Velimir Šandor u Splitu ostvario najbolji svjetski rezultat

Trenutno je na četvrtom mjestu svjetske rang liste

Na jučerašnjem Zimskom bacačkom mitingu na atletskim borilištima Parka mladeži ponajbolji rezultat ostvario je naš paraatletičar i član AKOSI Uspona Velimir Šandor. Disk je bacio  19,92 metra. To je u ovom trenutku najbolji rezultat na svijetu u njegovoj kategoriji tjelesnog oštećenja.

– Prije svega moram čestitati organizatorima ovog natjecanja koji su omogućili da mi paraatletičari na početku paraolimpijske godine možemo testirati trenutnu formu. Osobno sam zadovoljan jer svih šest mojih hitaca su letjeli preko 19 metara. Tehničkom izvedbom sam izuzetno zadovoljan, jer su odlično odrađeni – govori paraolimpijac Velimir Šandor koji je uvjeren kako će disk letjeti još dalje za dva tjedna na Croatia openu u Puli.

– Trenutno se nalazim na četvrtom mjestu svjetske rang liste i vjerujem da ću 31. ožujka konačno udariti vizu za odlazak u Tokijo na 16. paraolimpijske igre. U punom sam trenažnom procesu, jer dva puta dnevno imam treninge snage i same tehnike. Na treninzima bacam disk od 1,5 kg, a moj natjecateljski disk težak je 1kg. Tako da sve u svemu za početak sezone sam izuzetno zadovoljan. Od večih natjecanja me u lipnju očekuje Europsko prvenstvo u Poljskoj, a potom vjerujem da ću se potuči za medalju u Tokiju, jer valja obraniti broncu iz Rija, a za to sigurno moram baciti svoj novi osobni i državni rekord koji je trenutno 20,14 metara – zaključio je Šandor.

Autor

05.05.2021. Velika Gorica. Kup Hrvatske za juniore – polufinale: HNK Gorica – NK Osijek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice nisu se uspjeli plasirati u finale Kupa Hrvatske, izgubili su od Osijeka 0:1 pogotkom iz kaznenog udarca. Utakmica je odigrana po vjetrovitom vremenu i bilo je teško kontrolirati loptu, posebice ako su to bili dugi pasovi.

Osijek je u ovom susretu važio za velikog favorita, jer u najjačoj hrvatskoj ligi (1.HNL Juniori) u konkurenciji 14 klubova (Hajduk, Dinamo, Rijeka, Lokomotiva, …) trenutno, pet kola prije kraja, zauzima 5. mjesto. Gosti su u uvodnoj fazi krenuli samouvjereno i Branšteter je pogodio vratnicu. Domaćim nogometašima je u prvom poluvremenu saveznik bio vjetar, ali dvije velike prigode nisu iskoristili Zorica i Cahani.

Nakon odmora Osijek je diktirao događanja na terenu, domaći su se disciplinirano branili i sačuvali su mrežu netaknutom sve do 80. minute. Lopta upućena prema vratima domaćih pogodila je nekoga u ruku, sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Kapetan Branšteter bio je siguran izvođač najteže kazne, vratar Ševerdija bacio se u svoju desnu stranu, lopta se po sredini vrata zabila u mrežu.

Domaći su pokušali u završnoj fazi stići do izjednačenja, bile su dvije-tri obećavajuće situacije, nedovoljno za anuliranje osječke prednosti. Ipak, plasman u polufinale i dobra prezentacija na terenu veliki je uspjeh juniora Gorice.

Kup Hrvatske za juniore 2021 – polufinale

HNK Gorica – NK Osijek 0:1 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: -. Srijeda, 05.05.2021., 15 sati. Sudac: Ivan Vučković. Pomoćnici: Anto Marić i Dejan Vuković (svi Zagreb). Delegat: Neven Šimunić (Zaprešić). Strijelac: 0:1 – Branšteter (80-11m).

GORICA: Ševerdija, Zorica (od 83. Knežić), Kovačić, Banić (od 83. Krznarić), Burić, Đopar, Zavalić (cap.), Cahani (od 86. Klarić), Glasnović (od 83. Matić), Gajić (od 60. Artuković), Jug. Trener: Sven Raić.

OSIJEK: Jerolimov, Jozić (od 82. Svrzlić), Kuprešak, Bakula, Maganjić, Alexander, Cvijanović, Pudić, Branšteter (cap.)(od 88. Stanušić), Mikolčić, Janušić (od 88. Stokić). Trener: Ronald Grnja.

Mraclin do nova tri boda, “hat-trick” Ladislava Roginića

Jedinstvena županijska nogometna liga, 26. kolo

Prvenstvena utakmica u kojoj su najbitnije stvari odigrane u zadnjih petnaestak minuta prvog dijela. Mraclin je poveo golom iz akcije gdje Hrvoje Šikić podvaljuje okomitu loptu za Ladislava Roginića koji akciju zavšava izlaskom na gostujućeg vratara poentiranjem. Dvije minute kasnije još jedna odlična akcija domaće momčadi. Ovaj puta Filip Onić majstorski prebacuje zadnju gostujuću liniju za Roginića, mraclinski napadač opet je nepogrešiv, loptu šalje ispod golmana za podebljanje vodstva. Gosti iz Bedenice nakon pet minuta smanjuju rezultat iz dobro izrađene akcije koju zavšava Hrvoje Šilinić pogodivši sa nekih dvadesetak metara desni gornji kut domaćeg golmana Dražića. Najbolji domaći strijelac Laci Roginić svoj treći gol postiže iz slobodnog udarca. Na dvadesetak metara od gola gostiju nanišanio je i pogodio u gornji desni kut gostiju. Njegov prvi “hat-trick” u seniorskoj momčadi Mraclina. U samoj završnici poluvremena Bedeničani opet smanjuju rezultat, iz kaznenog udarca. Golman Dražić i suigrač iz obrane imali su mali nesporazum pri predaji lopte, to je iskoristio Karlo Šilinić te se sjurio prema golu, domaći golman ga je oborio. Iz kaznenog udarca najiskusniji gostujući igrač Željko Bedeković bio je siguran. Druga dionica utakmice nije bila tako razigrana, Mraclin u većem posjedu lopte, Strmec izuzetno opasan u kontranapadima. Četiri minute prije kraja sve dileme je riješio Pero Milatović. Oduzeo je loptu stoperu gostiju Trcaku u šesnaestercu, a kad se nađe protiv vratara u četiri oka spomenuti igrač rijetko griješi. Zaslužena pobjeda Mraclina za ostanak na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice.

MRACLIN – STRMEC (B) 4:2

Mraclin. Igralište Nova graba. Sudac: Bionda. Pomoćnici: Radišić i Matijašec (svi iz Zaprešića).

STRIJELCI: 1:0 – Roginić (28), 2:0 – Roginić (30), 2:1 – H. Šilinić (32), 3:1 – Roginić (37), 3:2 – Bedeković (43 – 11 m), 4:2 – Milatović (86).

MRACLIN: Dražić, Koleš, J. Domitrović, Skrbin, Desput, Onić, Šikić, Cerovski (od 61. Petravić), Jurić, Roginić (od 75. Kolarić), Milatović. Trener: Damir Milanović.

STRMEC (B): Plantić, Mrazović, Vuk, Baček, Kranjec, K. Šilinić (od 46. Bobinec), Bičak (od 62. Šavorić), Bedeković, H. Šilinić (od 83. Brući), M. Šilinić, Trcak. Trener: Miroslav Vuksanić.

IGRAČ UTAKMICE: Ladislav Roginić.

Autor

05.05.2021. Velika Gorica. 3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021 – skupina B. U-15 Rusija. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicom između Rusije i Bosne i Hercegovine (skupina B) otvoren je 3. internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021 danas (srijeda, 05.05.2021.) na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. Snažan vjetar bio je velika prepreka tečnoj igri mladih nogometaša, posebice duge lopte bilo je skoro nemoguće kontrolirati.

05.05.2021. Velika Gorica. 3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021 – skupina B. U-15 Bosna i Hercegovina. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ruski reprezentativci brže su se prilagodili vremenskim uvjetima, kombinirali su niskim loptama i uporno napadali. Nakon ubačaja iz kuta u 30. minuti i stvorene gužve najbolje je reagirao Ivan Bober i s ruba kaznenog prostora pogodio nebranjeni dio mreže za vodstvo Rusije.

05.05.2021. Velika Gorica. 3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021 – skupina B. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora Rusi su kombinatornom igrom pokazali svoju nadmoć i povećavali pritisak prema suparničkim vratima. Vodstvo su povećali u 55. minuti kada je kapetan Dmitrij Aleksandrov u skoku ubačaj iz kuta udarcem glavom na drugoj vratnici pospremio u mrežu za 2:0. Treći pogodak Rusije opet je uslijedio nakon kornera, Aleksandrov je bio na drugoj vratnici, ali dojam je da je loptu u vrata pogurnuo netko od ‘plave’ obrane.

3.internacionalni U-15 turnir ”Vlatko Marković” 2021

Rusija U-15 – Bosna i Hercegovina U-15 3:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (Teren br.2). Gledatelja: -. Srijeda, 05.05.2021., 10:30 sati. Sudac: Ivan Antunović. Pomoćnici: Ivan Mihalj i Dario Mužar. Strijelci: 1:0 – Bober (30), 2:0 – Aleksandrov (55), 3:0 – Aleksandrov (72).

RUSIJA: Ladokha, Kolobov, Chuprina, K.Volkov, Aleksandrov (cap.), Bober, Cheburakov, Pridava, Akimov, Topinka, Traigl (još su igrali: Stanisavlevich, Zubenko, R.Volkov, Utkin, Erofeev, Efimov). Izbornik: Rolan Gusev.

BOSNA i HERCEGOVINA: Mehić, Babić, Sadžak, Radovanović, Burnjaković, Beganović, Markočević (cap.), Medić, Begić, Subotić, Brekalo (još su igrali: Keranović, Jahić, Tatić, Bezdrob, Zeničanin, Kulovac, Panić). Izbornik: Igor Janković.