Povežite se s nama

Sport

Milka otišao od Klafa! ‘Idemo svatko svojim putem…’

Damir Milanović više nije prvi asistent Deana Klafurića u Širokom Brijegu. Dugogodišnji suradnici okončali su zajedničku eru nakon više od pet godina. Milka će svoj put nastaviti nekim drugim smjerom…

Objavljeno

na

Koliko dugo rade zajedno, koliko su povezani na sve načine, na prvu je zvučalo kao prvoaprilska šala. Ispalo je da nije, jer daleko smo odmaknuli od aprila, ušli smo već u drugu polovicu kolovoza, a njegova devetnaestoga dana došla je vijest koja je pošteno iznenadila velikogoričke nogometne krugove…

Damir Milanović Milka napustio je stožer Širokog Brijega i okončao svoju suradnju s Deanom Klafurićem!

Milku je kao svoga asistenta Klaf prvi put angažirao za posao na Cipru, gdje su prijatelji još iz igračkih dana proveli vrlo intenzivo zajedničko razdoblje. Tamo ih je, naime, zadesila korona, pa je druženja bilo koliko hoćeš… U Slaven Belupo Milka nije išao s Klafom, ali zato jest i u Velež, i u mađarski Honved, i sad u Široki. Preuzeli su posao prošle zime, uspješno okončali prošlu sezonu, solidno ušli i u novu, a onda – iznenađenje!

I objava kluba puna emocija i respekta.

“NK Široki Brijeg i prvi pomoćni trener, Damir Milanović, dogovorili su sporazumni raskid suradnje. Želimo se iskreno zahvaliti Damiru na izuzetnoj posvećenosti, stručnosti i profesionalizmu koje je nesebično davao klubu. S puno poštovanja i zahvalnosti, želimo ti puno sreće i uspjeha u tvojoj budućoj karijeru i životnim izazovima”, stajalo je u jednom neobičnom oproštaju.

Ne događa se, naime, često da ovakve fotografije s ispisanom riječi “hvala” dobiju samo pomoćnici, ali ovoga puta se tako dogodilo. Zašto i kako je to toga došlo najbolje će objasniti onaj koji je otišao. Milka se, naravno, javio na poziv iz njegova grada.

– Razlog rastanka je to što je Klaf donio odluku da sam ja prerastao ovaj nivo i da mi je vrijeme da idem svojim putem, bilo samostalno ili u nekom drugom stožeru, koji preferira drukčiji nogomet, da osjeća da me guši i sputava, a ne bi želio da je to tako. Kad mi je to prezentirao na takav način, ja sam prihvatio raskid ugovora i to je to. Idemo svaki svojim putem – objasnio je ukratko Milka.

Za širu priču bit će vremena ovih dana, kad ponovno bude doma, u svom goričkom điru. Nikakve svađe, dakle, ovdje nema, Milka i Klaf ostaju prijatelji, oni su i kumovi, ali trenerskim poslom odsad će se baviti svatko na svoj način. I navijati jedan za drugoga.

Najave

Memorijalni malonogometni turnir Franjo Anić u Novom Čiču

Igra se u nedjelju 14. lipnja na igralištu Dinama Hidrel.

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamovci iz Novog Čiča ne zaboravljaju svojeg legendarnog člana Franju Anića koji je preminuo početkom kolovoza 2023. godine.

Franjo je gotovo pola stoljeća obnašao sve moguće funkcije u klubu, a posebno ga poštuje Željko Hemen, aktualni predsjednik NK Dinama Hidrel, čijom inicijativom je i održan 1. memorijalni malonogometni turnir na kojem su sudjelovale selekcije HRT-a, Nove TV, RTL televizije i veterani Dinama Novo Čiče. Prvi pobjednici turnira bili su malonogometaši HRT-a.

Za 3. memorijal još ima nekoliko mjesta za sudjelovanje, a nema posebno određene kategorije (veterani, seniori, juniori). Turnir je u sklopu velike tradicionalne proslave Ivanja u Novom Čiču, a u čast Crkve Svetog Ivana Krstitelja.

Memorijalu će biti nazočni i članovi obitelji Franje Anića. Dodatne informacije i prijave na broj 098/983 39 34.

Nastavite čitati

Sport

Ako želiš trenirati, dođi u Goricu! Seniori i dalje rade, klinci i roditelji se druže

U velikogoričkom košarkaškom klubu odmor i dalje nije počeo, jer trenira se sve do kraja sljedećeg tjedna, klinci sve do polovice srpnja, a vikend iza nas poslužio je i za dobro druženje i – nadmetanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Od svih košarkaških klubova u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji i dalje trenira samo jedan. Samo Gorica. Malo teretane, malo više individualnog rada, puno igranja košarke i poneka provjera mogućnosti potencijalnih pojačanja na meniju je koji nudi trener Damir Miljković Cici…

Trenirat će se sve do kraja sljedećeg tjedna, proći će tad već gotovo dva mjeseca od završetka sezone, ali Cici ima svoj način. Vjeruje da je ovo vrijeme, kad sezona tako rano završi, a prostora za odmor uoči početka sljedeće je još dovoljno, idealno za dodatni rad i stvaranje razlike. Dok ostali odmaraju, Goričani rade, a to će se sasvim sigurno negdje i nekako vratiti.

U tom procesu slaže se i roster za sljedeću sezonu, u kojem će ostati sedmorica igrača iz lanjskog kadra. Kapetan Frano Miloloža ostaje u toj ulozi, a uz njega će biti i Borna Dramalija, Pavao Turić, Kristijan Validžić te Petar Gruja. Nastavak suradnje dogovorio je i 35-godišnji Kristijan Šutalo, baš kao i Rinaldo Bljaić, koji zatvara tu aktualnu sedmorku.

Otišli su Roko Ivanković, Tvrtko Gluhak i Oleg Drakulić, a Jakov Ninić je odustao od košarke. Budući da je cilj vodstva kluba svakako pokušati uloviti doigravanje u sljedećoj sezoni, za očekivati je da će pojačanja koja će dolaziti biti ozbiljna, očekuje se dolazak tri-četiri nova imena, a prilika će se otvarati i za mlade igrače iz klupskog pogona. U prvom redu za one koji priliku zasluže kroz nastupe za Velgor, novi klub koji će poslužiti kao razvojna momčad Gorice.

S obzirom na činjenicu da jedino Gorica trenutačno i dalje trenira, brojni igrači priključuju se treninzima. Među njima su igrači koji se kroz probu pokušavaju nametnuti treneru Ciciju, ali i neka jaka imena, čak i povremeni reprezentativci, koji koriste prostor i mogućnost za dodatni rad. Na treninzima je i Filip Kalajžić, koji je završnicu sezone proveo na posudbi u Sloveniji, ali tek ćemo u sljedećim tjednima doznati kako će se i kime pojačavati gorička momčad.

A lijepo je u velikogoričkom košarkaškom okruženju bilo i za vikend, kad je organizirano druženje djece, roditelja i prijatelja kluba. U novoj balon dvorani igrali su se turniri 3×3 u četiri kategorije, bilo je i ića i pića, ali prije svega dobre zabave i još bolje vibre. Prvi put su se u klubu odlučili organizirati ovako nešto i ispalo je – puni pogodak! Gorička košarka se, dojam je, sve ozbiljnije budi…

Nastavite čitati

Sport

Vrijeme djece i mladih: Alpas Cup je spreman, ali prvo malo do Crikvenice!

U delegaciji NK Kurilovca koja se uputila na veliki turnir u Crikvenici našlo se 180 djece, 18 trenera i oko 300 roditelja! Sve to samo nekoliko dana nakon velikog uspjeha pionira i nekoliko dana prije Alpas Cupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što je seniorska sezona završila, posebna, povijesna, ali i vrlo zahtjevna, u NK Kurilovcu u potpunosti su se okrenuli djeci i mladima. Ili, nogometnim rječnikom, finišu sezone za omladinsku školu, koja se dijeli u tri dijela…

Za početak, mlađi pioniri i pioniri Kurilovca proteklog su vikenda uspješno odradili kvalifikacije za viši rang! U dvostrukom ogledu s vršnjacima iz NK Ogulina mali Kurilovčani su dvaput pobijedili, 3-0 u jednom i 3-1 u drugom susretu, čime su izborili plasman u 2. NL Centar. Budući da su kadeti i juniori u drugom rangu hrvatskog nogometa u svojim uzrastima, ovaj uspjeh znači da je NK Kurilovec napravio još jedan korak naprijed u radu omladinske škole, koja broji više od 300 djece. Što bi tek bilo da su uvjeti barem malo bolji…

Praktički kompletna škola nogometa družit će se ovih dana, jer u petak ujutro krenula su četiri autobusa prema Crikvenici, gdje će se igrati veliki turnir za sve uzraste. Kurilovčani su se prema Kvarneru zaputili sa 180 mladih nogometaša, koje prati 18 trenera, ali i otprilike 300 roditelja, što će reći da će se ovih dana u Crikvi odvijati prava gorička zabava. Klinci će uživati u nogometu i druženju, starci također, a uspomene će ostati.

A kad smo već kod stvaranja uspomena, okrenimo se i Alpas Cupu… Ove će se godine čuveni turnir za djecu održati 15. put, ponovno će okupiti 40 momčadi iz Hrvatske, Europe, ali i Australije, a one će opet biti podijeljene u deset skupina. Igrat će se 21. i 22. lipnja.

Što se seniorske momčadi tiče, odlazaka će biti, za Lukom Sedlačekom u Mraclin će navodno i Borna Cindrić, dok je Filip Turkalj, kako se može doznati, dogovorio odlazak u Gradiće. Bit će i dolazaka, ali zasad imena nije moguće doznati…

Nastavite čitati

Sport

Počelo je, počelo… Luka Sedlaček prvo veliko pojačanje Mraclina!

Kurilovec je izgubio iznimno važnog igrača, a Mraclin je dobio prvo pojačanje ovog ljeta, ujedno i – megapojačanje! Luka Sedlaček bio je ponajbolji igrač i strijelac četvrtog ranga, a sad stiže u peti…

Objavljeno

na

Objavio/la

Priča kaže da je sve počelo još na zimu, kad je priča koju su Luki Sedlačeku prezentirali vodeći ljudi NK Mraclina dala za razmišljati jednom od najboljih igrača Kurilovca. Klub s Udarnika ima svoje probleme i ograničenja, Sedla je već godinama bio dio te i takve stvarnosti, uživao i patio zajedno s ostatkom društva iz Kurilovca, a poziv iz Mraclina imao je zanimljiv sadržaj…

Otišao bi možda Sedlaček prema Grabi već na zimu, da nije bilo onoga Kup ogleda s Dinamom, utakmice koja se ne propušta.

A kad je i to prošlo, kad je sezona odrađena do kraja, došlo je vrijeme za rastanak. I za novi početak.

“S velikim zadovoljstvom predstavljamo naše prvo pojačanje za novu sezonu. Luka Sedlaček novi je igrač NK Mraclina!”, pohvalili su se Mraclinci u četvrtak poslijepodne, uz dodatak:

“Luka je igrač koji će svojim znanjem i kvalitetom osnažiti našu momčad. Odličan napadač, veliki pozitivac i kvalitetan čovjek za kojeg vjerujemo da će biti identitet novog NK Mraclin”

Identitet dosadašnjeg Mraclina bio je u velikoj mjeri Igor Hajduk, ikona turopoljskog nogometa i odnedavno umirovljeni nogometaš, a zamjena koja je stigla vjerojatno je najbolja moguća. Domaći igrač, dokazano kvalitetan, ponajbolji igrač višeg ranga…

“Luka je godinama ponajbolji strijelac i igrač 3. HNL i najbolji strijelac ovogodišnjeg kupa Hrvatske. Možemo još puno toga reći, ali vjerujemo da će Luka najviše govoriti na terenu i gurati im loptu v goool. Luka, dobrodošao!”, ponosno poručuju iz Mraclina.

Sedla je tako značajno oslabio Kurilovec, u kojem će imati prilično težak zadatak u potrazi za zamjenom za takvim igračem, dok je u Mraclinu samo otvorio niz dolazaka koji će uslijediti u idućim danima. Još šestorica igrača, kažu, već su dogovorena, razgovara se s još nekolicinom… Za početak, nije loše!

Nastavite čitati

Najave

Odbojkaška proljetna liga 2026 – 3. okupljanje u Velikoj Gorici

Objavljeno

na

Objavio/la

Treće okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje biti će održano u Velikoj Gorici, u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Velika Gorica, 12.06.2026. Najava: Odbojkaška proljetna liga-3.okupljanje. Foto: OPL

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Velika Gorica, 12.06.2026. Najava: Odbojkaška proljetna liga-3.okupljanje. Foto: OPL

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Završno 3. okupljanje na programu je u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine u Velikoj Gorici, u Gradskoj sportskoj dvorani. Početak natjecanja je u 09 sati.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 2. okupljanje u Glini (31.05.2026.)

REZULTATI  05.kolo: OK Kelteks – OK Sunja 2:0 (25:19, 25:12), OK Kutina 1 – OK Velika Gorica 2 0:2 (18:25, 21:25), OK Kutina 2 – OK Velika Gorica 0:2 (15:25, 20:25), OK Feniks – OK Glina 2:1 (25:5, 17:25, 15:11), OK Petrinja – HAOK Dubrava 0:2 (24:26, 16:25).

06.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 2 2:1 (25:10, 21:25, 15:11), OK Sunja – OK Velika Gorica 1 0:2 (15:25, 23:25), OK Kutina 1 – OK Glina 2:1 (25:18, 20:25, 15:10), OK Kutina 2 – HAOK Dubrava 0:2 (8:25, 9:25), OK Feniks – OK Petrinja 0:2 (22:25, 12:25).

07.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 1 2:0 (25:21, 25:13), OK Velika Gorica 2 – OK Glina 0:2 (23:25, 18:25), OK Sunja – HAOK Dubrava 0:2 (20:25, 25:27), OK Kutina 1 – OK Petrinja 0:2 (14:25, 14:25), OK Kutina 2 – OK Feniks 2:0 (25:17, 25:15).

Poredak: 1. HAOK Dubrava (7 7 0 14:0 14), 2. OK Kelteks (7 7 0 14:1 14), 3. OK Velika Gorica 1 (7 6 1 12:2 12), 4. OK Sunja (7 4 3 8:8 8), 5. OK Petrinja (7 3 4 7:8 6), 6. OK Feniks Sesvete (7 3 4 6:10 6), 7. OK OK Kutina 2 (7 2 5 4:10 4), 8. OK Velika Gorica 2 (7 1 6 4:12 2), 9. OK Glina (7 1 6 4:12 2), 10. OK Kutina 1 (7 1 6 3:13 2).

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno