FOTO Lukavec još uvijek bez pobjede

12.10.2019. Lukavec. 4. hrvatska nogometna liga Središte, 09. kolo: NK Lukavec – NK Odra. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec nije ni u 9. kolu u 4. HNL Središte osjetio slast prve pobjede, iako je imao više od igre, vodstvo, kazneni udarac i brojno gledalište! Nije bilo dovoljno za prva tri boda ”u komadu”. Momčadi su otišle na odmor s prednošću Lukavca, pogodak je postigao Igor Gusak.

Na početku drugog poluvremena u 47. minuti Josip Mihanović je driblingom i padom na travu iznudio kazneni udarac. Kapetan Luka Borković imao je loptu u rukama, ali ju je dao Gusku da izvede najstrožu kaznu, koji je s bijele točke pogodio gredu. Odra je sredinom drugog dijela uspostavila ravnotežu na sredini terena i u brzim polukontrama tražila prigodu za izjednačenje.

Vratar domaćih Martin Luter je u 75. minuti nakon okomitog ubačaja imao loptu skoro pod kontrolom, neobjašnjivo mu je odskočila na glavu Filipa Lutera i završila u mreži za 1:1?!

Lukavec s 4 boda (9 0 4 5 7:17 4) ostaje na 15. mjestu na tablici, a Odra s 13 bodova (9 3 4 2 19:17 13) drži 7. mjesto.

4.hrvatska nogometna liga Središte – 09. kolo

NK Lukavec – NK Odra 1:1 (1:0)

Lukavec. Igralište: ŠRC Lukavec. Gledatelja 250. Subota, 12.10.2019., 15:30 sati. Sudac: Martin Komorski (Martinec Orehovečki). Pomoćnici: Kruno Grabušić (Oroslavje) i Silvija Makar (Petrovsko). Delegat: Nenad Stražanac (Karlovac). Strijelci: 1:0 – Gusak (35), 1:1 – Luter (75).

NK LUKAVEC: Luter, Matić (od 55. J. Grdenić), V. Borković, M. Grdenić, Mihanović, L. Borković (cap.), Sudec, Ezgeta, Gusak (od 80. D. Peršin), Tuka, Krpečanec. Trener: Slaven Batavanja-Gičev.

NK ODRA: Zubak, Kocman (od 50. Gudelj), Tahirović, Drmić, Sunara, Rogić (od 90. Obad), Hanachi (od 78. Mlinarić), Petrović (od 84. Rimac), Luter, Karadakić, Kasabašić (od 46. Pisačić). Trener: Zoran Tomčić.

Novi poraz Kurilovca za treće mjesto

Samo remi Lukavca, Gradići “petardom” ispratili Stražu u Hum na Sutli

Autor

U srijedu, 21. travnja, igrane su prvenstvene utakmice 3. i 4. HNL središte. Trećeligaš Kurilovec je proljetos dugo pobjeđivao, a onda je dva puta zaredom poražen (treće posrtanje bilo je od Lukavca u kup natjecanju). Derbi kola igran je na SRC Udarnik, a Trnje iz Zagreba je slavilo 0:1 zgoditkom Antonija Marić u 70. minuti utakmice. Zanimljivo, istovremeno je Lučko trenera Perice Vidaka 5:0 potopilo vodeći Jarun. U poretku sada zajedno vode Jarun i Trnje, a Kurilovec je pao na treću poziciju.

Lukavec u 4. HNL središte i dalje posrće. Jesenski prvak je samo remizirao doma s Moslavinom iz Kutine bez pogodaka i sve više zaostaje za vodećim Ravnicama koje su u gostima dobile Sutlu-Laduč 2:0. Gradići i dalje melju, a nova žrtva je Straža iz Huma na Sutli koja ispraćena s pet komada u mreži. Dinamo je doma u Obrežu očekivano sredio Mladost iz Zaboka 2:0 a vrijedne bodove zaradila je Odra u Glini jedinim pogotkom na dvoboju Filipa Luter.

REZULTATI:

3.HNL središte, 24. kolo

Kurilovec – Trnje Zagreb 0:1

4.HNL središte, 23. kolo

Lukavec – Moslavina Kutina 0:0

Gradići – Straža 5:1 (za Gradiće zabili Pralas 2, Igor Hajduk, Brdek, Turkalj

Dinamo – Mladost Zabok 2:0 (Jurilj, Klišanić)

Banovac – Odra 0:1 (Filip Luter)

Autor

21.04.2021. Lukavec. 4.nogometna liga Središte Zagreb – 23. kolo: NK Lukavec – HNŠK Moslavina (Kutina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec ni u trećoj utakmici na svom terenu u proljetnom nastavku prvenstva nije zabilježio pobjedu! U današnjem susretu gosti iz Kutine zasluženo su osvojili bod, igrali su otvoreno tijekom cijelog susreta i propustili su, kao i domaćin, dvije velike prigode za pogodak.

Hitri Šenija je 28. minuti bio sam ispred vratara Lutera, prebacio ga je, ali lopta je završila iznad praznog gola. U drugom poluvremenu Vlajsović je u 77. minuti silovito pogodio gredu. Lukavec je u prvom poluvremenu propustio doći u vodstvo nakon dva ubačaja iz kornera, oba puta lopta je završila izvan okvira vrata. Domaći su pobjedi najbliže bili u sudačkoj nadoknadi kada je Borković iz blizine naciljao suprotni kut, ali lopta je za nekoliko centimetara promašila cilj i završila u golautu.

Kriza rezultata Lukavca se tako nastavlja, u sedam proljetnih utakmica po jedna pobjeda (Zagreb 1:0) i jedan poraz (Rugvica (2:4) te 5 neodlučenih rezultata. U tri utakmice na domaćem terenu tri remija (Odra 0:0, Zelina 1:1, Moslavina 0:0), dva na gostovanju (Ravnice 1:1, Mladost Zabok 3:3). Osvojeno je 8 bodova od mogućih 21.

Drugo mjesto na prvenstvenoj tablici nije ugroženo: 1. Ravnice 57 (23 17 6 0 47:8), 2. Lukavec 49 (23 14 7 2 48:19), 3. Zagreb 42 (12 6 5 37:23), 4. Gradići 41 (23 12 5 6 59:36), 5. Dinamo (OO) 39 (23 11 6 6 46:30), …

4.nogometna liga Središte Zagreb 2020./2021., 23. kolo

NK Lukavec – HNŠK Moslavina (Kutina) 0:0

Lukavec. Igralište: ŠRC Lukavec. Gledatelja: -. Srijeda, 21.04.2021., 17 sati. Sudac: Marin Janković (Karlovac). Pomoćnici: Tomislav Lipošćak (Karlovac) i Tihomir Knezović (Belavići). Delegat: Branko Kušan (Zabok).

LUKAVEC: Luter, Marijan Grdenić, Marko Grdenić (cap)(od 48. Tuka), Kovačić (od 46. Borković), Elez (od 46. Humeljak), Kaurin, Orešković, Konjevod, Gudelj, Puntarić, Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

MOSLAVINA: Kovačić, Šenija (od 88. Slekovac), Korica, Cerovečki (od 73. Milinković), Kostović (od 66. Lončarević), Batarelo, Barišić (od 66. Vlajsović), Kovačević (od 66. Bača), Rekavić, Lončar, Škurla. Trener: Zoran Buinac.

U srijedu veliki derbi na SRC Udarnik, stiže Trnje

Lukavec u lovu na lidera Ravnice, Gradiće želi stepenicu više gdje je treći Zagreb

Autor

Danas, u srijedu, 21. travnja dio naših amaterskih klubova iz Turopolja igra prvenstvene utakmice. Veliki derbi treće ligaša igra se u Kurilovcu gdje na SRC Udarnik stiže Trnje. Podsjetimo, vodeći Jarun ima 54 boda, Kurilovec 52, a treće Trnje samo bod manje. Jarun ide u Lučko na noge momčadi koju vodi naš trener Perica Vidak, pa su u konačnosti moguće mnoge kombinacije oko ishoda i plasmana spomenute trojke. Jedna je i da vrh opet osvoji Kurilovec.

U rangu niže, Lukavec igra doma kontra Moslavine iz Kutine i može do tri boda. Hoće li se bodovima približiti vodećim Ravnicama, ovisi opet o njenom rezultatu u gostima. Isto vrijedi i za Gradiće. Naši realno mogu do bodova, a hoće li to biti dovoljno da se prestigne treći Zagreb, u nogama je negdašnjeg prvaka države koji također igra kao gost. Dinamo je u Obrežu favorit kontra Mladosti iz Zaboka, a Odra u borbi za bijeg prema sredini redoslijeda, mora u Glinu.