Povežite se s nama

Vijesti

Modna revija, rose vina i grupa Meritas za vikend na imanju kurije Modić-Bedeković

Ulaz na VIA VINO je besplatan uz obaveznu prijavu putem e-maila [email protected]

Objavljeno

na

Druga večer VIA VINO festivala, počinje u subotu 30. rujna u 18 sati na bajkovitom imanju kurije Modić-Bedeković u Donjoj Lomnici. Kurija je jedan od najvrjednijih primjera graditeljske kulturne baštine središnje Hrvatske, a njene najpoznatije stanovnice, sestre Milka i Vilma Bedeković, svoj su život posvetile kulturi, umjetnosti i podučavanju drugih žena, a VIA VINO ovu večer posvećuje njima.

Jedan od naših najistaknutijih modnih dizajnera, Zoran Mrvoš, u sklopu VIA VINO festivala predstavit će bezvremenske modne komade svoje nove kolekcije. Posjetitelji će moći uživati u modnoj reviji pod zvijezdama s daškom tradicije ovog kraja. Jedinstvena je ovo suradnja s Turističkom zajednicom Zagrebačke županije u kojoj kroz suvremenu modu oživljavamo bogato naslijeđe Turopolja.

U glazbeni dio programa uvesti će nas ansambl Jane, prepoznat ne samo po glasovnim mogućnostima već i istaknutim scenskim nastupom u stiliziranim kostimima inspiriranim tradicionalnom nošnjom Turopolja. Kako bi ova nezaboravna večer potrajala što dulje, moćan duo grupe Meritas preuzet će glazbenu pozornicu.

Vrhunska ružičasta vina i poznati pjenušci prate drugu večer festivala dok će kreativni zalogaji s potpisom Zagrebačke županije zadovoljiti i najzahtjevnija nepca.

– Pripremite se za nove doživljaje tradicionalnih okusa u večeri koja obećava nezaboravnu atmosferu, najljepšeg vinskog festivala kontinentalne Hrvatske. Ulaz na VIA VINO je besplatan uz obaveznu prijavu putem e-maila [email protected]. Konzumacija jela i pića naplaćuje se prema potrošnji – ističu organizatori.

Sport

Mladi iz AK Maraton VG nezaustavljivi – osvojili ukupno 14 medalja u Zagrebu i Križevcima

Na Premier atletskoj ligi u Zagrebu i HALS natjecanju u Križevcima nastupilo je 22 članova.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica, odmjerili su snage na dva natjecanja, Premier atletskoj ligi u Zagrebu i HALS-u u Križevcima, gdje je klub nastupio s ukupno 22 natjecatelja i osvojio 14 medalja.

U ukupnom zbroju Velikogoričani su osvojili sedam zlatnih, tri srebrne i četiri brončane medalje, uz niz plasmana među najboljih osam u svojim disciplinama.

Na zagrebačkom natjecanju posebno su se istaknuli mlađi limači i limačice. Patrik Buntak i Luka Nikšić ostvarili su zapažene rezultate u utrci na 200 metara, dok je Nikšić upisao i pobjedu u skoku u dalj. Među limačicama se istaknula Nelli Komljenović koja je slavila u skoku u dalj te osvojila drugo mjesto na 60 metara.

U Križevcima su ponovno uspješni bili isti natjecatelji, s više osvojenih medalja u sprintu, skoku u dalj i bacanju vorteksa. Nelli Komljenović ponovno je bila najuspješnija među limačicama 2016. godišta s pobjedom na 300 metara i u skoku u dalj, dok je Patrik Buntak osvojio prvo mjesto na 300 metara u svojoj kategoriji.

Osim pojedinačnih rezultata, zapažen je bio i nastup štafeta. Limači su osvojili drugo mjesto u utrci 4×60 metara, dok su limačice zauzele 10. mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Fuji judaši briljirali u Kranjskoj Gori, osvojili osam medalja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Osam natjecatelja Judo kluba osoba s invaliditetom „Fuji” proteklog je vikenda nastupilo na međunarodnom Adapted Judo Tournamentu 2026 u Kranjskoj Gori, odakle se vraćaju s ukupno osam medalja, četiri zlatne, dvije srebrne i dvije brončane.

Turnir je okupio judaše iz osam država.

Najuspješniji među „Fuji” natjecateljima bili su Leon Vlašić, Dorotea Margetić, Ivano Rajković i Toni Pemper, koji su osvojili zlato. Srebrne medalje pripale su Mileni Vujević i Sari Pereković, dok su broncu osvojili Gabrijela Briševac i Tvrtko Matanović.

Nastavite čitati

Vijesti

Vegasice otvaraju ljetni cheerleading kamp – treninzi kreću u lipnju

Objavljeno

na

Objavio/la

Ljetni cheerleading kamp održat će se od 15. do 19. lipnja, svakog dana od 8 do 14 sati u Gradskoj sportskoj dvorani Rakarje, a organizira ga Cheerleading klub Vegasice. Program je osmišljen tako da sudionici tijekom pet dana kombiniraju učenje osnovnih cheerleading vještina, vježbanje te edukativne i zabavne sadržaje.

Uz sportski dio, polaznicima su osigurani i dodatni sadržaji pa je u cijenu kampa uključena edukacija, majica kampa, dnevni obrok i napitak te diploma o završenom kampu.

Broj mjesta je ograničen, a prijave su otvorene do popunjenja kapaciteta. Zainteresirani se mogu prijaviti ili zatražiti dodatne informacije na broj 097 914 8067.

Nastavite čitati

Kultura

Helena Kantarević osvojila prvu nagradu u Celju – nova međunarodna nagrada za učenicu Umjetničke škole Franje Lučića

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

Učenica roga Helena Kantarević iz Umjetničke škole Franje Lučića osvojila je prvu nagradu na 7. Međunarodnom natjecanju CELEIA 2026., koje je održano u Celju u Sloveniji, u nedjelju 19. travnja.

Kantarević je pritom zauzela drugo mjesto s 96,67 bodova, nastupivši uz klavirsku pratnju Mirele Mihajlović, profesorice klavira.

Uspjeh u Celju nastavak je iznimno aktivnog i uspješnog tjedna za mladu glazbenicu. Samo nekoliko dana ranije, 16. travnja, Helena Kantarević postala je državna prvakinja u Zagrebu, dok se 17. travnja predstavila i na događanju “Dan roga” na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Nastavite čitati

Crna kronika

Noćna vožnja bez vozačke dozvole – policija zaustavila 24-godišnjakinju, sud izrekao 30 dana zatvora uvjetno

Objavljeno

na

Objavio/la

U četvrtak, 24. travnja, oko 1:50 sati u Velikoj Gorici, policija je zaustavila 24-godišnju vozačicu koja je upravljala osobnim automobilom zagrebačkih registarskih oznaka u Ulici Matice hrvatske. Nadzorom je utvrđeno da nikada nije položila vozački ispit te da nema pravo upravljati vozilom bilo koje kategorije.

Vozačica je na mjestu događaja uhićena te je uz optužni prijedlog dovedena na nadležni prekršajni sud.

Policija je u postupku predložila kaznu zatvora u trajanju od 30 dana te zabranu upravljanja vozilima B kategorije na šest mjeseci. Sud je na kraju 24-godišnjakinju proglasio krivom i izrekao joj kaznu zatvora od 30 dana, uvjetno na rok kušnje od 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno