Gorica bez zastoja prema I HNL

Nakon opreznije igre u prvom dijelu, Gorica je u nastavku pokazala širinu i dominaciju na terenu, a prema viđenom pobjeda je mogla biti i uvjerljivija iako su i domaći u posljednjim trenucima mogli poravnati.

Najteže je igrati utakmice gdje su bodovi unaprijed uknjiženi jer igrali su domaći davljenik i najozbilniji pretedent za 1. HNL – Gorica iz Velike Gorice. Gorica je dokazala da zna i može odigrati kvalitetno i takve utakmice. Da će biti teško, to se moglo predvidjeti. U prvom poluvremenu igralo se na sigurno bez ulaganja u ozbiljniji rizik jer premija (pobjeda) je bila izuzetno važna za jedne i druge. U taktičkom nadmudrivanju na sredini terena bilo je naizgled neizvesno ali dalo se naslutiti da su gosti jači taktički  i indvidualno. Ozbiljnijih prilika za pogotke bilo je malo, vrijedi izdvojiti tek dvije za Goricu. U 30. minuti tamnoputi Believe je iz slobodnjaka dobro gađao bliži lijevi donji kut ali Berković je uspio poklopiti opasnu loptu.

07.04.2018. Zagreb – Gorica sa važnim bodovima čvrsto drži direktan plasman u I HNL u svojim rukama. (foto: Nikica Topić/cityportal.hr)

Prije samog odlaska na odmor opasni brzanac Ojamaa s lijeve strane je ubacio na drugu vratnicu za Matoševićevu glavu ali Berković je opet bio na mjestu. Treneri Gorice Ivan Prelec i pomoćnik mu Damir Grlić na poluvremenu uradili su vrlo značajne izmjene mada mladi Zenko i Matošević nisu bili loši. Ušli su iskusni Matija Dvornekovič i Maslowski a igra je Gorice odmah postala sasvim neka druga priča. Igralo se tečnije, brže, okomitije i daleko konkretnije. Već u 51. minuti Atiemwen Iyayi Believe okomito je okrenuo dvojicu čuvara a onda sa 18 metara potegnuo precizan projektil u svoj lijevi kut neobranjivo za Berkovića i bilo je 0:1. Zasluženo. Napadi Gorice i dalje nisu jenjavali a onda je u 56. minuti sjevnula kontra Kustošije u režiji Lovrića koji je servirao Bjelanoviću zicer kojeg ovaj nije iskoristio. Kazna je odmah stigla dvije minute kasnije. Ojamaa je po tko zna koji put protutnjao lijevom stranom i nisko oštro ubacio a Victor Stelian Astafei izbliza skrenuo loptu u mrežu za više nego zasluženih 0:2.

Činilo se tada da se Kustošiji ne piše dobro jer sjevale su smišljene kombinacije prema vrataru Berkoviću u valovima. Spomenimo tek Dvornekovićev bijeg u 61. minuti kada se probio do korner linije i zavrnuo, a Astafei je zakasnio dijelić sekunde da ubaci loptu s metar u nečuvana vrata. Netko je u gledalištu predvidio da će Gorica zabiti još dva ali dogodilo se neočekivano. U jednoj od rijetkih i neopasnih kontri domaćih vratar Gorice Kahlina neoprezno je i nepotrebno kontaktirao Bjelanovića koji je jurio prema lijevoj korner zastavici i onda pao na travu za čisti kazneni udarac. Bjelanović je sigurno i izveo udarac sa 11 metara za 1:2. U 88. minuti Dvorneković je opet pobjegao desnom stranom, a kada je malo iskosa došao pred Berkovića asistirao je Astafei kojeg je zaustavio vratar Kustošije. Matija je možda trebao sam zaključiti akciju ali lako je biti general nakon bitke. Na kraju pobjda Gorice je više nego zaslužena, a mogla je biti uvjerlivija ali i ovako je vrlo slatka. Proljeće 2018. u Velikoj Gorici neodoljivo miriše na 1. HNL, igra iz drugog poluvremena u Kustošiji pravi je sprej za vjeru u veliki optimizam.

KUSTOŠIJA-GORICA 1:2

ZAGREB Stadion Kustošije. Igrano 7. travnja 2018. od 15 sati. Gledatelja 400. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Dražen Pejić (Vukovar) i Ivan Lacović (Donji Miholjac). Četvrti sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Delegat: Dalibor Kajinić (Požega). Kontrolor Suđenja: Zlatko Šimčić (Koprivnica).

STRIJELCI: 0:1-Believe (51), 0:2-Astafei (58), 1:2-Bjelanović (76-11m).

KUSTOŠIJA (4-4-2): Berković-Biškup, Pantalon, Pavković, Šimunić-Al Tharwan, Vragolović, Stanić, Lovrić (od 64. Sabolović)-Bjelanović, Lihić (od 18. Rašić-od 45. Burić).
TRENER: Nino Bule

HNK GORICA (4-3-3): Kahlina-Mtchedlishvili, Čagalj, Ljubisavljević, Špičić-Zenko (od 46. Maslowski), Marina, Believe (od 90. Krsnik)-Matošević (od 46. Dvorneković), Astafei, Ojamaa.
TRENER: Ivan Prelec

IGRAČ UTAKMICE: Atiemwen Iyayi Believe

Lomnica slavila na Zvrniku

Čvrsta i korektna prvenstvena utakmica na Zvrniku u kojoj su se gosti bolje snašli. U prvom poluvremenu Polet se ispromašivao, Lomničani su iskorstili prigodu za vodstvo golom Jukić-Sunarića. Domaći nogometaši nivelirali su gostujuću prednost u samom početku druge dionice, Pejak je pogodio iza leđa Klenovića. U 62. minuti Arbanas jedan odbijanac šalje u desni gornji kut domaćeg golmana Bradića za drugo vodstvo. Do kraja utakmice Polet je napadao, tražio je drugi gol, ali uzalud. U dosadašanjih pet kola buševska obrana kapitulirala je samo jednom, Lomničanima uspijeva čak dva puta probiti najjaču kariku Poletovih linija za drugu prvenstvenu pobjedu u nizu.

POLET (B) – LOMNICA 1:2

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 50.
Sudac: I. Čužić. Pomoćnici: Šimunović i Vitez.

STRIJELCI: 0:1 – Jukić-Sunarić (32) , 1:1 – Pejak (47) , 1:2 – Arbanas (62).

POLET (B): Bradić, Šegota, Tičarić, Skrbin, Pejak, Stuparić, F. Sovina, Bobesić, Brajković (od 62. Blažinić), Sučić, Zlodi. TRENER: Mario Paviša.

LOMNICA: Klenović, Beg, Grgić, Arbanas, Ćurić, Dittrich, P. Čurić, Žaper, Jukić-Sunarić, Trumbetaš (od 90. Sudar), Dijanežević. TRENER: Mladen Arbanas.

Ban Jelačić prilično lako do bodova protiv Bune

Momčad Bana Jelačića prilično lako stigla je do bodova protiv neuvjerljive Bune. Prema broju prigoda mogli su vukovinski igrači riješiti utakmicu još u prvom dijelu, ipak konkretniji su bili od 52. do 65. minute kada su trasirali bodove u Vukovinu golovima dvostrukog strijelca Smoka i Prizmića.

BUNA – BAN JELAČIĆ 0:3

MRACLIN. Igralište Stara graba. Gledatelja 50.
Sudac: N. Meić. Pomoćnici: Zobenica i Merkaš (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 0:1 – Smok (52), 0:2 – Smok (62) , 0:3 – Prizmić (65).

BUNA: F. Rak, R. Lučan (od 46. Matak), Sabljo (od 44. Konjević), Golubić (od 70. Rovišan), Ruklić, Kuzmić, Huđber, K. Lučan, Galović (od 66. J. Rak), Šebek, Barišić (od 76. Mikulin). TRENER: Boris Konjević.

BAN JELAČIĆ: Kompes, Herek, Smok, Gale (od 58. Vrban), Nikić, Miletić, Hrkovac, Godinić, Limić (od 84. Rakuljić), Lalić, Prizmić (od 70. Cvek). TRENER: Marin Rakuljić.

FOTO Vatrogasac i Dubrava podijelili bodove

Vatrogasac i Dubrava su remizirali nakon prosječne igre u prvom poluvremenu i sadržajnije te dinamičnije igre u nastavku susreta. Domaćin je došao u vodstvo u 18.minuti nakon što je Hendak obranio kazneni udarac Krasniću, koji je ipak odbijanac pospremio u mrežu. Gosti su iznenada izjednačili samo dvije minute kasnije efektnim pogotkom Vrtara. Sambolek je u 27.minuti imao lijep ulaz u šesnaesterac i neprecizan udarac preko grede, a vratar gostiju iz Dubrave Vrbovečke nogom je u 33.minuti obranio udarac Šošića sa desetak metara.

Nakon odmora Dubrava je zaigrala energičnije i u 55. minuti došla u vodstvo pogotkom Matića, koji je na prvoj vratnici loptu iz kornera spustio glavom u donji kut. Izjednačio je Sambolek tako što je situaciju ‘1 na 1’ riješio niskim udarcem pored istrčalog Hendaka i lopta je završila u mreži. Gosti su žestoko prosvjedovali kod suca, koji je, po njihovom mišljenju, trebao prekinuti akciju koja je prethodila izjednačujućem pogotku zbog prekršaja na njihovom igraču. Na kraju je Hendak odličnim intervencijama spašavao goste, a majstoriju je načinio u sudačkoj nadoknadi kada je Kontićev projektil s dvadesetak metara paradom izvadio iz rašlji za četvrti uzastopni korner za domaće u posljednjoj minuti. Dubrava može biti vrlo zadovoljna osvojenim bodom, Vatrogasac je bio bliži pobjedi.

Prva županijska nogometna liga, skupina Istok – 6. kolo

NK Vatrogasac – NK Dubrava 2:2 (1:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 80. Srijeda, 19.09.2018., 17 sati. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćnici: Vedran Barkić i Zvonimir Rončević (svi Dugo Selo). Delegat: Ivan Borovčak (Banovo). Strijelci: 1:0 – Krasnić (18), 1:1 – Vrtar (20), 1:2 – Matić (55), 2:2 – Sambolek (63).

VATROGASAC: Marić, Šošić (od 80. Vodolšek), Čumpek, Čavar, Muhić, Kontić (cap.), Matanović, Sambol (od 82. Barišić), Kadoić (od 74. Fabečić), Krasnić, Ivkić. Trener: Nino Matković.

DUBRAVA: Hendak, Grbavac, Leboš, Fulir, Matić, Suša, Krivan (od 90. Mesarić), Štefanac, Benedik, Vrtar, L.Crnoja. Trener: Dražen Fulir.