ktc
Povežite se s nama

Vijesti

U 2023. bit će dosta prilika za spajanje blagdana i praznika

Uz produžene vikende, tu je i dobra računica za kraj godine

Objavljeno

na

Godina pred nama puna je prilika za sve koji vole “spajanje”. Od 14 neradnih dana i blagdana, čak ih devet “pada” na radne dane, pa su dobra prilika i za spojiti par dana godišnjeg i dobiti kratki odmor. Već prva prilika je vikend pred nama jer je blagdan Sveta tri kralja u petak.

Nakon toga slijedi dugo razdoblje bez dodatnog odmora. Blagdana i praznika nema naredna tri mjeseca, sve do Uskrsa, koji je 9. travnja. Taj vikend svima će biti produženi zbog neradnog Uskrsnog ponedjeljka.

Praznik rada 1. svibnja bit će u ponedjeljak te će produljiti vikend, dok je Dan državnosti 30. svibnja u utorak te je idealan da se za jedan dan godišnjeg odmora dobiju četiri slobodna dana.

Nadalje, Tijelovo 8. lipnja je u četvrtak, kao i Dan antifašističke borbe 22. lipnja te se s jednim danom godišnjeg uz oba datuma mogu dobiti po četiri dana odmora. Dobra je to prilika i za kupanje u predsezoni.

Nakon pauze od “spajanja” u srpnju, i prvi praznik u kolovozu neće donijeti pogodnosti za ljubitelje spajanja jer Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja 5. kolovoza je subota. No, zato Velika Gospa 15. kolovoza pada na utorak.

Dan svih svetih ove godine je u srijedu, a Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 18. studenog je u subotu pa tu neće biti prilike za produženi odmor.

No, zato Božić “pada” na ponedjeljak, a neradni je i utorak 26. prosinca kada je blagdan Svetog Stjepana. Dva blagdana i vikend tako će mnogima omogućiti bar četiri dana slobodna, pod uvjetom da su vam vikendi neradni. Uz još tri dana godišnjeg dolazi se lako do čak 10 dana jer i Nova godina pada na ponedjeljak.

 

Image by Andreas Lischka from Pixabay

Vijesti

Vikend na cestama, policija zabilježila 30 prekršaja – rekorder uhvaćen s 1,64 promila

Zabilježeno je i devet prometnih nesreća, među njima i jedna sa smrtnim ishodom.

Objavljeno

na

Objavio/la

Tijekom pojačanog policijskog nadzora prometa na području Policijske postaje Velika Gorica, provedenog od 17. do 20. travnja, policija je utvrdila ukupno 30 prometnih prekršaja. Najčešći su bili prekoračenje brzine i vožnja pod utjecajem alkohola, a jedan vozač završio je uhićen i priveden na sud.

Prema podacima policije, zabilježeno je 11 slučajeva prekoračenja brzine te pet vozača koji su vozili pod utjecajem alkohola. Uz to, evidentirana su i dva prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa, dva slučaja korištenja mobitela tijekom vožnje te jedan prolazak kroz crveno svjetlo.

Vozačima koji su zatečeni pod utjecajem alkohola, a nisu zadržani do otrežnjenja, vozačke dozvole privremeno su oduzete na 12 sati i isključeni su iz prometa.

Najveća koncentracija alkohola zabilježena je u petak navečer, 17. travnja, oko 22:30 sati. Tada je 58-godišnjak izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom u Ulici Junija Palmotića. Policija je utvrdila da nije prilagodio brzinu uvjetima na cesti te je udario u nepropisno parkirano vozilo. Alkotestiranjem mu je izmjereno 1,64 promila alkohola. Vozač je uhićen i prepraćen na Općinski sud – prekršajni odjel, gdje mu je izrečena kazna od 1.050 eura i zabrana upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od dva mjeseca.

Dogodilo se ukupno devet prometnih nesreća. U jednoj je smrtno stradao 40-godišnji motociklist, u noći 19. travnja u 00:10 sati, na raskrižju Avenije pape Ivana Pavla II i Ulice Rudolfa Fizira, o čemu smo pisali ranije. Preostalih osam prometnih nesreća završilo je s materijalnom štetom.

Uz vikend-akciju, policija je objavila i rezultate ranije provedene kontrole brzine. U razdoblju od 13. do 19. travnja provedena je akcija „Nadzor brzine kretanja vozila“, a u sklopu nje i 24-satni nadzor brzine 15. travnja, od ponoći do ponoći. Tijekom te akcije policija je utvrdila još 49 prekršaja prekoračenja brzine.

Nastavite čitati

Sport

Sedam medalja iz Čakovca! Mladi atletičari Maratona VG otvorili sezonu u velikom stilu

Na prvom kolu HALS-a u Čakovcu, Velikogoričani su s osam natjecatelja uzeli čak sedam medalja, a posebno se istaknula Nelli Komljenović s dvije zlatne medalje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mladi atletičari AK Maraton Velika Gorica ostvarili su odličan start sezone na prvom kolu HALS-a, održanom u nedjelju 19. travnja u Čakovcu. U konkurenciji 288 djece iz 20 klubova, Velikogoričani su nastupili s osam natjecatelja i kući se vratili sa čak sedam osvojenih medalja.

Najuspješnija među njima bila je Nelli Komljenović, koja je slavila u dvije discipline. Pobijedila je na 200 metara s vremenom 29.40 te u skoku u dalj s rezultatom 4.55 metara.

Do zlata je stigao i Patrik Buntak, koji je na 200 metara bio najbrži s 32.37. Luka Nikšić također je osvojio prvo mjesto u skoku u dalj (3.64), dok je na 200 metara završio drugi s rezultatom 34.17.

Srebrnu medalju osvojio je Matej Marinčić u utrci na 600 metara, gdje je ciljem prošao za 2:08. Drugo mjesto osvojila je i štafeta 4×60 metara u sastavu Đurić – Šimek – Nikšić – Buntak, s vremenom 38.93.

Osim osvajača medalja, zapažene nastupe imali su i Luka Đurić (200 m 35.49, dalj 3.29), Maksim Šimek (200 m 35.77, dalj 2.88), Albert Adamović (200 m 36.14, dalj 2.69) te Marta Marinčić (60 m 11.47, dalj 2.90).

Nastavite čitati

Najave

Mag iz Kremlja stiže u Kino Goricu – besplatne ulaznice za umirovljenike

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: FB POU VG

U Kinu Gorica u Velikoj Gorici u četvrtak, 24. travnja u 11 sati, održat će se nova besplatna matineja za umirovljenike na kojoj će biti prikazan film Mag iz Kremlja.

Politički triler prati uspon Vladimira Putina kroz perspektivu njegova najbližeg, ali najmanje poznatog savjetnika.

Film je snimljen prema istoimenom međunarodnom bestseleru talijanskog pisca Giuliana da Empolija, a donosi priču o Vadimu Baranovu, savjetniku čije ime malo tko zna, ali čiji je utjecaj na Putinovu vladavinu, prema romanu, bio presudan. Triler se bavi temama moći, manipulacije i politike iza zatvorenih vrata.

Nastavite čitati

Vijesti

Crveni križ organizira trodnevnu akciju darivanja krvi – evo kada se možete odazvati

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica

Velikogorički Crveni križ organizira novu akciju dobrovoljnog darivanja krvi koja će se održati od 20. do 22. travnja 2026. godine u njihovom prostoru na adresi Cvjetno naselje 16.

Prvi dan akcije, u ponedjeljak 20. travnja, darivanje će se provoditi od 9 do 13.50 sati. Dan kasnije, u utorak 21. travnja, akcija je planirana od 12 do 17.50 sati, uz pauzu od 15.15 do 16 sati.

Treći dan, u srijedu 22. travnja, darivanje će biti moguće od 13 do 18.50 sati, uz pauzu od 15.45 do 16.30 sati.

Nastavite čitati

Vijesti

Djevojčica iz DV Žirek među najboljima na nacionalnom likovnom natječaju

Tema ovogodišnjeg, jubilarnog izdanja natječaja bio je portret Katarine Zrinski.

Objavljeno

na

Objavio/la

Četverogodišnja Dora Vujnović iz Velike Gorice osvojila je drugo mjesto na likovnom natječaju “Velikani hrvatske prošlosti”, jednom od najpoznatijih dječjih natjecanja u području likovne umjetnosti u Hrvatskoj. Na natječaj je ove godine pristiglo više od 800 radova iz više od 150 vrtića.

Tema ovogodišnjeg, jubilarnog izdanja natječaja bio je portret Katarine Zrinski, a radovi su se izrađivali u tehnici tuša i pera. Dora je na natječaju sudjelovala kao članica vrtićke skupine „Mašnice“ iz Dječjeg vrtića Žirek, uz mentorstvo odgajateljica Nikoline Cajner i Martine Sučić.

Svečana dodjela nagrada održana je u petak, 17. travnja, u Osnovnoj školi Grigor Vitez u Zagrebu, gdje je otvorena izložba odabranih radova. Dora je ondje službeno primila nagradu, kao i njezina mentorica Nikolina Cajner.

 

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno