Deseto mjesto nakon prvog dijela prvenstva uz učinak od 15 odigranih utakmica, 4 pobjede, 4 remija i 7 poraza te gol-razliku 23:23 za ukupno osvojenih 16 bodova najbolje oslikava jesensku sezonu Mraclina – punu oscilacija i neiskorištenih prilika. Ipak, treba istaknuti da je momčad u čak dva navrata ostvarila po dvije uzastopne pobjede, što pokazuje da je u određenim fazama prvenstva imala pozitivan ritam, no kontinuitet dobrih igara nije uspjela zadržati kroz dulje razdoblje.
Sezonu je započeo trener Milan Marinić, no nakon samo dva prvenstvena kola napustio je klupu Mraclina, a njegovo mjesto preuzeo je Saša Sabljak. Dolazak Sabljaka donio je novu energiju, profesionalniji pristup radu te vidljiv pomak u igri momčadi, što se posebno očitovalo u nekoliko vrlo dobrih prvenstvenih nastupa i pobjeda.
Najveće slavlje u jesenskom dijelu sezone zabilježeno je u domaćoj utakmici protiv Save Strmca, svladane rezultatom 7:0, čime je ostvarena najuvjerljivija pobjeda polusezone. S druge strane, najteži porazi doživljeni su u gostima kod Naftaša Ivanića 5:1 te u posljednjem kolu kod Rugvice 3:0, što su susreti koji su ostavili nešto lošiji dojam na završetku jeseni.
U prvenstvu je Mraclin ostvario sljedeće rezultate: poraz od Stupnika 1:2 uz pogodak Brune Dandića za vodstvo, zatim minimalni porazi kod Jaske Vinogradara 1:0 i od Zeline 0:1 te težak poraz kod Naftaša Ivanića 5:1 uz pogodak Davida Marjanovića. Nakon toga slijedi sjajna predstava i pobjeda nad Savom Strmec 7:0 golovima Josipa Domitrovića, Adriana Manuela Perića (2), Igora Hajduka (2), Domagoja Matića i Brune Dandića, a potom i trijumf protiv Topuskog 3:0, kada su strijelci bili Domagoj Matić, Karlo Strunje i Ivan Kaurin – prva serija od dvije uzastopne pobjede u sezoni. Uslijedio je remi s Moslavcem 1:1 uz gol Karla Strunja, domaći remi s TOP Kerestincem 2:2 u kojem je oba pogotka postigao Igor Hajduk, poraz kod Kobri Samobor 2:1 uz strijelca Ivana Jančića te remi bez pogodaka kod Libertasa 0:0. Slijedio je poraz u Vrbovcu 4:1 uz počasni pogodak Jurice Brdeka i domaći remi s Lekenikom 1:1 uz pogodak Adriana Manuela Perića. Potom su upisane nove dvije uzastopne pobjede – gostujućih 3:0 protiv Metalca iz Siska golovima Jurice Brdeka, Domagoja Matića i Marka Rakasa te domaćih 2:1 protiv Moslavine s dva pogotka Igora Hajduka. Jesen je zaključena porazom kod Rugvice 3:0.
Uz prvenstvo, Mraclin je nastupio i u dvije utakmice Kupa NS Zagrebačke županije. U šesnaestini finala 27. kolovoza svladana je Lonja 3:0 golovima Tonija Borovca i dvama pogodcima Igora Hajduka, dok je u osmini finala 10. rujna pobijeđena Sava iz Strmca Samoborskog 2:0 pogocima Tonija Borovca i Ivana Rajića. Nastup u Županijskom kupu nastavlja se na proljeće.
Najbolji strijelac momčadi u jesenskom dijelu bio je Igor Hajduk sa 6 pogodaka. Slijede Adrian Manuel Perić i Domagoj Matić s po 3 gola, Bruno Dandić, Karlo Strunje i Jurica Brdek postigli su po 2, dok su po jedan pogodak postigli Ivan Jančić, Marko Rakas, Josip Domitrović, Ivan Kaurin i David Marjanović.
Unatoč oscilacijama i promjenama na klupi, jesenski dio pokazao je da Mraclin ima kvalitetu, što potvrđuju dvije serije od po dvije uzastopne pobjede, ali i potencijal za bolji rezultat u proljetnom nastavku ako se pronađe potrebna stabilnost i kontinuitet dobre igre.
U klubu najavljuju rezove u igračkom kadru i osvježavanje momčadi za proljeće, uz zahvalu pojedincima koji ove sezone nisu pružili ono što se od njih očekivalo, a sve s ciljem jačanja konkurencije i boljih rezultata u nastavku prvenstva.
Turopolje i Meštrica odigrali su bez pobjednika u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e rezultatom 1:1, strijelac za domaće Matej Karlović, za goste Matej Puntarić.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Momčad domaćih bolje je otvorila utakmicu i golom Karlovića u 7. minuti došla u vodstvo te je na terenu izgledala nadmoćni9je. Ipak, momčad gostiju uspjela preko Puntarića izjednačiti na 1:1.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Drugo poluvrijeme Turopolje je započelo ofenzivnije i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi. Vratar Andrija Budimir je u samo nekoliko minuta tri puta uspješno rješavao situaciju ‘jedan na jedan’, dva puta nije uspio Karlović i jednom Perić. Budimir je i kasnije uspješno riješio nekoliko kritičnih situacija. Činilo da obrana Meštrice igra prekomotno odnosno nedovoljno ozbiljno pred svojim vratima.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Igra Meštrice nije bila uopće slična njenim igrama iz zadnjih nekoliko kola, igrači su djelovali umorno. U završnici susreta došlo je do spornog momenta nakon prodora domaćih, na rubu kaznenog prostora duel Budimira i napadača domaćih sudac je presudio u korist Meštrice. Ta sudačka odluka dovela je do žestokih verbalnih reakcija igrača Turopolja.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje (27 8 7 12 43:51 31) je s 31 bodom na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, a Meštrica (27 10 1 16 50:79 31) je s istim brojem bodova na 13. mjestu.
Galerija fotografija
Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 27. kolo
NK Turopolje – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:1 (1:1)
Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 17.05.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkmaš (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – Karlović (7), 1:1 – Puntarić (25).
Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska
Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.
Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.
Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.
Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.
Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.
Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.
Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.
U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.
Nogometašice Gorice su u 09. posljednjem kolu Magenta lige 2025./2026. – Play out izgubile od Osijeka 0:3. Golove za gostujuću ekipu postigle su kapetanica Katarina Đukić, Lucy Elizabeth Stefenelli i autogol Nike Tokić.
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaće su se dobro držale do 27. minute i onda je nakon ubačaja s lijeve strane lopta pogodila Tokić i završila u mreži za 0:1. Velika gužva u sudačkoj nadoknadi rezultirala je pogotkom Đukić, a domaće su prosvjedovale zbog navodnog prekršaja, sutkinja je pokazala na centar.
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Osijek je i u drugom poluvremenu imao veći posjed lopte te je povisio vodstvo golom snažne Von Stefenelli na konačnih – 0:3!
Galerija fotografija
Magenta liga 2025./2026. Play out – 09. kolo
HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Osijek 0:3 (0:2)
Velika Gorica. Gradski stadion (glavni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 17.05.2026., 17:30 sati. Glavna sutkinja: Elizabeta Rengel (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Maja Brozović i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Andrija Korenika (Vrbovec). Strijelci: 0:1 – Tokić (27-ag), 0:2 – Đukić (45+1), 0:3 – Von Stefenelli (78).
GORICA: Vidrih, Belajsa (od 78. Cvetković), Godinić (cap.), Ožbolt (od 78. Šagovac), Tokić, Crnković (od 46. Stipetić), Pernar Curić, Resanović (od 81. Rimac), Perić, Vrdoljak, Ćurić. Trener: Marko Biljan.
OSIJEK: Ivanova, Žuljević (od 81. Sičaja), Alajbegović, Von Stefenelli, Đukić (cap.), Popić, Ereš, Krunić (od 62. Michieli Tomić), Barišić, Korimova, Unal. Trener: Robert Špehar. Pomoćni trener: Igor Kovačević.
Velikogorički Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” vratio se iz Sarajeva s velikim rezultatom, dvije natjecateljice, Petra i Sanja, osvojile su srebrnu medalju na Europskom kata prvenstvu održanom ovog vikenda u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.
Goričke predstavnice nastupile su u kategoriji Adapted Nage no Kata 1B Ne shisei, u kojoj su odličnim nastupom izborile drugo mjesto i tako Hrvatskoj donijele još jedno europsku medalju.