HOTNEWS

Kustošija u golijadi uspješnija od Udarnika

Nakon prvog poluvremena ništa nije signaliziralo da bi u nastavku prisutni gledali pomalo neobičnu utakmicu bogatu golovima. U prvih 45 minuta igralo se ravnopravno, disciplinirano i odgovorno. Jedini pogodak dogodio se u 39. minuti. Visoko upućenu loptu Petković je tada nakon snažnog skoka glavom produžio utrčalom a brzom Brčiću koji se sjurio do vratara i nisko pogodio mrežu za 1:0. U nastavku trečeligaš iz Kustošije zaigrao je kao preporođen. Već u 52. minuti izbliza je zabio Christijan Borac za 1:1 a isti igrač bio je strijac i za 1:2 u 63. minuti nakon mlitavih reakcija nekolicine igrača uže Udarnikove obrane. U 67. minuti bilo je već 1:3 a na ubačaj s desna poentirao je Matej Vragolović. Pisalo se tada loše domaćima ali se onda ponovo ukazao Kristijan Brčić, na utakmici najbolji u redovima Udarnika. Najprije je lijevokrilni brzanac odlično izveo slobodnjak s lijeve strane u bliži kut (73. minuta) a onda je četiri minute kasnije sigurno pucao i kazneni udarac nakon gostujuće ruke i bilo je 3:3. Udarnik se tada pribrao i počeo tražiti pogodak za pobjedu. U 80. minuti nakon odbijene lopte Kelava izbliza nije pogodio praznu mrežu a nakon kontre zabio je Ivan Horvat i trečeligaš je opet vodio. Kada su domaći svim snagama krenuli barem po još jedno izjednačenje sjevnula je nova kontra i u posljednjim sekundama utakmice poentirao je i Tomislav Šušković za konačnih 3:5.

UDARNIK – KUSTOŠIJA 3:5 (1:0)

VELIKA GORICA SRC Kurilovec. Gledatelja 100. Sudac: Čunčić. Pomoćnici: Bratković i Klasnić (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 1:0-Brčić (39), 1:1-Borac (52), 1:2-Borac (63), 1:3-Vragolović (67), 2:3-Brčić (73), 3:3-Brčić (77-11m), 3:4-I. Horvat(81), 3:5-T. Šušković (90).

UDARNIK: Kranjčec, Strunje, Ladović, Radoš, Zagorec, Milanović, Landeka, Grdenić, Zlodi (od 28. Džaja), Brčić, Petković (još su igrali: Feljan, Matanović, Pralas, Mihanović, Paradžik, Kelava).
TRENER: Boris Perković

KUSTOŠIJA: N. Đurđek, Gospođić, Pavliš, Cerovečki, Čurković, Meštrović, J. Šušković, Nimac, T. Horvat, I. Đurđek, Borac (još su igrali: Mihelčić, Metić, Močilac, T. Šušković, I. Horvat, Pavković, Vragolović, Lovrić).
TRENER: Renato Jurčec

HOTNEWS

Još jedan dan bez novooboljelih u Velikoj Gorici i susjednim općinama

Nema novih ozdravljenja

Iz Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije danas su izvijestili kako na području Velike Gorice i susjednih općina nema novooboljelih osoba od COVID-19. Situacija je ista i u ostatku županije, gdje već 22 dana zaredom nije zabilježen niti jedan novi slučaj zaraze koronavirusom.

Na području Zagrebačke županije do sada je ozdravilo osoba, a četiri su preminule.

HOTNEWS

Otvoren Arheološki park Andautonija

Besplatno se prošetajte i zavirite u prošlost Ščitarjeva

Arheološki park Andautonija otvorio je danas svoja vrata posjetiteljima. Dobra je to prilika da se malo prošetate i zavirite u antičku povijest ovog kraja.

– 16. i 17. svibnja nema organiziranih događanja, no pozivamo Vas da svoje slobodno vrijeme tijekom vikenda provedete u razgledu i šetnji parkom. U subotu 16. svibnja ulaz u Arheološki park Andautonija je besplatan – poručili su iz Arheološkog muzeja u Zagrebu.

Ovo arheološko nalazište možete posjetiti vikendom od 12 do 18 sati, a radnim danom mogu doći samo najavljene grupe. Park je zatvoren u dane blagdana, a više o svim događanjima možete više doznati na web stranici Arheološkog muzeja u Zagrebu.

HOTNEWS

Uručena nova vozila za patronažnu službu

Ključeve vozila ravnatelju županijskog Doma zdravlja Većeslavu Bergmanu uručio je u Samoboru župan Stjepan Kožić.

Patronažna služba Doma zdravlja Zagrebačke županije, u čijim ispostavama radi 61 patronažna sestra, dobila je 11 novih vozila marke  Mitsubishi ukupne vrijednosti gotovo 860 tisuća kuna. Nova vozila uručena su ispred ispostave Doma zdravlja u Samoboru koji je dobio pet vozila, dok će po jedno vozilo koristiti patronažna služba u ispostavama Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Sveti Ivan Zelina, Vrbovec, Zaprešić i Dugo Selo.  – U posljednje 3 godine nabavljena su 33 nova vozila, a uz ovaj novi vozni park je to ukupno 44 čija je ukupna vrijednost gotovo 3 milijuna kuna, što dokazuje da kontinuirano ulažemo u zdravstvo.- naglasio je prilikom predaje ključeva vozila župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić.

Patronažna služba sa svojim timovima kućne njege i palijativne skrbi, važan je segment zdravstvene zaštite jer brine o korisnicima od najranije dobi, od kućnih posjeta rodiljama i bebama pa do održavanja zdravlja naših najstarijih stanovnika. Inače, Zagrebačka županija u zdravstvo ulaže i na druge načine, prije svega u energetsku obnovu, a rebalansom Proračuna koji je u pripremi zdravstvo Zagrebačke županije neće biti zakinuto. – Nastavljamo i dalje prema popisu prioriteta iz prošle godine nabavku neophodne opreme, dok su neke nabave uslijed epidemije stavljene na čekanje. – kazao je ravnatelj Doma zdravlja Zagrebačke županije Većeslav Bergman. Nova će vozila pridonijeti kvaliteti zdravstvene zaštite na području Zagrebačke županije kako bi patronažne sestre sigurnije i brže stizale do svojih korisnika.