ktc
Povežite se s nama

Vijesti

JVP Velika Gorica dobila 275 tisuća kuna bespovratnih sredstava za obnovu opreme oštećene u potresu

Inače, u goričkoj JVP radi 50 vatrogasaca, a kroz potres je oštećeno otprilike 40 zaštitnih vatrogasnih odjela…

Objavljeno

na

Oni su uvijek tu kada ih trebamo, oni su hrabri i predani. Oni su naši heroji, naši vatrogasci. Bio požar, nesreća, poplava ili potres, uvijek su prvi na mjestu događaja kako bi pomogli unesrećenima. Bilo je to tako i kada nas je 22.ožujka 2020.godine prvi puta treslo 5,5 stupnjeva po Richteru s epicentrom kod Zagreba, ali i 9 mjeseci nakon, kad su se 28. i 29.prosinca dogodila dva snažna potresa kod Petrinje. Spašavali su pritom građane, gasili požare i otklanjali posljedice potresa.

I naši gorički vatrogasci iz Javne vatrogasne postrojbe tom su prilikom pomagali i Zagrepčanima i Petrinjcima, ali i djelovali su i na širem goričkom području koje je također osjetilo posljedice oba potresa. Tom prilikom odrađen je velik broj intervencija zbog kojih je uništen ili oštećen dio vatrogasne opreme, no putem raspisanog Javnog poziva za dodjelu bespovratnih financijskih sredstava Financiranje službi spašavanja za potrebe stanovništva pogođenog potresom 22.ožujka 2020.godine na području tri županije, dobili su priliku prijaviti se i dobiti sredstva za njihovu zamjenu.

– Javili smo se na taj natječaj i 20.siječnja potpisali smo ugovor kojim nam je odobreno 275 tisuća kuna, a koje smo potrošili na zamjenu oštećene opreme. Nabavili smo 4 kompleta opreme za spašavanje s visine i dubine, ponešto komunikacijske opreme, osobne zaštitne opreme u vidu osam pari čizma, rukavice za tehničke i požarne intervencije, odijela za zaštitu od toplinskog isijavanja. Roba je stigla i trenutno smo u procesu finaliziranja tog ugovora – istaknuo je zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica, Ivica Maceković.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

No, gorički vatrogasci tu ne staju. Također, prijavili su se na isti takav natječaj, ali vezan uz petrinjski potres gdje su sudjelovali u puno većem obujmu. Odrađeno je skoro 300 intervencija, a dok su gorička dobrovoljna vatrogasna društva odradila još 250. Inače, u goričkoj JVP radi 50 vatrogasaca, a kroz potres je oštećeno otprilike 40 zaštitnih vatrogasnih odjela pa se nadaju kako će kroz novi natječaj uspjet zamijeniti svoja vatrogasna odjela u potpunosti.

– Tu smo se aplicirali za puno veći iznos, no to je još u procesu pa ćemo vidjeti koliko će nam biti odobreno. S obzirom na veliki broj odrađenih intervencija imamo i dosta oštećene opreme, isto tako ovim će putem i gorička dobrovoljna društva moći obnoviti opremu. To je oprema koju bi mi morali kupovati kroz naš proračun narednih nekoliko godina i bila bi upitna kvaliteta i razina te opreme. Do sada smo kupnju zaštitne opreme razvukli na dvije do tri godine, ovdje je to sada puno jednostavnije jer možemo zadržati kvalitetnu razinu opreme koju smo imali do sada i to odraditi kroz jedan natječaj što je zaista odlično. Ovdje se radi o nabavci opreme do milijun i 800 tisuća kuna – kazao je Maceković i dodao kako se čekaju još završne nadopune i kroz mjesec dana nadaju se iz Javne vatrogasne postrojbe, da će potpisati i taj ugovor.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

CityLIGHTS

Velika Gorica i Osijek učvrstili suradnju na ECO CITY WASTE FESTU

Iz VG Čistoće poručuju kako su ponosni na sudjelovanje u inicijativi koja okuplja gradove i stručnjake s ciljem stvaranja čišćeg i održivijeg okoliša.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: VG Čistoća

Predstavnici VG Čistoće sudjelovali su na III. ECO CITY WASTE FESTU događaju posvećenom održivosti, inovacijama i razmjeni iskustava u gospodarenju otpadom.

Tijekom dvodnevnog programa u Osijeku, susreli su se s kolegama iz Unikoma s kojima su razmijenili znanja i primjere dobre prakse. Suradnja dvaju gradova dodatno je osnažena, a susret je potvrdio važnost kontinuirane komunikacije i povezivanja komunalnih poduzeća.

Sudionici ističu kako Osijek prednjači u području gospodarenja otpadom u Hrvatskoj, služeći kao primjer drugim sredinama.

Iz VG Čistoće poručuju kako su ponosni na sudjelovanje u inicijativi koja okuplja gradove i stručnjake s ciljem stvaranja čišćeg i održivijeg okoliša.

Nastavite čitati

Vijesti

Velikogorički harmonikaši među najboljima u Hrvatskoj – dvije prve nagrade na državnom natjecanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

Učenici Umjetničke škole Franje Lučića ponovno su se istaknuli na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, koje se u travnju održava u organizaciji Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga.

U disciplini harmonika, održanoj u srijedu 15. travnja, u Glazbenom učilištu Elly Bašić u Zagrebu, Velika Gorica dobila je dva razloga za ponos.

Andrija Dogančić osvojio je prvu nagradu i prvo mjesto u 1. kategoriji, uz visokih 99,15 bodova. Odličan rezultat ostvario je i Tomislav Stanešić, koji je u 6. kategoriji osvojio prvu nagradu i drugo mjesto s 98,35 bodova, a obojicu je pratio nastavnik Igor Jugec.

 

Nastavite čitati

Najave

OPG Benjamin iz Mraclina slavi 30 godina i otvara vrata posjetiteljima

Cvijeće, flanci i radionice za djecu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Lisa from Pexels/pexels.com

OPG Benjamin iz Mraclina ove godine slavi 30 godina postojanja, a tim povodom organizira svoje prve Dane otvorenih vrata. Događanje će se održati u četvrtak i petak, 1. i 2. svibnja, od 8 do 17 sati, na adresi Vladimira Nazora 39 u Mraclinu.

Posjetitelji će ova dva dana moći doći izravno na gospodarstvo, kupiti cvijeće i flance te razgledati plastenike u kojima nastaje njihova ponuda. Iz OPG-a poručuju kako će svi zainteresirani moći dobiti i savjete o biljkama koje kupe, ali i preporuke što najbolje odgovara vrtu, balkonu ili okućnici.

Posebno će biti zanimljivo najmlađima jer je za svaki dan najavljena i radionica za djecu. Mališani će najprije upoznati kako izgleda rad u plastenicima, a zatim će posaditi biljku koju će ponijeti kući.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Velika Gorica dobila modno pojačanje: Triumph stigao i donosi -20% popusta!

Triumph se ističe kao vodeći svjetski brend donjeg rublja, kupaćeg i spavaćeg programa, s fokusom na vrhunsku kvalitetu, suvremeni dizajn i duboko razumijevanje ženskog tijela.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Otvorenje nove trgovine u Velikoj Gorici obogatilo je lokalnu ponudu – svjetski poznati brend Triumph sada je dostupan i Goričanima.

Riječ je o brendu koji desetljećima gradi reputaciju na kvaliteti, udobnosti i prepoznatljivom dizajnu, a nova trgovina donosi širok izbor proizvoda za svakodnevne i posebne prilike.

U ponudi se mogu pronaći žensko i muško donje rublje, spavaći program, sportska kolekcija te kupaći asortiman. Triumph je poznat po spoju funkcionalnosti i estetike s posebnim naglaskom na udobnost i prilagodbu različitim oblicima tijela.

Povodom otvorenja, kupce očekuje posebna pogodnost – od 16. do 25. travnja, uz kupnju iznad 30 eura, ostvaruje se 20% popusta na cjelokupan asortiman, izuzev kupaćeg programa. Riječ je o prilici za upoznavanje s kolekcijama i kvalitetom koju brend nudi.

Nova trgovina nalazi se na adresi Zagrebačka cesta 31, čime se pridružuje već postojećim modnim odredištima u gradu poput Benetton i Tom Tailor, dodatno jačajući modnu ponudu Velike Gorice. Radno vrijeme trgovine je od ponedjeljka do petka od 8:00 do 20:00 sati, subotom od 8:00 do 14:00 sati, dok je nedjeljom zatvoreno.

Povodom otvorenja, iz tvrtke Aria d.o.o istaknuli su zadovoljstvo širenjem poslovanja. Voditeljica maloprodaje Sanela Novosel naglasila je kako je riječ o 16. Triumph trgovini u Hrvatskoj, čime se dodatno učvršćuje prisutnost brenda diljem zemlje – od Zagreba i Istre do Slavonije i Dalmacije.

Triumph se ističe kao vodeći svjetski brend donjeg rublja, kupaćeg i spavaćeg programa, s fokusom na vrhunsku kvalitetu, suvremeni dizajn i duboko razumijevanje ženskog tijela. Upravo ta kombinacija znanja i iskustva čini ga jednim od najprepoznatljivijih imena u industriji.

Tvrtka Aria d.o.o, koja stoji iza ovog projekta, posluje od 2002. godine te danas zapošljava 70 djelatnika. Dugogodišnje iskustvo i kontinuirano ulaganje u edukaciju zaposlenika osiguravaju visoku razinu usluge i kvalitetu ponude, s ciljem maksimalnog zadovoljstva kupaca.

Fotogalerija: Morena Martinović/Cityportal.hr

   

Nastavite čitati

Vijesti

Policija 24 sata lovila prebrze vozače – evo koliko ih je “udarilo po gasu”

Kontrola se odvijala u sklopu europske akcije nadzora brzine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorička policija provela je u srijedu, 15. travnja, cjelodnevnu akciju pojačanog nadzora brzine.

Tijekom 24 sata, od ponoći do ponoći, utvrđeno je ukupno 25 prometnih prekršaja, pri čemu se 21 odnosio na nepropisnu brzinu kretanja vozila.

Akcija je provedena u sklopu preventivno-represivnih aktivnosti usklađenih s planom akcija zemalja Europske unije za 2026. godinu, a cilj joj je povećanje sigurnosti na cestama i smanjenje prometnih nesreća s najtežim posljedicama.

Osim prekršaja vezanih uz brzinu, policija je tijekom nadzora evidentirala i četiri druga prometna prekršaja.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno