ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

Nakon jutarnje mise preminuo Stjepan Tenšek, ščitarjevski župnik

Mjesto i vrijeme sprovoda pokojnog vlč. Tenšeka naknadno će biti objavljeni.

Objavljeno

na

Nakon jutarnje mise u nedjelju 10. studenoga, u 52. godini života i 27. godini svećeništva, preminuo je vlč. Stjepan Tenšek, župnik Župe sv. Martina biskupa u Šćitarjevu, objavili su iz Zagrebačke nadbiskupije.

Vlč. Stjepan Tenšek rođen je 7. siječnja 1972. godine u Krapini od, sada već pokojnih, oca Ivana i majke Vere rođ. Šoštarić. Djetinjstvo je proveo u mjestu Gornja Pačetina koje pripada župi Sveti Križ Začretje.

Kršten je 16. siječnja 1972. godine u župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa u Svetom Križu Začretju, gdje je i krizman 2. svibnja 1987. godine.

Nakon osnovne škole koju je pohađao u Krapini od 1979. do 1987., ulazi u Međubiskupijsko sjemenište u Zagrebu na Šalati, gdje je od 1987. do 1991. pohađao Interdijecensku srednju školu za spremanje svećenika (klasičnu gimnaziju) gdje i maturira 1991. godine.

Po maturi, u jesen iste godine primljen je u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište te kao bogoslov – svećenički kandidat Zagrebačke nadbiskupije (akademske godine 1991./1992.) upisuje filozofsko-teološki studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na kojem je diplomirao 1996. godine.

Za đakona je zaređen 13. listopada 1996. godine u zagrebačkoj Prvostolnici, a svoj đakonski praktikum vršio je do svojeg prezbiterskog ređenja u Župi sv. Pavla Apostola u Zagrebu – Retkovec. Za svećenika ga je 29. lipnja 1997. zaredio zagrebački nadbiskup kardinal Franjo Kuharić u zagrebačkoj Prvostolnici. Mladu misu slavio je 13. srpnja 1997. godine u zavičajnoj Župi Uzvišenja sv. Križa u Svetom Križu Začretju.

Svoje svećeničko služenje započeo je 31. kolovoza 1997. godine kao župni vikar u Župi Uzvišenja Sv. Križa u Kravarskom, gdje je ostao tri godine, do 12. kolovoza 2000.

Potom je premješten u Župu sv. Martina Biskupa u Dugom Selu, gdje je službu župnog vikara obnašao sljedeće četiri godine, od 13. kolovoza 2000. do travnja 2004., kada je dekretom od 15. travnja 2004. bio imenovan upraviteljem novoosnovane Župe Uzvišenja Sv. Križa u Dugom Selu – Ostrna, koja je osnovana 19. ožujka 2004. godine odvajanjem od Župe Dugo Selo – Sv. Martin. Kao upravitelj župe Uzvišenja Sv. Križa u Dugom Selu nastavio je pastoralno pomagati u Župi sv. Martina Biskupa u Dugom Selu, koliko mu je dopuštala nova služba. Uz navedeno bila mu je od 1. listopada 2001. do ljeta 2004. godine povjerena i služba bilježnika Dugoselskog dekanata.

Nakon toga je dekretom od 10. srpnja 2004. imenovan upraviteljem Župe sv. Martina Biskupa u Velikoj Trnovitici i upraviteljem Župe sv. Tri kralja u Staroj Plošćici.

Službu upravitelja župe u Velikoj Trnovitici obavljao je tri godine, od kolovoza 2004. do kolovoza 2007., a službu upravitelja župe u Staroj Plošćici dvije godine, od kolovoza 2004. do kolovoza 2006., kada je započeo službu upravitelja Župe sv. Tome Apostola u Tomašici gdje je tu službu vršio do kolovoza 2007. Ujedno je kao svećenik Garešničkog dekanata od 15. prosinca 2006. do ljeta 2007. godine vršio službu bilježnika Garešničkog dekanata.
Nakon toga je imenovan upraviteljem Župe sv. Roka u Luki, kojom je upravljao tri godine, od kolovoza 2007. do kolovoza 2010. godine.

U ljeto 2010. imenovan je upraviteljem Župe Presvetog Trojstva u Kraljevcu na Sutli i istovremeno upraviteljem Župe sv. Ane u Rozgi. U župi Rozga je službu vršio dvije godine, od kolovoza 2010. do rujna 2012., a u župi Kraljevec na Sutli službovao je kao župni upravitelj tri godine, od kolovoza 2010. do rujna 2013.

Godine 2013., dekretom od 3. srpnja, imenovan je župnikom u Župi sv. Martina Biskupa u Šćitarjevu, što je bila i njegova posljednja služba.

Foto/izvor: Zagrebačka nadbiskupija

CityLIGHTS

KTC u Velikoj Gorici dijeli vrijedne nagrade i zove kupce da okušaju sreću

Tijekom travnja u fokusu su glavne nagrade poput automobila Renault Captur i Peugeot 2008.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: KTC

Otvorenje novog KTC trgovačkog centra u Velikoj Gorici privuklo je velik broj posjetitelja, koji su imali priliku sudjelovati u raznovrsnom programu, degustacijama i nagradnim aktivnostima.

Velika Gorica dobila je novo mjesto koje spaja kupnju, druženje i priliku za osvajanje vrijednih nagrada, a interes građana već na otvorenju pokazao je da će KTC brzo postati jedna od glavnih gradskih destinacija. Brojni posjetitelji koji su stigli na otvorenje imali su priliku uživati u programu, degustacijama i iznenađenjima, dok je posebnu pažnju privukla tombola u kojoj je čak stotinu kupaca nagrađeno. No, uz dobru atmosferu, ono što trenutačno najviše privlači pažnju su – nagradne igre.

Nagrade koje se ne propuštaju

Kupci u KTC-u trenutačno mogu sudjelovati u čak pet nagradnih igara, a među glavnim nagradama ovog mjeseca ističu se automobili Renault Captur i Peugeot 2008. Posebna prilika čeka i kupce poljoljekarne, gdje je moguće osvojiti i Škodu Kamiq.

Nagrade se dijele i tijekom cijele godine. U sklopu KTC ugostiteljstva sudionici mogu osvojiti dizajnerski blagovaonski set – stol i stolice brenda Prostoria, dok na benzinskim postajama sudjeluju u igri za Piaggio skuter.

Drugim riječima, dolazak u kupnju ovdje lako može završiti – s nagradom.

Otvorenjem centra KTC dodatno širi svoju maloprodajnu mrežu, a građani Velike Gorice dobivaju prostor koji objedinjuje široku ponudu na jednoj lokaciji. Supermarket se prostire na 1700 četvornih metara moderno uređenog prodajnog prostora, gdje se može pronaći sve za domaćinstvo – od dnevno svježeg voća i povrća, mesa iz mesnice i pekarskih proizvoda, do kućanskih aparata, elektronike, tekstila i opreme za kućne ljubimce.

Mjesto za predah, ali i proslave

U sklopu centra nalazi se i restoran kapaciteta do 350 gostiju, koji uz a la carte ponudu svakodnevno nudi i pet vrsta toplih obroka. Prostor je prilagođen i većim događanjima poput svadbi, domjenaka i proslava, uz dodatnu pogodnost apartmana za mladence te usluge cateringa i dostave. KTC poljoljekarna donosi bogat izbor proizvoda za uređenje vrta i okućnice, ali i za profesionalne poljoprivrednike. Posebna vrijednost je educirano osoblje koje kupcima pruža savjete i prenosi nova znanja iz područja zaštite bilja.

Uz kombinaciju široke ponude i atraktivnih nagradnih igara, novi KTC centar na adresi Ulica Franje Kuharića 4 nudi više od klasične kupnje. Za one koji još nisu svratili, razlog je sada još konkretniji – jer osim što mogu obaviti sve na jednom mjestu, imaju i realnu priliku otići kući s vrijednom nagradom.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Gudci dobili prvi „Drvored srčekovaca“ u Hrvatskoj, sadnji se pridružio i gradonačelnik Ačkar

Organizatori vjeruju kako će upravo Gudci postati primjer drugim sredinama te potaknuti slične akcije diljem zemlje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

U Gudcima je posađen prvi i zasad jedinstveni „Drvored srčekovaca“ u Hrvatskoj, posvećen djeci i odraslima s urođenim srčanim manama.

Novi drvored čine stabla lividambra i javora, posađena kao znak podrške sugrađanima s prirođenim srčanim greškama. Svako od posađenih stabala nosi drveno srce s imenom djeteta, čime simbolizira snagu, nadu i podršku obiteljima koje se svakodnevno suočavaju s tim izazovima.

Projekt je pokrenut zajedničkom suradnjom Udruge mještana Gudci i Udruge Veliko srce malom srcu, uz potporu Mjesnog odbora Gudci i Grada Velike Gorice.

Akciji sadnje pridružili su se i gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar te pročelnica Upravnog odjela za predškolski odgoj, školstvo i društvene djelatnosti Lana Krunić Lukinić.

„Sudjelovali smo u jednoj posebnoj akciji sadnje drveća te smo se rado priključili ovoj inicijativi posvećenoj djeci s prirođenim srčanim greškama, u čiju su čast posađena stabla kao simbol ljubavi, rasta i nade. U sadnji su sudjelovali roditelji i djeca, što cijelom projektu daje dodatnu vrijednost i snažnu poruku zajedništva. Hvala svim organizatorima na trudu, predanosti i velikom srcu koje stoji iza ove lijepe priče“, istaknuo je Ačkar.

Prema riječima organizatora, u akciji je sudjelovalo više od stotinu građana, roditelja, djece i volontera.

„Ponosni smo na više od 100 sudionika koji su podržali ovu jedinstvenu inicijativu. Veliko hvala Gradu Velikoj Gorici, Mjesnom odboru Gudci i svim volonterima na nesebičnoj pomoći. Posebnu zahvalnost upućujemo roditeljima i djeci koji su ovom projektu dali najljepši smisao. Zajedno smo pokazali koliko zajedništvo može učiniti velike stvari. Nadamo se da će ‘Drvored srčekovaca’ rasti zajedno s ovom lijepom pričom i širiti se diljem Hrvatske“, poručili su inicijatori projekta.

Simbol zajedništva i podrške

Posebnost ovog drvoreda nije samo u njegovoj simbolici, nego i u činjenici da je riječ o prvom takvom projektu u Hrvatskoj. Organizatori vjeruju kako će upravo Gudci postati primjer drugim sredinama te potaknuti slične akcije diljem zemlje.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Svi u Mičevec: počinje drift spektakl DONUT 2026

Uz napete kvalifikacije i eliminacijske vožnje, posjetitelje očekuju i dodatni sadržaji poput car showa, drift taxi vožnji i bogate ugostiteljske ponude

Objavljeno

na

Objavio/la

BUGATTI Rimac poligon u Mičevcu ovog vikenda ponovno postaje središte regionalne drift scene jer DONUT službeno otvara sezonu 2026., a Velika Gorica još jednom potvrđuje status domaćina jednog od najjačih automobilističkih događanja u regiji.

Tijekom dvodnevnog programa publiku očekuju prvi veliki okršaji nove sezone, međunarodna konkurencija te nastupi ponajboljih vozača iz Hrvatske i susjednih zemalja. DONUT i ove godine donosi prepoznatljiv spoj vrhunskog natjecanja, produkcije i atmosfere koja nadilazi klasičan sportski događaj.

Poseban interes domaće publike usmjeren je na nastup Velikogoričanina Marka Brdeka, prvaka Hrvatske u driftanju za 2024. godinu, koji se nakon nedavnog predstavljanja svog profesionalnog automobila na manifestaciji Petek na Gorice vraća na stazu pred domaćim navijačima.

Uz napete kvalifikacije i eliminacijske vožnje, posjetitelje očekuju i dodatni sadržaji poput car showa, drift taxi vožnji i bogate ugostiteljske ponude, čime događaj prerasta u cjeloviti vikend sporta, showa i adrenalina.

Velika Gorica ovog vikenda živi u ritmu motora, dok Mičevec postaje mjesto na kojem sezona započinje punim intenzitetom.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Jurjevski sajam knjiga donosi bogatu ponudu izdanja u Veliku Goricu

Sadržaj je prilagođen i najmlađima, koji također mogu pronaći knjige primjerenog sadržaja, što sajam čini privlačnim za sve generacije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POUVG

U predvorju Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, od 13. do 30. travnja održava se Jurjevski sajam knjiga, na kojem posjetitelji mogu pronaći raznolika izdanja po pristupačnim cijenama.

Sajam se organizira povodom Dana Pučkog otvorenog učilišta, a i ove godine sudjeluje Biblioteka Albatros, koja predstavlja dio svog izdavačkog opusa. Posjetiteljima su dostupne brojne publikacije koje nude uvid u povijest i baštinu Turopolja, čineći ih zanimljivima kako za lokalno stanovništvo, tako i za sve zainteresirane za ovaj kraj.

Posebno mjesto na sajmu zauzimaju autori nagrađeni Književnom nagradom Albatros. Njihova djela obuhvaćaju različite književne forme, od poezije i romana do zbirki kratkih priča, čime se dodatno obogaćuje ponuda.

Sadržaj je prilagođen i najmlađima, koji također mogu pronaći knjige primjerenog sadržaja, što sajam čini privlačnim za sve generacije.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Zagrebačka županija dijeli 70.000 eura Hrvatima izvan RH

Najviši iznos koji pojedini prijavitelj može ostvariti iznosi 10.000 eura, dok se za pojedinačne projekte može dobiti između 2.000 i 7.000 eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Zagrebačka županija raspisala je javni poziv za dodjelu donacija Hrvatima izvan Republike Hrvatske za 2026. godinu, za što je osigurano ukupno 70.000 eura, a rok za prijavu istječe 10. svibnja.

Riječ je o financijskoj potpori namijenjenoj neprofitnim organizacijama koje djeluju izvan Hrvatske i zastupaju interese Hrvata u Bosni i Hercegovini te pripadnika hrvatskih manjina i iseljeništva diljem Europe i svijeta.

Cilj poziva je očuvanje nacionalnog identiteta, jezika i kulturne baštine, kao i poticanje različitih društvenih aktivnosti unutar hrvatskih zajednica u inozemstvu. U fokusu su i projekti koji pridonose jačanju organizacijskih kapaciteta te povezivanju s Hrvatskom i Zagrebačkom županijom.

Najviši iznos koji pojedini prijavitelj može ostvariti iznosi 10.000 eura, dok se za pojedinačne projekte može dobiti između 2.000 i 7.000 eura, ovisno o vrsti potpore.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno