ktc
Povežite se s nama

Vijesti

Osnovana podružnica Domovinskog pokreta Zagrebačke županije

Za predsjednika je izabran Domagoj Lovrić

Objavljeno

na

Domovinski pokret osnovao je u utorak u Velikoj Gorici podružnicu Zagrebačke županije. Za predsjednika je izabran diplomirani pravnik Domagoj Lovrić, dopredsjednici su Barbara Knežević, Ljiljana Mavračić Tišma, Zvonimir Lovrić, Damir Mesić, Branko Cikojević i Luka Tkalčević, a za rizničara je izabran Miljenko Šimunović.

Osnivanju su nazočili i potpredsjednik Hrvatskoga sabora i predsjednik Domovinskog pokreta Miroslav Škoro, zamjenik predsjednika Domovinskog pokreta i politički tajnik Mario Radić, organizacijski tajnik Darijo Žepina i saborski zastupnik Stjepo Bartulica.

Škoro je izrazio nadu da će Domovinski pokret, ako to dopuste epidemiološke mjere, do kraja prosinca osnovati podružnice u svim županijama i u Gradu Zagrebu.

– Zahvaljujem svima koji su nas podržali na parlamentarnim izborima. Nadam se da ćemo do kraja godine utemeljiti sve podružnice, a to je sve sa željom da ojačamo stranku na terenu i da se što je bolje moguće pripremimo za izbore koji nam dolaze u svibnju, za lokalne izbore. Želim reći da će Domovinski pokret predstavljati definitivno jednu jaku političku opciju, koja će pružiti građanima Hrvatske mogućnost da se u tome nekakvom pokušaju bijega od duopola HDZ-a i SDP-a odredi i trasira prema boljoj budućnosti Hrvatske. Čestitam ljudima u Zagrebačkoj županiji na osnivanju podružnice, a posebno na kandidaturi mladome gospodinu Lovriću – kazao je Škoro.

Lovrić se predstavio kao Velikogoričanin, diplomirani pravnik i otac dvoje djece koji se silom prilika uključio u politiku, jer u cijeloj Hrvatskoj postoji potreba da čestiti i sposobni ljudi preuzmu kontrolu budući da se u državi događaju sramotne i nevjerojatne stvari.

– Ovo je moj prvi politički angažman. Ja sam se uključio u politiku upravo iz toga jednog revolta, iz jednog osjećaja da kao jedan, nadam se, pošten i čestit građanin više ne mogu gledati što se događa u mojoj domovini, a da ja ne činim ništa. Razlog za moj angažman su prvenstveno promjene za koje se nadam da će ih Domovinski pokret napraviti. Zahvaljujem gospodinu Miroslavu Škoru i cjelokupnom predsjedništvu Domovinskog pokreta na ukazanom povjerenju i nadam se da ću svoje povjerenje opravdati – zaključio je Lovrić.

Sport

Protiv Dinama za finale Kupa: ‘Vjerovat ćemo da je iznenađenje moguće!’

Nogometaši Gorice u srijedu od 18.30 sati na Gradskom stadionu, u polufinalu Kupa Hrvatske, dočekuju Dinamo, vodeću momčad prvenstva, koja je u briljantnoj formi. Međutim, Goričani znaju što je potrebno za uspjeh…

Objavljeno

na

Objavio/la

Polufinale Kupa, treći put! Stigao je i taj trenutak, vrijeme za treći pokušaj, ali prvi na svom stadionu. Jedanput je koban bio upravo Dinamo na Maksimiru, i to nakon produžetaka, a drugi put Hajduk na Poljudu. Treći pokušaj je, eto, stigao u zeznutom izdanju, jer koliko god igraš doma, toliko ti je s druge strane strašni Dinamo… Gaze “modri” sve pred sobom u posljednje vrijeme, izgledaju zaista impresivno, ali valjda moraju jedanput imati i lošiji dan.

– S psihološkog aspekta sigurno je ovo drukčija utakmica, budući da ovdje sve stane u tih 90 minuta. Ili ćeš igrati finale ili nećeš. Priprema će biti drukčija u tom psihološkom smislu, ali u taktičkom i nogometnom sve je otprilike isto – kaže trener Mario Carević najavljujući utakmicu koja može donijeti iskorak u povijest.

S obzirom na Dinamova izdanja u posljednjih nekoliko utakmica, prolazak Gorice u prvo finale Kupa ikad sportska bi javnost doživjela kao prvorazrednu senzaciju. Neće pomoći ni to što je zdravstveni karton fino popunjen, ali bijelih zastava ovdje nema, niti će ih biti.

– Da, imamo problema s ozljedama. Pozo nam je u Varaždinu izašao na poluvremenu zbog ozljed, upitan je, kao i Erceg, koji se ozlijedio pred kraj utakmice i jedan period ćemo morati biti bez njega. Ali dobro, nećemo plakati, ni zbog toga ni zbog ždrijeba. Dobili smo najtežeg mogućeg protivnika, ali nema kukanja, ulovit ćemo se u koštac i sa njima. Naravno da je Dinamo favorit, u vrhunskoj su formi i teško ih je pobijediti. Međutim, mi smo to već jedanput napravili – podsjetio je Carević.

Dogodilo se to još tamo sredinom rujna prošle godine, Trontelj i Pozo golovima su odveli Goricu do prve gostujuće pobjede protiv Dinama, a sad bi valjalo primijeniti sličan recept. I, za početak, vjerovati.

– Ja čvrsto vjerujem u ove momke, vjerujem da možemo napraviti iznenađenje, bez obzira što su oni favoriti, što je na njihovoj strani puno toga. Opet kažem, jedna je to utakmica, mi ako budemo pravi, ako nas malo i poljubi sreća, ako oni ne budu imali svoj najbolji dan, možemo očekivati dobar rezultat. Svjesni smo da ćemo patiti, da će oni nametnuti svoju igru, jer Dinamo ima ogromnu kvalitetu, no spremni smo na sve to – zaključio je trener Gorice.

Nastavite čitati

Najave

Novo izdanje Paraatletskog mitinga – rekordan broj parasportaša dolazi na Radnikov stadion

Stiže 152 natjecatelja iz 16 klubova.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na ŠRC-u Velika Gorica, odnosno Radnikovom stadionu, 12. travnja, s početkom u 12 sati, održat će se paraatletski miting u sklopu 2. kola Hrvatske paraatletske lige, u organizaciji Paraatletskog kluba Uspon.

Prema najavama, na mitingu će nastupiti i brojni vrhunski parasportaši, uključujući osvajače medalja s paraolimpijskih igara te svjetskih i europskih prvenstava. Među klubovima koji dolaze u Veliku Goricu su Agram PAK, AK Sloboda, AK Slavonija-Žito, AK Spektar, ASK Split, PAK Karlovac, PAK Odisej Kutina, PAK OTOS, PAK Pula, PAK Rijeka, PAK Srce, PAK Uspon, PAK Vinkovci, PAK Zagreb, PAK Zmajevac i PAK Medulin.

Iz Uspona ističu kako je ove godine imaju rekordan broj prijava, sa 152 natjecatelja iz 16 klubova.

“Stadion će biti otvoren za sve posjetitelje. Stoga bih stvarno zamolio sve ljude koji su u mogućnosti da dođu i vide sve hrvatske parasportaše, ali i paraolimpijce na djelu”, poručio je naš paraolimpijac Velimir Šandor.

Nastavite čitati

Crna kronika

FOTO Nesreća na nadvožnjaku za Gradiće, intervenirali i vatrogasci

Objavljeno

na

Objavio/la

Na ulazu na nadvožnjak u smjeru Gradića dogodila se prometna nesreća.

Prema neslužbenim informacijama, u sudaru je ozlijeđena jedna osoba kojoj se trenutno pruža liječnička pomoć. Na mjestu događaja intervenirali su policija, hitna pomoć i vatrogasci. Točan uzrok nesreće i težina ozljeda bit će poznati nakon završetka policijskog očevida.

Ako je moguće, koristite alternativne pravce zbog stvaranja prometnih zastoja zbog saniranja mjesta nesreće.

Nastavite čitati

Najave

Proljetni dječji kros stiže! “Očekujemo i do 300 djece, stižu i poznati sportaši”

Ovogodišnji kros će okupiti osnovnoškolce iz Velike Gorice i okolice.

Objavljeno

na

Atletski klub Maraton Velika Gorica priprema “Proljetni dječji kros grada Velike Gorice“, koji će se održati u subotu, 18. travnja 2026. godine, s početkom u 10 sati na igralištu Osnovne škole Eugena Kumičića.

Kako je istaknuo predsjednik AK Maraton Velika Gorica Darko Mišerić, kros je zamišljen kao natjecanje po dobnim skupinama, odnosno po razredima. Trčat će učenici 1. i 2., 3. i 4., 5. i 6. te 7. i 8. razreda, pri čemu će djevojčice i dječaci nastupati odvojeno.

“Trčat će se 400 metara, odnosno 800 metara za starije kategorije te na kraju će biti i organizirana prigodna utrka za roditelje od 400 metara. Samo proglašenje bit će oko 13 sati. Svi sudionici će dobiti poklon pakete te će doći poznati gorički sportaši koji će im to dodijeliti”, dodao je.

Prema njegovim riječima, na krosu bi se moglo okupiti oko 200 do 300 djece iz velikogoričkih osnovnih i područnih škola, ali i dio mladih atletičara iz klubova sa šireg područja Zagrebačke županije.

“Nadam se da se vidimo u što većem broju. Veselimo se vašem dolasku”, zaključio je Mišerić.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Gorica obilježava Svjetski dan glasa edukacijom za nastavnike i odgojitelje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica

Povodom obilježavanja Svjetskog dana glasa, Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica organizira stručnu radionicu pod nazivom „Prevencija poremećaja glasa“, namijenjenu odgojno-obrazovnim djelatnicima.

Radionica je usmjerena na odgojitelje, učitelje te nastavnike osnovnih i srednjih škola, koji u svakodnevnom radu intenzivno koriste glas te su izloženi povećanom riziku od njegovih oštećenja.

Edukaciju će voditi logopedinja Vanja Uzelac, stručna suradnica Centra, a održat će se u srijedu, 15. travnja 2026. godine s početkom u 17 sati.

Sudjelovanje je besplatno, no broj mjesta je ograničen. Zainteresirani se mogu prijaviti putem elektroničke pošte na adresu [email protected], najkasnije do 14. travnja 2026. godine.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno