 120 eura, a cenzus do kojeg se ostvaruje pravo na uskrsnicu iznosi 670 eura, što je jedan od najvećih cenzusa u državi, prenosi portal Gradonačelnik.hr.

Naš grad tako prati sve izraženiji trend među hrvatskim gradovima koji u predblagdansko vrijeme financijski pomažu svojim najugroženijim građanima. Ove godine, prema prikupljenim podacima, uskrsnice dijeli čak 77 gradova, a više od dvije trećine njih povećalo je iznose i proširilo krug korisnika. Osim umirovljenika, pomoć je namijenjena i drugim socijalno osjetljivim skupinama, uključujući djecu s poteškoćama, nezaposlene i roditelje njegovatelje.

Tko će sve dobiti uskrsnice

Prema izvještaju, osim umirovljenika, uskrsnice se ove godine dijele i osobama bez mirovina, nezaposlenima, osobama s invaliditetom, socijalno ugroženima, djeci s poteškoćama, roditeljima njegovateljima, onkološkim bolesnicima, pa čak i redovitim studentima i učenicima slabijeg socijalnog statusa.

Primjerice, Grad Supetar po prvi put uključuje onkološke bolesnike kojima dijeli po 50 eura, Bakar udomljenoj djeci, Korčula udomljenim osobama, Grubišno Polje redovitim studentima, dok Biograd na Moru 400 eura isplaćuje djeci s poteškoćama i posebnim potrebama.

Split daje 60 eura njegovateljima te socijalno ugroženim učenicima i studentima, Zagreb po 100 eura roditeljima njegovateljima i djeci bez jednog roditelja koji primaju dječji doplatak, a Osijek 60 eura beskućnicima.

Koliki su iznosi i tko ih najviše dijeli?

Uskrsnice se kreću od simboličnih 15 eura do rekordnih 400 eura koje dijeli Biograd na Moru. Odmah iza su Opatija s 240 eura (za umirovljenike s primanjima ispod 450 eura), Novi Vinodolski s 200 eura, Ploče sa 170 eura (za umirovljenike s manje od 70 eura mjesečnih primanja), Sinj sa 150, te Osijek, Labin i Velika Gorica sa 120 eura.

Tri grada dijele uskrsnice veće od 200 eura, dok ih 16 isplaćuje između 100 i 200 eura. Ukupno 47 gradova dodjeljuje iznose između 50 i 100 eura, a samo 9 gradova isplaćuje manje od 50 eura.

Cenzusi i širenje kruga korisnika

Kako bi obuhvatili širi krug korisnika, brojni gradovi su povisili dohodovne cenzuse koji sada uglavnom iznose između 400 i 500 eura. U Velikoj Gorici uskrsnicu dobivaju građani čija mirovina ne prelazi 670 eura, što je jedan od najviših cenzusa u državi.

Svi umirovljenici, bez obzira na visinu mirovine, uskrsnice dobivaju u samo osam gradova, a to su Buzet, Crikvenica, Krk, Mali Lošinj, Novigrad, Prelog, Zaprešić i Čakovec. Najveći cenzus ima Bakar gdje uskrsnice od 1.200 eura dobivaju svi umirovljenici ispod tog praga.

Koji su gradovi najviše izdvojili?

Nakon Zagreba, koji je osigurao 3.235.000 eura, najviše sredstava za uskrsnice izdvojili su:

  • Sisak – 1.100.000 eura
  • Osijek – 620.000 eura
  • Varaždin – 453.675 eura
  • Čakovec – 450.000 eura
  • Velika Gorica – 425.000 eura
  • Split – 345.000 eura
  • Vukovar – 320.000 eura
  • Zaprešić – 264.000 eura
  • Crikvenica – 231.000 eura

Iznad 200.000 eura još su izdvojili Opatija (220.000), Ivanić-Grad i Vinkovci (po 200.000 eura), dok su iznosi od 100.000 do 200.000 eura zabilježeni u Samoboru, Šibeniku, Koprivnici, Slavonskom Brodu, Bakru i Rijeci.

Iako većina gradova uskrsnice isplaćuje kao novčanu pomoć, neki ih pružaju i u obliku poklon-bonova (npr. Bakar, Labin, Korčula) ili prehrambeno-higijenskih paketa za najpotrebitije (Pazin, Obrovac, Velika Gorica…). Nova Gradiška, pak, nema uskrsnicu, već nudi jednokratnu pomoć koju građani mogu zatražiti neovisno o blagdanu.

Ovim potezima, gradovi nastoje ublažiti financijske poteškoće dijela svojih građana, posebno onih u ranjivim skupinama, u kontekstu inflacije i rasta troškova života.

Nastavite čitati

Gospodarstvo

Radovi mogu početi! Prva lopata u rukama premijera, župana i gradonačelnika

Ovog petka ujutro svečano je otvoreno gradilište uz obilaznicu, na kojem će u sljedeće dvije godine niknuti nacionalni nogometni kamp. Svi preduvjeti su ispunjeni, sad je vrijeme za aktivne građevinske radove…

Objavljeno

na

Drvene stepenice vodile su do prostora pripremljenog za svečano otvaranje, na kojem se pojavilo vodstvo države, Županije, Grada i nogometnog saveza, ali i brojni prijatelji nogometa iz svih sfera društvenog života. Svi oni okupili su se na mjestu na kojem će od ovog petka niknuti pravo gradilište, a tamo negdje početkom 2027. godine i nacionalni kamp, dom hrvatskog nogometa.

Bilo je lijepo, bilo je svečano, bio je to trenutak u kojem su nestale i posljednje skepse na temu hoće li kampa biti ili neće. Hoće, bit će ga.

– Od početka sam govorio da ne želim postavljati nikakve kamene temeljce i slične stvari, jer to smo već viđali u prošlosti, želio sam da to napravimo kad radovi počnu. Ovo je poseban dan za mene kao predsjednika, ali i za nogometnu obitelj. Vjerujem da ćemo se za dvije godine naći ovdje na otvaranju kampa – rekao je predsjednik HNS-a Marijan Kustić, koji se prvi obratio okupljenima.

– Vlada RH financijski nam je pomogla i dala zemljište, to nam puno znači, a pomogao je i predsjednik Uefe Aleksandar Čeferin. Emocije su me dosta jako pogodile kad sam došao ovdje. Lijepo je, prekrasno je, to zaslužujemo i vjerujemo da će ovdje nicati novi Modrić, Perišić, Rakitić… Veliki rezultati koji su iza nas zaslužuju ovako nešto. Danas-sutra, kad odem s mjesta predsjednika, mora nešto ostati iza mene, da se vidi da se nešto napravilo. U prvoj fazi kamp će imati tri terena, glavnu zgradu za savez, akademiju, sudačku komisiju, dvoranu, skladište… I stadiončić. Moći će ga koristiti i neki klubovi, zašto ne?! I oni su dio nogometne obitelji – govorio je Kustić i zaključio:

– Ovo nije samo gradilište, ovo je temelj vizije i najvažnije ulaganje u budućnost hrvatskog nogometa i simbol zajedničke ambicije svih nas koji radimo u nogometu da Hrvatska ostane svjetska nogometna velesila!

Nakon njega, za govornicu se popeo velikogorički gradonačelnik Krešimir Ačkar, koji se prisjetio i samih začetaka ove priče, kad je u društvu predsjednika Gorice i HNS-ova člana IO-a Nenad Črnka te člana komisije za infrastrukturu Marka Stepanić otišao na prvi sastanak u Savez.

– Velika Gorica danas svjedoči o jednoj prekrasnoj priči koja je važna i dugo čekana, a to je da će nakon gradnje nacionalnog kampa postati dom hrvatskog nogometa i upisati se u sportsku kartu, ne samo Hrvatske, nego i Europe i svijeta. Vjerujem da će mnogi mladi ljudi iz cijele Hrvatske ovdje ostvariti snove koje sanjaju i, zahvaljujući i ovome kampu, predstavljati u kockastom dresu našu Hrvatsku i donijeti nam onu radost koju nam donosi najvažnija sporedna stvar na svijetu – rekao je gradonačelnik i dodao:

– Na tom prvom sastanku s predsjednikom Kustićem predložili smo ideju, rekli da je lokacija savršena, na nekoliko minuta od aerodroma, u blizini glavnoga grada i da nema niti jedne prepreke da bi se ovako prekrasan projekt mogao realizirati upravo u našem gradu. Istoga dana navečer primio nas je i premijer Plenković, bez čije podrške sve ovo ne bi bilo moguće, a s ministrom Bačićem dogovorili smo darivanje zemljišta. Odmah smo krenuli u podjelu zaduženja i u realizaciju ovoga čemu danas svjedočimo. Veliko hvala svima koji su sudjelovali u ovom projektu, a ja za kraj imam samo dvije želje; da kroz dvije godine otvorimo ovaj kamp, što je jasno da će se dogoditi, ali i da ovdje ispred mene započnemo gradnju dnevne bolnice, što je također u planu naše Vlade. Uživajmo u ovom povijesnom danu za naš grad!

Svečano otvaranje gradilišta budućeg kampa Hrvatskog nogometnog saveza… Foto: Robert Anić/PIXSELL

Resorni ministar Tonči Glavina bio je vrlo precizan što se tiče brojki, kazavši da je ukupan projekt vrijedan 45 milijuna eura, od čega je Vlada RH odobrila 15 milijuna i darovala zemljište vrijedno 4,5 milijuna eura. Prije nego što je radove i sam budući kamp blagoslovio velečasni Norbert Koprivec, okupljenima se obratio i premijer Andrej Plenković.

– Hrvatski nogomet je donio puno sreće, veselja, ponosa i međunarodnog brendiranja Hrvatske u svijetu u proteklih 35 godina, kao malo tko drugi, i nema snažnijeg načina za brendiranje Hrvatske od dresa reprezentacije. Želim zato zahvaliti našim nogometašima i trenerima, koji su pomogli da tijekom tri i pol desetljeća samostalnosti Hrvatsku kroz ove uspjehe, dvije svjetske bronce i jedno srebro, uz srebro u Ligi nacija, pozicioniramo kao malu zemlju, ali nogometnu velesilu. Ovaj kamp je zahvala našim nogometašima i poruku mladima da će oni najbolji ovdje trenirati – kazao je Plenković i nastavio:

– Lokacija budućeg kampa je odlična jer se nalazi tik uz zračnu luku, na nekoliko kilometara od Zagreba, a iskoristit ću priliku i da pohvalim vodstvo Velike Gorice na čelu s gradonačelnikom Ačkarom jer kreće i gradnja Centra za starije osobe. Uz pomoć Vlade u neposrednoj blizini će se izgraditi i dnevna bolnicu, a to znači da Velika Gorica vodi cjelovitu politiku grada koji je naslonjen na Metropolu, ali je i najveći grad Zagrebačke županije. Baš zato zaslužio je da bude jedan od onih koji su ušli u integrirani teritorijalni razvoj s 33 milijuna eura posebne financijske omotnice za razvoj grada.

Negdje oko 10.30 sati uglednici i gosti svoje su odradili, a to znači da je sad vrijeme za ključan dio projekta – početak aktivnih radova na izgradnji kampa!

Nastavite čitati

Moja županija

Za pet škola Zagrebačkoj županiji odobreno 47 milijuna eura

Sredstva su odobrena za izgradnju novih osnovnih škola u Dugom Selu i Kominu, dogradnju OŠ Rugvica, izgradnju nove sportske dvorane i dogradnju PŠ Strmec te dogradnju SŠ Ivan Švear u Ivanić-Gradu.

Objavljeno

na

Zagrebačkoj županiji za izgradnju i dogradnju pet školskih objekata ukupne vrijednosti 55 milijuna eura iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti odobrena su bespovratna sredstva u iznosu od gotovo 47 milijuna eura – rečeno je na konferenciji za medije održanoj u prostorijama Zagrebačke županije.

Sredstva su odobrena za izgradnju novih osnovnih škola u Dugom Selu i Kominu, dogradnju OŠ Rugvica, izgradnju nove sportske dvorane i dogradnju PŠ Strmec te dogradnju SŠ Ivan Švear u Ivanić-Gradu.

Foto: Zagrebačka županija

–Cilj je da svi učenici osnovnih škola u Zagrebačkoj županiji nastavu imaju u jednoj smjeni, a zahvaljujući odobrenim sredstvima Zagrebačka županija taj će cilj puno lakše postići. Od svih županija u Hrvatskoj najveći iznos za gradnju i dogradnju osnovnih škola do sada iz NPOO-a odobren je upravo Zagrebačkoj županiji. Preostali iznos sredstava za realizaciju ovih pet investicija Županija osigurava u vlastitom proračunu, a kroz mjesec dana prijavljujemo još četiri škole procijenjene vrijednosti oko 25 milijuna eura, dok se za 9 škola rade glavni projekti s troškovnicima s namjerom da ih prijavimo na NPOO do kraja rujna – rekao je župan Stjepan Kožić.

Riječ je o projektima dogradnje OŠ Pavao Belas u Brdovcu, PŠ Kerestinec i OŠ Josipa Badalića u Graberju Ivanićkom.

Foto: OŠ Dugo Selo/Zagrebačka županija

Najveći iznos sredstava, 19,3 milijuna eura odobren je za izgradnju nove osnovne škole u Dugom Selu gdje je u planu izgradnja škole za 24 razredna odjela s dvodijelnom sportskom dvoranom i malom dvoranom. Realizacijom te investicije OŠ Josipa Zorića u Dugom Selu te OŠ Stjepana Radića u Božjakovini prijeći će na rad u jednoj smjeni.

Foto: OŠ Komin/Zagrebačka županija

Za izgradnju nove osnovne škole u Kominu odobreno je nešto više od 14 milijuna eura, a u planu je gradnja škole za 16 razrednih odjela s jednodijelnom sportskom dvoranom i malom dvoranom. Realizacijom ove investicije stvorit će se preduvjeti za prelazak zelinske OŠ Dragutina Domjanića za rad u jednoj smjeni.

Foto: PŠ Strmec/Zagrebačka županija

Za potrebe jednosmjenske nastave PŠ Strmec dogradit će se s pet novih učionica, dvodijelnom sportskom dvoranom i malom dvoranom za što je odobreno 5,2 milijuna eura, dok će se OŠ Rugvica dograditi s 8 novih učionica i 2 dvije učionice za učenike s teškoćama u razvoju za što je odobreno 6,3 milijuna eura.

Foto: OŠ Rugvica/Zagrebačka županija

Po pitanju srednjih škola, na Nacionalni plan oporavka i otpornosti mogli su se prijaviti samo oni projekti koji se odnose na proširenje gimnazijskog programa, a tu je Zagrebačka županija uspješno aplicirala projekt dogradnje Srednje škole Ivan Švear u Ivanić-Gradu za što odobreno bespovratnih 1,8 milijuna eura zahvaljujući kojima će se škola dograditi sa četiri nove učionice.

Inače, Zagrebačka županija u kontinuitetu najveći dio proračuna usmjerava u školstvo s ciljem podizanja kvalitete obrazovanja, a tijekom proteklih 20 godina izgrađeno je i dograđeno više od 50 škola i sportskih dvorana.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom

Nastavite čitati

HOTNEWS

Goričani će prvi u Hrvatskoj dobiti alate za upravljanje osobnim financijama

Ciklus radionica u Poduzetničkom inkubatoru organizira nevladina inicijativa Mladi i poduzetni.

Objavljeno

na

Izazovna financijska vremena nose sa sobom i pronalazak rješenja za bolje gospodarenje našim novcem, kako bi bili otporniji na izazove. Naime, podaci govore da bi prosječan Hrvat nakon izostanka samo jedne mjesečne plaće mogao preživjeti svega mjesec dana, dok je europski standard gotovo šest mjeseci.

Vođeni tom problematikom i s ciljem građanima Velike Gorice osigurati informacije i rješenja kako bolje upravljati osobnim financijama Grad Velika Gorica osigurao je besplatne radionice. Time je postala prvi Grad u Hrvatskoj koji organizirano radi na financijskoj pismenosti svojih građana.

Edukacije provodi nevladina inicijativa Mladi i poduzetni u suradnji s Ustanovom za obrazovanje odraslih Adrianus, uz financijsku podršku Grada Velike Gorice, te će tijekom cijele godine biti održano 12 radionica u VG Poduzetničkom inkubatoru.

– Smatramo da je ova tema zaista potrebna i važna i o kojom je potrebno osvijestiti naše građane, posebice mlađe generacije. Razlog tome je što takve vještine ne učimo u školi, a kad izađemo iz sustava obrazovanja ulazimo u realni sektor, počinjemo zarađivati a nitko nam prethodno nije objasnio pametnog raspolaganja novcem, upozorio nas na rizike, ali zamke, posebice u online kupnji – upozorio je Domagoj Ilečić, pročelnik Upravnog odjela za poduzetništvo, investicije i fondove EU Grada Velike Gorice, te dodao kako Grad na ovaj način pruža potporu građanima u financijskoj otpornosti.

Sanela Dropulić, idejna začetnica projekta i jedna od predavačica, pozvala je sve Velikogoričane da se prijave online prijavnicom jer je ovo idealna prilika da u svojoj blizini dođete do korisnih informacija koje vam mogu promijeniti kompletnu percepciju vaših financija.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

– Prijave su već krenule i interes građana je već sada velik. Mi smo tu da damo praktične savjete kako bolje upravljati novcem, otkriti načine štednje i na koji način vam novac bježi a da to ni ne primjećujete – pozvala je Dropulić.

– Ova interaktivna predavanja otvorit će vam oči po pitanju psihologije novca i trošenja istog – istaknuo je Tomo Rajić, predsjednik inicijative Mladi i poduzetni, te dodao kako njihova platforma nudi mentorske i edukativne sadržaje s aktualnim temama poput kriptovaluta.

Jedan od predavača je poduzetnik Matija Drakšić, koji se nadovezao na psihološki aspekt upravljanja novcem.

– Dakle, oko 50 posto financijske pismenosti vezana je uz psihologiju novca ili kako znamo reći – mindset, a znamo da je teško odoljeti marketinškim trikovima koji nas navode na što veću potrošnju, često onoga što nam uopće nije potrebno. Zato su teme radionica životne, poput one „Kako s jednom plaćom preživjeti cijeli mjesec – najavio je Drakšić.

Građani se na besplatne radionice mogu prijaviti ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Čista desetka! Juniori Gorice nepobjedivi, Šibenik pao kao “deja vu”…

Juniorska momčad Gorice neporažena je još od 2. studenog i domaćeg posrtaja protiv Dinama, nanizali su dečki trenera Ivana Parlova šest pobjeda i četiri remija u posljednjih deset utakmica te došli do četvrtoga mjesta

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorska momčad Gorice, uhvaćena u vrtlog najneobičnije sezone u HNL-u otkad je Lige 10, vodi svoje bitke, s protivnicima i sa samim sobom, a u sklopu cijele te priče priprema se za zahtjevan ogled s Istrom 1961 na svom travnjaku u subotu. Borba sa Šibenikom traje i očito će potrajati još najmanje neko vrijeme, tako barem sve govori…

A kad smo već kod Šibenika, idemo na – juniore! Momčad koju vodi Ivan Parlov (41), suprug pjevačice Vande Winter i bivši igrač Zagreba, Intera, Slaven Belupa, ciparskog APOEL-a, nekoliko austrijskih klubova…, na Šubićevcu je gostovala u vikendu iza nas. I podsjetila na neke sretne dane u povijesti gorički bitaka za ostanak, jer juniori Gorice pobijedili su vršnjake iz Šibenika 4-0 u gostima, baš kao što su to pod Sopićem nekoć učinili Fruk, Mitrović, Ndockyt i društvo iz proljeća 2023.

Četiri komada u mreži Šibenika, u briljantnoj partiji, donijelo je goričkim juniorima sjajno četvrto mjesto na tablici! Peti Slaven Belupo ima bod manje, ali i dvije utakmice više, pa su ispred Gorice još samo vodeća Lokomotiva, Hajduk i Dinamo! Sezona je ovo koja podsjeća na premijernu juniora Gorice u HNL-u, kad su se praktički do kraja sezone borili za naslov prvaka, što ovom prilikom nije slučaj, no unatoč tome sezona je – vrhunska.

Trener Parlov ima razloga biti itekako zadovoljan napretkom velikog dijela igrača koji bi po svakoj logici morali biti pretendenti za iskorak u prvu momčadi. Uz to, ima razloga biti zadovoljan i širinom i kvalitetom kadra, a to će najbolje potvrditi rezultati na travnjacima diljem Hrvatske.

Pomogao je u Šibeniku i Luka Vrzić, dečko koji je već dugo s prvom momčadi, kao i Medin Gashi, koji također i dalje čeka ozbiljnu minutažu među seniorima. Dok čekanje traje, ovaj dvojac spremno se “spustio” u juniore i odigrao sjajnu utakmicu, čime su obojica pokazali i vrlo zanimljiv karakter, koji u njihovim slučajevima i nije bio upitan.

Za prvu momčad nastupao je i Senegalac Arona Fall, jedini igrač u ovoj momčadi rođen 2005. godine, koji se juniorima priključio već nakon prvih nekoliko kola ove sezone. Već nekoliko priprema s prvom momčadi odradio je i stoper Zvonimir Josić, mladi reprezentativac koji se jako podigao ove sezone i danas definitivno izgleda kao ozbiljan potencijal za promociju među seniore.

Uz njih, ove sezone blista i Stjepan Kučiš, još jedan klinac koji je dijete kluba, u kojem je već 13 godina, klasična “desetka” koja i kreira i zabija, a na golu se nakon odlaska Josipa Cundekovića u seniore drugoligaša Dubrave profilirao Tin Došen.

Kapetan ove momčadi je Lovro Dukić, tu su i Patrik Horvat, Ivan Brtan, Fran Stunja, Bugarin Georgi Stojanov, Benjamin Dulčić, Ivan Barišić, Ivan Fran Dragaš, Gabriel Đivoje… Uz sve njih, rođene 2006. godine, u kadru su i godinu mlađi Petar Topić, Fran Kasumović, Marin Kuzmanić, Franko Jakšić, Husein Sumbuljević, Jacob Adam Rujnić… Jako puno igrača, puno talenta, pri čemu se oni koji smo eventualno propustili navesti, nadamo se, neće naljutiti.

Takva momčad, koja nudi jake argumente onima koji tvrde da će juniori Gorice i sljedeće sezone biti jako dobri, u velikom je nizu od deset utakmica bez poraza, što je samo kulminiralo ovom visokom pobjedom za vikend.

Posljednji posrtaj ove generacije zabilježen je još 2. studenog, u domaćem okršaju s Dinamom (0-1), nakon čega je jesen zaključena pobjedama protiv Slaven Belupa i Varaždina te remijima s Kustošijom, Rudešom, Hajdukom na Poljudu i Istrom doma. Nova godina otvorena je sa četiri uzastopne pobjede, protiv Graničara, Mladost Ždralova, Sesveta i za kraj Šibenika. Šest pobjeda i četiri remija za skok na to impresivno četvrto mjesto.

Ove nedjelje u goste će im doći Osijek, a nakon toga se ide vodećoj Lokomotivi, pa čeka Rijeku i ide Dinamu. Neugodan raspored, ali neugodni su i svakom protivniku momci koje uspješno vodi talentirani trener Ivan Parlov. Neka serija potraje…

Kadeti rastu igrački i na tablici, pioniri odmah iza najboljih

Dok juniori vode svoje borbe, za status u HNL-u zajednički se bore pioniri i kadeti Gorice. Njihovi bodovi se zbrajaju, na temelju toga određuje se tko će ispasti iz elitnog ranga, a odrađeno dosad dovelo nas je u situaciju da Gorica u tim pričama ne sudjeluje.

Kadeti trenera Borisa Trivunova su izuzetno mladi, velikim dijelom posvećeni dečkima iz generacije 2009., koja je prošle sezone bila senzacionalni prvak države kod pionira, a slijedom toga je i bilo manjih problema s rezultatima tijekom jeseni. Sad je, međutim, situacija puno bolja, na dvoznamenkastoj su bodovnoj udaljenosti od dna, na diobi devetoga mjesta.

Pioniri trenera Denisa Banića rezultatski su još uspješniji, drže šesto mjesto, sa po sedam pobjeda, remija i poraza, miljama daleko od bilo kakvih priča o ostanku. Ispred njih su također Dinamo, Hajduk i Lokomotiva, ali i Varaždin i Osijek, dok za vratom puše Rudeš.

Nastavite čitati

Reporter 446 - 20.03.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.