Povežite se s nama

HOTNEWS

Rejuvenacija kože – u službi zdravlja i ljepote

Sve rađeno na vašem licu mora šaptati, a ne vrištati…

Objavljeno

na

Kroz razgovor koji smo vodili s dr. Kajom Gmaz pokušali smo doznati u kojem smjeru se razvijaju tehnike i metode rejuvenacije, odnosno pomlađivanja kože lica, vrata, dekoltea i ruku. Što je sve dostupno, ali medicinski i financijski prihvatljivo na tom vrlo dinamičnom i brzorastućem tržištu?!

U zadnje vrijeme preplavljeni smo društvenim mrežama na kojima je neograničen broj reklama za procedure rejuvenacije kože. Šta je po Vašem mišljenju mit, a što stvarnost?

Vremena se mijenjaju i moramo se prilagoditi tomu. Osobno nisam sklona vjerovati svemu što se pojavi na društvenim mrežama, a pogotovu ne onomu što nam preporučuju influenceri, ljudi koji žive od toga da na svoje profile, za novac stavljaju sve i svašta. Držim da često puta nisu dovoljno educirani da bi nam stručno obrazložili prednosti i nedostatke samih preparata i procedura koji se koriste u postupcima rejuvenacije kože. No tako je kako je. Zato uvijek koristim priliku objasniti gdje nam i koji preparat može pomoći da bismo dobili najbolje rezultate.

Starenje je fiziološki proces koji ne možemo zaustaviti, ali možemo i u starosti izgledati svježe, odmorno i naspavano. Možemo osigurati da tonus naše kože bude napetiji, a sama koža sjajnija i glađa. Bez kirurškog noža uz sve preparate nećemo izgledati dvadeset, trideset godina mlađi, ali tko rado ide pod nož? Što se financija tiče, cijene su vrlo različite i variraju, ali mi se trudimo biti dostupni i prihvatljivi našim pacijentima u ovim prilično zahtjevnim vremenima. Zasada su zadovoljni i oni i mi.

Dr. Kaja Gmaz

Spominjete kožu kao fokus rejuvenacije u novije vrijeme, što je s voluminizacijom usana, botoxom i drugim procedurama?

Botox je najzastupljeniji zahvat u neinvazivnoj estetskoj medicini i u estetskoj primjeni je od ’90-ih godina prošlog stoljeća. Postupak same aplikacije botoxa traje kratko i možete se odmah vratiti svojim obavezama, zato ga vole zvati pauza tretman. Njegov učinak traje oko 4-6 mjeseci nakon čega ga treba ponoviti. Djelovanje botoxa je kao djelovanje lokalne anestezije. Ima svoj vijek trajanja i onda prestaje, uobičajena mišićna aktivnost ponovo je u punom pogonu i ako ju želite blokirati, jednostavno ponovite aplikaciju botoxa i opet vam je čelo, područje oko očiju i glabela sjajna i zategnuta, a ako vam se ne sviđa biti bez bora, ne morate više nikad ponoviti botox na sebi.

Usne su sljedeći tretman u neinvazivnoj estetskoj medicini, no srećom danas nisu više moderne overfilirane usne. Sada se obično radi na hidrataciji samih usana i eventualnom blagom ispravljanju asimetrije usana, ali uglavnom su procedure overfilanja usana iza nas. Naglašavanje jagodica, ublažavanje linije donje čeljusti s dobro upotpunjenom procedurom rejuvenacije kože skin boosterima i kolagen stimulatorima dat će vam odličan rezultat.

Kako voli reći jedan naš kolega…Sve rađeno na vašem licu mora šaptati, a ne vrištati.

Što biste izdvojili kao najvažnije za Vas tijekom bavljenja neinvazivnom estetskom medicinom?

Prije svega edukacija, edukacija i edukacija. Kroz dugi niz godina imala sam priliku puno učiti i razvijati vlastite pristupe i tehnike apliciranja tako da sam sad sretna što sam tako puno ulagala u učenje. Bilo je tu puno internacionalnih škola i pristupa od američke, britanske, turske do raznih europskih smjernica. Nadalje, povezanost i umreženost s kolegama na koje možete računati ako dođe do komplikacija tijekom ili nakon bilo koje procedure, a to se svakako može dogoditi, je također jako važna.

Izdvojila bih još važnost rada s preparatima koji su registrirani na našem tržištu. Crno tržište je apsolutno opasna zona u koju se ne treba upuštati bez obzira na zaradu.

Croma Saypha HA fillers

Koji su to brendovi koje koristite u svojoj ordinaciji?

Svi dostupni brendovi na našem tržištu su dobri, ali držim da je važnije znati dobro izbalansirati očekivane rezultate s realnim mogućnostima i tek tada izabrati preparat koji će pacijentovom izgledu dati onaj prekrasan dodatni sjaj i zdrav izgled. Tako ćemo dobiti zadovoljnog pacijenta koji će odisati samopouzdanjem.

Trenutno smo jako posvećeni kolagen stimulatorima i radimo s Jalupro proizvodima, Crominim Nextom, Galderminom Sculptrom, Neauvia Stimulate i mnogim drugima koji, uz hijaluronsku kiselinu niske umreženosti, sadržavaju dodatne tvari za stimulaciju stvaranja kolagena, a to su peptidi, aminokiseline, polinukletidi i mnogi drugi.

No, nesretnog i nezadovoljnog čovjeka neće usrećiti nijedan zahvat, nijedna procedura, tako da treba biti oprezan u procjeni osobnosti samog pacijenta.

Dr. Kaja Gmaz

Za one koji su odlučili u novoj godini sebi podariti svježiji i ljepši izgled, kako i kad mogu doći do Vas?

Rado vas očekujemo u našoj ordinaciji na adresi Ruđera Boškovića 26 u Velikoj Gorici gdje ćemo probati ispuniti sva vaša očekivanja. Pratite posebne ponude i na našem FB i Instagram profilu. Bez obzira što mislim o društvenim mrežama, ne može se bez njih u današnje vrijeme. Tu je i naš broj telefona 01/6221-501 na koji nas možete nazvati u svakom trenutku i pitati što vas zanima te naravno dogovoriti svoj termin za konzultacije i tretman.

HOTNEWS

Božićni običaji “kak negda” – u Turopolju su Badnjak i Božić više od blagdana

U središtu običaja oduvijek su bile žene kao čuvarice doma, vjere i predaje.

Objavljeno

na

U vrijeme prije televizora… tako bismo mogli datirati današnju priču, koja svjedoči o istinskoj povezanosti u obitelji i ritualima Turopoljaca i Turopoljki u božićno vrijeme. 

Da ne bi bilo zaboravljeno, ostalo na vremenskoj crti koja blijedi kako starije stanovništvo nestaje, Etno udruga Kurilovec svojevremeno je snimila predstavu Nešto staro, nešto novo gdje je ekranizirala “Božić kak negda”, po ideji Stjepana Dianeževića i uz pomoć članova KUD-a Nova zora iz Donje Lomnice. 

Zanimljivo je prisjetiti mlađe generacije svakog Badnjaka i Božića na način kako su naši preci njegovali osjećaj blagdana, posebice jer ćemo danas teško naći kuću u kojoj žive tri generacije.

 

– Tekst je napisao Stjepan Šipušić Kazo a u tom kratkom filmu od 15 minuta snimanom 2018. godine, možete točno vidjeti običaje kak’ su nekada bili, jer smo snimili točno po sjećanjima starijih ljudi. Htjeli smo zabilježiti i pokazati bogatu tradiciju, odnosno božićne običaje u Turopolju i Velikoj Gorici kroz tri generacije koje se za Božić okupljaju u svom domu. Svak’ radi svoje, ali se točno znalo što rade djeda i baka, mama i tata, a što djeca koja su non-stop za kompjuterom i mobitelom, i onda tu dolazi do malih razmirica i neslaganja – prisjetila se predsjednica udruge Snježana Dianežević. 

Blagdani su bili jedan sveti trenutak zajedništva, pamćenja i zahvalnosti. U središtu tih običaja od uvijek bile žene – čuvarice doma, vjere i predaje.

Njihove su ruke sijale pšenicu na svetu Luciju, pripremale su badnjačku večeru, prostirale slamu, palile svijeću oko koje se obitelj okupljala u tišini, molitvi i miru. 

-U takvim trenucima se rađala i božićna pjesma, tiha, ali snažna. Pjevalo se u kući, na putu prema polnoćki i nakon nje, kao iskrena radost zbog samog rođenja Spasitelja. Tom pjesmom se prenosila vjera, ljubav i identitet našeg kraja iz generacije u generaciju – ispričala je Snježana i podsjetila kako ta tradicija i dalje živi. 

-Tu bogatu baštinu s ponosom nastavljamo kroz naše KUD-ove i etno udruge. Tako KUD Nova Zora, čija sam ja članica, ali i naša brojna društva, čuvaju tu turopoljsku riječ, pjesmu i nošnju, i ne samo kao uspomenu, nego kao živu tradiciju – dodala je.  

Iako se vremena mijenjaju, uvijek ostaje ista nit vodilja. Zajedništvo u ritualima, koji nagovješćuju Božić. 

-Nekad se umjesto modernog bora kitila jednostavna grana bora ili borovica, koju su otec i najstariji sin išli birati u šumu i donijeli su doma. Tada se ona kitila orasima, lješnjacima, žirom ili bombonima u šarenom papiru koje su pripremali djeca i žene, a kasnije su se ukrasi razvili u današnji tradicionalni bor. Zatim su dodavali jabuke božićnice koje su bile pod borom, u takozvanoj grovači, kaže Snježana.

Ono po čemu je još Badnjak bio poseban je i – slamica.  Unosila se na Badnjak u kuću i to je bio zadatak najčešće najstarijeg muškarca u obitelji, uz pratnju najčešće muškog djeteta koje je nosilo badnje svjetlo, odnosno lampaš. Oni ulaze u kuću simbolizirajući štalicu u kojoj se rodio Isus. Slama se rasprostrla ispod stola i pokraj stola i djeca su se tu igrala, skakala, ležali su na slamici i najljepši osjećaj je bio taj da je obitelj na okupu.  

-Za razliku od današnjeg posvećivanja velike pažnje u biranju skupih poklona, prije uopće nije bilo poklona pod borom, jer je najveći dar bila jabuka božićnica, Danas  je to sve materijalizirano i izgubilo je onu svoju pravu čar Božića – podsjeća naša čuvarica tradicije i običaja, a moramo se složiti s njom. Prije je ta jednostavnost i duboko proživljavanje Božića budilo u svim članovima obitelji osjećaj povezanosti i uzajamnu ljubav. 

-Moramo zato prenositi našoj djeci tu našu bogatu tradiciju, našu baštinu, da znaju kako se to nekada radilo i da je Božić doista vrijeme okupljanja, zajedništva i mira u kući, u domu i u jednoj obitelji. Zato mi je drago što mogu i ovom prilikom podsjetiti čitatelje da su u Turopolju Badnjak i Božić više od blagdana – poručila je Snježana. 

(FOTO: Etno udruga Kurilovec)

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Božji dolazak k nama: Božićna poruka i blagoslov župnika Ivana Norberta Kopriveca

Objavljeno

na

Slavimo Kristov dolazak na svijet!

Trenutak neraskidive povezanosti neba i zemlje, neka nas ispuni zahvalnošću i mirom, neka nam bude podsjetnik da je maleno dijete u jaslama donijelo čistu ljubav među ljude.

Pogledajte i poslušajte riječ Božju župnika Crkve Navještenja Blažene Djevice Marije Ivana Norberta Kopriveca:

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Ulica Matice Hrvatske puštena u promet

U rekonstrukciju 200 metara prometnice uloženo je gotovo 550 tisuća eura.

Objavljeno

na

Radovi na Ulici Matice hrvatske u Velikoj Gorici su završeni!

Dio prometnice od križanja s Kolarevom i Kurilovečkom prošao je komplatnu rekonstrukciju – komunalne infrastrukture, kolnika i pješačko-biciklističke staze, a uloženo je gotovo 550 tisuća eura.

FOTO:Mile Šola

Nakon zatvaranja u rujnu, promet je preusmjeravan obilaznim pravcima, tako da od danas stanovnici ovog dijela Velike Gorice mogu odahnuti, i zbog završetka radova i zbog protočnosti prometa.

FOTO: Mile Šola

Također, linije javnog prijevoza vraćaju se na standardne rute.

FOTO galerija:

Nastavite čitati

HOTNEWS

Megablast potvrdio svjetsku klasu: Goričanke su svjetske šampionke!

“Jedan od najljepših trenutaka s natjecanja bio je onaj kad su dvoranom odjekivali taktovi hrvatske himne…”

Objavljeno

na

Djevojke iz Plesnog kluba Megablast iz Budimpešte, sa World championship stage dance 2025, donijele su zlato u Veliku Goricu.

Glavni grad Mađarske bio je domaćin Svjetskog prvenstva u show danceu na kojem su velikogoričke plesačice iz Megablasta u velikoj formaciji bile najbolje od svih natjecatelja i zasluženo nose titulu svjetskih prvakinja! 

No, ovo nije jedini uspjeh – mala formacija i solistica Sara Vukadin osvojile su broncu.  

-Jedan od najljepših trenutaka s natjecanja bio je onaj kad su dvoranom odjekivali taktovi hrvatske himne, što nas je podsjetilo da se svaki trening, odricanje i trud isplatio – komentirao je doživljaj s proglašenja rezultata Gordan Križaj, predsjednik kluba. 

Megablast je još jednom potvrdio svjetsku klasu i jedan je od najboljih promotora Velike Gorice diljem svijeta. Čestitamo!

Nastavite čitati

HOTNEWS

Od petka nova benzinska u gradu!

KTC otvara novu benzinsku postaju u Velikoj Gorici na adresi Avenija pape Ivana Pavla II

Objavljeno

na

U Veliku Goricu je stigla četvrta benzinska postaja na području grada, na adresi Avenija pape Ivana Pavla II broj 20.

Novo mjesto za tankiranje goriva Velikogoričani će imati od 19. prosinca, kada je Trgovački lanac KTC najavio svečano otvorenje svoje 18. benzinske crpke u Hrvatskoj.

Dodajmo, kako u grad dolazi i potpuno novi KTC trgovački centar početkom 2026. godine, u čijem će  sastavu, osim benzinske postaje, biti i supermarket, poljoljekarna i restoran.

Podsjetimo, KTC je u Velikoj Gorici prisutan već 11 godina, no samo kroz ponudu manjeg supermarketa, dok će uskoro dosadašnjim i budućim kupcima omogućiti širi asortiman proizvoda i usluga na jednome mjestu.

U Hrvatskoj posluje od 1992. godine, a danas broji više od 1.750 zaposlenika. Lani je ostvario promet 342,3 milijuna eura s očekivanim dosegom u ovoj godini od  gotovo 364 milijuna eura, a prisutan je 27 gradova u 13 županija.

Također, KTC aktivno sudjeluje i u sportu kroz KTC Rukometni klub i KTC Karate klub te je aktivan kroz različite društveno odgovorne projekte.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno