Povežite se s nama

HOTNEWS

Ne želim biti posebna, nego posljednja

Vjerujte svojoj intuiciji i instinktima, jer oni su dar koji smo dobile s razlogom…

Objavljeno

na

U trenutku kad na planeti ipak ima više muškaraca nego žena, čovjek bi pomislio da smo mi žene u boljoj situaciji od muškaraca, obzirom da nam statistike daju garanciju da ćemo ipak nekog pronaći. No da, i to se desi. Nađe svaki lonac poklopac, ali da li je taj poklopac dobar, to nas nauči iskustvo. I što kad shvatimo da taj lonac klopoće i da ne odgovara našim standardima? Onda krenemo dalje. Uglavnom, neki krenu dalje, a neki klopoću s tim loncem, jer krenuti u potragu za novim, težak je posao.

I tako nađete se u nekim ranim četrdesetima, isprobali ste poklopce koji su bili po vašim standardima, ali niste naišli na tog nekog. Sa svakim od njih vam je zapravo bilo lijepo. Osjećali ste se posebno, voljeno, lijepo, mirno, sigurno…i sve on gluposti koje nama zapravo trebaju da bi bile sretne, ali ni to nije bilo dovoljno. A zašto? Zato što niste dobili garanciju da baš taj tip koji vam čita misli, koji završava vašu rečenicu, koji vas češka baš kad vam najviše paše i digne vam tlak kad je to potrebno, ne razmišlja na način da bude tu zauvijek. A čemu to?

Foto: Pixabay – JerzyGorecky

Današnji način života, izloženost lažnim retuširanim fotkama koje vrište s naslovnica časopisa i portala koje vječno proučavamo, stvorilo je u nama kompleks manje vrijednosti. Stvorilo je u nama lažnu svijest da nismo savršene, jer pobogu celulita na sve strane, ne stanemo u trapke koje smo nosile u srednjoj školi, jer bore smijalice nisu simpatične… i još bezbroj gluposti kojima nas na dnevnoj bazi zatrpavaju. I tako, vjerujući tim iskrivljenim vrijednostima, utuvile smo si u glavu da za tog istog lika možda negdje postoji bolja.

Rečenice koje se bjesomučno roje u našim glavama:

„Ma sigurno ju je on već sreo, samo mi nije rekao, ili još nije shvatio koliko je ona bolja od mene.“

„Zašto mi govori da sam posebna, kad znam da nisam?“

„Zašto mi laže?“

„Hoću li ja ikada naći nekoga nakon koga više neću morati tražiti? Hoću. Ako ne prije onda u staračkom domu.“

I s takvim postavkama u glavi, normalno je da tog istog lika, koji ne razmišlja toliko daleko kao mi, dovedemo do ludila analizama i nepovjerenjem. To isto nepovjerenje pretvara se u ljubomoru, a svim znamo što ljubomora čini vezi. Krc.

foto: pexels-ric-rodrigues

U trenutku kad u svojim glavama prepunim lažnih ideala ljepote, načina života i smjernica koje su radili ljudi koji vas uopće ne poznaju, osvijestite samu sebe, kad u ogledalu ugledate predivnu ženu koja zna što ne želi, koja zna biti sama sa sobom i dobro se zabaviti, e tad će i taj muškarac koji je u tom trenutku uz vas i ostati uz vas. Tada ćete oboje biti posljednji i samim time posebni.

Neke žene su možda imale sreću da nađu tog lika vrlo rano, druge su se pak prilagodile i tako zadržale nekog tko im je pasao. Nekima nije ni važno, samo da nisu same… A tu su i naše „želim biti posljednja“ žene, koje su umorne do traženja. Za razumjeti je sve grupe žena koje smo naveli, jer kao što sam rekla već milijun puta – nismo svi isti.

Foto:Pixabay – DanaTentis

Ono što bi ja ovim redcima voljela potaknuti u svakoj od vas jest da se okrenete malo više sebi i svojim osjećajima. Da vjerujete svojoj intuiciji i instinktima, jer oni su dar koji smo dobile s razlogom. Muškarci nemaju način rezoniranja kao mi i oni u trenutku kad ulaze u vezu s nama ne razmišljaju o idućoj i hoće li je biti, nego nastoje dobiti ono zbog čega u uopće ušli u vezu. Svaki ima neki drugi razlog, ali u konačnici taj razlog ste – VI. On je tada vas odabrao. Bez obzira tko je napravio prvi korak pri upoznavanju, predložio prelazak veze na viši nivo i slične stvari o kojima mi žene stalno razmišljamo. Oni su odabrali VAS. I vi ste odabrali njih.

Foto: pexels-jonathan-borba

Zamolit ću vas da svaki put kad vas um ponese u tu zonu analize i previše razmišljanja, pokušajte se sjetiti vašeg prvog susreta i razloga zašto ste danas uopće zajedno. Pokušajte uživati u sadašnjosti, prisjećati se lijepih uspomena, jer razmišljanjem o budućnosti vrlo lako možete probuditi demone koji čuče i vašoj glavi samo čekaju da vas vrate u onog glupo „nisam dovoljno dobra“ stanje uma. Odjebite to.

Ono što je sigurno jest da imamo sad ovaj trenutak. Iskoristite ga. Prestanite toliko razmišljati jer garanciju za sutra nemamo.

Kasno je, i nisam tamo gdje obično pišem…a muzika je dobra… i živim u ovom trenutku..

Živite i vi. Budite sebi prva i posljednja.

Voli vas vaša Nevena

CityLIGHTS

Želiš mijenjati stvari u svom gradu? Velika Gorica traži nove članove Savjeta mladih

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pixabay

Grad Velika Gorica otvorio je postupak izbora novog saziva Savjeta mladih, tijela koje ima važnu ulogu u povezivanju mladih s lokalnom vlasti i donošenju odluka koje ih se tiču.

Riječ je o savjetodavnom tijelu koje zastupa interese mladih, potiče njihovo aktivno uključivanje u društveni i javni život te služi kao platforma za iznošenje prijedloga i inicijativa. Kroz njegov rad mladi imaju priliku sudjelovati u oblikovanju politika i aktivnosti na lokalnoj razini.

Savjet mladih broji 11 članova, uključujući predsjednika i njegova zamjenika. Prijaviti se mogu osobe u dobi od 15 do 30 godina koje žive ili borave na području Velike Gorice. Važno je napomenuti kako članstvo u Savjetu nije spojivo s funkcijom vijećnika u Gradskom vijeću.

Kandidate mogu predlagati organizacije i skupine koje djeluju u području mladih – od udruga i obrazovnih institucija do političkih podmladaka, sindikata i neformalnih inicijativa mladih. U slučaju neformalnih skupina, potrebno je okupiti najmanje 20 mladih koji zajednički predlažu kandidata.

Prijave se podnose na službenim obrascima dostupnima na mrežnim stranicama Grada, uz sve tražene podatke i dokumentaciju, uključujući obrazloženje i životopis kandidata.

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva. Rezultati izbora bit će objavljeni na službenim stranicama Grada, čime će i službeno započeti mandat novog saziva Savjeta mladih.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

SUTRA Ačkar poziva na uskrsno druženje: pržene ribice i čestitke kod Tržnog centra

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad Velika Gorica i gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima organiziraju tradicionalno uskrsno druženje koje će se održati sutra, 2. travnja, na Veliki petak. Okupljanje počinje u 9:30 sati na prostoru kod Tržnog centra.

U sklopu prigodnog programa građanima će biti podijeljene besplatne porcije prženih ribica, a gradonačelnik će tom prilikom osobno uputiti uskrsne čestitke svim sugrađanima.

Organizatori pozivaju sve Velikogoričanke i Velikogoričane da se pridruže događanju te provedu jutro u blagdanskom ozračju, uoči Uskrsa koji donosi zajedništvo i radost.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Proljetni hit u gradu: stižu Muzej smijeha i ‘Gljive na Gorice’

Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica Velika Gorica

S dolaskom toplijih dana u Velika Gorica vraća se jedno od najposjećenijih gradskih druženja – manifestacija Petek na Gorice koja će se održati u petak, 10. travnja kod Turističke zajednice grada.

Ovogodišnje izdanje donosi spoj tradicije, edukacije i zabave, a program je raspoređen u jutarnjem i popodnevnom terminu, namijenjen svim generacijama.

Jutro: domaći okusi i preventivno mjerenje

Od 10 do 13 sati održava se MLJAC i ART plac s lokalnim proizvođačima i kreativcima – od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i rukotvorina. U sklopu jutarnjeg programa, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije, u Centru za posjetitelje organizirano je i preventivno mjerenje, dostupno svim posjetiteljima.

Popodne: gljive, drift i Muzej smijeha po prvi put

Od 16 do 18 sati program postaje dinamičniji. Novost je mali sajam „Gljive na Gorice”, gdje će OPG Antolić i OPG Landeka predstaviti svježe gljive i proizvode od gljiva. Veliku pažnju privlači i DONUT drift show, u sklopu kojeg stiže izložbeno profesionalno drift vozilo kao najava događaja DONUT 7 na poligonu Bugatti Rimac poligon Mičevec. Poseban gost je velikogorički prvak u driftaškom sportu Marko Brdek, koji će približiti ovu atraktivnu motorsport disciplinu svim generacijama.

Prvi put u Veliku Goricu stiže i HaHaHouse – Muzej smijeha, koji donosi interaktivni program, maskote, igre i tombolu. Kako su poručili: „HaHaHouse, Muzej smijeha s ponosom najavljuje svoj prvi dolazak na Petek na Gorice! 10.4. dolazimo s igrama, maskotama, tonom smijeha i dobre zabave za sve posjetitelje. Pripremili smo i super tombolu, jer HaHaHouse kada dolazi u goste, ne dolazi praznih ruku.“

Sport, rekreacija i nordijsko hodanje

U popodnevnom dijelu održava se i sportski kutak za djecu, Tai Chi na otvorenom te posebna radionica nordijskog hodanja u suradnji sa Sportsko-rekreativnim društvom Samobor. Program uključuje pokazno predavanje i praktični dio, a prijave su otvorene za sve generacije putem online obrasca.

Grad koji kroz manifestaciju gradi identitet

Organizatori iz Turističke zajednice grada Velike Gorice ističu kako Petek na Gorice povezuje lokalne proizvođače, edukaciju i zajedništvo te jača identitet grada. Kako je naglasila direktorica Maja Toth: „Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse. Kroz pažljivo osmišljene programe i suradnju s lokalnim dionicima, nastavljamo graditi manifestaciju koja donosi vrijednost i našim sugrađanima i posjetiteljima“.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Uskršnji intervju s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Uoči Uskrsa razgovarali smo s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom o velikim investicijama koje mijenjaju lice Velike Gorice i planovima za nadolazeće razdoblje.

Velika Gorica iza sebe ima godinu velikih iskoraka – čak 100 milijuna eura ulaganja koji već mijenjaju vizuru grada. Dnevna bolnica više nije samo san već stvarnost, tri nove škole se grade, a režije su smanjene ugradnjom solarnih panela. Kako je ostvaren ovaj rezultat i što slijedi u narednom razdoblju ispričao nam je u intervjuu gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Vlada potvrdila snažan razvoj Velike Gorice i darovala zemljište vrijedno više od 31 milijun eura

Nova zona smještena je uz autocestu A11 Zagreb–Sisak te državnu cestu D31, svega nekoliko kilometara od centra Velike Gorice, što je čini posebno privlačnom za investitore i logističke aktivnosti.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mario Žilec

Vlada Republike Hrvatske na današnjoj je sjednici donijela odluku kojom se Gradu Velikoj Gorici daruje državno zemljište namijenjeno razvoju Gospodarske zone Kušanec–Istok, čime je projekt vrijedan više od 31 milijun eura dobio ključno institucionalno „zeleno svjetlo”. Riječ je o području koje bi trebalo otvoriti prostor za nova ulaganja, zapošljavanje i dugoročno jačanje lokalnog gospodarstva.

Odluka je donesena nakon što su ispunjeni propisani uvjeti, a cijeli proces, kako je pojašnjeno na sjednici, došao je pred Vladu zbog procijenjene vrijednosti zemljišta koja prelazi zakonski prag od 25 milijuna eura.

Ministar Branko Bačić istaknuo je kako se radi o zahvatu koji obuhvaća 51,6 hektara te ukupnu vrijednost zemljišta od 31,6 milijuna eura. Naglasio je i da su prethodno morali biti ispunjeni jasni kriteriji na razini Grada.

“Grad Velika Gorica prethodno je morao ispuniti dva uvjeta. Prvo je da je Gradsko vijeće donijelo Odluku o osnivanju gospodarske zone, a drugi uvjet je bio popunjenost do 80% izgrađenosti postojećih zona. Kako su oba uvjeta ispunjena, stečeni su uvjeti da Vlada RH daruje Velikoj Gorici ovu značajnu gospodarsku zonu, a obveza Grada je komunalno opremiti te isparcelirati tu zonu i u roku od pet godina početi je privoditi svrsi”, istaknuo je ministar Branko Bačić.

‘Otvorili smo prostor za novu fazu razvoja našega grada’

Podsjetimo, ideja o novoj gospodarskoj zoni nije novijeg datuma. Gradsko vijeće Velike Gorice je još 2024. godine jednoglasno prihvatilo osnivanje zone, na inicijativu gradonačelnika Krešimir Ačkar. Odluka je tada donesena zbog sve izraženijeg interesa investitora te činjenice da su postojeće poslovne zone, poput Rakitovca i Meridian 16, već dosegle visoku razinu popunjenosti. Gradonačelnik Ačkar pritom naglašava da se radi o strateškom projektu za budući razvoj grada: “Ova odluka nije došla slučajno. Ona je rezultat kontinuiranog zalaganja da Velika Gorica ostane među vodećim gradovima po pitanju investicija i gospodarskog razvoja. Iskoristili smo priliku koja nam se pružila kroz državnu imovinu i time otvorili prostor za novu fazu razvoja našega grada. Zona Kušanec–Istok donijet će nova radna mjesta, dodatno osnažiti naše gospodarstvo i dugoročno povećati prihode gradskog proračuna, kako bi sve zahtjeve naših sugrađana riješili na što adekvatniji način. Ovom prilikom želio bi još jednom zahvaliti Vladi Republike Hrvatske na čelu s predsjednikom Andrejom Plekovićem, kao i resornom ministru Branku Bačiću na stalnoj podršci i izvrsnoj suradnji koju Grad Velika Gorica ima s državnom razinom”, rekao je gradonačelnik Ačkar.

Nova zona prostirat će se na približno 52 hektara zemljišta, a njezina prednost je, između ostalog, i iznimno povoljan prometni položaj. Smještena je uz autocestu A11 Zagreb–Sisak te državnu cestu D31, svega nekoliko kilometara od centra Velike Gorice, što je čini posebno privlačnom za investitore i logističke aktivnosti.

Ovom Vladinom odlukom formalno su otvoreni svi preduvjeti za početak provedbe projekta koji bi u sljedećem razdoblju trebao donijeti nove gospodarske prilike i dodatno ojačati razvoj Velike Gorice.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno