Povežite se s nama

Vijesti

Velikogoričanin Domagoj Lovrić kandidat Domovinskog pokreta za župana

redsjednik podružnice Domovinskog pokreta Zagrebačke županije, magistar pravnih znanosti Domagoj Lovrić predstavio je u subotu u Zaprešiću kandidaturu za župana Zagrebačke županije

Objavljeno

na

Velika Gorica ima kandidata za župana Zagrebačke županije. I to iz redova Domovinskog pokreta. Predsjednik podružnice Domovinskog pokreta Zagrebačke županije, magistar pravnih znanosti Domagoj Lovrić predstavio je u subotu u Zaprešiću kandidaturu za župana Zagrebačke županije. Kandidata je podržao potpredsjednik Sabora i predsjednik Domovinskog pokreta Miroslav Škoro, glavni tajnik Domovinskog pokreta Darijo Žepina, šef Kluba zastupnika Stjepo Bartulica i saborski zastupnik Stipo Mlinarić Ćipe.

– Domovinski pokret će tamo gdje nakon desetak-jedanaest mjeseci postojanja ima svoje kandidate i svoje ljude izaći s njima, a tamo gdje procjene da treba podržati nekoga drugoga rado će podržati i druge kvalitetne i sposobne ljude koji će pomoći u pohodu protiv korupcije, klijentelizma i duopola HDZ-a i SDP-a, kojemu na lokalnim razinama treba pribrojiti i lokalne šerife – istaknuo je Škoro.

Lovrić je naglasio važnost županija koje su ključna poveznica gospodarskog i društvenog razvoja gradova i općina.

– Već godinama se našom županijom loše upravlja. Podsjećam vas da više od milijardu kuna kojima upravlja županija nije tek palo s neba, već je to vaš novac za koji vrijedno i naporno radite. Svima je više nego jasno da se županijski proračun ponajviše iskorištava za dobrobit pojedinaca, odnosno interesnih skupina iz domene gospodarstva koje su naširoko umrežene s korumpiranim vladajućim političkim elitama – rekao je Lovrić i istaknuo kao primjer koruptivne strukture aktualnu aferu Janaf.

– Našim građanima je zasigurno poznato još mnogo, mnogo primjera očitog iskorištavanja, bolje reći pljačkanja, naše županije, naših gradova, naših općina od strane duopola i njihove koruptivne hobotnice. Došli smo pokazati svima vama da bavljenje politikom mora biti odgovorno i časno te da jedino čestiti pojedinci mogu napraviti odmak od pokvarenih struktura – zaključio je.

Vijesti

Brzo rješenje – Reciklažno dvorište Velika Gorica ponovno otvoreno

Objavljeno

na

Objavio/la

Reciklažno dvorište Velika Gorica ponovno je otvoreno nakon kraćih poteškoća i već danas radi prema redovnom radnom vremenu, izvijestila je VG Čistoća.

“Poštovani korisnici, obavještavamo vas da je Reciklažno dvorište Velika Gorica očišćeno i ponovno otvoreno za zaprimanje otpada. Rad dvorišta sad se odvija prema redovnom radnom vremenu. Hvala na razumijevanju i strpljenju”, poručuju iz VG Čistoće.

Podjećamo, jutros je došlo do zatvaranja zbog problema uzrokaavnih snijegom, a svi građani bili su upućeni odnositi otpad na Reciklažno dvorište Mraclinska Dubrava.

Nastavite čitati

Vijesti

Hladnoća ne popušta! HZJZ upozorava na opasnosti niskih temperatura

Snijeg i niske temperature i dalje pogađaju Hrvatsku…

Objavljeno

na

Objavio/la

Snijeg je prekrio dijelove Hrvatske, a temperature su ove zime pale i do -14 °C. Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) upozorava građane da niske temperature mogu ozbiljno ugroziti zdravlje, od ozeblina i smrzotina do pothlađenosti koja u ekstremnim slučajevima može biti opasna po život.

Kako prenosi Večernji.hr, HZJZ preporučuje da izlazak na hladnoću bude ograničen na nužne situacije, uz praćenje vremenske prognoze i upozorenja o niskim temperaturama. Važno je odjenuti slojevitu, toplu odjeću koja zadržava toplinu, vunu, polipropilen ili svilu te zaštititi glavu, ruke i stopala. Kapu koja prekriva uši, rukavice i topla, vodootporna obuća smatraju se ključnim u prevenciji ozljeda od hladnoće, dok šalom preko usta treba smanjiti udisanje hladnog zraka, posebno kod osoba sa srčanim i plućnim problemima.

Osobama s kroničnim bolestima, posebno kardiovaskularnog i respiratornog sustava, savjetuje se izbjegavanje izlazaka u rano jutro i kasno navečer. Uz to, HZJZ upozorava na opasnost od klizavih površina i povećan rizik od padova. Teži fizički poslovi i aktivnosti koje ubrzavaju disanje također se ne preporučuju. Stručnjaci pozivaju građane da prate bližnje koji većinu vremena provode sami i po potrebi im pomognu.

U slučaju simptoma pothlađivanja ili ozeblina, trnjenje, gubitak osjeta prstiju, blijeda koža ili bo, HZJZ savjetuje brzo pronalaženje toplog prostora, skidanje vlažne odjeće i postupno zagrijavanje osobe umotavanjem u deke. Topli napitci poput čaja ili juhe mogu pomoći, ali izravno izlaganje jakom izvoru topline treba izbjegavati. Ako je stanje ozbiljno, preporučuje se kontakt s Hitnom medicinskom službom (194) ili Centrom za žurne službe (112).

Nastavite čitati

Vijesti

Policija zaustavila preprodaju droge u Velikoj Mlaki – pronađene veće količine marihuane i amfetamina

U stanu u Velikoj Mlaki policija je pronašla više od 170 grama različitih droga i vagu, a osumnjičeni je završio u pritvoru.

Objavljeno

na

Objavio/la

U stanu kuće u Velikoj Mlaki uhićen je 34-godišnjak kojeg policija sumnjiči da je nabavljao i preprodavao marihuanu, amfetamin i hašiš, a nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja predan je pritvorskom nadzorniku.

Kako izvještava Policijska uprava zagrebačka, do osumnjičenog su došli operativnim radom, a sumnje su potvrđene pretragom stana koji koristi. Policajci su ondje pronašli ukupno 76,3 grama marihuane pakirane u tri paketa, 80,6 grama amfetamina također u tri pakiranja te 17,2 grama smole konoplje u jednom pakiranju. Uz drogu je pronađena i digitalna vaga s tragovima opojnih sredstava.

Prema sumnjama policije, 34-godišnjak je drogu nabavljao na zasad neutvrđen način, skrivao je u stanu te je potom preprodavao na ilegalnom tržištu, čime je prekršio odredbe Zakona o suzbijanju zlouporabe droga. Nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja protiv osumnjičenog je podnesena kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Novom Zagrebu.

Nastavite čitati

Sport

Petarda Taxi Bračića i glatka pobjeda Gorenc Transporta u 1/16 finala na 33. Kup HVIDR-a

Danas je na rasporedu novih pet utakmica šesnaestine finala

Objavljeno

na

Objavio/la

Na 33. Kup HVIDR-a u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici jučer (utorak, 06. siječnja 2026.) je odigrano pet utakmica 1/16 finala. Zanimljive i efikasne utakmice, postignuto je 23 gola na 6 utakmica.

33. Kup HVIDR-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

33. Kup HVIDR-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Najuvjerljiviji dojam bila je predstava sastava Taxi Bračića, ne samo zbog visoke pobjede, nego i zbog igre odnosno nadmoći koja je pokazana na parketu. ”Taksisti” su svi redom aktivni nogometaši u goričkim klubovima, tjelesno su spremni i čestim izmjenama drže visoki ritam utakmice.

33. Kup HVIDR-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na sličan način su i Gorenc Transporti riješili prolazak u osminu finala, golovima Grdenića i Galovića u prvom poluvremenu, a J.Kovačić je početkom drugog dijela postavio konačni rezultat.

Danas (srijeda, 07.01.2026.) na programu je novih pet utakmica šesnaestine finala, početak je u 17:30 sati.

Galerija fotografija:

33.Kup HVIDR-a 2025. (28.12.2025. – 11.01.2026.)

Rezultati 1/16 finala (06.01.2026.): Crofna – Turbina 2:4 (Baf, N.Tolj-ag / Kramarić 2, Kelava, N.Tolj), CB Scotch CB Passage – Gorenc Transporti 1:3 (Mikulin / Grdenić, Galović, Kovačić), Bau Elektro – CB Concordia Pizza Factory 2:4 (Panadić, Đurašić / Pavić, Kestić, Kos, Prenkpalaj), Taxi Bračić – Oštri Ćošak 5:0 (Lovrić, Harambšić, Matić, Vojnović, Glavić-ag), Elektroluč Solar – Kos Prijevoz 0:2 (Drezga, Beloša-Fijan).

Nastavite čitati

Vijesti

Izložba malih životinja otkazana zbog lošeg vremena

Objavljeno

na

Velika Gorica ostaje bez najavljene izložbe malih životinja jer je Udruga uzgajatelja malih životinja Turopolje, koja se trebala održati od 9. do 11. siječnja.

Podsjećamo, izložba je trebala okupiti oko 600 životinja i oko 40 uzgajatelja te nagraditi one najbolje.

Razlog otkazivanja su nepovoljni vremenski uvjeti, a organizatori su potvrdili kako se manifestacija, nažalost, neće održavati ni tijekom cijele izložbene sezone 2025./26.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno