HOTNEWS

Sudačka trojka grubo oštetila Goricu i poklonila Varaždinu bodove

Kažu da fotografije i video govore više od tisuću riječi, pa tako će i ove potvrditi da je Gorica u utakmici sedmog kola II HNL grubo oštećena. Namjerno ili ne? Zaključite sami.

Gorica je rano povela, već u 5. minuti utakmice kada je Španja iz slobodnog udarca pogodio za 1:0. U 11. minuti Šipoš je glavom uzdrmao gredu, a već u 13. minuti drugi pomoćni sudac Lacović zaustavlja čistu situaciju Matoševića koji je krenuo jedan na jedan na vrata Nevistića. U 21. minuti prvi napad Varaždina, a centaršut odbija domaća obrana na oko 20 metara gdje snažno puca Mesarić, čija lopta pogađa vlastitog igrača u zaleđu pred Kahlinom i odbija se u mrežu. Sada je Ratković nijem. Slika i video će potvrditi da su suci danas imali samo jedan zadatak – zaustaviti Goricu svim sredstvima.

Situacija kod prvog pogotka Varaždina koja potvrđuje nedozvoljenu poziciju igrača od kojeg se lopta odbila u mrežu.

U 26. minuti Matošević izlazi sam pred vratara Varaždina vara vratara ali ga pogađa loptom u glavu i propušta veliku priliku za novo vodstvo Gorice. Igrala se 36. minuta kada Lacović još jednom zaustavlja čistu poziciju Šipoša na ubacivanje Pejića.

Samo dvije minuta kasnije Pejić je bio u velikoj prilici ali je predugo čekao pa odgodio za Šipoša čiji udarac Nevistić krajnjim naporom nogom zaustavlja i sprečava pogodak.

U nastavku u 48. minuti jedan nesporazum Kahline i Smolje zamalo kažnjavaju gosti. U 50. minuti Matošević puca neprecizno preko gola iz vrlo lijepe prilike. U 51. minuti Kurtović “nagrađuje” Žutića opomenom iako u novim pravilima ovo nije bilo sprečavanje protivnika u obećavajućoj situaciji za pogodak, a koliko je ta opomena bila važna za daljnji razvoj situacije potvrdila je 68. minuta kada je Žutić pao u kaznenom prostoru nakon prodora i zaradio drugu opomenu koja je Varaždinu donijela otvoren put ka bodovima. No, to nije bilo dovoljno za više od neodlučenog pa je uslijedila nova pomoć sudaca u kojoj je u evidentnoj nedozvoljenoj poziciji Sačer pokušao odglumiti nezainteresiranost za ovu akciju kako bi otvorio put u priliku Golubaru koji je nailazio iz drugog plana, ali je lopta pogodila Sačera u nogu te se odbila do Golubara koji je nesmetano ušao u kazneni prostor i asistirao Glavici za konačnih 1:2.  Sve dalje je bilo nevažno za ishod osim dvije lijepe prilike za Goricu koje su propustili Čagalj u 83. minuti i Maslowski iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Potvrdio je glavni sudac Kurtović to i u 77. minuti kada evidentno igranje otvorenim džonom igrača gostiju nije kaznio prekršajem a Varaždin je umalo i taj poklon pretvorio u pogodak. Nažalost, danas, smo u Velikoj Gorici svjedočili vrlo problematičnoj prezentaciji sudačke trojke čije je suđenje direktno utjecalo na krajnji ishod utakmice i ovakve situacije se u hrvatskom nogometu ne bi smjele događati, a ljudima koji ih provode zabraniti da se time bave. Gorica je u posljednjih pet utakmica ostvarila niz od pet pobjeda, a taj niz nam daje za pravo da ovo nisu bile slučajne pogreške. Igrači i stručni stožer iz svega moraju izići još čvršći i snažniji, jer Gorica je i u ovoj utakmici dala svoj maksimum, no zahvaljujući sudačkoj trojci bodovi su danas otišli u Varaždin.

Utakmica koja je nosila i epitet malog derbija imala je i humanitarni karakter u kojem je Gorica odlučila sav prihod od prodanih ulaznica sa ove utakmice (prikupilo se gotovo 15.000 kn) pokloniti obitelji nedavno tragično preminulog Domagoja Matezovića Mića.

HOTNEWS

Još jedan dan bez novooboljelih u Velikoj Gorici i susjednim općinama

Nema novih ozdravljenja

Iz Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije danas su izvijestili kako na području Velike Gorice i susjednih općina nema novooboljelih osoba od COVID-19. Situacija je ista i u ostatku županije, gdje već 22 dana zaredom nije zabilježen niti jedan novi slučaj zaraze koronavirusom.

Na području Zagrebačke županije do sada je ozdravilo osoba, a četiri su preminule.

HOTNEWS

Otvoren Arheološki park Andautonija

Besplatno se prošetajte i zavirite u prošlost Ščitarjeva

Arheološki park Andautonija otvorio je danas svoja vrata posjetiteljima. Dobra je to prilika da se malo prošetate i zavirite u antičku povijest ovog kraja.

– 16. i 17. svibnja nema organiziranih događanja, no pozivamo Vas da svoje slobodno vrijeme tijekom vikenda provedete u razgledu i šetnji parkom. U subotu 16. svibnja ulaz u Arheološki park Andautonija je besplatan – poručili su iz Arheološkog muzeja u Zagrebu.

Ovo arheološko nalazište možete posjetiti vikendom od 12 do 18 sati, a radnim danom mogu doći samo najavljene grupe. Park je zatvoren u dane blagdana, a više o svim događanjima možete više doznati na web stranici Arheološkog muzeja u Zagrebu.

HOTNEWS

Uručena nova vozila za patronažnu službu

Ključeve vozila ravnatelju županijskog Doma zdravlja Većeslavu Bergmanu uručio je u Samoboru župan Stjepan Kožić.

Patronažna služba Doma zdravlja Zagrebačke županije, u čijim ispostavama radi 61 patronažna sestra, dobila je 11 novih vozila marke  Mitsubishi ukupne vrijednosti gotovo 860 tisuća kuna. Nova vozila uručena su ispred ispostave Doma zdravlja u Samoboru koji je dobio pet vozila, dok će po jedno vozilo koristiti patronažna služba u ispostavama Ivanić-Grad, Jastrebarsko, Sveti Ivan Zelina, Vrbovec, Zaprešić i Dugo Selo.  – U posljednje 3 godine nabavljena su 33 nova vozila, a uz ovaj novi vozni park je to ukupno 44 čija je ukupna vrijednost gotovo 3 milijuna kuna, što dokazuje da kontinuirano ulažemo u zdravstvo.- naglasio je prilikom predaje ključeva vozila župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić.

Patronažna služba sa svojim timovima kućne njege i palijativne skrbi, važan je segment zdravstvene zaštite jer brine o korisnicima od najranije dobi, od kućnih posjeta rodiljama i bebama pa do održavanja zdravlja naših najstarijih stanovnika. Inače, Zagrebačka županija u zdravstvo ulaže i na druge načine, prije svega u energetsku obnovu, a rebalansom Proračuna koji je u pripremi zdravstvo Zagrebačke županije neće biti zakinuto. – Nastavljamo i dalje prema popisu prioriteta iz prošle godine nabavku neophodne opreme, dok su neke nabave uslijed epidemije stavljene na čekanje. – kazao je ravnatelj Doma zdravlja Zagrebačke županije Većeslav Bergman. Nova će vozila pridonijeti kvaliteti zdravstvene zaštite na području Zagrebačke županije kako bi patronažne sestre sigurnije i brže stizale do svojih korisnika.