Povežite se s nama

Sport

Sad je to već – normalno: Klinci iz Šćitarjeva najbolji su odbojkaši u gradu!

Na gradskom natjecanju u odbojci za učenike sedmih i osmih razreda prvaci su postali dječaci iz OŠ Šćitarjevo, koji su u finalu pobijedili rivale iz OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog. Poveznica između dviju škola je čvrsta i poznata…

Objavljeno

na

Prošla školska godina donijela je konačnu nagradu za sve što je profesor Tjelesne i zdrastvene kulture Marija Ribić radio i ulagao godinama prije toga. Prekrasne vijesti iz školskog sporta prvo su došle iz Kravarskog, jer učenici tamošnje OŠ Slavka Kolara postali su viceprvaci države u odbojci u konkurenciji sedmih i osmih razreda, a malo potom odbojkaši iz OŠ Šćitarjeva postali su prvaci države među petim i šestim razredima!

Bila je to toliko uspješna godina da je zaslužila i jedan kratki filmić o čovjeku koji je glavni kreator cijele priče.

Naime, Matija Ribić – da skratimo – godinama je radio u Kravarskom, tamo ljubavlju prema odbojci inficirao nekoliko generacija dječaka, da bi zatim prešao u veću školu u Šćitarjevu i tamo nastavio raditi isto.

I zato nije bilo posebno čudno vidjeti da su ove godine na gradskom natjecanju velikogoričkih škola, ovoga puta u konkurenciji sedmih i osmih razreda, u velikom finalu bili upravo Ribićevo Šćitarjevo i Kravarsko, u kojem radi i njegovim putem pokušava ići i kolega, prijatelj i nasljednik Leon Levar. Pobjedu je na kraju, i to prilično uvjerljivo, odnijelo Šćitarjevo, koje će tako nastaviti natjecanje na županijskoj razini.

U Gradskoj sportskoj dvorani mladi odbojkaši su se natjecali u dvije skupine, pri čemu su u grupi A bili OŠ Jurja Habdelića, OŠ Vukovina, OŠ Šćitarjevo i OŠ Eugena Kumičića, a u grupi B OŠ Slavka Kolara, OŠ Nikole Hribara, OŠ Velika Mlaka te OŠ Eugena Kvaternika.

Odbojkaši iz Kravarskog izborili su finale s tri pobjede i samo jednim izgubljenim setom, u ogledu s Velikom Mlakom, dok je Šćitarjevo bilo još uvjerljivije. Tri utakmice, tri pobjede, bez izgubljenog seta i siguran plasman u finale.

Prije same završne utakmice, prije odluke tko će na županijsko natjecanje, odigrana je utakmica za treće mjesto, u kojem je Velika Mlaka bila bolja od Vukovine, što će reći da su četiri gradske škole zapravo ostvarile i najslabije rezultate.

A titulu najbolje školske odbojkaške momčadi u gradu klinci iz Šćitarjeva osvojili su prilično uvjerljivo, u dva seta, pri čemu se ni u jednom trenutku nije pojavila dvojba u konačnom pobjedniku.

Profesor Ribić i njegovi klinci nastavljaju svoj put, a ovo su i njihova imena:

Maks Matejaš, Gabriel Jambrek, Filip Ferenček, Marko Brnada, Davor Sviličić, Maks Čaušević, Lovro Trupčević, Luka Grgić, Domagoj Hapač, Emanuel Fisel, Marko Leovac i Gabriel Dalić.

Bravo za odbojkaše iz Šćitarjeva, sretno dalje!

HOTNEWS

Prijavite klince na besplatni VG teen fitness!

Funkcionalne treninge za mlade od 12 do 16 godina organizira Klokan sport.

Objavljeno

na

Funkcionalnim treningom pod vodstvom iskusnih trenera kineziologa i instruktora funkcionalnog fitnesa, usvajaju se i razvijaju motoričke sposobnosti, poput snage, koordinacije, ravnoteže, brzine i fleksibilnosti, ali i na poboljšanju kardiovaskularnog, aerobnog i anaerobnog kapaciteta, posebice kada je riječ o tinejdžerima čija tijela, zbog sjedilačkog načina života, vape za pokretom. 

Stoga je odlična prilika upisati ih na besplatne treninge uz stručno vodstvo koje Univerzalna sportska škola Klokan sport organizira u suradnji sa Športsko rekreativnim savezom Grada Velike Gorice. 

Treninzi VG teen fitness održavat će se kroz mjesec travanj u prostoru na katu Gradskog bazena svake subote u 10.30 sati, a namijenjen je djeci i mladima u dobi od 12 do 16 godina. 

Broj sudionika je ograničen, stoga su potrebne prijave (ime i prezime sudionika, dob i kontakt broj) putem maila: [email protected]. 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veliki preokret rukometašica Gorice za bod protiv lidera

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometašice Gorice su u 17. kolu 3. HRL Središte odigrale neodlučeno s vodećom ekipom Sesvete 2 rezultatom 28:28 te tako osvojile bod za plasman na 6. mjesto.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon izjednačenog rezultata (4:4) na početku susreta, Sesvete 2 je u prvom poluvremenu bilo u stalnom vodstvu (1 do 3 gola) do 27. minute (11:12). Serijom 4:0 gostujuća ekipa je na kraju prve dionice imala 5 pogodaka prednosti – 11:16.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kada su Sesvete 2 početkom drugog poluvremena povisile svoju prednost na 7 golova (11:18), činilo se da se rezultat lomi u njihovu korist. Ipak, domaće su iskoristile ležernost suparnica i s nekoliko kontranapada izjednačile rezultat u 46. minuti (21:21) pogotkom Maje Đuričić, koja je serijom od 4 gola bila najzaslužnija za veliki obrat, uz nekoliko obrana Lukrecije Čurek. Pogotkom Danijele Mihaljević domaće su u 48. prešle u vodstvo – 22:21!

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaća ekipa je u završnici uspjela četiri puta izjednačiti rezultat (23:23, 24:24, 27:27, 28:28), propustila je posljednji napad za pobjedu.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (15 7 2 6 408:383 16) je sa 16 bodova na 6. mjestu u trenutačnom redoslijedu, a Sesvete 2 (16 13 1 2 470:414 27) su s 27 bodova na 1. mjestu.

Galerija fotografija

3.HRL Središte – Žene 2024./2025., 17. kolo

ŽRK Gorica – RK Sesvete 2 28:28 (11:16)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Nedjelja, 30.03.2025., 14:30 sati. Suci: Leon Babić i Patrik Cipriš (oba Dubrava). Delegat: Marijo Zečević (Zagreb).

GORICA: L.Čurek (V), D. Ciprić (V), M.Kett Karadak 3, E.Burić 2,  D.Mihaljević 4(1), M.Kos, L.Rukavina, T.Nurkić 5, T.Troha 1, S.Sremić, M.Đuričić 6, D.Katalinić 2(2), N.Vajdić, M.Devčić 5. Trenerica: Nika Vajdić.

SESVETE 2: M.Rezo (V), K.Huzanić (V), L.Franjić 8, L.Drezga Domanski 4, R.L.Maršić 2 (1), P.Korman 1, B.Dalmatin, M.Stipić 3, I.Bošnjak 6 (2), I.Kezić 2, A.Abaza 1, H.Zagorac, T.Hunjadi, N.Koščević, E.Koska, B.Mišura 1. Trenerica: Sanja Brčić.

Sedmerci: Gorica 3/4, Sesvete 2 3/6. Isključenja: Gorica 10 min., Sesvete 2 2 min.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Karate klub Centar „zaradio“ 12 medalja na dva turnira

Lara Dugonjić najtrofejnija!

Objavljeno

na

Karate klub Centar tijekom ove godine već je nastupio na pet turnira na kojima je zabilježio odlične rezultate. Mjesec ožujak bio je također plodonosan i to na dva jaka turnira.

Zagreb karate fun turnir okupio je gotovo 500 karatista iz 51 kluba, a Centar je nastupio s 5 natjecatelja koji su osvojili isto toliko medalja. Lara Dugonjić u uzrastima učenica i mlađih kadetkinja osvojila je zlato i srebro, a Sara Brletić u istim uzrastima srebro i broncu. Uz Laru i Saru, medalju je osvojila i Dora Paić u uzrastu mlađih učenica.

Na karate turniru u Križu bilo je gotovo 350 natjecatelja iz 35 klubova, a Centar je imao 5 natjecateljica koje su postigle najbolje uspjehe u godini. Naime, okitile su se sa 7 medalja, od čega čak 4 zlatne, 2 srebrne i 1 broncom.

Foto: Karate klub Centar Velika Gorica

Zlata su osvojile Lara Dugonjić, Dora Paić i Kim Kumic, srebro Sara Brletić i Kim Kumic, a broncu Sara Brletić u starijem uzrastu mlađih kadetkinja.

Ponovno se Lara Dugonjić istaknula kao najbolja pojedinka, osvojivši u Križu dva zlata!

–Lara Dugonjić je aktualna prvakinja Hrvatske i veliki potencijal karate kluba Centar, ali i ostale cure koje zaista osvajaju puno medalja i dominiraju u svojim kategorijama. U travnju naše borce očekuje Kup Hrvatske u Zagrebu za koji su u tijeku aktivne pripreme u klubu – istaknula je predsjednica kluba Ines Grdenić.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Mirjana Lučić i Borna Zohil osvojili zlato u Poljskoj!

Velikogoričanka Mirjana Lučić u paru s Bornom Zohilom osvojila je zlatnu medalju u kategoriji mješoviti parovi.

Objavljeno

na

Još jedno veliko priznanje za parastolni tenis i našu Mirjanu Lučić koja je ostvarila izuzetan uspjeh u paru s Bornom Zohilom, a zlato oko vrata donijela im je izuzetna borbenost i nevjerojatna koordinacija na ITTF World Para Challenger Wladyslawowo 2025 turniru u Poljskoj, čime su dokazali svoju međunarodnu prepoznatljivost i kvalitetu u parastolnom tenisu.

Naime, na ovom prestižnom sportskom natjecanju pobijelili su najprije britanski par u četiri seta, zatim brazilski bez izgubljenog seta, u polufinalu su bili bolji od Šveđana, a u finalu s drugim brazilskim parom, nakon velike borbe, uspjeli su izboriti zlato.

–Mirjana i Borna s razlogom su na Paraolimpijskim igrama u Parizu bili u top pet parova svijeta. Čestitke Mirjani i Borni na uspjehu – poručili su iz Mirjaninog Parastolnoteniskog kluba „Uspon“ Velika Gorica.

 

Nastavite čitati

Sport

Dva srebra za mlade goričke hrvače Hrženjaka i Josića

Debitirali Vinko Zubec i Bruno Matković.

Objavljeno

na

Jučerašnje Prvenstvo Zagreba i Zagrebačke županije u hrvanju grčko-rimskim načinom za mlađe dječake rođene od 2012. do 2014. godine, okupilo je 14 klubova i 118 mladih hrvača i hrvačica, a Hrvački klub Velika Gorica 1991 na natjecanju je imao sedam mladih hrvača.  

Najveći uspjeh ostvarili su Alexandar Hrženjak u kategoriji do 65 kilograma i Fran Josić u kategoriji do 44 kilograma. Naime, obojica su ostvarili tri pobjede i jednu izgubljenu borbu te zasluženo osvojili srebrne medalje.  

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991

Blizu osvajanja brončanih medalja bili su i Vanja Grgić te Dario Hižar, koji su propustili priliku u borbi za treće mjesto u repasažu, ali su pokazali iznimnu borbenost i kvalitetu. 

– Posebno smo ponosni na Vinka Zubeca i Brunu Matkovića, koji su hrabro nastupili po prvi put i stekli dragocjeno iskustvo u borbi na natjecateljskoj razini. Čestitamo svim natjecateljima na sjajnim borbama i veselimo se budućim uspjesima – izjavio je nakon natjecanja predsjednik kluba i trener Anri Targuš, uz kojeg je mlade hrvače trenirao i Emanuel Odak. 

Nastavite čitati

Reporter 446 - 20.03.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.