Povežite se s nama

Vijesti

Ima Chuck 79 godina! Iako, junak glupih viceva uopće se ne zove Chuck…

Učini li vam se da je nešto posebno u zraku ove kasnozimske nedjelje, vjerojatno ste u pravu. Ovo je dan kad je rođen Chuck Norris, jedan od najposebnijih likova u popularnoj kulturi…

Objavljeno

na

Ako se nekome ova nedjelja, pomalo siva i prilično vjetrovita, iz nekog nepoznatog razloga učinila nekako posebnim danom, taj netko nije pogriješio. Toga dana, 69. u godini u koja nije prijestupna, prije točno 143 godine, Alexander Graham Bell uspostavio je prvi telefonski poziv, toga dana 1831. francuski kralj Luj Filip osnovao je čuvenu Legiju stranaca, toga dana 1955. rodio se ozloglašeni Osama Bin Laden… A to, naravno, nije sve. Ove nedjelje svoj 79. rođendan slavi jedan, jedini i neuništivi Chuck Norris!

Malo je većih frajera u popularnoj kulturi od majstora borilačkih vještina, glumca, redatelja i producenta rođenog 10. ožujka 1940. u američkom gradiću Ryanu u Oklahomi, koji danas broji 816 stanovnika. Majka Wilma i otac Ray dali su mu ime Carlos Ray, no kad se s 18 godina pridružio američkim zračnim snagama i otišao na službu u Koreju, dobio je nadimak Chuck, po kojem ga danas zna cijeli svijet. Čuveni teksaški rendžer, negativac koji je izgubio (?!) od Brucea Leeja u jednom od filmova i ikona pop-kulture ističe kako u njemu ima irske i indijanske krvi, a glumom se počeo baviti početkom sedamdesetih.

Svime onime što je ostvario na filmskom platnu Chuck je “zavrijedio” da postane junak u otprilike milijun viceva koji se prepričavaju već desetljećima. A kad je tako, vjerojatno nema boljeg načina za čestitati mu 79. rođendan od serije takvih viceva…

  • Chuck Norris je jednom poslan na sud, sudac je priznao krivnju.
  • Chuck Norris i kad griješi, on griješi bez greške.
  • Sastali se Papa, Isus i Chuck Norris da hodaju po vodi.
    Ide prvi Chuck, on prohoda.
    Ide papa, potone.
    Ide Isus, on prohoda.
    Kaže Isus Chucku: Hoćemo li mu reći za daske?
    Chuck: Kakve daske?!
  • Chuck Norris ne pali svjetlo, on gasi mrak.
  • U Međugorju se Chuck Norris ukazao Gospi.
  • Banana se poskliznula na Chuck Norrisa!
  • Chuck Norris je vodu iz pipe popio na eks!
  • Jedino je Chick Norris uspio razmrsiti sanitarni čvor…
  • Chuck Norris je preslušao radio.
  • Chuck Norris je umro prije 20 godina. Smrt nije skupila hrabrosti da mu to kaže.
  • Chuck Norris zna kad jede kiki, a kad riki!
  • Chuck Norris je jednom stao na minu. Mina je ostala bez noge.
  • Chuck Norris je prvi prodao maglu.
  • Kako se zove mačak od Chucka Norrisa? Ma Čak!
  • Chuck Norris je s drugog kata pao na peti.
  • Chuck Norris je bio kum Don Viti Corleoneu.
  • Što radi Chuck Norris kad zakasni na autobus? Čeka ga na sljedećoj stanici!
  • Chuck Norris je Chuck i kad nije…
  • Kad Chuk Norris prelazi ulicu, automobili gledaju lijevo i desno.
  • Skočio Chuck Norris u vodu. Nije se smočio nego se voda čaknorisala.
  • Kad Chuck Norris kasni, vrijeme mora usporiti!
  • Koji su omiljeni obroci Chuck Norrisa? DoruCHUCK i ruCHUCK.
  • Jednom su Chuck Norris i Superman obarali ruke za okladu. Gubitnik je morao nositi gaće preko hlača do kraja života.
  • Ulovi Chuck Norris golim rukama zlatnu ribicu. “Pusti me”, kaže ribica, “i ispunit ću ti tri želje”. Chuck se nasmije, kaže “Ispunit ću ja tebi sve želje…”, pusti ribicu i opere vodu rukama.
  • Chuck Norris otvorio frižider i vidio da se puding trese. Kaže on: “Smiri se, došao sam po pivu!”
  • Chuck Norris je ispričao lovačku priču po istinitom događaju.
  • Chuck Norris je okačio sliku o zvučni zid.
  • Ajde dosta više više…Chuck Norris je samo glupi glumac… Da je stvarno Bog, došao bi sad u moju kuću i počeo bi da mi udara glavu od tastaturhafobhasdufsadjksahbdfehfiouwehrihwefiodsb849yhuiobg

Vijesti

Stručna radionica o dječjem tugovanju u Gradskoj knjižnici! “Djeca tugu ne izražavaju riječima, već ponašanjem”

Psihologinja Marija Markotić održat će predavanje o tome kako odrasli mogu pružiti podršku djeci koja prolaze kroz gubitak.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Dječji Odjel Gradske knjižnice Velika Gorica/FB

Kako prepoznati da dijete tuguje i na koji mu način pristupiti? Odgovore na ta pitanja ponudit će radionica “Gubitak ili tugovanje – kako biti podrška djetetu”, koja će se održati u četvrtak, 30. listopada 2025. u 18 sati, u Dječjem odjelu Gradske knjižnice Velika Gorica. Radionicu će voditi magistra psihologije Marija Markotić.

Tema radionice usmjerena je na razumijevanje dječjeg doživljaja gubitka, bilo da je riječ o smrti člana obitelji, prekidu važnog odnosa ili drugom obliku emocionalnog gubitka. Djeca, objašnjava Markotić, često ne izražavaju tugu riječima, već kroz igru, tjelesne simptome ili promjene u ponašanju.

Sudionici će kroz predavanje saznati više o tome kako različite vrste gubitaka mogu utjecati na socioemocionalni razvoj djeteta te kako odrasli mogu pružiti podršku uz senzibilitet i razumijevanje. Poseban naglasak bit će na suradnji s obitelji u kojoj se dogodio gubitak i na načinima kako zajednica može pomoći u procesu prilagodbe.

Sudjelovanje je moguće uz obveznu prijavu na broj 01/6260-689.

Nastavite čitati

Sport

Fran Josić prvak Hrvatske – Hrvački klub Velika Gorica 1991 s dvije medalje na državnom prvenstvu

Na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu mladi hrvači iz Velike Gorice osvojili su zlatnu i brončanu medalju.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na Prvenstvu Hrvatske u slobodnom načinu hrvanja za uzrast do 13 godina, održanom u dvorani Peščenica u Zagrebu, nastupili su i mladi hrvači Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991. U konkurenciji brojnih klubova i natjecatelja, osvojili zlatnu i brončanu medalju te još jednom pokazali da se u Velikoj Gorici ozbiljno radi s mladim sportašima.

Najveći uspjeh ostvario je Fran Josić (2012.), koji je u kategoriji do 44 kilograma postao prvak Hrvatske, i to u konkurenciji čak 15 hrvača. Sjajan nastup upotpunio je i Mark Grgić (2014.), koji je u kategoriji do 33 kilograma osvojio brončanu medalju, potvrdivši odličnu formu unatoč tome što je bio najmlađi u svojoj skupini.

Uz dvojicu osvajača medalja, u uzrastu U13 nastupili su i Nikola Margit, Vanja Grgić, Aleksandar Hrženjak, Jakov Ključar i Gabriel Ivatović, dok su u kategoriji U20 boje kluba branili Luka Čaušić i Gabriel Đukić. Ekspediciju je predvodio trener Anri Targuš uz asistenciju Frana Haramusteka, a iz kluba su istaknuli zahvalnost svim natjecateljima i roditeljima na predanosti i podršci.

Nastavite čitati

HOTNEWS

HDZ Božinović na čelu Županije, zamjeniku Ačkaru peti mandat u Gorici

Ačkar, član Plenkovićevog predsjedništva Hrvatske, sada je desna ruka Božinoviću u Županiji.

Objavljeno

na

Na jučer održanim unutarstranačkim izborima Hrvatske demokratske zajednice, Davor Božinović izabran je za predsjednika županijske organizacije HDZ-a Zagrebačke županije, dok je gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar izabran za dopredsjednika. 

Između dva HDZ-ovca postoji sinergija i neupitno dobri odnosi, što je temelj za zajednički stranački rad. 

 

-Od srca zahvaljujem svim članicama i članovima HDZ Zagrebačke županije koji su sudjelovali u unutarstranačkom izbornom procesu te time doprinijeli daljnjoj demokratizaciji i jačanju naše stranke na svim razinama. Zajedno s potpredsjednicima Krešimirom Ačkarom, Matom Čičkom, Javorom Bojanom Lešom i Željkom Turkom, već od sutra krećemo u osnaživanje i razvijanje stranke u našoj Zagrebačkoj županiji. Naš glavni cilj ostaje jasan: provođenje odgovorne politike upravljanja HDZ-om Zagrebačke županije, utemeljene na iskustvu, povjerenju i zajedničkom boljitku – poručio je Božinović. 

U županiji je tako, došlo do promjena na čelnim pozicijama, dok su u Velikoj Gorici, članovi stranke potvrdili dosadašnje vodstvo, bez promjena.

Gradskoj organizaciji je i dalje na čelu Krešimir Ačkar kojem je ovo peti mandat na predsjedničkom mjestu, s dopredsjednicima Ivanom Rakom, Juricom Mihaljem i Tomislavom Lukšićem.  

Za ostale stranačke funkcije članovi će biti birani na izbornim skupštinama, budući da su ovi izbori bili za čelna mjesta i to na principu jedan član – jedan glas. 

Nastavite čitati

Vijesti

Odbio alkotest pa završio u pritvoru! Policija objavila rezultate vikend akcije

Objavljeno

na

Objavio/la

Tijekom vikenda od 24. do 26. listopada 2025. godine policijska postaja Velika Gorica provela je akciju “Pojačan nadzor vozila i vozača u dane vikenda”. U nadzoru je otkriveno ukupno 32 prometna prekršaja, od čega 17 ciljanih i 15 ostalih iz domene prometa.

Među najtežim prekršajima zabilježen je slučaj odbijanja alkotestiranja, zbog čega je jedan vozač uhićen i uz optužni prijedlog prepraćen na Općinski sud – prekršajni odjel. Policija je tijekom akcije evidentirala i 13 prekršaja zbog prebrze vožnje, dva zbog nekorištenja sigurnosnog pojasa te jedan zbog nepravilnog korištenja mobitela tijekom vožnje.

Osim prekršaja, u istom razdoblju dogodile su se dvije prometne nesreće, obje s materijalnom štetom, bez ozlijeđenih osoba.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Jedna snaha i dva zeta? Gorički svatovi na drugi način!

Nit kolona, nit limuzina.

Objavljeno

na

(Ivana Spevec, SI Photography)

Umjesto u okićenoj koloni automobilima, kakav je običaj s gostima otići na vjenčanje, jedan velikogorički par danas je pred matičara došao – autobusom!

Foto: Gianna Kotroman

Foto: Gianna Kotroman

Emir Huskić iz Velike Gorice i Zagrepčanka Maja Kabanica, od vjenčanog su kuma dobili originalni poklon – organizaciju prijevoza personaliziranim ZET-ovim autobusom na vjenčanje, a s njima su u “plavoj limuzini” pošli i njihovi svadbeni gosti.

 

 

Dok se autobusom vozila vesela raspjevana svita, dan koji se pamti bio je još posebniji, uz ‘must do’ pozdrav prolaznicima – glasnim trubljenjem!

Ivana Spevec, SI Photography

Nastavite čitati

Reporter 454 - 23.10.2025.

Facebook

Izdvojeno