Povežite se s nama

Vijesti

FOTO Promocija 65. broja lista ”Žir”

Svoje radove na promociji je čitalo četrdesetak mladih autora iz 10 osnovnih škola

Objavljeno

na

Predstavljanje ”Žira”, lista osnovnih škola Grada Velike Gorice i općina Pokupsko, Kravarsko i Orle, održano je na terasi slastičarnice i pizzerije Memy u srijedu, 31. svibnja. Urednica ”Žira” Mirjana Marković je u uvodu spomenula veliki broj učeničkih priloga i zahvalila se i učenicima i njihovim nastavnicima na uloženom trudu te želji da list izgleda odlično. Terasa je bila premala da primi sve učenike, nastavnike i roditelje. U ime domaćina, kao i uvijek, kratko se nazočnima obratio vlasnik pizzerije Memetali Zenuni Memy, višegodišnji sponzor ove manifestacije.

Najnovije izdanje ”Žira”, odnosno svoje radove čitalo je četrdesetak mladih autora iz 10 osnovnih škola (Eugena Kumičića, Eugena Kvaternika, Jurja Habdelića, Nikole Hribara, Slavka Kolara Kravarsko, Novo Čiče, Pokupsko, Šćitarjevo, Velika Mlaka i Vukovina), a glazbeni program izveli su učenici Umjetničke škole Franje Lučića. Nagrađeni su knjigama i kuponima za sladoled.

Po završetku promocije svi su pozvani u prostor slastičarnice i pizzerije na prigodni domjenak. Primjerak 65. broja ”Žira” učenici mogu u svojim školama dobiti za 6 kuna.

Galerija fotografija

HOTNEWS

FOTO Velika Gorica bogatija za 200 novih stabala – Grad nastavlja s ozelenjavanjem

Cilj je doći do brojke od 4 tisuće stabala.

Objavljeno

na

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Velika Gorica danas je dobila 200 novih stabala, a sadnja se održala u Vukomeričkoj ulici. Gradonačelnik Krešimir Ačkar istaknuo je da Grad nastavlja s intenzivnim ozelenjavanjem i u ovoj godini.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

“Nastavljamo sa sadnjom zelenila i stabala na području grada Velike Gorice, kako u ruralnom, tako i u urbanom dijelu. Danas svjedočimo 200 novih stabala koji simboliziraju urbanu šumu, a nastojimo doći do brojke od 4 tisuće kako smo i rekli. Samo u prošloj godini smo posadili više od tisuću stabala”, rekao je gradonačelnik.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Investicija je vrijedna 1.300.000, pri čemu je 80 % sredstava osigurano iz fondova Europske unije, dok Grad Velika Gorica sudjeluje s preostalih 20 %.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

No, gradonačelnik poručuje kako ovo nije kraj – “Ne stajemo s ovim, već nastavljamo s jednakim intenzitetom jer znamo svi koliko je važno zelenilo, koliko je bitno zbog klimatskih promjena, kvalitete života svih naših sugrađanki i sugrađana, tako da možete očekivati uskoro ponovno nove sadnje”.

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Nastavite čitati

Vijesti

Policija u Starom Čiču zaustavila vozača s 1,68 promila – sud odredio kaznu

Objavljeno

na

Objavio/la

Policija je u utorak oko 3:20 sati u Starom Čiču zaustavila 46-godišnjeg vozača, u Velikogoričkoj ulici, gdje je alkotestiranjem utvrđeno da ima 1,68 g/kg alkohola u organizmu. Nakon toga je uhićen i priveden na Općinski sud u Velikoj Gorici.

Policija je u optužnom prijedlogu tražila novčanu kaznu od 1.320 eura te tromjesečnu zabranu upravljanja vozilima B kategorije, no sud je okrivljenika proglasio krivim, ali mu je izrekao blažu kaznu, 1.000 eura i jednomjesečnu zabranu vožnje.

Nastavite čitati

Sport

Vrijeme je za povratak u formu! AK Turopolje ponovno pokreće školu trčanja

Pripremite tenisice…

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje ponovno pokreće školu trčanja u Velikoj Gorici, s ciljem okupljanja rekreativaca i trkača svih uzrasta koji žele unaprijediti kondiciju, tehniku trčanja i opću tjelesnu spremu. Treninzi će se održavati na Gradskom stadionu, a planirani početak je u 18 sati, dok će se točni termini dogovarati s polaznicima.

Program je otvoren za sve, od djece do veterana, a sudionici će biti raspoređeni u grupe prema dobi, znanju i brzini, kako bi se treninzi prilagodili individualnim mogućnostima.

Zainteresirani se mogu ispuniti formular ovdje, ali iz kluba napominju kako ispunjavanje formulara ne znači prijavu uškolu, već služi kao predbilježba kako bi se lakše organizirale grupe

Nastavite čitati

Vijesti

Besplatna STEAM radionica u knjižnici – djeca će učiti znanost kroz pokuse i igru

Objavljeno

na

Objavio/la

U Dječjem odjelu Gradske knjižnice Velika Gorica u četvrtak u 10 sati održat će se besplatna Tinker Labs STEAM radionica, namijenjena djeci koja žele kroz praktične pokuse i istraživanje upoznati svijet prirodnih znanosti.

Radionica donosi suvremeni pristup učenju, u kojem djeca znanost ne uče iz knjiga, već kroz konkretne eksperimente i problemske zadatke. Fokus je na poticanju znatiželje, kreativnosti i kritičkog razmišljanja, uz aktivno sudjelovanje polaznika.

Program će voditi Ana Pavić, voditeljica centra Tinker Labs Velika Gorica.

Nastavite čitati

Vijesti

Danas je rođendan broja koji već 21 godinu prima najhitnije pozive građana

Ključna karika u hitnim situacijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Danas, 11. veljače, obilježava se Dan jedinstvenog europskog broja za hitne službe 112, europskog sustava koji građanima omogućuje brz i jednostavan pristup hitnim službama putem jednog broja.

Sustav 112 u Europskoj uniji ove godine obilježava 35 godina postojanja. Kada je riječ o Hrvatskoj, broj 112 uveden je 2005. godine, a kroz mrežu od 20 županijskih centara predstavlja glavnu komunikacijsku točku za zaprimanje i koordinaciju svih hitnih poziva, od medicinskih intervencija do policije, vatrogasaca i civilne zaštite.

U svim tim godinama, broj radi 24 sata dnevno, odnosno 365 dana godišnje.

Povodom obljetnice, Ravnateljstvo civilne zaštite uputilo je zahvale djelatnicama i djelatnicima na dugogodišnjoj profesionalnosti, predanosti i humanosti, uz poruku podrške za nastavak rada u jednoj od najodgovornijih službi u sustavu javne sigurnosti.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno