Povežite se s nama

Sport

Bodovi otišli s Lokomotivom, Radonjić matirao Goricu u dva poteza

Objavljeno

na

Prije utakmice Lokomotiva je bila jedini protivnik, uz Dinamo, kojega Gorica ove sezone nije pobijedila. Nakon utakmice, nažalost, to je i ostala. Očito iscrpljeni od teške utakmice u Osijeku u petak, bez prave energije, Goričani su odigrali blijedu partiju pred nešto više od 1200 navijača, puno bolje od prikazanog bilo je potrebno da u trećem pokušaju uzmu bodove “lokosima”. Ispalo je tako da je Lokomotiva i drugi put ove sezone odnijela puni plijen s našeg stadiona, potvrdivši se kao “crna mačka” za Goricu.

Mlako, pomalo beskrvno, bez prave agresije otvorili su utakmicu nogometaši Gorice. I u takvom su stanju, kad je riječ o branjenju svoga gola, ostali sve do poluvremena! S tribina je izgledalo da se igrači Lokomotive prelako kreću terenom, prolaze kroz goričku defenzivu i, logično, nižu šanse pred golom ponovno sjajnog Kristijana Kahline. Pomalo zastrašujuće izgledao je podatak na ulasku u 16. minutu utakmice, u rubrici “udarci na gol” – Gorica jedan, Lokomotiva čak sedam!

Imala je i Gorica svoje šanse, tri ili četiri vrlo dobre, koje su propuštali Zwolinski, Lovrić i Maloča, a najbolju je propustio Cherif, koji je s pet metara glavom prebacio gol nakon sjajnog ubacivanja Muse. Napadački je izvedba Goričana, dakle, izgledala čak i pristojno, ali pravi problemi događali su se otraga. Lokomotiva je nastavila dominirati, opasno prijetiti, da bi po isteku tih prvih 45 minuta imala 11 udaraca na gol, od čega sedam u okvir. Gorica, s druge strane, nije uspjela zapucati u okvir gola u svojih šest pokušaja…

I sve bi još bilo i dobro da je Lokomotiva nekako uspjela promašiti i onu šansu u 37. minuti. Međutim, nije… Veznjak Burić je ubacio iz kornera, stoper Kolinger prebacio glavom, a napadač Dejan Radonjić zabio nogom.

Gol Lokomotive pogledajte OVDJE.

Nepošteno bi bilo reći da to vodstvo “lokosa” nije bilo potpuno zasluženo, Gorica u prvom poluvremenu doista nije bila prava… Pokušali su igrači Sergeja Jakirovića napraviti pritisak u završnici poluvremena, ali ništa se važno u svemu tome nije dogodilo.

Svjestan je situacije na terenu bio i trener Jakirović, jer već na odmoru je u svlačionici ostavio Lukasza Zwolinskog i Kristijana Lovrića, a umjesto njih uveo Michala Maslowskog i Farouka Miyu. I uspjela je Gorica uspostaviti ravnotežu, podignuta je i razina agresije, u nekoliko situacija ozbiljno se zakuhalo pred golom Lokomotive. A onda nam se, u trenucima kad se utakmica bližila ulasku u posljednju četvrtinu, zacrvenilo pred očito.

Bilo je to, najkraće rečeno, Miyinih pet minuta. Pet žutih minuta. Koje su se, tako to ide u nogometu, pretvorile u crveno… Prvi žuti karton Uganđanin je dobio u 60. minuti, a isključujući drugi u 65., nakon povlačenja protivničkog igrača za dres. U igri je proveo samo 20 minuta, nešto i odigrao u tom razdoblju, a onda – zabrljao. Bunio se trener Jakirović na oba kartona, misleći da su prestrogo dosuđena, o čemu se itekako može razgovarati, ali činjenica je i da je Miya bio jako, jako neoprezan. I goričke probleme učinio još većima.

Za posljednjih 20 minuta pozvao je Jakirović i Matiju Dvornekovića da se digne s klupe, zamijenio je defenzivca Maloču, ali bio je to pretežak posao za Goričane ovog poslijepodneva. Brojčano nadmoćnija Lokomotiva čvrsto je stajala otraga i odbijala napade domaćeg sastava, koji jednostavno nije imao energije promijeniti stvari na terenu. Jedino što se dogodilo je još jedan gol Lokomotive, još jedan gol Dejana Radonjića. Ovoga je puta loptu primio na vrhu šesnaesterca pa snažno i precizno poslao loptu iza Kahlininih leđa…

Kako je zabio pogledajte OVDJE.

Promašivala je Gorica ovog poslijepodneva, kad se sve zbroji i oduzme zapravo je nevjerojatno da nije zabila gol, ali treba biti realan i reći da ih je još nekoliko mogla i primiti. Bio je ovo loš dan goričkih nogometaša, jedan od onih na kakve svatko ponekad ima pravo, sad je važno samo što bolje se oporaviti do subote, kad u Veliku Goricu stiže Rijeka. Igrat će se od 19 sati, pod reflektorima, bit će to nova šansa da se popravi slabašan učinak na domaćem terenu. I da Gorica barem koliko-toliko ostane u igri za Europu, od koje ju je poraz od “lokosa” prilično udaljio.

Sport

Karas: ‘Do kraja studenog naši će sportaši ući u novu balon dvoranu’

Dugo očekivana balon dvorana, koja je niknula u blizini Gradske dvorane, uskoro će otvoriti svoja vrata, no posla još ima. Manje od dva mjeseca dijeli nas od prvog treninga u novoj dvorani…

Objavljeno

na

Sad već neko vrijeme, tamo u neposrednoj blizini Gradske dvorane, imamo priliku vidjeti lijepi bijeli balon. Riječ je, naravno, o novoj trenažnoj dvorani za velikogoričke sportaše, objektu koji će biti u formi balon-dvorane i trebao bi značajno poboljšati uvjete za rad svih gradskih sportskih udruga, pogotovo onih koje se bave košarkom, rukometom i odbojkom.

Prošetali smo do dvorane u nastajanju kako bismo vidjeli kako je stanje radova i prvi je dojam da posla još ima. O tome je, uostalom, na sjednici Gradskog vijeća govorio zamjenik gradonačelnika Neven Karas, koji je prvi čovjek tog projekta.

– Kolega vijećnik Damir Slojšek i ja što smo prije tri, četiri godine pričali smo o ovome uz kavu, na neki način to smo i pokrenuli, a u ovom trenutku ušli smo u završnu fazu. Bit će to jedan od najvećih zatvorenih sportskih objekata na našem području, dužine preko 70 i širine 33 metra. Tu će biti jedno veliko rukometno igralište po dužini i tri košarkaška, odnosno odbojkaška igrališta poprečno – rekao je Karas i nastavio:

– Kad smo prije tri godine krenuli s tim, zamišljeno je da naše mlađe dobne kategorije imaju gdje trenirati, da ne moraju trenirati u 23 sata. Koncept je takav da se mogu spustiti pregrade, pa da čak tri sekcije mlađih dobnih kategorija istovremeno mogu biti u dvorani.

Govorilo se i ranije o nekim rokovima, koji su spletom okolnosti probijeni, ali sad je jasno da će naši sportaši vrlo brzo početi koristiti novu dvoranu.

– Balon je podignut, a sad se montira osam kontejnera za spremišta i svlačionice, a nakon toga dolazi postavljanje poda i opreme, koševa, golova i ostalog. U tijeku je postavljanje vodovodnog priključka, kad se to završi, radit će se i priključak sa ceste uz Gradsku dvoranu. Očekujemo da bi tijekom studenog, ovisno o tehničkom pregledu, sve moglo biti gotovo. Hoće li to biti sredinom ili krajem studenog, u ovom trenutku ne mogu reći, ali do kraja mjeseca bi moralo biti – kazao je Karas.

Nastavite čitati

Sport

Novi uspjeh u Brazilu! Mirjana Lučić i Borna Zohil najbolji u Sao Paulu

Na ITTF World Para Elite turniru u Brazilu hrvatski parastolnotenisači osvojili su zlatnu medalju u mješovitim parovima nakon niza impresivnih pobjeda.

Objavljeno

na

Objavio/la

Parastolnoteniski klub USPON/FB

Hrvatski parastolnotenisači Mirjana Lučić i Borna Zohil osvojili su zlatnu medalju u mješovitim parovima (klasa XD17-20) na međunarodnom turniru ITTF World Para Elite održanom u Sao Paulu, Brazil. Ovo je još jedan od uspjeha Parastolnoteniskog kluba USPON, s obzirom na to da je Lučić nedavn osvojila broncu također u Brazilu.

Lučić i Zohil pokazali su izvanrednu formu tijekom cijelog natjecanja. U grupnoj fazi nisu izgubili nijedan set, a u četvrtfinalu su uvjerljivo svladali španjolski par Diaz/Migueles rezultatom 3:0. U polufinalu su, nakon izuzetno neizvjesnog meča, pobijedili brazilski par Guarnieri/Rauen s 3:2, čime su osigurali plasman u finale.

U odlučujućem susretu za zlato hrvatski su reprezentativci još jednom pokazali mirnoću i kvalitetu, svladavši španjolski par Cepas/Martinez također rezultatom 3:2.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Dinamo prekinuo pobjedničku seriju Kurilovca, 4 kandidata za prvaka

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmicama 08. kola (03./06.10.2025.) nastavljena je Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG). Dinamo je u derbiju kola golom Ante Cavrića (55′) kao gost s 1:0 pobijedio Kurilovec i prekinuo njegov niz od sedam uzastopnih pobjeda! Kurilovac je s utakmicom više i dva boda više zadržao vodeću poziciju.

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: Kurilovec-Dinamo 0:1 Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: Kurilovec-Dinamo 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: Kurilovec-Dinamo 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je bio s 3:0 bolji od Velike Mlake i ostao na 2.mjestu ljestvice. VG Boys su pobijedili Posavec s 11:0(!), već u prvom poluvremenu bilo je 7:0 (4 gola Tomislava Škrinjarića). Vratar Boysa Gligorević obranio je u 2.poluvremenu kazneni udarac kojeg je izveo Avgustinović.

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Iznenađenje je poraz Vatrogasca u Donjem Hruševcu, a glatka pobjeda Lekenika u susretu s Poletom samo je dodatno potvrdila slabu formu tima iz Buševca.

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Liga veterana NSVG-a, 08.kolo: VG Boys-Posavec 11:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi 09. kola je utakmica Dinamo – VG Boys u Novom Čiču.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 08.kolo

Rezultati 08. kola (03./06.10.2025.): Kurilovec – Dinamo (Novo Čiče) 0:1, VG Boys – Posavec (Orle) 11:0, Klas (Mičevec) – Velika Mlaka 1947 3:0, Lekenik – Polet (Buševec) 4:0, Hruševec (Donji Hruševec) – Vatrogasac (Kobilić) 3:2, Gradići – Lukavec 0:3 (b.b.), Buna (Mala Buna) slobodni.

Poredak: 1. Kurilovec 21 (8 7 0 1 29:8), 2. Klas 19 (7 6 1 0 40:8), 3. VG Boys 18 (7 6 0 1 32:5), 4. Dinamo 18 (7 6 0 1 23:7), 5. Lukavec 13 (8 4 1 3 14:11), 6. Vatrogasac 12 (8 4 0 4 17:16), 7. Lekenik 12 (7 4 0 3 18:18), 8. Buna 9 (7 3 0 4 9:11), 9. Hruševec 6 (7 2 0 5 9:28), 10. Velika Mlaka 1947 6 (6 2 0 4 14:15), 11. Polet 3 (8 1 0 7 8:21), 12. Posavec 3 (7 1 0 6 4:37), 13. Gradići 0 (7 0 0 7 4:36).

Nastavite čitati

Obrazovanje

FOTO Mladići iz Gimnazije i djevojke iz Ekonomske škole pobjednici gradskog natjecanja u stolnom tenisu

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola Grada Velike Gorice u stolnom tenisu održano je danas (utorak, 07.10.2025.) u organizaciji Srednje strukovne škole. Natjecale su se ženske i muške ekipe iz četiri srednje škole: Gimnazije (ŠSD GVG, M), Ekonomske (ŠSD Bumbar, M i Ž), Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina (ŠSD Zrakoplovac, M i Ž) i Srednje strukovne škole (ŠSD Velgor, M i Ž). Mečevi su igrani na tri dobivena seta.

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sastav natjecateljskog povjerenstva: Siniša Rajšić, voditelj natjecanja, Marko Habijanec, sudac, Gordan Polan, Tomislav Škrinjarić, Marko Novaković i Krešimir Lušić (članovi).

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gimnazijalci su dominirali u muškoj konkurenciji i dobili su sva tri susreta s maksimalnih 3:0. Kod djevojaka o pobjedniku su odlučivale učenice Ekonomske i Strukovne (3:0), nakon što su obje ekipe s 3:0 bile bolje od učenica Zrakoplovne škole.

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.10.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su medaljama, a pobjedničke ekipe plasirale su se na županijsko natjecanje u stolnom tenisu.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u stolnom tenisu (djevojke, mladići) 2024./2025.

REZULTATI  Mladići  ŠSD Velgor –  ŠSD Zrakoplovac 3:0, ŠSD Bumbar – ŠSD GVG 0:3, ŠSD Zrakoplovac –  ŠSD GVG 0:3, ŠSD Velgor – ŠSD Bumbar 3:0, ŠSD Bumbar – ŠSD Zrakoplovac 1:3, ŠSD GVG – ŠSD Velgor 3:0.

Redoslijed: 1. ŠSD GVG, 2. ŠSD Velgor, 3. ŠSD Zrakoplovac, 4. ŠSD Bumbar.

ŠSD GVG pobjednička ekipa: Adam Jančetić, Andrija Haraminčić, Benedikt Vrkašević i Vito Jukić. Voditelj: Gordan Polan, prof.savjetnik.

Djevojke ŠSD Velgor ŠSD – ŠSD Bumbar 0:3, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Bumbar 0:3, ŠSD Velgor – ŠSD Zrakoplovac 3:0.

Redoslijed: 1. ŠSD Bumbar, 2. ŠSD Velgor, 3. ŠSD Zrakoplovac.

ŠSD Bumbar pobjednička ekipa: Lana Krusha, Antonija Jozepović. Ana Milatović i Lorena Rukavina. Voditelj: Marko Novaković, prof.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – dvije pobjede za nastavak uspješnog starta seniora u novoj sezoni

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači HSTK Velika Gorica pobijedili su u 1.HL Muški Zapad u 2. kolu nove sezone 2025./2026. timove STK Sveta Nedjelja 4:0 i STK Dugo Selo 4:1. Gorički stolnotenisači  su nakon dva kola i tri odigrana susreta na prvom mjestu sa 6 bodova i meč razlikom 12:2.

Velika Gorica, 07.10.2025. Prva liga muški zapad 2025./2026., 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal; HSTK VG

Domagoj Elger je dominirao sa 4 pojedinačne pobjede i dvije u paru, Marko Habijanec dodao je dvije pobjede, a jednu i Marko Vračan, koji je zamijenio zbog zdravstvenih problema odsutnog Antu Jakića.

Seniori u idućem 3. kolu (25.10.2025.) opet imaju dupli program na gostovanju: igraju u Donjoj Stubici odnosno Zaboku.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad muški 2025./2026., 02. kolo

STK Sveta Nedjelja (Strmec) – HSTK Velika Gorica 0:4 (3:12 116:156)

Antonio Radenić – Marko Habijanec 1:3, Matej Lacković – Domagoj Elger 1:3, Oliver Poljak – Marko Vračar 1:3, Radenić / Poljak – Habijanec / Elger 0:3.

STK Dugo Selo – HSTK Velika Gorica 1:4 (4:12 115:157)

Antonio Brakus – Marko Habijanec 0:3, Krunoslav Belić – Domagoj Elger 1:3, Matej Murat – Marko Vračan 3:0, Brakus / Belić – Elger / Habijanec 0:3, Brakus – Elger 0:3.

Poredak: 1. HSTK Velika Gorica (3 3 0 12:2 38:14 532:418), 2. STK Libertas Marinkolor 2 (Dubrovnik) (3 3 0 12:4 39:22 624:500), …

Nastavite čitati

Reporter 453 - 22.09.2025.

Facebook

Izdvojeno