Povežite se s nama

Najave

I ove godine tradicionalni “Božić u Rožincu” predstavlja najljepše ukrašene kuće

Sutra od 17 sati.

Objavljeno

na

Rožinec će i ove godine biti najukrašenija ulica, ne samo u Buševcu, već i šire. Udruga Moj Buševec, 26. prosinca organizira 17. izdanje svoje dobro znane manifestacije “Božić u Rožincu” s početkom u 17 sati.

Ova tradicija je za mještane Buševca i posjetitelje postala simbol zajedništva i kreativnosti. Smještena je u jednoj od najstarijih ulica Buševca, a predstavlja šetnicu prekrivenu lampicama i božićnim ukrasima.

– Napravili smo šetnicu kroz ulicu gdje mještani uređuju svoje kuće. Uz druženje, ocjenjuje se najukrašenija kuća – poručili su organizatori.

Manifestacija je započela 2013. godine na prijedlog pokojnog člana Udruge Borisa, a u znak na njegovo sjećanje, nagrada za najukrašeniju kuću nosi njegovo ime.

– Boris se oduvijek trudio oko ukrašavanja svoje kuće, pa je nagrada nazvana po njemu – rekli su iz Udruge.

Osim razgledavanja ukrašenih kuća, posjetitelji će moći probati i kolače koje su marljivo spremali mještani Buševca, a koji se također ocjenjuju. Uz to će moći uživati u kuhanom vinu, kobasicama i božićnim pjesmama.

Kao posebno iznenađenje za najmlađe, organiziran je dolazak Djeda Božićnjaka s poklonima za mališane, koji stiže oko 18 sati na starim traktorima Oldtimer kluba Turopolje.

Unatoč vremenu, obećali su pravi božićni ugođaj.

– Potrudili smo se održati svoje obećanje mještanima da će ove godine biti bijeli Božić u Rožincu, unatoč ovom vremenu. Bit će pahulje snijega kako bi doživjeli pravi ugođaj blagdana – istaknuo je Rožić.

Božić u Rožincu proslava je zajedništva i tradicije. Svi su pozvani da dođu, prošeću kroz šetnicu Rožinec i uživaju u bojama i mirisima blagdana.

Najave

Prijave za HVIDR-in turnir pri kraju: Kad se spoje tradicija i aplikacija…

Najpoznatiji i najdugovječniji malonogometni turnir u našem gradu došao je do svog 33. izdanja. Prijave traju do subote u 18 sati, a izvlačenje skupina bit će u prostorijama županijskog nogometnog saveza

Objavljeno

na

Samostalna Hrvatska tek se rađala, borba za slobodu trajala je i dalje, kad je početkom devedesetih velikogorička HVIDR-a odlučila pokušati nogometom pomoći svima kojima je pomoć potrebna. Prvi koraci bili su komplicirani i zahtjevni, pogotovo s obzirom na okolnosti, ali HVIDR-in turnir vrlo brzo je narastao do statusa jednog od najpopularnijih na području Zagreba i okolice.

Tijekom godina rastao je i broj prijavljenih, i nagradni fond, i količina prestiža u lovu na titulu pobjednika, pa su parket “bakarića” gazila i neka od najvažnijih imena malog nogometa u Hrvata. Usporedno su dijelom turnira namijenjenom mlađim kategorijama prolazili praktički svi gorički klinci koji su voljeli naganjati loptu, a na tribinama se okupljalo “pola grada”, pogotovo na onim završnim danima.

Imao je turnir, dakle, i svoje uspone, ali i svoje padove, da bi posljednjih godina organizatori ponovno krenuli u ozbiljnu akciju povratka turnira na svoje najviše razine. Neće to biti laka borba, velikih turnira s bogatim nagradnim fondovima ima nekoliko u Zagrebu i okolici, ali i ova bi godina mogla biti korak u tom smjeru…

Turnir je, eto, došao do svog 33. izdanja, počet će 28. prosinca, a potrajati sve do 11. siječnja. Igrat će se u “bakariću” istovremeno i U-13 Winter Cup, u svome drugom izdanju, a sve skupa djeluje kao sportsko druženje koje vrijedi ispratiti. Ili se prijaviti, zaigrati, okušati se u ozbiljnom malom nogometu…

Prijave su otvorene do subote, 27. prosinca, u 18 sati. Nakon toga se “zaključavaju” i tog trenutka turnir će dobiti svoj konačni oblik. U prijevodu, i dalje je moguće prijaviti se za sudjelovanje, što se može učiniti putem online obrasca ili telefonskim pozivom na jedan od brojeva organizatora: 099 4260 505 (Branko) ili 098 8219 33 (Slavko). Kotizacija iznosi 150 eura za seniorski turnir, odnosno 100 eura za U-13 Winter Cup, a uplate se vrše na račun HR2823600001101278308.

Velika Gorica, 10.12.2025. Najava 33. Kup HVIDR-a. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

U formatu 5+1 prijavljene momčadi borit će se za nagradni fond koji ukupno iznosi 10.000 eura. Pobjedniku će pripasti 5500 eura, drugoplasiranom će pripasti 3000 eura, trećeplasiranom 1000, a četvrtoplasiranom 500 eura. Uz to, i ove godine će se tradicionalno birati najbolji igrač i vratar turnira, kao i Dream Team, a nagrađen će biti i najbolji strijelac.

Prošle godine najbolja je bila momčad pod nazivom Max autodijelovi, a koliko će dobro ići branitelju naslova, kao i svima ostalima, osim s tribina “bakarića” može se pratiti i na aplikaciji SofaScore.

Nastavite čitati

Najave

Božićni koncert zbora “Franjo pl. Lučić” nakon večernje mise

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gradski zbor "Franjo pl. Lučić"/FB

Gradski zbor “Franjo pl. Lučić” održat će božićni koncert u ponedjeljak, 29. prosinca, u crkvi Blaženog Alojzija Stepinca u Velikoj Gorici.

Koncert će se održati odmah nakon večernje mise koja počinje u 18:30 sati.

“Uživajmo zajedno u duhu Božića”, poručuju iz Zbora.

 

Nastavite čitati

Najave

KUD Gradići se sprema za blagdanski koncert, stiže i Djed Božićnjak! “Pozivamo sve ljude dobre volje”

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Facebook.com/KUD Gradići

Kao što smo najavili ranije, blagdanski koncert u organizaciji KUD-a Gradići održat će se u ponedjeljak, 29. prosinca, u Društvenom domu Gradići s početkom u 19 sati.

Podsjećamo, uz domaćine, u programu sudjeluju i gosti iz Folklornog ansambla Turopolje te Dječji zbor Cvrkutavci.

Koncert je zamišljen kao prigodna glazbena večer uoči završetka godine, namijenjena svim generacijama. U suradnji s Vijećem MO Gradići, za najmlađe je organiziran dolazak Djeda Božićnjaka koji će darovati svu djecu koja se budu našla na koncertu.

“S ovim koncertom ćemo zaključiti više nego uspješnu godinu, zaželjeti svima zdravlje i svu sreću povodom svih nadolazećih blagdana i sve ljude dobre volje pozivamo na naš koncert”, poručuje predsjednica KUD-a, Gordana Kovačić.

Nastavite čitati

Najave

Župa Velika Mlaka priprema božićni koncert – “radujmo se zajedno”

Tradicionalni glazbeni program i božićni sajam nude priliku za druženje, zabavu i podršku uređenju crkve,

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Župa Velika Mlaka/FB

Župa Presvetog Srca Isusova iz Velike Mlake organizira tradicionalni božićni koncert u nedjelju, 28. prosinca, s početkom u 17 sati. Nakon koncerta, posjetitelji će moći sudjelovati na božićnom sajmu koji se ove godine održava u podrumu nove crkve.

Uz glazbeni program, posjetitelji sajma moći će uživati u toplim napicima, kobasicama i fritulama, dok čekaju izvlačenje dobitnika tombole s vrijednim nagradama. Svi dobrovoljni prilozi namijenjeni su uređenju nove crkve.

“Pozovite prijatelje, obitelj i susjede i radujmo se zajedno”, poručuju.

Nastavite čitati

Najave

Tradicionalni božićni koncert vraća se u Dvoranu Gorica! Svi građani su pozvani

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 27. prosinca, s početkom u 19:30 sati, u Dvorani Gorica održat će se tradicionalni božićni koncert “Božić u Gorici”, koji Grad Velika Gorica organizira u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem i Zajednicom kulturno-umjetničkih udruga, uz pokroviteljstvo Velikogoričko-odranskog dekanata.

Na pozornici Dvorane Gorica nastupit će zborovi velikogoričkih župa, članovi kulturno-umjetničkih udruga, solisti te učenici i profesori Glazbene škole, uz gostujuće izvođače, a ulaz je besplatan.

“Pozivamo vas da nam se pridružite, zapjevate poznate božićne melodije i zajedno s nama osjetite pravi duh Božića u srcu Gorice”, poručuju iz POU-a Velika Gorica.

Foto: POU Velika Gorica/FB

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno