Povežite se s nama

Sport

Ante Radoš kao kapetan o Udarniku i drugim nogometnim ćakulama

Objavljeno

na

Četvrtoligaš Udarnik je ljetos angažirao devetoricu novih nogometaša i zadao si ambiciozan cilj, plasman u 3. Hrvatsku nogometnu ligu. Kurilovčani su do sada u pripremnom periodu odigrali čak osam test utakmica a danas 12. kolovoza doma od 18 sati igraju još protiv Kustošije, onda 17. 08. također na SRC Kurilovec kontra trećeligaša Dubrave i generalku za prvenstvo 20. kolovoza u Pisarovini protiv Jamnice. Svi Udarnikovi suparnici osim Jamnice su jače rangirani, uglavnom trečeligaša. Ante Radoš je starosjedioc i kapetan momčadi u Udarniku pa je logično da smo upravo njega zamolili da komentira mogućnosti nove momčadi, barem na temelju do sada viđenog.

 

 

Ante Radoš (1)

Ante Radoš

Prije toga mora se ukratko predstaviti mladića u najboljim nogometnim godinama koji je na terenu produžena ruka novog trenera, iskusnog Borisa Perkovića. Ante je rođen 5. srpnja 1990. u Zagrebu. Nogometno je školovan u Radniku iz Velike Gorica a na poziv Varteksa kao 15-godišnjak otišao je u Varaždin gdje je proveo pet godina. Nakon toga vratio se u HNK Goricu u generaciju koja se proslavila izborivši 1. HNL a u kojoj velikogoričanima nije bilo dozvoljeno igrati iz toliko puta već opisanih apsurdnih razloga.

Radoš mlađi (u Gorici kao trener u školi nogometa godinama već radi Antin stric Zvonko Radoš, ranije priznati prvoligaški vratar) napustio je Goricu kada je imao 22 godine nezadovoljan (ne)dobivenom minutažom i preselio dva kilometra južnije u Udarnik gdje je eto i danas stožerni igrač. Po vokaciji je Ante stoper ili bočni ali odigrat će on sve što trener od njega zatraži i to jednako kvalitetno.

 

“Suradnja s novim trenerom Borisom Perkovićem je fenomenalna. Različit je u odnosu na druge stratege s kojima sam radio jer prije svega je pravi čovjek i prijatelj a tek potom nogometni stručnjak. O pojačanjima (Damir Milanović, Ante Džaja, Domagoj Kranjčec, Kristijan Brčić, Dražen Ladović, Ivan Zagorec, Goran Petković, Matej Kelava, Josip Grdenić) ne treba trošiti previše riječi, dečke sam poznavao i ranije jer sam mnogo puta igrao s njima ili kontra njih. Svi oni donijeti će Udarniku i našoj igri dimenziju više a i za cilj koji je postavio klub a koji se zove 3. hrvatska nogometna liga. Osim igrača, svakako je veliko pojačanje i novi sportski direktor Darko Janječić Žica koji će sigurno također pridonijeti ostvarenju ciljeva. Mi starosjedioci brzo smo kliknuli s novacima jer oni su se predstavili kao pravi dečki za klapu a najvažnije jer su kvalitetni igrači. Igre u pripremnom periodu kontra jače rangiranih momčadi pokazuju da smo na pravom putu” – istaknuo je na početku Ante Radoš ali se odmah i nadopunio.

Ante Radoš (3)“Na papiru možda i jesmo favoriti za visoke domete ali smo također svjesni da to ništa ne znači bez dokazivanja na terenu. Za osvojiti jedno od prva dva mjesta koja vode u viši rang, mora se poklopiti mnogo toga jer natjecanje je dugo uz moguće neočekivane obrate. Želja je samo da nas zaobiđu ozljede i nepotrebno kartoniranje jer i spomenuto nas može usporiti prema željenome. U slijedeća dva tjedna ostaje nam brušenje forme i dorađivanje detalja. Raspored nam ide na ruku jer u prva dva kola igramo doma, motivacija je na visini i moramo odmah na startu pokazati da je naša tvrđava neosvojiva” – odlučan je kapetan Udarnika Radoš koji je pri završetku nogometne akademije za trenera UEFA B licence.

 

“Uz igranje u Udarniku treniram i mlađe pionire. Želja postoji da se nakon igranja bavim trenerskim poslom. Uz spomenuto već dvije godine radim u Osnovnoj školi Nikole Hribara kao pomoćnik u nastavi i ovim putem se zahvaljujem stručnoj službi i svim profesorima s kojima surađujem a koji su imali razumijevanja i poneki popust za moje sportske obaveze” – korektno se zahvalio Ante a želi biti korektan i prema stricu negdašnjem odličnom vrataru Zvonku Radošu.

Ante Radoš (2)“Od strica sam mnogo toga naučio i hvala mu na tome. Mnogo puta smo u debati o nogometu pa je sigurno i on nešto prihvatio iz moje teorije. Priznajem da je, barem za sada, Zvonko kao nogometaš igrač imao kvalitetniju karijeru ali kao trener ću ga sigurno nadmašiti, ljutio se on ili ne (ha ha ). O dugoročnim planovima ipak ne volim razbijati glavu. Nadam se produženju školskog ugovora za još godinu dana, želja je odraditi paralelno uspješno nogometnu sezonu a onda ćemo vidjeti dalje, nisam čovjek od velikih i dugoročnih planova. Uz sve to, vesele me i male stvari kao na primjer pobjede Reala iz Madrida” – pokazao je na kraju razgovora svoj originalni specifikum Ante Radoš.

 

Kada bi se nešto pitalo i dolje potpisanog, Ante je kao 26-godišnjak potpuno sazrio kao čovjek i nogometaš. Sigurno ima kvalitete i iskustva igrati nogomet u daleko jačem rangu a pokazao je to igrajući dominantno i u pripremnom periodu u društvu vrlo kvalitetnih suigrača gdje onda i Antini aduti vrijede još više i naglašeniji su. Nova sezona je prilika da se Radoš i Udarnik popnu stepenicu više a onda, kako kaže Ante, tko zna gdje je granica u nepredvidivosti.

Sport

FOTO Veterani Klasa 10. pobjedom povećali vodstvo na ljestvici

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su odigrane preostale tri utakmice iz 13. kola jesenske polusezone, Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) ima konačno realno stanje na natjecateljskoj ljestvici.

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je pobjedom u gostima kod VG Boysa  svoju prednost na vodećoj poziciji povećao na pet bodova i tako potvrdio svoju premoć u Ligi. Veliko iznenađenje napravila je momčad Gradića, koja je u Novom Čiču zabilježila minimalnu pobjedu (1:0) u susretu s visoko plasiranim Dinamom (4. mjesto).

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovog vikenda prema rasporedu bit će odigrane utakmice 14. kola (27./30.03.2026.).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 13. kolo

Rezultati – tri utakmice iz 13. kola (20./23.03.2026.): Posavec (Orle) – Lukavec 1:1, Dinamo (Novo Čiče) – Gradići 0:1, VG Boys – Klas (Mičevec) 0:2.

Raspored 14. kola (27./30.03.2026.): Kurilovec – Hruševec, Buna – Gradići, Dinamo – Lukavec, Posavec – Vatrogasac, Velika Mlaka 1947 – Polet, VG Boys – Lekenik. Klas slobodni.

Poredak nakon 13. kola: 1. Klas 32 (12 10 2 0 58:13), 2. VG Boys 27 (12 9 0 3 43:14), 3. Kurilovec 27 (12 9 0 3 39:13), 4. Dinamo 25 (12 8 1 3 42:18) 5. Vatrogasac 21 (12 7 0 5 25:20), 6. Velika Mlaka 1947 19 (12 6 1 5 29:25), 7. Lekenik 19 (12 6 1 5 28:31), 8. Lukavec 14 (12 4 2 6 18:20), 9. Buna 13 (12 4 1 7 17:24), 10. Polet 9 (12 3 0 9 14:28), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 13:45), 12. Gradići 7 (12 2 1 9 9:43), 13. Posavec 6 (12 1 3 8 8:49).

Nastavite čitati

Sport

Posljedice Dinama traju i dalje: ‘Vrijeme je da se upale prvi alarmi…’

Nogometaši Kurilovca poraženi su 1-0 od Trešnjevke na Udarniku, što im je treći uzastopni poraz u prvenstvu. Nakon Dinama nisu osvojili još ni boda, a bez pobjede su u posljednjih osam utakmica…

Objavljeno

na

Objavio/la

Netko iz kurilovečkog nogometnog okruženja, je u onim prekrasnim trenucima iščekivanja povijesnog ogleda s Dinamom u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, onako ispod glasa, izrazio skepsu po pitanju neposredne budućnosti:

– Samo da, kad ovo prođe, sljedećih mjesec dana ne budemo u kanalu…

S obzirom na svu tu emotivnu potrošnju, koja je držala tenziju još tamo od prvog dana priprema, mjesec i pol dana ranije, morala se osjetiti i zato je definitivno bilo argumenata za biti skeptičan. Nažalost, točno dvadeset dana poslije to se vrlo živo potvrđuje u praksi, jer Kurilovec je doživio poraz i u sudaru s Trešnjevkom i sad je u nizu od tri prvenstvena poraza u eri nakon Dinama.

– Bila je to utakmica koja nije ponudila kvalitetu izvedbe ni jedne ni druge momčadi. Mi smo bili dominantni što se tiče posjeda tijekom cijele utakmice, ali bio je to jalov posjed. Gosti su se postavili u niski blok i jako rijetko prijetili našem golu, ali dogodila se ta situacija u 32. minuti… – vrti film trener Kurilovca Senad Harambašić, misleći na situaciju koja je odlučila utakmicu.

Poslovično sjajni golman Kurilovca Leon Išek pokušao je odigrati pas prema suigraču, nije to učinio dovoljno dobro i Roko Jelavić je loptu prvo presjekao, a zatim je i poslao u mrežu.

– Da, gol odluke plod je našeg darivanja… Nažalost, pogreške vratara većinom se iskoriste i tu nema pomoći. Iz našeg posjeda i kontrole lopte servirali smo im najbolju moguću priliku i za to smo kažnjeni. Međutim, moram naglasiti i da smo u kreaciji, brzini igre i stvaranja opasnosti po gol protivnika totalno zakazali – priznaje trener Harambašić.

U prvoj utakmici nakon Dinama njegova je momčad, također s minimalnih 1-0, pala u domaćem ogledu s Bistrom, u Krapini je upisan poraz 3-1 od Zagorca, a na to se nadovezao i ovaj posljednji, opet domaći posrtaj.

– Razočarani smo, došao je trenutak da se upale prvi alarmi, tu u prvom redu mislim na budnost i odgovornost. Već iduća utakmica nudi priliku za to – zaključio je Harambašić.

Problem je, međutim, u tome što je iduća utakmica vrlo izazovna. Jednako kao i ona iza nje. Naime, u subotu će Kurilovčani gostovati kod Vrapča, vodeće momčadi lige, koja ima samo bod više od drugoplasiranog Inkera, koji u onom sljedećem kolu dolazi na Udarnik. Drugim riječima, iz krize će se trebati čupati protiv najboljih klubova u ligi.

Vrijeme tapšanja po ramenima i komplimenata definitivno je prošlo, a došlo je vrijeme za otrežnjenje. Jer, da vremenski još malo proširimo ovu priču, Kurilovec je posljednji put pobijedio još 8. studenog, a od tad je odigrao osam utakmica…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Došli, vidjeli, osvojili! Karatisti donose 24 medalje s dva natjecanja

Dva vikenda, dva turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica je u protekla dva tjedna nastupio na turnirima u Zagrebu i Križu, gdje su njihovi natjecatelji osvojili ukupno 24 medalje.

Na zagrebačkom turniru Grand Karate Fun, u konkurenciji 471 natjecatelja iz 52 kluba, Velikogoričani su sa sedam boraca osvojili devet medalja – tri zlata, četiri srebra i dvije bronce. Najuspješniji je bio Vito Miletović s dva zlata (U12 -39 kg i U14 -40 kg). Zlato je osvojio i Vito Hulina (U18 -61 kg), koji je ujedno u OPEN kategoriji uzeo srebro.

Srebrne medalje osvojili su i Gabrijel Zagorac (U14 -45 kg), Nikola Krnjaja (U14 -55 kg) te Ena Lukačić (U14 -52 kg), dok je Sara Banović stigla do dvije bronce (U14 -57 kg i U16 -54 kg).

Niz dobrih rezultata nastavljen je i u Križu, gdje je nastupilo devet natjecatelja kluba. U konkurenciji nešto manje od 300 boraca iz Austrije, Slovenije i Hrvatske osvojeno je čak 15 medalja, četiri zlata, šest srebra i pet bronci. Miletović je ponovno bio najuspješniji s dva zlata, a na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeli su se i Nikola Krnjaja te Mihael Kaurić.

 

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica do novih medalja! Goričanke uzele zlato i srebro

Medalje ponovno stižu u Goricu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecateljice Taekwondo kluba Velika Gorica sudjelovale su Na Prvenstvu Hrvatske u taekwondou u disciplini formi.

U konkurenciji 304 natjecatelja iz 34 kluba, gorički klub predstavljalo je pet borkinja. Najveći uspjeh ostvarila je kadetkinja Katja Kajfeš, koja je u paru s Vitom Konigshoferom iz TK Zaprešić osvojila zlato i titulu prvakinje Hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji zauzela je peto mjesto.

Srebrnu medalju osvojile su seniorke Iva Hapać i Iva Becić, koje su s Emmom Šantek iz TK Motiv+ u ženskom timskom nastupu izborile drugo mjesto i naslov viceprvakinja Hrvatske.

Vrlo blizu medalje bila je i juniorka Tamara Milić, koja je natjecanje završila na petoj poziciji.

Nastavite čitati

Sport

USPON briljirao u Lignanu – pet medalja, dvije u pojedinačnoj konkurenciji i tri u parovima

Velikogorički klub još jednom među vodećima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/FB

Parastolnoteniski klub Uspon osvojio je pet brončanih medalja na ITTF World Para Challenger turniru u Lignanu.

U pojedinačnoj konkurenciji, do medalja su stigle Marija Sečenj i Mirjana Lučić. Sečenj je u kategoriji Women’s Singles Class 2 nakon drugog mjesta u skupini izborila polufinale, u kojem je poražena od domaće predstavnice G. Rossi. Sličan put imala je i Lučić u kategoriji 9, koja je također kao drugoplasirana prošla skupinu, a u polufinalu ju je zaustavila Mađarica Alexa Szvitacs.

U parovima su stigle dodatne tri medalje. Vračan i Borna Zohil osvojili su broncu u muškim parovima (MD18), dok su Zohil i Lučić do trećeg mjesta stigli u mješovitim parovima (XD17-20).

Marko Vračan bio je nadomak medalje u klasi 8. Nakon što je kao prvoplasirani prošao skupinu i slavio u osmini finala, no zaustavljen je u četvrtfinalu. Najmlađa članica ekipe, Lorena Rinčić, natjecala se u klasi 6, ali nažalost nije prošla skupinu.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno