Ivan Jakop prvi u utrci planinskog kupa HUCIPT

Iza članova Maraton kluba Velika Gorica uspješan je vikend.  Ivan Jakop sudjelovao je na prvoj ovogodišnjoj utrci planinskog kupa HUCIPT i osvojio prvo mjesto, te pokazao kako planira i ove godine braniti boje Hrvatske reprezentacije u planinskom trčanju. Marko Čaić i Berislav Devčić sudjelovali su na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske na 10 tisuća metara i hodanju na stazi. Marko je osvojio peto, a Berislav četvrto mjesto.

FOTO Rukometaši Gorice u derbi susretu demolirali Dubravu

17.11.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 08. kolo: HRK Gorica – RK Dubrava (Zagreb). Foto: David Jolić / cityportal.hr

HRK Gorica je u utakmici, koja je trebala biti derbi, demolirala Dubravu, do večeras vodeću momčad na prvenstvenoj ljestvici i sada Goričani predvode kolonu u Premijer ligi rukometaša. Od početka utakmice domaćin je diktirao događanja na parketu i nakon njihovog vodstva od 7:4, Zagrepčani se nisu više spustili ispod minusa od tri razlike?!

Naprotiv, razlika u korist momčadi trenera Andrije Nikolića išla je uzlaznom putanjom (10:5, 12:6, 16:7), činilo se da je ”semafor u kvaru” i da broji samo zgoditke domaćina!! Raspoloženi igrači domaće momčadi igrali su neprobojnu obranu i ubitačno efikasan napad, Dubrava toj kombinaciji nije bila dorasla. Na odmor se otišlo s velikih +9 u korist Gorice.

U drugom poluvremenu ništa se bitno nije promijenilo, dominacija domaćina je nastavljena i prednost se nije spuštala ispod 8-9 pogodaka (20:12, 23:14, 24:15). Razlika se povećavala na 10-13 pogodaka (24:14, 28:17, 33:21), najveću prednost Gorica je imala u završnici (36:22). Sjajno je cijelu utakmicu odigrao Davor Čavar s 11 pogodaka (7 u drugom poluvremenu), odlično je branio Tomislav Sladoljev te najefikasniji strijelci Ivan Laljek, Hrvoje Ceković i Rudolf Zvonimir Šafranko.

Gledalište je bilo vrlo dobro popunjeno, a bila su nazočna i neka poznata imena iz hrvatskog rukometnog vrha, primjerice, izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar, trener u stručnom stožeru reprezentacije Hrvoje Horvat te Zoran Gobac, dopredsjednik Hrvatskog rukometnog saveza.

Premijer liga rukometaša – 08. kolo

HRK Gorica –RK Dubrava 36:24 (18:9)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 300. Nedjelja, 17.11.2019., 19 sati. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba iz Osijeka). Nadzornik: Mensur Seferović (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić 1, Ceković 4, Zrinušić, Laljek 5, Goričanec 1, Negran 1, Šalić 3, Čavar 11(1), Žarković 1, Kraljević 2, Šafranko 4, Srna, Čelić, Vrdoljak 2, Gal 1. Trener: Andrija Nikolić.

RK DUBRAVA: D. Grahovac, Vinković 4(1), Maričić, Šutalo, Vučelić 5, Godec, Malbašić 2, Mihaljević 2, Javor 1, Marković, Sirotić 4(2), M. Grahovac, N. Grahovac 2, D. Grahovac, Kaštelan, Babić 2, Topić 2. Trener: Krešo Ivanković.

Sedmerci: Gorica 1(1), Dubrava 4(3). Isključenja: Gorica 8 min., Dubrava 6 min.

Hat-trick Brune Augustića za uvjerljivu pobjedu Mraclina

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 14. kolo

Nogometaši Mraclina su do 11. ovojesenskog trijumfa došli pred svojim navijačima – svladan je Dinamo Hidrel sa uvjerljivih 4:0.
U 22. minuti Domagoj Desput je proigrao Ivana Kosa na desetak metara, njegov dribling u lijevo i poentiranje za vodstvo. Na samom početku drugog dijela utakmice gosti iz Novog Čiča propustili su izjednačenje. U domeni slobodnog sudačkog uvjerenja dosuđen im kazneni udarac kojeg je Tomislavu Jakovljeviću domaći vratar Josip Marić obranio. Zatim na scenu stupa Bruno Augustić, inače najbolji strijelac mraclinske momčadi, prvo u 56. minuti u mrežu sprema odbijanac gostujućeg vratara, a već u 62. minuti drugim golom riješio je pitanje pobjednika. U samoj završnici utakmice spomenuti igrač dolazi do “hat-tricka” nakon što je u mrežu gostiju pospremio loptu koja mu je upućena sa lijevog boka.

MRACLIN – DINAMO HIDREL 4:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 70.
Sudac: Kokot (Vrbovec). Pomoćnici: Jukić i Helena Blažic.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (22), 2:0 – Augustić (56), 3:0 – Augustić (62), 4:0 – Augustić (90).

MRACLIN: Marić, Petravić (od 77. Kapović), J. Domitrović, M. Kos (od 84. A. Dolibašić), Desput, J. Dolibašić, Onić, Jurić (od 67. J. Cvetnić), Augustić, Roginić (od 77. Cota), I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

DINAMO HIDREL: Šimić, Jakovljević, Furić (od 83. Stojsavljević), Hrkovac (od 72. Španiček),Blažević, Jurišić, Slivak, Josić, Pudić, Pandurević, Hladni. TRENER: -.

HOTNEWS

Polet bolji od Turopoljca

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 14. kolo

U turopoljskom derbiju Jedinstvene županijske lige domaći nogometaši Poleta uvjerljivom prezentacijom na Zvrniku riješili su pobjednika protiv Turopoljca iz Kuča. Kod vodećeg gola domaćih kapetanu Ivici Sučiću uveliko je pomogao Ivan Balenović od kojeg se lopta odbila u mrežu. Mladi domaći igrač Matej Robić podebljao je rezultat iz gužve u šesnaestercu krajem prve dionice dvoboja. Ipak kad je iskusni Sučić okomito proigrao Ivana Zagorca pred gol gostiju u 53. minuti, najbolji buševski strijelac loptu je majstorski poslao iza leđa vratara Turopoljca, kako se kasnije pokazalo za nedostižnih 3:0.

POLET (B) – TUROPOLJAC 3:0