Trener Zoran Tomčić: “Prioritet nam je opstanak”

Besplatni komposter mogu zatražiti svi korisnici usluga VG Čistoće, odnosno vlasnici obiteljskih kuća. Potrebno je samo ispuniti anketu o zainteresiranosti korisnika – upitnik o kućnom kompostiranju kojeg možete pronaći na službenoj internet stranici VG Čistoće

Prikladan biootpad za kompostiranje: ostaci od pripreme hrane (kora i ljuske voća i povrća, ostatci kruha, ljuske od jaja, talog kave, vrećice od čaja), vrtni biootpad (otkos trave, suho lišće, granje, piljevina, ostatci korova, zemlja iz lonaca za cvijeće itd.) – ubacivati u komposter, umjesto da ga bacate u kante za miješani komunalni otpad. Na taj ćemo način doprinijeti smanjenju količine biootpada koji se odlaže na Odlagalištu neopasnog otpada Mraclinska Dubrava, a ujedno i smanjenju utjecaja na klimatske promjene koje bi takav biootpad proizveo ukoliko se tamo odloži!

VG Čistoća ne sakuplja i ne odvozi proizveden kompost, već ga korisnici koriste za vlastitu uporabu. Besplatni komposter mogu zatražiti svi korisnici usluga VG Čistoće na službenim stranicama, te na blagajni komunalnog društva, na adresi Ulica kneza Ljudevita Posavskog 45, Velika Gorica. Komposter će korisnicima biti dostavljen na kućnu adresu u najkraćem mogućem vremenu.

HOTNEWS

Pomoćni trener Gorice pojačao Jelačić

Ni najstariji nogometni kroničari ne pamte sličnu dvostruku karijeru

Kratak susret na travnjaku stadiona u Velikoj Gorici prije zagrijavanja igrača uoči subotnjeg prvoligaškog prvenstvenog dvoboja između Gorice i Intera iz Zaprešića na otvaranju nove sezone. Saša Sabljak u ulozi pomoćnika trenera Sergeja Jakirovića još uvijek izgledom Apolona i pristupačan, srdačan te otvoren za medije. U tom trenu aktualnu temu Gorice smo zaobišli jer nas je zanimao Sabljak igrač.

– Da, jurim i dalje na dva kolosijeka. Jasno da sam sto posto fokusom na Gorici ali u slobodno vrijeme želim si još i zaigrati. Čelni ljudi kluba i strateg Jakirović nemaju ništa protiv i potpisao sam za županijskog prvoligaša Jelačić iz Vukovine. Sve sam dogovorio s novim predsjednikom imenjakom Matejčićem a dobro poznajem i novog-starog trenera Stivena Žitnika s kojim sam minule sezone igrajući surađivao u Mladosti iz Obrezine – potvrdio je Sabljak vijest iz lokalnih nogometnih kuloara i kavana.

Možda i nije neobično da nogometni zaljubljenik djeluje na dvije stolice ali Saša je već zakoračio u peto desetljeće života (42) a djeluje zaista mladoliko i poletno.

– Živim maksimalno sportski uredno i osjećam da još mogu kao igrač pomoći ambicijama Jelačića – zaključio je Sabljak i postrojio momčad Gorice za zagrijavanje.

O Sabljaku bi se knjiga mogla napisati, spomenimo tek da je igrao našu 1. HNL a bio je i internacionalac u Grčkoj i Češkoj.

HOTNEWS

Maraton klub Velika Gorica pobrao medalje na ‘Sretnoj utrci’

U subotu, 20.7.2019., u zelenom Gorskom kotaru, u mjestu Gornji kuti, općina Brod Moravice, održalo se 3. izdanje Sretne trke. Treću godinu za redom utrka je u suorganizaciji Maraton kluba Velika Gorica i Hrvatske čitaonice sela Gornji kuti

U subotu, 20.7.2019., u zelenom Gorskom kotaru, u mjestu Gornji kuti, općina Brod Moravice, održalo se 3. izdanje Sretne trke. Treću godinu za redom utrka je u suorganizaciji Maraton kluba Velika Gorica i Hrvatske čitaonice sela Gornji kuti, koji nastavljaju odličnu suradnju na organizaciji ove sportske manifestacije. Brežuljci, šuma, hladovina, malo makadama, malo ceste, odlična lokalna potpora i super atmosfera… Sve su to obilježja ove, u pravom slimslu, “Sretne” trke. Događaj se sastojao od dvije utrke – glavne utrke na 12 km te utrke građana na 7,5 km.

Najbrži predstavnik Maraton kluba bio je Bruno Škrinjarić, koji je utrku završio za 0:49:52 te zauzeo ukupno 5. mjesto. Nedugo nakon Brune u cilj ulazi i Martin Pečnik s vremenom 0:57:50 što mu je bilo dovoljno za 7. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji M40. t
Treći predstavnik, Goran Grgas, utrku je završio za 0:59:54 te zauzeo 9. mjesto ukupno i zlato.
Od ženskih predstavnica na utrci od 12 km prva u cilj ulazi Lana Pečnik s vremenom 1:06:51 te zauzima 5. mjesto ukupno kod žena i zlato u kategoriji Ž35. Nakon nje u cilj ulazi i Vedrana Janjić s vremenom 1:11:32 te se penje na 8. mjesto ukpno i osvaja srebro u kategoriji Ž40. Treća predstavnica u cilju je Tihana Delač koja je 12 km savladala za 1:21:14 i zauzela 10. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji žena seniorki. Berbu medalja zaključuju Vesna Fabijanov s vremenom 1:39:07 koja je zauzela 18. mjesto ukupno i zlato u kategoriji Ž50 te Suzana Majstorović koja je postigla rezultat od 1:44:01 te zauzela 19. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji Ž35.
Prelazimo na utrku od 7,5 km gdje pobjedničku trojku kod muškaraca čine Marjan Benc (0:37:22), Damir Benc (0:42:13) te Bernard Crljen (0:44:29) a kod žena Martina Combaj (0:43:05), Marina Marojčić (0:43:40) te Anita Sever iz kluba domaćina (0:46:51).
Što se tiče članica, utrka je bila podjednako plodonosna. Prva u cilj ulazi već spomenuta Anita Sever s vremenom 0:46:51 i penje se na ukupno 3. mjesto. Sanja Klarin s vremenom 0:47:10  zauzima 4. mjesto ukupno kod žena. Ovdje ćemo posebno pohvaliti našu mladu članicu, Severinu Prpu, koja je svoju prvu planinsku trail utrku otrčala za 0:58:28. Kod muškaraca, Esad Tašaković je s vremenom 0:45:41 osvojio 4. mjesto ukupno kod muškaraca.
Za kraj, valja spomenuti i sudionike rekreativne rute hodanja, Dorijana Pečnika, Martu Pečnik, Olivera Parabića, Ivana Majstorovića i Danijelu Parabić koje je tek nekoliko sretnih kolačića djelilo do nagrada.