Ekipa Taekwondo kluba Velika Gorica osvojila 10 medalja

Na natjecanju je nastupilo ukupno 320 natjecatelja, od kojih je 11 Goričana…

Članovi Taekwondo kluba Velika Gorica nastupili su za vikend na međunarodnom turniru Susedgrad Sokol pokal. U sportskoj dvorani Sutinska vrela nastupilo 320 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i BiH, a goričke boje branilo je 11 natjecatelja.

– Osvojili smo 10 medalja od kojih su 2 zlata, 4 srebra i 4 bronce. Ovo je ujedno bio i drugi kriterijski turnir za juniorsko Europsko prvenstvo. Naše dvije sportašice Ema Kućiš i Sara Habijančić u svojim konkurencijama osvojile su srebro i broncu. Sara je izgubila u polufinala od protivnice koja je na kraju i osvojila turnir te s tim porazom na žalost više ne konkurira za Europsko prvenstvo dok je Ema s porazom u finalu još u „igri“ za odlazak na prvenstvo, a koje će probati izboriti na zadnjem kriterijskom turniru u Listopadu mjesecu – rekli su nam iz kluba.

A dobre rezultate ostvario je i drugi dio ekipe koji je nastupio u kadetskoj i mlađe kadetskoj konkurenciji. Zlato su osvojile Lejla Lea Kajfeš i Marinela Bašković dok su srebrni bili Jana Gavrilov, Jan Becić i Lucijan Kompes. Broncu su osvojile Katarina Bačurin, Dora Habijančić i Nika Bukovac.
Čestitamo!

NK Lomnica i dalje u usponu. U 11.kolu JŽNL s 3:0 svladali Breganu

Ovo je osma uzastopna utakmica bez poraza NK Lomnice. U 12. kolu JŽNL NK Lomnica igra u gostima protiv NK Turopoljca u Kučama….

Utakmica NK Lomnica- NK Bregana koja je odigrana u nedjeljno popodne 24.listopada na ŠRC Lomnica jedan je od najzanimljivijih derbija 11. kola JŽNL. Utakmicu je pratilo 150 gledatelja. Gosti su nakon 10 uzastopnih susreta bez poraza doživjeli prvi poraz, a za to je zaslužna momčad NK Lomnice pod vodstvom trenera Stjepana Deverića.

24.10.2021. – 11.kolo JŽL – Utakmica između NK Lomnica i NK Bregana

Od samog početka domaćini su krenuli vrlo ofenzivno te se igralo uglavnom na protivničkoj polovici. U 10. minuti se gostujući napadać Radovanić Borna našao u šansi za zgoditak 1 na 1, međutim vratar domaćih Josip Pogledić je izvrsno obranio. Do prvog zgoditka dolazi u 17. minuti kada je nakon isključenja gostujućeg vratara, domaći igrač Luka Mandura poentirao iz slobodbnog udarca s 19m. Imala je nakon toga Lomnica još nekoliko sjajnih prilika, pogotovo Josip Grdenić koji je u dva navrata sam izlazio na gostujućeg vratara, no u oba je navrata bio neprecizan, tako da se rezultat nije mijenjao do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu, nakon asistencije Ivana Drmića na 2:0 je povisio Filip Gršić prekrasnim pogotkom u 57. minuti, te nakon svega par minuta u 60. minuti isti igrač ponovno je poentirao za konačnih 3:0. Bilo je još par dobrih šansi sa svake strane međutim rezultat se nije mijenjao. Kao što je i bilo najavljivano da je domaćin blagi favorit susreta to se i obastinilo.

Ovo je osma uzastopna utakmica bez poraza NK Lomnice. U 12. kolu JŽNL NK Lomnica igra u gostima protiv NK Turopoljca u Kučama. Lomnićani se nadaju da će se ovaj pozitivan niz za NK Lomnicu nastaviti.

Slavlje igrača i navijača Dubrave Vrbovečke u Novom Čiču

Orila se žestoka pjesma odmah nakon utakmice ispred sjeverno-zapadne tribine.

Autor

slavlje-navijaca-Dubrave

Eto zašto se voli igrati i pratiti amaterski nogomet. U Novom Čiču je u nedjelju 24. listopada odigrana utakmice 9. kola 1. županijske lige istok između domaćeg Dinama Hidrel i Dubrave iz okolice Vrbovca. Superiorno su pobijedili gosti, a odmah nakon dvoboja i međusobnih pozdrava, gostujući igrači su otišli pred svoje navijače Drink United Dubrava i zajedno simpatično zapjevali svoju himnu. Bilo je tu i “Žuje” pa sve izgledalo još veselije i urnebesnije. Trajalo je slavlje desetak minuta, a da se ni jednom gestom nije pokušalo poniziti suparnika. Čestitamo!

Gosti su počeli dominirati od samog početka dvoboja. U 13. minuti desno je kao brzi vlak protutnjao Martin Horvat, otresao s leđa čuvara, zaobišao vratara Fabijančića i onda iskosa ubacio oštro prema vratima a u pokušaju spašavanja što se spasiti nije moglo, dinamovac Čurla pospremio je loptu u vlastitu mrežu i bilo je 0-1. Ubrzo je Martin Horvat zabio i drugi za goste iz kaznenog udarca zbog igranja rukom domaćeg stopera. U 33. minuti bilo je već 0-3. Opet je na djelu bio Martin Horvat, uz iskusnog i neuništivog 45-godišnjeg Tihomira Bradića, najbolji kod Dubrave. Povaljao je svoje čuvare, iskoristio i nečiji kiks a onda smireno i lukavo nisko pogodio mrežu.

Praktički, utakmica je time bila riješena što se pobjednika tiče. Definitivno nakon 54. minute kad je nakon kornera s desna Marko Fulir glavom efektno produžio loptu u lijeve rašlje za 0-4. Čast dinamovaca spasio je Martin Žugaj iz gužve a konačni rezultat postavio je Bradić izbliza nakon preciznog ubačaja s lijeve strane. Mora se spomenuti i sudačka trojka. Glavni Tomislav Tadijanović i pomoćnici Josip Očić i Danijel Gašpar odlično su obavili svoj posao.

sudačka trojka

Na kraju malo i o Dinamu Hisdrel. Zaredali su Čičani nekoliko vrlo dobrih rezultata uz pet izgubljenih bodova u sudačkim nadoknadama i probili se na treće mjesto tri boda do vodećeg. U nedjelju su međutim bili neprepoznatljivi. Da li možda zbog nekompletnosti bez ponajboljih Filipa Đuksi, Vukadina i Panića? Ili je to jednostavno bio takav dan kad je suparniku išlo sve od noge a modrim mladićima ništa? Pokazat će vrijeme koje dolazi.

nekompletni-Dinamo-Hidrel

DINAMO HIDREL – DUBRAVA (V) 1-5

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Igrano 24. listopada 2021.od 15.30. Gledatelja 30. Sudac: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad) 7,5. Pomoćnici: Josip Očić (Bunjani) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0-1 Čurla (14-a.g.), 0-2 M. Horvat (19-iz 11 metara), 0-3 M. Horvat (34), 0-4 M. Fulir (54), 1-4 Žugaj (74), 1-5 Bradić (84)

DINAMO HIDREL: Fabijančić 5, Čurla 5, Risonjić 5,5, Jakovljević 5,5, Andrijanić 5 (od 46. Kadoić 5,5), Žugaj 6, Topalović 5,5, Balenović 5,5, Zorić 5, Škrtić 5 (od 77. Hemen-), Hladni 5 (od 74. Musolli-). Trener: Tomislav Jakovljević 5

DUBRAVA VRBOVEČKA: Šuflaj 7, Grgić 7, Grbavac 7 (od 69. Brkljačić-), Tomić 7 (od 46. Koren 6,5), Bradić 7,5, M. Fulir 7,5, M. Horvat 8, Stjepanović 7, Krivan 7 (od 81. Kember-), K. Horvat 7 (od 46. Brtan 6,5), Suša 7. Trener: Dražen Fulir 8

IGRAČ UTAKMICE: Martin Horvat

FOTO Rukometaši Gorice održali gratis lekciju Karlovcu

Autor

24.10.2021. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 07. kolo: HRK Gorica – MRK Karlovac 35:24. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 7. kolu Premijer lige – Liga A pobijedila Karlovac rezultatom 35:24 i s četvrtom pobjedom pozicionirala se na 2. mjesto iza PDD Zagreba, a ispred Karlovca i Dubrave koji također na kontu imaju 8 bodova.

Domaći su od početka nametnuli svoj stil igre i gosti nisu uopće bili u stanju obraniti se od brze igre Goričana. Bura i Goričanec su u uvodnoj fazi bili nezadrživi i razlika je imala uzlaznu putanju (2:0, 5:2, 7:2, 9:4) i pri odlasku na odmor semafor je pokazao 20:11.

Rastavljanje Karlovca na proste faktore uslijedilo je i u nastavku (24:12, 26:14, 28:15), a samo je nakratko prekinuto deset minuta prije kraja (29:21) kada je trener Nikolić poslao u igru juniore.

U redovima domaćih najefikasniji Lucian Bura sa 7 pogodaka, Filip Goričanec 5, Hrvoje Ceković 4, Juro Čakarić 4 i Fran Tomašić 4. Kod gostiju Domagoj Smojver 5 i Dominik Smojver 4.