Turopoljac ispao iz utrke za tron

U srijedu u korektnoj utakmici (odgođeno 26. kolo) remi je i najpravedniji a Turopoljac praktički više ne konkurira za tron. Počelo je dobro za domeće jer je u 18. minuti Nikola Šanović probio desnu stranu i ubacio a Tomislav Novoel od prve pogodio nisko sam kut za 1:0.

Turopoljac-Meštrica (2)

U prvom poluvremenu dok je bilo snage goropadni gosti zasluženo su izjednačili. Najprije u 20. minuti Cundeković nije iskoristio zicer a onda šest minuta kasnije Jerković je snažno pucao u kut da bi vratar Turopoljca Mario Zagorac paradom uspio izbaciti loptu u korner. Iz kuta je ubacio Boris Lipovac a Petar Jerković u padu glavom je skrenuo loptu i pospremio je nisko u mrežu za 1:1.

Turopoljac-Meštrica (3)

U 41. minuti Meštrica je preko Petra Cundekovića imala i pogođenu vratnicu. U drugom dijeli gosti su od 60. minute igrali s igračem manje jer je ozlijeđeni Goran Mihalinčić napustio teren a na klupi za pričuve igrača više nije bilo. Meštrica je ipak povela u 70. minuti nakon kontre i akcije neumornog Smiljana Miličevića a zabio je Lipovac pogodivši stativu od koje se lopta zabila u mrežu. Do kraja utakmice Turopoljac je dominirao i uspio golom Novosela izjednačiti za konačnih 2:2.

Turopoljac-Meštrica (4)

TUROPOLJAC – MEŠTRICA: 2 – 2
KUČE Igralište Turopoljca na Knejama. Gledatelja 50. Sudac: Širić (Zagreb) 7. Pomoćnici: Ž. Dolibašić i D. Rožić (oba iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 1:0-T. Novosel (18), 1:1-Jerković (27), 1:2-Lipovac (70), 2:2-T. Novosel (73).

TUROPOLJAC: Zagorac 6, Starčević 6,5, Komić 6, Hajduk 6, Šanović 6 (od 79. Klasnić-), A. Dolibašić 6 (od 64. Gjurašin 6), Nikolić 6, Jakovljević 7, Guduraš 6, Matek-(od 24. Milatović 7), T. Novosel 7,5.
TRENER: Vlado Horvat 6,5

MEŠTRICA: I. Mihalinčić 6,5, Jerković 7, Mužar 6,5, G. Mihalinčić 6,5, Bratić 6, Cundeković 6, Terzić 6,5, Miličević 7,5, Josić 6,5, Šimunović 6 (od 46. Mrvac 6), Lipovac 7.
TRENER: Ivan Kučiš 7

IGRAČ UTAKMICE: Smiljan Miličević

Nogometni vikend: Lukavec opet na plus četiri, prekid u Maloj Buni

Polet je zaustavio Dinamo iz Jakovlja, odigrao je 2-2 i tako pomogao vodećem Lukavcu da se vrati na sigurniju udaljenost od prvog konkurenta

Kod nogometnih petoligaša u subotu dan prije Uskrsa igrali su Polet i Dinamo Jakovlje 2-2 te Klas i Zrinski 2-0. Buševčani su na poluvremenu gubili 0-1 pa golovima Zagorca u 59. minuti i kapetana momčadi superiskusnog Ivice Sučića u 72. minuti preokrenuli na 2-1. Nažalost po domaće i prisutne Lukavčane, gosti iz Jakovlja su izjednačili u 90. minuti. Klas je također doma sigurno svladao Zrinski 2-0 za mirnu plovidbu. Zabili su Hanachi Haithem u 52. minuti iz 11 metara i Domagoj Bedeković u 75. minuti.

Lukavčani su na Uskrsni ponedjeljak iskoristili posrtanje Dinama u Buševcu i pobjedom 1-0 nad Kupincem pobjegli drugoplasiranom četiri boda. Jedini pogodak djelo je Skorina u 89. minuti iz kaznenog udarca. Lomnićani su pak u Kerestincu protiv TOP-a golom Antunovića poveli već u 2. minuti ali su kasnije primili dva i ostali bez bodova.

Subota je za šestoligaše iz Turopolja bila polovičnog učinka. Turopoljac je dobio Brcko 5-2 golovima Milatovića (3), Hrženjaka i Markulina a Buna je 3-0 slavila protiv Kloštra. Strijelci su bili Huđber, I. Rak iz kaznenog udarca i Škojc u 23. minuti. Dvije minute kasnije došlo je do prekida utakmice. Gosti su doputovali s osam igrača, a u 25. minuti ozljede su prijavila dvojica i sudac je morao označiti prekid. Utakmica će biti registrirana 3-0 za Bunu.

Teško je objasniti što se u subotu dogodilo u Obrezini i Kobiliću. Mladost je od Dubrave iz predgrađa Vrbovca fasovala pet a Vatrogasac od Lonje četiri komada. Domaćini nisu pogađali mrežu. Jelačić iz Vukovine je u ponedjeljak kao gost dobio Oborovo 74 5-0, a strijelci su bili Joža Matejčić (2), Smok (2) i Herek. Dinamo Hidrel i Mraclin odigrali su 1-1, a Meštrica je dobila Zvekovac 4-0.

Kod županijskih drugoligaša Posavec je 1-0 pobjedio Jelačić iz Banovog a u Turopolju domaćin je Graničaru potpisao kapitulaciju 0-4.

Turopoljac – Brcko 5-2
Buna – Kloštar 3-0 (prekid u 25. minuti)

FOTO Kurilovec petardom u poluzavršnicu Kupa

23.04.2019. Velika Gorica – ŠRC Udarnik. Kup Nogometnog saveza Velika Gorica, 3. kolo: NK Kurilovec – NK Klas (Mičevec). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeligaš je brzopotezno u uvodnoj fazi utakmice s dva pogotka naglasio tko će biti konačni pobjednik. Prvi zgoditak u 3. minuti uslijedio je nakon brze akcije i oštrog udarca, Kelava je odbijanac smjestio u donji kut za vodstvo. Drugom pogotku prethodila je duga lopta s desna na lijevo, Desputov ubačaj je s 10-tak metara Banović pospremio u bliži kut za 2:0. Gosti iz Mičevca su iza toga smirili igru, nisu se utrkivali sa bržim igračima domaće momčadi i lakše su odolijevali napadima suparnika.

Klas je smanjio vodstvo preko Bubala u 55. minuti iz kaznenog udarca načinjenog na Hanachiu. Uslijedile su tri istovremene izmjene kod domaćina i u 58. minuti Banović je svojim drugim pogotkom na asistenciju Spudića podigao na 3:1. Sedlaček se upisao u listu strijelaca u 75. minuti pogotkom iz kaznenog udarca dosuđenog zbog rušenja Roginića. Tri minute kasnije Roginić je iskoristio pogrešku suparničke obrane, ‘iskopao’ je loptu i pogodio mrežu. Posljednjih petnaestak minuta domaći su igrali s 10 igrača, jer je zbog ozljede teren napustio Banović (domaćin je već bio napravio 5 dozvoljenih izmjena).

Kup Nogometnog saveza Velika Gorica – 3. kolo

NK Kurilovec – NK Klas (Mičevec) 5:1 (2:0)

Velika Gorica. Igralište: SRC Udarnik. Gledatelja 100. Utorak, 23.04.2019., 17 sati. Sudac: Nikola Meić (Gornje Podotočje). Pomoćnici: Petar Jerbić (Velika Mlaka) i Danijel Rožić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Kelava (3), 2:0 – Banović (21), 2:1 – Bubalo (55-11m), 3:1 – Banović (58), 4:1 – Sedlaček (75-11m), 5:1 – Roginić (78).

KURILOVEC: Jelavić, Mandura, Čurek (od 65. Bartolić), Perić, Kelava (od 55. Roginić), Povoljnjak (od 55. Slunjski), Sedlaček, Velić (od 55. Spudić), Desput (od 60. Halilić), Krsnik, Banović. Trener: Perica Vidak.

KLAS: Pogledić (od 29. Matić), Butković, Kundih, Pandža, Sviličić, Fišer (od 62. Bilač), Bedeković, Hanachi, Bubalo, Marković, Dilberović. Trener: Damir Dittrich.

VIDEO Ponos grada: Priča o Fujiju opet došla do nacionalne televizije

Fujijevci su već naviknuli na kamere, puno su već puta izazvali pozornost šire hrvatske javnosti, a učinili su to i prvoga dana nakon uskršnjih blagdana

Prekrasna priča o Judo klubu za osobe s invaliditetom, sad već čuvenom Fujiju, više je puta, na razne načine, dolazile do šire hrvatske javnosti. Kako kroz nagradu Ponos Hrvatske, tako i kroz brojne medijske napise i televizijske priloge o radu jednog malog čuda iz Velike Gorice. Već su svi u Fujiju navikli biti pred kamerama, prenositi ljudima svoja iskustva, prepričavati koliko uživaju u svemu tome… Bilo je tako još jednom i u utorak ujutro.

“Od samih početaka kluba imamo podršku HRT-a, evo i najnovijeg priloga emitiranog jutros!”, objavila je Marina Drašković, “alfa i omega” ove lijepe priče, uz link na video, koji možete pogledati OVDJE.

Pričala je Marina kako je klub nazvala po planini u Japanu na koju se popela, kako u početku nije ni slutila koliko je ozbiljan životni projekt čeka, kako s više od 40 djece radi deset trenera i asistenata… Nema sumnje, projekt koji apsolutno zaslužuje doprijeti do šire javnosti.