Povežite se s nama

Vijesti

FOTO Dragica Ceković i njena fantastična preobrazba u samo godinu dana

Dragica još uvijek drži rekord kao najstarija kandidatkinja svih sezona ‘Života na vagi’ RTL Televizije, a nama je otkrila ključne navike koje su joj vratile zdravlje i ‘istopile’ kilograme.

Objavljeno

na

Legendarni usklik pokojnog sportskog komentatora Mladena Delića, ‘Ljudi moji, pa je li to moguće!?’, koja je već desetljećima dio kolektivne memorije i svakodnevnog govora, itekako se može primijeniti kao komentar preobrazbe koju je Dragica Ceković iz Kravarskog doživjela izgubivši 43 kilograma u samo 365 dana! A sve je započelo natjecanjem u popularnom showu RTL televizije ‘Život na vagi‘, čija nova, sedma, sezona počinje upravo večeras, a u njoj se natječe i dvoje kandidata iz Velike Gorice, o kojima smo nedavno pisali, Marsela Karamatić i Mislav Šepić .

– Bit ću zauvijek zahvalna cijeloj ekipi iz ‘Života na vagi’, tu je sve krenulo, imala sam 123 kilograma, a danas 43 manje. Bila bolesna, šećer, visoki tlak, masti, a sad mi doktorica kaže, pa ti si zdrava žena! Tako se i osjećam. To je jedna poučna, zdrava emisija, koja ljudima donosi samo dobro. Naravno, to ovisi i o kandidatima, mora čovjek biti ‘jak u glavi’ da to izdrži, to mora biti čvrsta odluka – priča nam, kao i uvijek, odlično raspoložena Dragica.

Iako je i dalje izuzetno aktivna u društveno-političkom životu svog mjesta, kao predsjednica Udruge žena Općine Kravarsko i općinska vijećnica, a tu je i svakodnevni posao u školi, ova žena, čini se, nepresušne energije, nikako ne propušta svakodnevne kilometarske pješačke rute po bregima i trening u jednoj goričkoj teretani.

– Svaki dan propješačim oko 18 kilometara, po Kravarskom, do Pustika, svugdje okolo-naokolo i svaki dan, osim nedjelje, trening u teretani, ne mogu si dan zamisliti više bez toga. No, sve to vježbanje ne bi dalo ovakve rezultate bez zdrave prehrane, to je ključno. Nekad nisam mogla smislit’ maslinovo ulje, ribu, a sad ih obožavam!otkriva nam.

Kaže kako joj je posebno drago što je i brojne druge poznanike i prijatelje svojim primjerom inspirirala da se pokrenu i promijene životne navike, a njen suprug Franjo, sin Stjepan, kćer Snježana i petero unučadi, Lucija, Katarina, Josip, Gabrijela i Klara itekako su ponosni na njen uspjeh u borbi s kilogramima, a još ih više veseli učinak novih navika na njeno zdravlje. Priča nam kako joj se u trčanju pridruži i unuk Josip, a najmlađa unučica Klara ju nerijetko prati u šetnjama.

Dragica Ceković sa 61 godinom života, još uvijek drži rekord kao najstarija kandidatkinja svih sezona ‘Života na vagi’. Iako je iz showa ispala na početku, njena upornost dovela ju je do impresivnih rezultata i zdravlja, pa poziva sve koji imaju problem pretilosti da joj se slobodno jave preko društvenih mreža.

– Pretilost je jako veliki problem u našoj zemlji, nedovoljno se krećemo, hranimo se nezdravo. Svi u teretani su mlađi od mene i iskreno mi čestitaju. Jesam najstarija, ali se ne dam! – uz smijeh završno poručuje Dragica Ceković.

Foto: Dragica Ceković prije godinu dana sa 123 kilograma….

Foto: Dragica Ceković nakon što je u godinu dana, uz vježbanje i zdravu prehranu, izgubila 43 kilograma!

 

Fotografije u članku: privatni album

 

Vijesti

Velikogorički vrtići u utrci za titulu najljepšeg! Evo kako im možete dati svoj glas

Rekordnih 58 vrtića ušlo je u ovogodišnji izbor, a među njima su i DV Lojtrica te DV Velika Gorica.

Objavljeno

na

Velika Gorica ove godine ima dva predstavnika u izboru za najljepši vrtić u Hrvatskoj. U konkurenciji rekordnih 58 vrtića iz cijele zemlje nalaze se DV Lojtrica i DV Velika Gorica.

Građani će svojim glasovima odlučivati o najljepšim vrtićima, dok će se najbolji birati prema stručnim kriterijima koji uključuju uvjete rada, opremljenost, dodatne programe, projekte i druge pokazatelje kvalitete.

Riječ je o petom izdanju izbora koji organizira portal Gradonačelnik.hr,pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih.

Naše vrtiće možete podržati ovdje.

Nastavite čitati

Najave

Judo klub Pinky otvara prijave za ljetni kamp – broj mjesta ograničen

Djeca od 6 do 10 godina tijekom srpnja mogu sudjelovati u petodnevnom programu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: JK PInky

S početkom ljetnih praznika Judo klub “Pinky” organizira ljetni kamp namijenjen djeci u dobi od šest do deset godina. Program će se provoditi tijekom dva termina u srpnju, a prijave traju do 1. srpnja.

Kamp će se održavati na adresi Zagrebačka ulica 3, svakog radnog dana od 9 do 16:30 sati. Roditelji mogu odabrati jedan od dva ponuđena termina, prvi je predviđen od 6. do 10. srpnja, dok će se drugi održati od 13. do 17. srpnja. Cijena sudjelovanja iznosi 150 eura, a broj mjesta je ograničen zbog rada u manjim grupama.

Među sadržajima programa ističu se upoznavanje s osnovama juda, različite sportske igre na otvorenom i u zatvorenom prostoru te kreativne radionice. Za sve polaznike osigurani su ručak i užina.

Dodatne informacije i prijave moguće su putem telefona 095 818 6809 ili na email adresu [email protected].

Nastavite čitati

Vijesti

FOTO Vozači oprez! Prometna nesreća u blizini sortirnog centra

Objavljeno

na

Na križanju kod sortirnog centra HP-a, dogodio se sudar.

Za sada nema službeno potvrđenih informacija o ozlijeđenima niti o uzroku nesreće.

Vozačima se savjetuje korištenje obilaznih pravaca zbog mogućih zastoja i otežanog odvijanja prometa na tom području.

Nastavite čitati

Vijesti

Radno vrijeme trgovina se mijenja na Tijelovo – obavite kupnju na vrijeme

Objavljeno

na

Objavio/la

Građane Velike Gorice ovog četvrtka, 4. lipnja, očekuje neradni dan povodom blagdana Tijelova, a s njim i zatvorena vrata većine trgovina.

Prema dostupnim informacijama, na blagdan neće raditi trgovine Kauflanda, Konzuma, Plodina te svi INTERSPAR i SPAR dućani. Zatvorene će biti i Lidl na obje lokacije, kao i KTC.

Stoga, preporučljivo je ne čekati zadnji tren te obaviti kupnju na vrijeme.

Nastavite čitati

Moja županija

Županija podijelila 91 tisuću eura braniteljskim udrugama – potporu dobilo 39 projekata

Sredstva idu za psihosocijalnu pomoć, edukaciju učenika o Domovinskom ratu, obilježavanja i sportske programe, a dodatno se nastavlja i program medicinske rehabilitacije za branitelje u Naftalanu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Zagrebačka županija raspodijelila je 91.400 eura za 39 projekata braniteljskih udruga, od psihosocijalne podrške i rehabilitacije do edukativnih programa za djecu i obilježavanja važnih datuma iz Domovinskog rata. Ugovori su uručeni u sklopu javnog natječaja, a predstavnicima udruga dodijelio ih je zamjenik župana Ervin Kolarec.

Kako je istaknuto, riječ je o kontinuiranoj potpori županijske uprave braniteljskim udrugama, koje kroz različite projekte rade s braniteljskom populacijom i lokalnom zajednicom. Među programima su i edukacije školske djece o Domovinskom ratu, sportske aktivnosti te obilježavanja obljetnica.

“Siguran sam da će ta sredstva biti iskorištena odgovorno i na dobrobit braniteljske populacije i cijele zajednice. Sretan sam i ponosan na našu suradnju koja je u kontinuitetu jako dobra sa svim braniteljskim udrugama na području Zagrebačke županije. Važno nam je da sve ove godine potičemo i dajemo financijsku podršku za projekte i programe braniteljske populacije”, rekao je Kolarec

Jedan od projekata koji se već godinama provodi je i program udruge branitelja 151. samoborske brigade, koja učenike uči o Domovinskom ratu. Predsjednik udruge Rudolf Jedvaj naglasio je da u projektu sudjeluju učenici iz Samobor i Sveta Nedelja, a cilj je, kako navodi, prenositi iskustva sudionika rata mlađim generacijama.

Foto: Zagrebačka županija

“Mi smo sudionici rata koji prenosimo istinu djeci jer svi znamo da premalo o tome uče i znaju. Domovinski rat je temelj Hrvatske i utkan je duboko i dužni smo prema našim suborcima koji su izgubili život u ratu, kao i onima koji nose svoje skrivene rane, dužni smo da prenosimo upravo to, istinu o Domovinskom ratu. Svake godine vodimo u Slavoniju, na naše bojište 1000 djece s njihovim profesorima gdje im uz podršku stručnjaka prezentiramo događaje i zbivanje, kako je zapravo krenulo oslobađanje Hrvatske. To nije samohvala, ali zahvaljujući županiji, mi to uspješno možemo realizirati na čemu im zahvaljujemo”, istaknuo je Jedvaj.

Uz projektne potpore, županija već deset godina financira i medicinsku rehabilitaciju branitelja u Specijalnoj bolnici Specijalna bolnica Naftalan. Ove godine za taj program osigurano je oko 102 tisuće eura, a kroz njega rehabilitaciju prođe približno 120 branitelja godišnje.

Iz županije poručuju i da će se Dan hrvatskih branitelja ove godine obilježiti 27. lipnja u Zaprešiću, gdje se očekuje okupljanje branitelja iz cijelog područja županije.

“Vjerujem da će se okupiti velik broj braniteljica i branitelja i da ćemo to na dostojan način obilježiti.
Taj dan ćemo se posebno prisjetiti svih onih junaka i vitezova, svih onih koji su dali ono najvrjednije za našu domovinu, a to je svoj život. Upravo će njihova imena ostati zauvijek, zlatnim slovima, ostati upisani u temelje lijepe naše”, poručio je Kolarec.

Zamjenik župana je dodao da će županija uvijek biti uz sve branitelje jer su, prema njegovim riječima, svojim djelima, radom i trudom zaslužili punu podršku.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno