Turopoljcu dovoljno pola sata za petardu u mreži Turopolja

Lider prvenstva cijeli sat nije izgledao kao vodeća momčad u srazu protiv Turopolja, posljednje momčadi na ljestvici. U prvom poluvremenu igralo se uglavnom nepovezano i zrele prigode su bile rijetka roba. Gosti su u 20. minuti imali odličnu priliku za vodstvo kada je nakon ubačaja Tomislava Novosela iz blizine pucao Ernest Gorinjac za paradu i obranu Marka Lučića (zamjena za ozlijeđenog Marija Zagorca). Domaći su tek u 33. imali šansu za pogodak, ali netko iz obrane gostiju blokirao je udarac Ante Cavrića i spasio svoju mrežu. Dvije minute kasnije Petar Milatović je s 30m iz prekida pogodio vratnicu.

U drugom poluvremenu momčad domaćina krenula je odlučnije i Milatović je u 52. iz slobodnog udarca naciljao rašlje za paradu i obranu Jurice Kompesa, a u protunapadu Matko Kovačević je pucao poluvisoko za odličnu obranu Lučića. Obrana Turopolja konačno je popustila u 63. kada je I. Hajduk na jednu dubinsku loptu bio brži od Kompesa i lobom poslao loptu u prazna vrata za vodstvo domaćih. Na drugoj strani ubačaj Željka Josića u 66. liznuo je gredu i završio u gol autu. Gledatelji su najljepšu akciju vidjeli u 70. minuti kada su se I. Hajduk i Milatović duplim pasovima prošetali kroz kompletnu obranu gostiju tako da je Milatović iz blizine pogodio nebranjena vrata za 2:0.

30.04.2017. Kuče – NK Turopoljac – NK Turopolje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pojačani ritam Turopoljca slomio je goste i rušenje I. Hajduka za kazneni udarac te sigurna realizacija Tomislava Jakovljevića za 3:0 bio je znak da je konačni pobjednik odlučen. Branislav Bušić je u 82. potegao akciju sa svoje polovice kroz sredinu, lopta u for za I. Hajduka koji zaobilazi Kompesa i ušetava se s loptom u mrežu za 4:0. Konačni rezultat nakon egzibicije I. Hajduka u šesnaestercu postavio je Danko Čunčić na isteku sudačke nadoknade.

1.ŽNL skupina Istok – 23. kolo
NK Turopoljac – NK Turopolje 5:0 (0:0)
Kuče. Igralište SRC Kuče. Gledatelja 120. Nedjelja, 30.04.2017., 17 sati. Sudac: Admir Hasanović (Zagreb). Pomoćnici: Davor Merkaš i Ivica Malkoč (oba Velika Gorica). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec) Strijelci: 1:0 – I. Hajduk (63), 2:0 – Milatović (70), 3:0 – Jakovljević (78-11m), 4:0 – I. Hajduk (82), 5:0 – Čunčić (90+3).

TUROPOLJAC: Marko Lučić, Ante Dolibašić, Ante Cavrić (od 80. Danko Čunčić), Tomislav Jakovljević (cap.), Andreas Šejić, Ivan Šestok (od 87. Stjepan Rak), Petar Milatović, Filip Hajduk, Matija Fabijančić, Igor Hajduk, Branislav Bušić. Trener: Vlado Horvat

TUROPOLJE: Jurica Kompes, Ladislav Jambrečina (od 57. Danijel Hajduk), Filip Maričić (od 73. Stjepan Vlahovac), Marko Mićić, Ervin Gorinjac, Dario Križanić, Ernest Gorinjac (od 57. Željko Josić), Ivan Jambrešić, Tomislav Novosel (od 80. Ivan Kovačević), Matko Kovačević, Željko Cvetnić. Trener: Neven Andrišević

Dinamo Hidrel na jedanaesterce izbacio Jelačić iz kup natjecanja NSVG za kadete

U utorak, 13. travnja, u Novom čiču na igralištu Dinamo Hidrela odigrana je nogometna kup utakmica 1. kola NS Velika Gorica za kadete. Igralo se po prohladnom vremenu nakon sjeverca i kiše pa je teren bio mokar, ali dobar za igru. U prvom poluvremenu mladi igrači Jelačića igrali su malo zatvorenom varijantom, ali na brze kontre. Dinamovci su imali više posjed lopte i nekoliko poluprilika, ali gosti su poveli u 29. minuti.

Na desnoj strani su kombinirali Bičanić, Jurić i Pavlić, a na kraju je lopta stigla do Ivana Mijatovića koje je efektno poentirao za 0:1. U finišu prvog dijela dva pogotka. Najprije je u 38. minuti brzi Dominik Bičanić po tko zna po koji put probio desnu stranu, pa u sredini zaposlio Jana Dolačkog koji gura sasvim lijevo za Mijatovića koji finim lobom pogađa i bilo je 0:2. Prije odlaska na odmor u kaznenom prostoru Jelačića srušen je dinamovac, a iz 11 metara Petar Andrijanić vara vratara Karaulu i nisko pogađa za 1:2.

U drugoj dionici utakmice dinamovci su sasvim preokrenuli rezultat golovima Miše Suhalj i Marija Drobnjak i poveli 3:2. U 73. minuti najbolji na terenu Ivan Mijatović zabio je i treći pogodak za 3:3, a u izvođenju jedanaesteraca uspješniji je bio Dinamo Hidrel.

DINAMO HIDREL (kadeti) 3 (7)
JELAČIĆ (V) (kadeti) 3 (5)

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Igrano 13. travnja 2021. godine od 17.30. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče). Delegat: Saša Kunić (Zagreb).

STRIJELCI: 0:1-Mijatović (29), 0:2-Mijatović (38), 1:2-Andrijanić (39-iz 11 metara), 2:2-Suhalj (54), 3:2-Drobnjak (61), 3:3-Mijatović (73).

DINAMO HIDREL: Martić, Hlap, Andrijanić (c), Turković, Hasanović, Drobnjak, Suhalj, Buić, Zdunić, Zlatović, Žarina. Trener: Marijan Milanščak

BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Karaula, Mikulin, Sever, Bruno Pedišić, Pavlić, Bičanić, Jurić (c), Petonjić, Panižić, Mijatović, Dolački (još su igrali: Petrović, Lino Pedišić, Bilješković). Trener: Neven Andrišević

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Mijatović

13.04.2021. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica 2020./2021. – 20. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vodeći Mraclin je u 20. kolu prvenstva Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica u Vukovini golovima Brebrića i Brozinčevića pobijedio Ban Jelačić pogotkom u posljednjoj minuti utakmice. Šesnaestom pobjedom u dvadeset utakmica i 51 bodom Mraclinci su zadržali prvo mjesto u trenutnom poretku.

Mladost je također zabilježila 16. pobjedu i sa 50 bodova je na drugom mjestu. Gorica je pobijedila u Kurilovcu, a Mlaka u Gradićima, tako da je međusobna bodovna razlika vodećeg kvarteta ostala jednaka.

Strijelci su bili vrlo raspoloženi, postignuto je 35 golova na 8 utakmica, najviše u Kobiliću gdje je Lekenik s 5:2 bio bolji od domaćina. Iznenađenje je i visoka 4:0 pobjeda VG Boysa u Lukavcu.

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica 2020./2021., 20. kolo

Rezultati 20. kola (09./12.04.2021.): Gradići – Mlaka (Velika Mlaka) 0:3, Ban Jelačić (Vukovina) – Mraclin 1:2, Lomnica (Donja Lomnica) – Buna (Mala Buna) 3:2, Lukavec – VG Boys 0:4, Mladost (Obrezina) – Klas (Mičevec) 3:0, Vatrogasac (Kobilić) –  Lekenik 2:5, Hruševec (Donji Hruševec) – Dinamo (Novo Čiče) 2:3, Kurilovec – Gorica 1:4.

Redoslijed nakon 20. kola: 1. Mraclin 51 (20 16 3 1 68:23), 2. Mladost 50 (20 16 2 2 63:23), 3. Gorica 46 (20 15 1 4 76:32), 4. Mlaka 40(-1) (20 12 5 3 54:31), 5. Klas 35 (20 10 5 5 52:27), 6. Buna 34 (19 10 4 5 47:27), 7. Lekenik 30(-1) (20 9 4 7 48:39), 8. Lukavec 28 (20 8 4 8 37:48), 9. VG Boys 25 (20 7 4 9 29:30), 10. Ban Jelačić 23 (20 6 5 9 33:50), 11. Kurilovec 19 (-1) (20 5 5 10 30:48), 12. Lomnica 18 (20 5 3 12 39:48), 13. Dinamo 17 (20 4 5 11 26:47), 14. Hruševec 15 (19 4 3 12 17:41), 15. Vatrogasac 7 (20 1 4 15 27:72), 16. Gradići 7 (20 2 1 17 18:76). Odgođena utakmica: Hruševec – Buna (16. kolo, 16.04.2021.).

Nogometna srijeda za dio nogometnih klubova iz Turopolja

Stupnik u Vukovini, Kupa u Lonjici

U srijedu, 14. travnja, od 17 sati dio nogometnih klubova iz Turopolja iz Jedinstvene i 1. županijske lige istok igra zaostale prvenstvene utakmice. Jelačić je osmi u poretku Jedinstvene županijske lige, a u Vukovinu dolazi četvrti Stupnik. Vukovi iz Vukovine bi se pobjedom izjednačili sa Stupnikom i Svetom Nedeljom koji imaju po 38 bodova.

Od naših županijskih prvoligaša visoko narasla Kupa iz Pokupskog odlazi u Lonjicu ranjenoj minule nedjelje u Novom Čiču Lonji. U Čiče pak stiže od Bune šokirani Vatrogasac (i to na vlastitom terenu). Moglo bi opet biti veselo, pitanje je samo za koga. Mladost je u Obrezini veliki favorit kontra Bana Jelačića iz Banovog, a Buna ima priliku u Maloj Buni opet pružiti veliku partiju i dobiti Milku Trninu.

Minulog vikenda u 2. županijskoj ligi istok igrano je 18. kolo. Turopolje je u Turopolju svladalo Mladost Obedišće 5:0. Trenutni poredak: 1. Turopolje 34 boda, 2. Croatia 33, 3. Brcko 33, 4. Graničar 31.