FOTO Memorijal Mihaela Celčića u Mičevcu

17.08.2019. Mičevec. 2. memorijalni nogometni turnir ‘Mihael Celčić’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugi memorijalni turnir ‘Mihael Celčić’ u Mičevcu u organizaciji Nogometnog kluba Klas otvoren je danas uz sudjelovanje 8 momčadi: Lukavec, Lomnica, Mladost (Obrezina), Mraclin, Meštrica, Vatrogasac (Kobilić), Dinamo Hidrel (Novo Čiče) i domaćin Klas (Mičevec). Četvrtfinalni susreti igrani su u trajanju 2×40 minuta.

U dvije utakmice (KlasLukavec i LomnicaMladost) nije bilo pobjednika, pa su izvođenjem jedanaesteraca dobivena dva polufinalista. Dinamo Hidrel je minimalno porazio Meštricu, a u posljednjoj utakmici dana Mraclin je bio vrlo uvjerljiv protiv Vatrogasca. Momčad Marka Pancirova sredinom prvog poluvremena došla je u vodstvo pogotkom Desputa, a u posljednjoj minuti prvog dijela na 2:0 povisio je M.Kos. U drugom poluvremenu Desput je svojim drugim pogotkom otklonio bilo kakvu sumnju o konačnom pobjedniku.

2.memorijalni turnir ‘Mihael Celčić’

Rezultati (Mičevec, 17.08.2019.):  NK Klas – NK Lukavec 0:0, 5:6-11m; NK Dinamo Hidrel – NK Meštrica 1:0; NK Lomnica – NK Mladost 2:2, 7:6-11m; NK Mraclin – NK Vatrogasac 3:0.

Nedjelja, 18.08.2019.

Polufinale (2x35min)  14:30 NK Lukavec – NK Dinamo Hidrel;  15:50 NK Lomnica – NK Mraclin.

Za 3. mjesto (jedanaesterci): 17:10;     17:30 Veterani NK Klas – NK Velika Mlaka.

18:45 Finale

Jelačić peticom umirio Bunu

Solidne goste u prvih 45 minuta ‘otvorio’ Marko Rus

Jelačića je kao trener vodio Ivica Burić koji je pojasnio gdje je glavni strateg Stiven Žitnik.

– Poslali smo ga na doškolovanje u Grčku jer nismo zadovoljni našom gol razlikom (bila je 20-2) -našalio se Burke.

Žitnik i jest, kažu oni neskloni zezanciji, boravio u Grčkoj ali na službenom putu. A Burić se morao nervirati u prvom poluvremenu kontra tada solidne Bune iz Male Bune. Uspavanka je trajala do 44. minute kada je Antoni Prizmić s desna odlično ubacio a Marko Rus glavom spustio loptu u bliži kut za 1-0 za vodeći na ljestvici Jelačić. Početkom drugog poluvremena u igru je “morao” super iskusni i legendarni Joža Matejčić i u 53. minuti u kaznenom prostoru Bune srušen je Dominik Mršić a iz kaznenog udarca Rus je mirno pogodio i utakmica je praktički bila odlučena.

U 68. minuti na sceni je Matejčić. Zavaljao je u kaznenom prostoru čuvara i poslao ga u nepoznato a onda loptu servirao Damiru Matkoviću (sinu negdašnjeg majstora Nine) koji mirno pogađa za 3-0. Tri minute kasnije Josip Miletić pogađa direktno iz kornera za 4-0 a konačni rezultat napravio je Matejčić na prekrasnu asistenciju Prizmića. Jelačić je i dalje vodeći s maksimalnih 15 bodova i još uvijek boljom gol razlikom od bodovima poravnatog Mraclina koji je protiv Ostrne utrpao desetku.

JELAČIĆ – BUNA 5-0

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 18. rujna 2019. od 17 sati. Gledatelja 50. Sudac: Filip Krznarić (Zagreb). Pomoćnici: Tihomir Bratković (Velika Gorica) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec).
STRIJELCI: 1-0 Rus (44), 2-0 Rus (53-11 metara), 3-0 D. Matković (68), 4-0 Miletić (71), 5-0 J. Matejčić (77).
JELAČIĆ (4-2-3-1): Sakač-Prizmić, Ivanjko, Sabljak, Godinić-Jambrešić (od 46. J. Matejčić), Nikić-Mršić (od 62. D. Matković), Relota, Miletić (od 72. Jambrečina)-Rus.
TRENER: Ivica Burić
BUNA (4-2-3-1): Marijanović (od 46. F. Rak)-N. Šebek, M. Šebek, Huđber, K. Lučan (od 62. Sremić)-Vujnović, Cavrić-M. Kovačić, I. Rak, Rovišan-R. Lučan (od 75. Muža).

Zvekovac – Mladost (O) 2-0
Brcko – Dinamo Hidrel—nije igrano jer Brcko je odustao od daljnjeg natjecanja!!

Mraclin za čistu desetku

1. ŽUPANIJSKA LIGA – ISTOK , 5. kolo

Rezultat utakmice sve govori. Igrači Mraclina svog su protivnika razmontirali, nadigrali u svim segmentima nogometne igre i sasvim zasluženo ostvarili uvjerljiv trijumf. Već nakon prvog poluvremena bilo je pitanje koliko će golova završiti u mreži gostiju. Domaći igrači goropadni i nezaustavljivi, gosti potpuno izgubljeni. Od 10 golova čak 7 strijelaca, veseli u redovima momčadi sa Nove grabe. Kada utakmica završi 10:0 suvišno je podrobnije opisivati odnos snaga na travnjaku i tijek utakmice.

MRACLIN – OSTRNA 10:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Anić i Tišljar.

STRIJELCI: 1:0 – Augustić (11), 2:0 – J. Cvetnić (19), 3:0 – Augustić (30 – 11 m), 4:0 – Roginić (39), 5:0 – Desput (57), 6:0 – Desput (73), 7:0 – M. Kos (80), 8:0 – I. Kos (84), 9:0 – Desput (87), 10:0 – Jurić (89).

MRACLIN: Marić, Petravić (od 46. I. Kos), J. Domitrović, Babić, Bartolić, J. Dolibašić, J. Cvetnić (od 63. M. Kos), Onić (od 59. Cota), Roginić, Augustić (od 46. Desput), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

OSTRNA: Dominković, Lacković (od 46. Cik), Mandić, Radovac, Šego, Žarko (od 46. Jambrek), Habeić, Nestić, Kojundžija (od 79. Tokić), Mamut (od 73. Vešligaj), Sonarić. TRENER: -.

Ivan Zagorec briljirao protiv Samobora

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 5. kolo

Sjajnu nogometnu predstavu odigrao je buševski nogometaš Ivan Zagorec, gostima iz Samobora zabio je četiri gola od kojih je njegov prvi majstorski. Mrežu gostiju načeo je Mario Stuparić. Do poluvremena prvo iz slobodnog udarca sa kojih 25 metara buševski topnik Ivan Zagorec poslao je u rašlje, a desetak minuta kasnije na asistenciju Robića prije poentiranja zaobišao vratara gostiju. U nastavku nakon odmora nije se dugo čekalo na njegov treći gol za nedostižnih 4:0. Gosti iz Samobora uspjeli su smanjiti rezultat preko Lovrića i nakratko preuzeti blagu dominaciju. Brzom kontrom domaćih igrača iz 63. minute koja je rezultirala četvrtim golom sjajnog Zagorca potvrđena je zaslužena pobjeda Poleta. Samoborci su tri minute kasnije došli do još jednog smanjenja rezultata, jedna lopta koju je skrenuo domaći stoper Tičarić završila je u domaćoj mreži.
Polet nakon nedjeljnog kiksa u Laduču nastavlja pobjedama, ova protiv Samobora je četvrta ovojesenska.

POLET (B) – SAMOBOR 5:2

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 50.
Sudac: Jerbić. Pomoćnici: Šimunović i Aščić.

STRIJELCI: 1:0 – Stuparić (13), 2:0 – Zagorec (25), 3:0 – Zagorec (35), 4:0 – Zagorec (48), 4:1 – Lovrić (57), 5:1 – Zagorec (63), 5:2 – Tičarić (66 – ag).

POLET (B): Bradić, Baćan, Tičarić, Sovina, Stuparić, Dejanović, Matušin, Šastak (od 60. Brajković), Pejak, Zagorec (od 64. Sučić), Robić (od 73. Šafranić). TRENER: Mario Paviša.

SAMOBOR: V. Bišćan, Dilberović (od 46. Burić), Grgečić, F. Bišćan, Ibrahimović, Kleščić (od 67. Ivančević), Brčić (od 63. Kerep), Mamić (od 46. Koritnik), Bedeković, Lovrić, Cvok (od 46. Ašanin). TRENER: -.