Povežite se s nama

Vijesti

Sve je spremno za Rekreatur, evo što nas očekuje u središtu grada

Organizatori kažu kako će u duhu olimpizma i borbe za zdravlje svi sudionici biti nagrađeni, bez obzira na plasman, jer je najvažnije sudjelovati

Objavljeno

na

Športsko rekreativni savez Grada Velike Gorice u povodu sutrašnjeg Svjetskog dana zdravlja organizira dvodnevnu manifestaciju „REKREATUR: rekreacijom do zdravlja“. Sutra i u subotu, 8. travnja, na prostoru oko Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, publici će se na desetak štandova predstaviti naših sedam rekreativnih udruga i tri proizvođača zdrave hrane koji svojim djelatnostima potiču rekreaciju i zdrav način života. Održavat će se i zanimljive edukativne radionice, kao i kulturni program za sve uzraste.

U  subotu nas očekuje Šašavi poligon – edukativno kreativno vježbalište za najmlađe na kojem će se djeca kroz nekoliko zanimljivih stanica poligona, sami ili u paru, na fora i zabavan način rekreirati i imati prilike vidjeti da nam vježbanje, rekreacija i sport itekako mogu biti zabavni i zanimljivi! Za one najmlađe koji možda više vole „umnu“ rekreaciju, tu je i stolni curling: zanimljiv način da djeca upoznaju taj zimski olimpijski sport kojeg nazivaju i šahom na ledu i pritom se sjajno zabave.

Posjetitelji će također moći vježbati i Tai chi – univerzalnu vještinu specifičnih pokreta koja dovodi do jedinstva i ravnoteže uma i tijela kroz pokret svih dijelova tijela kao cjeline. Pokazna vježba je za sve naše građane, bez obzira na dob. Uz Tai Chi održat će se trening yoge za djecu i odrasle na otvorenom. Građanima će se predstaviti i poznata plesna skupina Megablast koja će svojim atraktivnim plesom zabaviti i male i velike.

Tu su još i speedmentom – kombinacija squasha, tenisa i badmintona, natjecanje u gumi-gumiju i pikulanju; paintball i turnir u potezanju konopca.

Organizatori kažu kako će u duhu olimpizma i borbe za zdravlje svi sudionici biti nagrađeni, bez obzira na plasman, jer je najvažnije sudjelovati. Pozivaju sve, male i velike, obitelji i sportaše, rekreativce i umirovljenike da dođu i s nama obilježe Svjetski dan zdravlja.

RASPORED DOGAĐANJA

PETAK 07.04.

  • od 16:00 do 21:00 sat na 10 štandova predstavljat će se 7 rekreativnih udruga i tri proizvođača zdrave hrane s područja Velike Gorice koji svojim djelatnostima potiču rekreaciju i zdrav način života. Tu će se održavati i zanimljive edukativne radionice, kao i kulturni program za sve uzraste kojeg će voditi iskusni voditelj zadužen za sjajnu atmosferu u pratnji DJ-a, a uz sve to najavljivat će se subotnji događaji.

SUBOTA 08.04.

  • od 10.00 do 12:00 sati – ŠAŠAVI POLIGON, STOLNI CURLING, ŠKOLICA, NATJECANJE U GUMI GUMIJU
  • od 11:00 do 13:00 sati – TAI CHI, YOGA, PLES (Megablast), NATJECANJE U PIKULANJU
  • od 12:00 do 14:00 sati – PAINTBALL, SPEEDMENTON,
  • u 14.30 – DODJELA ODLIČJA I NAGRADA
  • od 16.00 do 21.00 sati – NATJECANJE U POTEZANJU KONOPA (GOSTI: KONOPAŠI DARDA IZ OSIJEKA)
  • u 22.00 – DODJELA ODLIČJA I NAGRADA

Moja županija

Više od 186 tisuća eura za turizam! Novi projekti stižu i u Veliku Goricu

Županijska turistička zajednica podijelila je sredstva za 15 projekata.

Objavljeno

na

Objavio/la

Turistička zajednica Zagrebačke županije skoro 187 tisuća eura za razvoj novih turističkih sadržaja, a sredstva će dobiti 15 lokalnih turističkih zajednica. Ugovori o sufinanciranju projekata potpisani su u prostorijama turističke zajednice, a novac dolazi iz Fonda za turistički nedovoljno razvijena područja i kontinent.

Riječ je o projektima koji bi trebali ojačati turističku ponudu kontinentalnog dijela županije, kroz manifestacije, eno-gastro programe, aktivni turizam, tematske rute i digitalnu promociju. Među njima se našla velikogorička inicijativa CikloTour, čime se dodatno želi povećati vidljivost lokalne turističke ponude.

“Turizam na kontinentu razvija se kroz ono što je lokalno, autentično i jedinstveno. Tradicija, gastronomija, manifestacije i prirodne ljepote postaju osnova za kreiranje iskustava koja privlače posjetitelje i jačaju identitet destinacije”, istaknula je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije, Ivana Alilović.

Popis svih odobrenih projekata i detalji natječaja dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska

Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.

Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.

Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.

Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG iz Varaždina donosi broncu i niz solidnih rezultata

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG

Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.

Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.

U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.

Nastavite čitati

Najave

“Dobro došli dragi gosti” u Buševcu – folklorni koncert zahvale sponzorima i donatorima

Ogranak Seljačke sloge Buševec krajem svibnja u Domu kulture organizira koncert na kojem će se predstaviti koreografije Turopolja, Splita, Bunjevaca i Međimurja te premijerno izvesti novu točku…

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Ogranak Seljačke Sloge Buševec

U nedjelju, 24. svibnja 2026. u 17 sati u Domu kulture Buševec održat će se folklorni koncert pod nazivom “Dobro došli dragi gosti” u organizaciji Ogranka Seljačke sloge Buševec. Riječ je o programu zahvale upućenom sponzorima, donatorima i pokroviteljima koji podupiru rad društva.

Na pozornici će se izmjenjivati koreografije inspirirane Turopoljem, Splitom, bunjevačkom i međimurskom tradicijom, uz tamburaške intermezzze “Vudri, vudri” i “Pavlovečke coprije”. Publika će pritom imati priliku vidjeti i premijeru nove koreografije Breznice.

Ulaz je slobodan uz dobrovoljni prilog, a zbog ograničenog broja mjesta obavezna je rezervacija ulaznica na broj 098 829 907.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Ministar Ružić obišao radove na obnovi Centra za odgoj i obrazovanje

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: mrosp.gov.hr

Vrijedna obnova Centra za odgoj i obrazovanje u Velikoj Gorici, teško oštećenog u potresu, trebala bi biti završena do rujna 2027. godine, a projekt financiran iz državnog proračuna procijenjen je na više od šest milijuna eura.

Tijekom posjeta Velikoj Gorici ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Alen Ružić obišao je radove na obnovi zgrade Centra u Zagrebačkoj ulici. U pratnji su bili gradonačelnik Krešimir Ačkar i ravnateljica ustanove Ivana Kokić Ajazaj.

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi. Uz infrastrukturnu obnovu planirano je i tehnološko opremanje Centra. Privremeni prostor nalazi se u najmu Međunarodne zračne luke Zagreb. Ravnateljica Ivana Kokić Ajazaj pritom je istaknula važnost suradnje sa Zračnom lukom koja traje od 2016. godine, kada je potpisana Povelja o suradnji i prijateljstvu s ciljem poboljšanja kvalitete života osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju na području Velike Gorice.

Ministar Ružić zahvalio je upravi zračne luke na kontinuiranoj podršci Centru, ocijenivši suradnju institucija i lokalne zajednice važnim primjerom pomoći djeci s teškoćama u razvoju i njihovim obiteljima.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno