Povežite se s nama

Politika

FOTO Predstavljena lista kandidata Stranke rada i solidarnosti za VI. izbornu jedinicu

Objavljeno

na

28.06.2020. Velika Gorica, Gradski stadion. Predstavljena lista kandidata Stranke rada i solidarnosti u VI. izbornoj jedinici. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Predstavljanje kandidata na listi Stranke rada i solidarnosti u VI. izbornoj jedinici i druženje s nositeljem liste u II. izbornoj jedinici i predsjednikom Stranke Milanom Bandićem održano je sinoć (nedjelja, 28. lipnja, 19 sati) na Gradskom stadionu, na prostoru kod Caffe Vara.

28.06.2020. Velika Gorica, Gradski stadion. Predstavljena lista kandidata Stranke rada i solidarnosti u VI. izbornoj jedinici. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Svi kandidati s liste za VI. izbornu jedinicu nisu, zbog različitih razloga, bili nazočni na predstavljanju, a posljednji se predstavio nositelj liste Zvonko Kunić iz Velike Mlake. Ugodno druženje podignuto je na višu razinu dolaskom Milana Bandića. Prvo se upoznao i fotografirao s Mindaugasom Nikoličiusom, sportskim direktorom u Hrvatskom nogometnom klubu Gorica, a onda je pozdravljao sve redom. Čestitao je glasnogovornici Maji rođendan, a nositelja liste Kunića titulirao je kao ”turopoljskog mudrijaša”. Pohvalio je sve svoje suradnike i aktiviste Stranke.

28.06.2020. Velika Gorica, Gradski stadion. Predstavljena lista kandidata Stranke rada i solidarnosti u VI. izbornoj jedinici. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Predstavljajući program Stranke Bandić je naglasio kako rubni dijelovi Hrvatske znatno zaostaju u razvoju za gradovima Zagrebom i Velikom Goricom te mu je želja da svi u Hrvatskoj žive tako dobro kao stanovnici spomenutih gradova.

Galerija fotografija

CityLIGHTS

VIDEO Uskršnji intervju s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Uoči Uskrsa razgovarali smo s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom o velikim investicijama koje mijenjaju lice Velike Gorice i planovima za nadolazeće razdoblje.

Velika Gorica iza sebe ima godinu velikih iskoraka – čak 100 milijuna eura ulaganja koji već mijenjaju vizuru grada. Dnevna bolnica više nije samo san već stvarnost, tri nove škole se grade, a režije su smanjene ugradnjom solarnih panela. Kako je ostvaren ovaj rezultat i što slijedi u narednom razdoblju ispričao nam je u intervjuu gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

Politika

Velikogorički Most dijelio sugrađanima maslinove grančice

Na blagdan Cvjetnice među sugrađane su izašli predstavnici velikogoričkog Mosta, koji već godinama čuvaju tradiciju podjele maslinovih grančica

Objavljeno

na

Most Velika Gorica, predvođen koordinatorom Damirom Slojšekom, tradicionalno je i ove godine na blagdan Cvjetnice podijelio građanima Velike Gorice maslinove grančice.

Kako ističu iz velikogoričkog Mosta, ova hvalevrijedna inicijativa, koja se provodi već niz godina, ima za cilj očuvanje tradicije i zajedništva među građanima te obilježavanje jednog od najvažnijih kršćanskih blagdana. Građani su s radošću prihvatili maslinove grančice, simbol mira, nade i blagoslova.

Nastavite čitati

Politika

Velikogorički MOST-ovci razveselili sugrađanke povodom Dana žena

Predstavnici velikogoričkog MOST-a tulipanima su darivali sugrađanke koje su išle na posao u ranim jutarnjim satima

Objavljeno

na

Povodom Dana žena, koji ove godine pada na nedjelju, svoje sugrađanke iznenadili su predstavnici velikogoričkog MOST-a, iz kojeg se ističe:

“U ranim jutarnjim satima Mostovci Damir Slojšek i Zlatko Rovišan razveselili su sugrađanke tulipanima povodom nadolazećeg Dana žena. Mala gesta pažnje kao znak zahvalnosti svim ženama koje svakodnevno svojim radom, brigom i snagom čine našu zajednicu boljom.

Žene su temelj obitelji, ali i važna snaga društva – u poslu, obrazovanju, poduzetništvu i javnom životu. Njihov trud, hrabrost i predanost zaslužuju poštovanje svakoga dana. Svim ženama želimo sretan nadolazeći Dan žena!”

Nastavite čitati

Politika

Gorički SDP rezimirao rebalans gradskog proračuna

“Ne možemo zatvarati oči na proračunske stavke…”

Objavljeno

na

Gradska organizacija SDP-a Velike Gorice na čelu sa Ivanom Mlinar osvrnula se na nedavno doneseni rebalans Proračuna Grada Velike Gorice, za koji smatra da je došao prekasno.

Ujedno, izrazili su nezadovoljstvo proračunskim stavkama i poskupljivanjem komunalnih usluga.

Priopćenje pročitajte OVDJE.

Nastavite čitati

Politika

MOST izabrao novo vodstvo, važne funkcije i dvojici Velikogoričana

U predsjedništvo stranke izabran je dr. Ivan Bekavac, dok je u Glavni odbor ušao Damir Slojšek, koordinator MOST-a Velika Gorica

Objavljeno

na

Na unutarstranačkim izborima MOST-a, održanim proteklog vikenda, izabrano je novo vodstvo stranke. Za predsjednika MOST-a izabran je Nikola Grmoja, dok su za potpredsjednike izabrani Josip Katalenić i Franko Kelam, a važne funkcije dobila su i dva Velikogoričanina. U Predsjedništvo je tako izabran dr. Ivan Bekavac, kandidat za velikogoričkoga gradonačelnika na izborima 2021. godine, dok je u Glavni odbor stranke ušao Damir Slojšek, koordinator MOST-a Velika Gorica.

– Iznimna mi je čast što sam izabran na unutarstranačkim izborima za člana Glavnog odbora MOST-a. Ovo nije samo priznanje, već i velika obveza. Dio sam tima Nikole Grmoje, s jasnim ciljem da u sljedećem mandatu podižemo stranku na višu razinu, ojačamo rad na terenu i vratimo se izvornim vrijednostima na kojima je MOST i nastao. Kao član Glavnog odbora, moj zadatak je dodatno osnažiti MOST Velika Gorica, unaprijediti suradnju s članovima i simpatizerima te pozvati sve ljude koji dijele naše vrijednosti da nam se pridruže – istaknuo je Slojšek.

Novo vodstvo, kako ističu iz MOST-a, “nastavlja s radom na jačanju stranke, povratku temeljnim vrijednostima MOST-a, poštenju, odgovornosti i radu za građane, te osnaživanju organizacija na terenu diljem Hrvatske.”

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno