Povežite se s nama

HOTNEWS

Istražite i okusite tradiciju! Počinju Dani Okusa u županijskim restoranima

Cijene jelovnika za tri slijeda variraju između 22 i 30 eura, čineći sve uključene restorane privlačnima za širu publiku.

Objavljeno

na

Manifestacija ‘Dani Okusa hrvatske tradicije’ ove se godine, od 15. studenog do 1. prosinca, održava po peti put, a kao dio ovog nacionalnog gastronomskog projekta već tradicionalno se predstavljaju i Dani Okusa zagrebačkoga kraja. Posjetitelji će tako imati priliku istražiti raznovrsne specijalitete domaće kuhinje, pripremljene od autentičnih lokalnih namirnica, koji oslikavaju bogatu kulinarsku baštinu Zagrebačke županije.

Primamljivi jelovnici restorana koji sudjeluju u manifestaciji pozivaju na istraživanje i kušanje. Na jelovnicima čak deset restorana diljem Zagrebačke županije nalaze se domaće juhe, poput juhe od vrganja, ručno rađena tjestenina, samoborske češnjovke, svinjski odresci, medaljoni od lungića, hrskava patka, jela obogaćena crnim tartufom i nezaobilazna samoborska kremšnita. Posebno vrijedi istaknuti Kavanu Livadić, poznatu po vrhunskim kremšnitama i štruklama, koja predstavlja pravu tradiciju u poslastičarstvu.

Uz navedene obroke koji neodoljivo podsjećaju na domaću i tradicionalnu kuhinju, savršeno odgovara bogata selekcija vina i pjenušaca lokalnih vinarija i OPG-ova, dodajući jedinstveni dašak baštine ovog podneblja. Cijene jelovnika za tri slijeda variraju između 22 i 30 eura, čineći sve uključene restorane privlačnima za širu publiku.

– Posljednjih pet godina s posebnom pažnjom radimo na jačanju prepoznatljivosti našeg kraja i unaprjeđenju kvalitete koju nudimo. Dani Okusa zagrebačkoga kraja predstavljaju jedinstvenu priliku da posjetitelji kroz autentična jela, lokalne specijalitete i suvremeni pristup dožive bogatstvo naše kulinarske, kulturne i enološke baštine. Ova manifestacija utjelovljuje tradiciju i autentičnost, čineći eno-gastronomsku ponudu jednim od temelja identiteta i prepoznatljivosti Zagrebačke županije – poručuju iz Turističke zajednice Zagrebačke županije.

Deset restorana s bogatim jelovnicima i vrhunskom selekcijom vina

Čak deset restorana s područja Zagrebačke županije pridružilo se ovogodišnjim Danima Okusa, i to iz Samobora (Restoran Salvator, Samoborska klet, Krčma Gabreku 1929. i Kavana Livadić), Velike Gorice (Restoran Mon-Ami i Bistro Babriga), Jastrebarskog (Hotel Princess i Restoran Ivančić), Svetog Ivana Zeline (Izletište Vina Kos Jurišić) i Svete Nedelje, Bestovja (Izletište Suhina).

CityLIGHTS

Ministar Ružić obišao radove na obnovi Centra za odgoj i obrazovanje

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: mrosp.gov.hr

Vrijedna obnova Centra za odgoj i obrazovanje u Velikoj Gorici, teško oštećenog u potresu, trebala bi biti završena do rujna 2027. godine, a projekt financiran iz državnog proračuna procijenjen je na više od šest milijuna eura.

Tijekom posjeta Velikoj Gorici ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Alen Ružić obišao je radove na obnovi zgrade Centra u Zagrebačkoj ulici. U pratnji su bili gradonačelnik Krešimir Ačkar i ravnateljica ustanove Ivana Kokić Ajazaj.

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi. Uz infrastrukturnu obnovu planirano je i tehnološko opremanje Centra. Privremeni prostor nalazi se u najmu Međunarodne zračne luke Zagreb. Ravnateljica Ivana Kokić Ajazaj pritom je istaknula važnost suradnje sa Zračnom lukom koja traje od 2016. godine, kada je potpisana Povelja o suradnji i prijateljstvu s ciljem poboljšanja kvalitete života osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju na području Velike Gorice.

Ministar Ružić zahvalio je upravi zračne luke na kontinuiranoj podršci Centru, ocijenivši suradnju institucija i lokalne zajednice važnim primjerom pomoći djeci s teškoćama u razvoju i njihovim obiteljima.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO Goričke večeri: sezona otvorena!

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Nastavite čitati

HOTNEWS

Kaufland škola voća i povrća: Pet ustanova Velike Gorice u borbi za donaciju

Status partnera pojedine Kauflandove trgovine ili logističko-distributivnog centra dobit će ona škola koja prikupi najveći broj glasova.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Yan Krukau/Pexels

Kaufland je pokrenuo glasovanje u sklopu projekta „škola voća i povrća”, u kojem osnovne škole iz Hrvatske konkuriraju za cjelogodišnju donaciju svježeg voća i povrća, a odluka je sada u rukama kupaca.

Glasovanje traje od 13. do 26. svibnja i provodi se isključivo putem Kaufland mobilne aplikacije. Svaki korisnik jednom dnevno može aktivirati kupon vrijedan 10 bodova i na taj način dati svoj glas školi po izboru. U natjecanju sudjeluje i pet obrazovnih ustanova iz Velike Gorice: OŠ Vukovina, OŠ Novo Čiče, OŠ Velika Mlaka, OŠ Eugena Kumičića te Centar za odgoj i obrazovanje Velika Gorica.

Dodatno, korisnici koji kao matičnu poslovnicu imaju bilo koji Kaufland u Zagrebu ili Karlovcu mogu svoj kupon usmjeriti i prema školama iz Jastrebarskog. Na kraju natjecanja, status partnera pojedine Kauflandove trgovine ili logističko-distributivnog centra dobit će ona škola koja prikupi najveći broj glasova među svim prijavljenim ustanovama.

Nastavite čitati

HOTNEWS

KTC nastavlja ulaganja: Ozelenjeno još pet vrtića i donirano 4.000 eura

KTC kroz projekte uređenja vrtićkih dvorišta i donacije lokalnim udrugama nastavlja kontinuirano ulagati u zajednicu.

Objavljeno

na

KTC je četvrtu godinu zaredom proveo projekt „Za zelenu mladost“, kroz koji uređuje i ozelenjuje dvorišta dječjih vrtića u sredinama u kojima posluju njihovi trgovački centri.

Ovogodišnjim aktivnostima obuhvaćeno je pet vrtića, čime je ukupan broj uređenih vrtićkih prostora narastao na 20. Cilj projekta je djeci omogućiti kvalitetniji boravak na otvorenom te ih od najranije dobi potaknuti na razvijanje svijesti o važnosti očuvanja okoliša i zelenih površina.

Među ovogodišnjim pobjednicima natječaja našli su se DV Reheki Orehovica, DV Bjelovar – objekt Alojzija Stepinca, DV Varaždin – objekt Kozarčeva, DV Petrinjčica – objekt Izvor iz Petrinje te DV Lojtrica – centralni objekt iz Velike Mlake. Vrtićima su osigurani sadni materijal, bilje, alat i igračke za aktivnosti na otvorenom, a u samom uređenju okoliša sudjelovali su i zaposlenici KTC-a zajedno s djecom i odgajateljima. Tako su vrtićka dvorišta dobila novi, zeleniji izgled prilagođen boravku i igri na otvorenom.

Uz projekt uređenja vrtića, KTC je zajedno s dugogodišnjim partnerom Tvornicom ulja Čepin uručio i donaciju od 4.000 eura Udruzi „Sunčica-Velika Gorica“. Donaciju je predala predsjednica Uprave KTC d.d. Daliborka Kranjčić, dok ju je u ime Udruge preuzela voditeljica Jadranka Kovač.

Udruga „Sunčica-Velika Gorica“ djeluje na području promicanja inkluzije te provodi programe odgoja, obrazovanja i rehabilitacije za djecu predškolske i osnovnoškolske dobi, sa i bez poteškoća u razvoju.

KTC kroz projekte uređenja vrtićkih dvorišta i donacije lokalnim udrugama nastavlja kontinuirano ulagati u zajednicu s ciljem poboljšanja uvjeta za djecu i jačanja društveno odgovornih inicijativa.

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Australski turopoljci koji vole češkanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Tko kaže da za egzotične životinje treba otići na drugi kraj svijeta?

OPG Munđer iz Velike Mlake na svome imanju drži jednu od najvećih ptica na svijetu – emua!

Ovi “Australski turopoljci” vole salatu, češkanje i naše Turopolje, a rado poziraju i pred kamerom.

Pogledajte kako su emui iz Australije pronašli svoj drugi dom kod obitelji Munđer.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno