Povežite se s nama

Sport

Termin za odluku: U zadnju bitku za titulu pioniri idu u nedjelju od 18 sati!

Pioniri HNK Gorice kao vodeća momčad HNL-a dočekuju zadnje kolo sezone u kojoj su doživjeli samo jedan poraz. Određen je termin utakmice protiv Rijeke, do koje bi možda moglo sve već biti riješeno, jer Lokomotiva i Dinamo kreću u nedjelju od 10 sati…

Objavljeno

na

Nakon što su odigrali 0-0 u pretposljednjem kolu na gostovanju kod Solina, pioniri HNK Gorice vratili su se svojim redovnim obvezama – školi i treninzima. Školska godina bliži se kraju, nije to nebitna stavka, jer to su većinom dečki koji završavaju osmi razred osnovne škole, a u sve to ovi dečki moraju uklopiti i pripremu za zadnji čin borbe za naslov prvaka države. Nije lako, nije jednostavno, ali prilika je to koju nitko od ovih mladića ne želi propustiti…

S obzirom na rasplet pretposljednjega kola, u igri za naslov ostali su još samo Gorica, koja je na 56 bodova, te Lokomotiva, koja ima dva boda manje. Budući da su mladi Goričani bolji u međusobnim susretima, u zadnjem kolu će im protiv Rijeke, na domaćem terenu, biti dovoljan. Ako Lokomotiva ne uspije pobijediti Dinamo, ni taj jedan neće im biti potreban, no naravno da će klinci pod vodstvom trenera Borisa Trivunova ići na sva tri. Bez imperativa od strane bilo koga iz kluba, ali s pritiskom koje će nametnuti sami sebi, odnosno prilika koja se otvara.

Iako, odluka o terminima utakmica zadnjega kola ponudila je priliku da sve bude gotovo i prije nego što ogled Gorice i Rijeke započne. Naime, određeno je da će se ta utakmica igrati u nedjelju od 18 sati, čemu će kao uvertira poslužiti utakmica kadeta, a Dinamo i Lokomotiva igrat će već u prijepodnevnim satima, s početkom u 10 sati. Ne uspiju li “lokosi” uzeti sva tri boda, Gorica će igrati revijalnu utakmicu, idealnu za proslavu titule. S druge strane, dođe li Lokomotiva do pobjede, okršaj s Rijekom dobit će novu dimenziju i dodatnu težinu.

U cijelu ovu priču, koja sadrži nogometni rasplet i kraj školske godine, treba dodati i još jedan detalj, a to su – krizme! Jedan od ključnih igrača ove momčadi, Juraj Frigan, prvi dio nedjelje tako će provesti u crkvi, a drugi na nogometnom igralištu, na kojem će mu zadatak biti povesti suigrače prema cilju. Frigan je samo jedan od goričkih reprezentativaca u U-15 selekciji, koju čeka nastup na jakom turniru koji nosi ime Vlatka Markovića.

Uz njega, izbornik Sreten Ćuk pozvao je i ovoga puta Mihaela Kelavu, Elisandra Kožinu Pinheira i Francisa Echuea, dok je s popisa ovom prilikom ispao Luka Čolić, a poziv su vjerojatno mogli dobiti i još neki igrači Gorice. Ovdje je riječ o jednoj zaista dobro složenoj generaciji, prepunoj talenta, o dečkima za koje će trener Trivunov reći da im je “svaki trening kao finale Lige prvaka”, a to je spoj koji očito piše lijepe priče.

S happy endom, nadamo se. U nedjelju od 18 sati, posljednji put ove sezone, klinci će istrčati na teren i pokušati dovršiti posao. Zaslužili su uspjeh, jednako kao i podršku. I zato, ako nemate ništa pametnije za raditi u nedjelju poslijepodne, isplati se doći pogledati što mogu u posljednjih 70 minuta sezone…

Igrat će se na glavnom igralištu Gradskog stadiona, na pozornici koju su dečki sami odabrali, što znači da će biti mjesta za sve.

Sport

FOTO Enzo Šušković viceprvak Hrvatske u sambu u seniorskoj konkurenciji

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogoričan Enzo Šušković osvojio je 2. mjesto u kategoriji do 79 kg na Prvenstvu Hrvatske u sambu u seniorskoj konkurenciji. Prvenstvo je u organizaciji Hrvatskog sambo saveza i suorganizaciji Zagrebačkog sambo saveza održano prošlog vikenda (subota, 29. ožujka 2025.) u Sportskom centru Fair play u Zagrebu. Enzo je član kluba – Sambo Klub Zag.

Zagreb, 29.03.2025. Prvenstvo Hrvatske u sambu. Foto: Hrvatski sambo savez

Zagreb, 29.03.2025. Prvenstvo Hrvatske u sambu. Foto: Hrvatski sambo savez

Zagreb, 29.03.2025. Prvenstvo Hrvatske u sambu. Foto: Hrvatski sambo savez

Srebrna medalja u seniorskoj konkurenciji je zorni pokazatelj kvalitetnog treniranja mladog Šuškovića, koji i u seniorskom natjecanju nastavlja s visokim dometima nakon uspješne juniorske karijere.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica završio sezonu na domaćem terenu

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice izgubili su u 11. kolu Superlige oba meča odigrana u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici, protiv STK Star (Varaždin) 1:3 u subotu (29. ožujka) i STK Zagreb 0:3 (30. ožujka).

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domagoj Elger pobijedio je u prvom meču protiv varaždinske momčadi Leona Šanteka 3:2, ostala tri meča dobili su gostujući stolnotenisači.

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Marko Habijanec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ante Jakić je u susretu sa STK Zagreb uspio dobiti prvi set protiv Tomislava Kolareka, ali za eventualnu pobjedu nije imao realne šanse.

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Domagoj Elger. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Ante Jakić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorička ekipa u posljednjem 12. kolu (12./13.04.2025.) igra oba meča u gostima, u Požegi i Osijeku.

Galerija fotografija

Superliga Muški 2024./2025., 11. kolo

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota / Nedjelja 29./30.03.2025.

HSTK Velika Gorica – STK Starr (Varaždin) 1 : 3 (4 : 11, 120 : 147)

Domagoj Elger – Leon Šantek 3:2 (11:6, 11:7, 8:11, 9:11, 11:5), Marko Habijanec – Ronald Ređep 0:3 (11:13, 5:11, 10:12), Ante Jakić – Mudit Dani 1:3 (5:11, 2:11, 11:5, 8:11), Domagoj Elger – Ronald Ređep 0:3 (7:11, 5:11, 6:11).

HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 0 : 3 (1 : 9,  75 : 105)

Marko Habijanec – Gabriel Marjanović 0:3 (9:11, 9:11, 8:11), Domagoj Elger – Luka Zlatkov 0:3 (5:11, 7:11, 8:11), Ante Jakić – Tomislav Kolarek 1:3 (11:6, 6:11, 7:11, 5:11).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Kiša i loše vrijeme prorijedili raspored u Ligi veterana

Objavljeno

na

Objavio/la

Raspored utakmica u 15. kolu Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) prorijedile su kiša i loše vrijeme. Odigrane su samo dvije utakmice, dvije su prolongirane, a dvije odgođene.

Polet se pobjedom (2:0) protiv Lukavca podigao na 3. mjesto, strijelci su bili Goran Horvat i Igor Rožić.

Velika Gorica, 01.04.2025. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je sa 7:1 pobijedio Lekenik i pomaknuo se na 5. mjesto. Strijelci za visoku pobjedu: Selver Muhić 2, Roman Grabović 2, Dario Tkalec, Tihomir Mirenić i Mladen Bedić, za Lekenik Jurica Culović.

Velika Gorica, 01.04.2025. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi 16. kola je utakmica VG Boys – Mladost Obrezina.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2024./2025., 15. kolo

Rezultati 15. kola (28./31.03.2025.): Polet (Buševec) – Lukavec 2:0, Vatrogasac (Kobilić) – Lekenik 7:1, Velika Mlaka 1947 – VG Boys (04.04.2025.), Buna (Mala Buna) – Kurilovec (04.04.2025.), Dinamo (Novo Čiče) – Klas (Mičevec) odgođeno, Hruševec (Donji Hruševec) – Mladost (Obrezina) odgođeno, Gradići slobodni.

Redoslijed nakon 15.kola: 1. VG Boys 35 (13 11 2 0 50:14), 2. Klas 28 (12 9 1 2 42:21), 3. Polet 26 (13 8 2 3 35:21), 4. Mladost 25 (13 7 4 2 25:19), 5. Vatrogasac 21 (14 6 3 5 30:19), 6. Velika Mlaka 1947 20 (13 6 2 5 32:23), 6. Buna 19 (13 5 4 4 20:22), 8. Kurilovec 15 (13 4 3 6 20:24), 9. Lekenik 14 (14 4 2 8 25:38), 10. Dinamo 12 (13 3 3 7 28:44), 11. Gradići(-1) 9 (13 3 1 9 18:41), 12. Lukavec 8 (13 2 2 9 9:30), 13. Hruševec 7 (13 2 1 10 14:32)

Nastavite čitati

HOTNEWS

Prijavite klince na besplatni VG teen fitness!

Funkcionalne treninge za mlade od 12 do 16 godina organizira Klokan sport.

Objavljeno

na

Funkcionalnim treningom pod vodstvom iskusnih trenera kineziologa i instruktora funkcionalnog fitnesa, usvajaju se i razvijaju motoričke sposobnosti, poput snage, koordinacije, ravnoteže, brzine i fleksibilnosti, ali i na poboljšanju kardiovaskularnog, aerobnog i anaerobnog kapaciteta, posebice kada je riječ o tinejdžerima čija tijela, zbog sjedilačkog načina života, vape za pokretom. 

Stoga je odlična prilika upisati ih na besplatne treninge uz stručno vodstvo koje Univerzalna sportska škola Klokan sport organizira u suradnji sa Športsko rekreativnim savezom Grada Velike Gorice. 

Treninzi VG teen fitness održavat će se kroz mjesec travanj u prostoru na katu Gradskog bazena svake subote u 10.30 sati, a namijenjen je djeci i mladima u dobi od 12 do 16 godina. 

Broj sudionika je ograničen, stoga su potrebne prijave (ime i prezime sudionika, dob i kontakt broj) putem maila: [email protected]. 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veliki preokret rukometašica Gorice za bod protiv lidera

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometašice Gorice su u 17. kolu 3. HRL Središte odigrale neodlučeno s vodećom ekipom Sesvete 2 rezultatom 28:28 te tako osvojile bod za plasman na 6. mjesto.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon izjednačenog rezultata (4:4) na početku susreta, Sesvete 2 je u prvom poluvremenu bilo u stalnom vodstvu (1 do 3 gola) do 27. minute (11:12). Serijom 4:0 gostujuća ekipa je na kraju prve dionice imala 5 pogodaka prednosti – 11:16.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kada su Sesvete 2 početkom drugog poluvremena povisile svoju prednost na 7 golova (11:18), činilo se da se rezultat lomi u njihovu korist. Ipak, domaće su iskoristile ležernost suparnica i s nekoliko kontranapada izjednačile rezultat u 46. minuti (21:21) pogotkom Maje Đuričić, koja je serijom od 4 gola bila najzaslužnija za veliki obrat, uz nekoliko obrana Lukrecije Čurek. Pogotkom Danijele Mihaljević domaće su u 48. prešle u vodstvo – 22:21!

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaća ekipa je u završnici uspjela četiri puta izjednačiti rezultat (23:23, 24:24, 27:27, 28:28), propustila je posljednji napad za pobjedu.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (15 7 2 6 408:383 16) je sa 16 bodova na 6. mjestu u trenutačnom redoslijedu, a Sesvete 2 (16 13 1 2 470:414 27) su s 27 bodova na 1. mjestu.

Galerija fotografija

3.HRL Središte – Žene 2024./2025., 17. kolo

ŽRK Gorica – RK Sesvete 2 28:28 (11:16)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Nedjelja, 30.03.2025., 14:30 sati. Suci: Leon Babić i Patrik Cipriš (oba Dubrava). Delegat: Marijo Zečević (Zagreb).

GORICA: L.Čurek (V), D. Ciprić (V), M.Kett Karadak 3, E.Burić 2,  D.Mihaljević 4(1), M.Kos, L.Rukavina, T.Nurkić 5, T.Troha 1, S.Sremić, M.Đuričić 6, D.Katalinić 2(2), N.Vajdić, M.Devčić 5. Trenerica: Nika Vajdić.

SESVETE 2: M.Rezo (V), K.Huzanić (V), L.Franjić 8, L.Drezga Domanski 4, R.L.Maršić 2 (1), P.Korman 1, B.Dalmatin, M.Stipić 3, I.Bošnjak 6 (2), I.Kezić 2, A.Abaza 1, H.Zagorac, T.Hunjadi, N.Koščević, E.Koska, B.Mišura 1. Trenerica: Sanja Brčić.

Sedmerci: Gorica 3/4, Sesvete 2 3/6. Isključenja: Gorica 10 min., Sesvete 2 2 min.

Nastavite čitati

Reporter 446 - 20.03.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.