VIDEO Stiglo pojačanje! Gorica iz Nizozemske dovela stopera koji zabija

Matthew Steenvoorden (26) potpisao je ugovor s HNK Goricom do ljeta 2022. godine i pojačao obranu Jakirovićeva sastava. Četiri stopera za novu sezonu su Steenvoorden, Jovičić, Ćelić i Ljubisavljević, dok bi Ganac Nasiru Moro trebao negdje na posudbu

Nakon završetka prošle sezone, u kojoj je Gorica primila 46 golova u 36 utakmica, kao važan cilj čelnika kluba nametnula se značajna “rekonstrukcija” obrambenog dijela momčadi. Ugovori nisu produženi Igoru Čagalju, Godfreyju Oboaboni i Gigiju Mchedlishviliju, a prva dva pojačanja za novu sezonu su upravo braniči. Prvi je stigao Maks Juraj Ćelić (23), stoper koji je stigao iz Varaždina, a u nedjelju je ugovor do 2022. godine potpisao i Nizozemac Matthew Steenvoorden (26).

– Prema onome što smo vidjeli kroz skautiranje, riječ je o igraču dobre konstitucije, brzom i britkom braniču koji je vrlo kvalitetan u skok igri. Kako u defenzivnom, tako i u ofenzivnom smislu. Matthew je stoper koji zna igrati nogomet, a dobro je što ćemo ga moći koristiti i u na zadnjem veznom ako za to bude potrebe. U svakom slučaju, nadam se da će se što brže prilagoditi i vjerujem da će nam pomoći u ostvarivanju naših ciljeva – rekao je trener Sergej Jakirović.

Steenvoorden je doputovao u Veliku Goricu u subotu, ugovor je potpisao u nedjelju, a u ponedjeljak bi trebao odraditi i prvi trening kao igrač Gorice. Prvi put navijačima će se predstaviti u srijedu, kad bi trebao dobiti 45 minuta u ogledu s Tuzla Cityjem, koji počinje u 16 sati.

– Čekamo još jedno krilo i jednog veznog igrača – najavio je Jakirović, koji je u Steenvoordenu dobio upravo ono što je Gorici prošle sezone nedostajalo.

Nizozemac koji ima indonezijske korijene, baš kao i njegov suigrač Joey Suk, dečko koji je u Cambuuru igrao sa Justinom Mathieuom, još jednim suigračem iz Gorice, trebao bi puno pomoći baš po pitanju skoka. Ne samo u obrani, u kojoj je znalo biti problema kad je riječ o prekidima, nego i u napadu. Naime, 188 centimetara visoki Steenvoorden, iako branič, u posljednje dvije sezone zabio je 11 golova, a prošle sezone imao je i dvije asistencije.

Prošao je omladinsku školu Feyenoorda, bio na posudbama u Excelsioru i Dordrechtu, a posljednje tri sezone nosio je dres Cambuura, koji je prošlu sezonu završio na desetome mjestu nizozemske druge lige. Igrao je i za mlade reprezentacije Indonezije… Sve u svemu, gorički prvoligaš dobiva sve jasnije obrise što se tiče sezone pred nama, pogotovo će tako biti nakon što se priključe Marina, Čabraja, Miya, Suk i Šroler. Bit će vjerojatno i još dolazaka, bit će i odlazaka, ali sve govori da će Gorica ponovno biti dobra. I, vjerujemo, barem jednako uspješna kao lani.

Mraclin za čistu desetku

1. ŽUPANIJSKA LIGA – ISTOK , 5. kolo

Rezultat utakmice sve govori. Igrači Mraclina svog su protivnika razmontirali, nadigrali u svim segmentima nogometne igre i sasvim zasluženo ostvarili uvjerljiv trijumf. Već nakon prvog poluvremena bilo je pitanje koliko će golova završiti u mreži gostiju. Domaći igrači goropadni i nezaustavljivi, gosti potpuno izgubljeni. Od 10 golova čak 7 strijelaca, veseli u redovima momčadi sa Nove grabe. Kada utakmica završi 10:0 suvišno je podrobnije opisivati odnos snaga na travnjaku i tijek utakmice.

MRACLIN – OSTRNA 10:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Anić i Tišljar.

STRIJELCI: 1:0 – Augustić (11), 2:0 – J. Cvetnić (19), 3:0 – Augustić (30 – 11 m), 4:0 – Roginić (39), 5:0 – Desput (57), 6:0 – Desput (73), 7:0 – M. Kos (80), 8:0 – I. Kos (84), 9:0 – Desput (87), 10:0 – Jurić (89).

MRACLIN: Marić, Petravić (od 46. I. Kos), J. Domitrović, Babić, Bartolić, J. Dolibašić, J. Cvetnić (od 63. M. Kos), Onić (od 59. Cota), Roginić, Augustić (od 46. Desput), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

OSTRNA: Dominković, Lacković (od 46. Cik), Mandić, Radovac, Šego, Žarko (od 46. Jambrek), Habeić, Nestić, Kojundžija (od 79. Tokić), Mamut (od 73. Vešligaj), Sonarić. TRENER: -.

Ivan Zagorec briljirao protiv Samobora

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 5. kolo

Sjajnu nogometnu predstavu odigrao je buševski nogometaš Ivan Zagorec, gostima iz Samobora zabio je četiri gola od kojih je njegov prvi majstorski. Mrežu gostiju načeo je Mario Stuparić. Do poluvremena prvo iz slobodnog udarca sa kojih 25 metara buševski topnik Ivan Zagorec poslao je u rašlje, a desetak minuta kasnije na asistenciju Robića prije poentiranja zaobišao vratara gostiju. U nastavku nakon odmora nije se dugo čekalo na njegov treći gol za nedostižnih 4:0. Gosti iz Samobora uspjeli su smanjiti rezultat preko Lovrića i nakratko preuzeti blagu dominaciju. Brzom kontrom domaćih igrača iz 63. minute koja je rezultirala četvrtim golom sjajnog Zagorca potvrđena je zaslužena pobjeda Poleta. Samoborci su tri minute kasnije došli do još jednog smanjenja rezultata, jedna lopta koju je skrenuo domaći stoper Tičarić završila je u domaćoj mreži.
Polet nakon nedjeljnog kiksa u Laduču nastavlja pobjedama, ova protiv Samobora je četvrta ovojesenska.

POLET (B) – SAMOBOR 5:2

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 50.
Sudac: Jerbić. Pomoćnici: Šimunović i Aščić.

STRIJELCI: 1:0 – Stuparić (13), 2:0 – Zagorec (25), 3:0 – Zagorec (35), 4:0 – Zagorec (48), 4:1 – Lovrić (57), 5:1 – Zagorec (63), 5:2 – Tičarić (66 – ag).

POLET (B): Bradić, Baćan, Tičarić, Sovina, Stuparić, Dejanović, Matušin, Šastak (od 60. Brajković), Pejak, Zagorec (od 64. Sučić), Robić (od 73. Šafranić). TRENER: Mario Paviša.

SAMOBOR: V. Bišćan, Dilberović (od 46. Burić), Grgečić, F. Bišćan, Ibrahimović, Kleščić (od 67. Ivančević), Brčić (od 63. Kerep), Mamić (od 46. Koritnik), Bedeković, Lovrić, Cvok (od 46. Ašanin). TRENER: -.

Treći poraz Posavca i prva pobjeda Dubrave

18.09.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga, 5. kolo: NK Posavec – NK Dubrava. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred današnju utakmicu Posavec je imao veliki problem, jer mu je nedostajalo skoro pola startne momčadi zbog obveza na radnom mjestu. Ipak, domaći sastav je došao u vodstvo već u uvodnoj fazi utakmice kada je Denis Kučan iz gužve poslao loptu pod gredu. Izvedeno je još nekoliko obećavajućih akcija bez završne realizacije, a onda su gosti iz Dubrave Vrbovečke uspostavili ravnotežu i prijetili izjednačenjem. Stoper Krivan je iz slobodnjaka sa 30-tak metara u 36. minuti uhvatio vratara Turkovića na krivoj nozi i lopta je završila u donjem kutu za 1:1.

Nakon odmora momčad gostiju bila je bolja i u 63. minuti Crha je izvrtio domaću obranu i plasirao loptu u malu mrežicu za 1:2. Na suprotnoj strani udarci Krivaneka i Horvata zamalo su promašili okvir vrata. U 76. minuti Suša je iskoristio neopreznost domaće obrane i iz blizine pogodio za 1:3! U završnici je Babić efektno prebacio vlastitog vratara i pogodio mrežu za 2:3! Završni napadi domaćih nisu urodili plodom i gosti su radovali prvoj prvenstvenoj pobjedi.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 05. kolo

NK Posavec – NK Dubrava 2:3 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 50. Srijeda, 18.09.2019., 17 sati. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Josip Očić (Bunjani) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – De. Kučan (5), 1:1 – Krivan(36), 1:2 – Crha (63), 1:3 – Suša (76), 2:3 – Babić (85-ag).

POSAVEC: Turković (od 46. M. Kučan), Lacković, Župetić, A. Breščaković (cap.), S. Budinski, Bencek, De.Kučan (od 78. Andrišević), Smolko (od 68. Ivančić), Vranek (od 80. Andrišević), Radman, Ščrbak (od 50. Horvat). Trener: Mario Črljenec.

DUBRAVA: Jantoljak, Krivan, Grbavac, Babić, Fulir, Crha, Suša, Koren, Grgić, Mesarić (od 82. Gajšek), Ronjak. Trener: Zdenko Dimović.