Povežite se s nama

Vijesti

SOS Dječje selo Lekenik proslavilo 25. rođendan

Za dobru zabavu bili su zaduženi umjetnici Cest is d’best festivala

Objavljeno

na

Djeca, SOS mame, djelatnici, dragi gosti i prijatelji proveli su u velikom slavlju 25. rođendana SOS Dječjeg sela Lekenik. Tim je povodom malo turopoljsko selo postalo poprište dobre zabave, a SOS Društveni centar Hermann Gmeiner i ovoga je puta ugostilo brojne glazbenike, umjetnike i ljude velikog srca.

Već u ranim jutarnjim satima prve su goste u SOS Dječjem selu Lekenik dočekale Lekeničke mažoretkinje koje su ih, svojim impresivnim  nastupom, ispratile u Društveni centar, gdje ih je dočekala pjesma KUD-a Peščenica.

Za glazbeni dio programa bili su zaduženi mali violinisti koji su nastupali pod voditeljskom palicom profesora Budaka, dok su mali glumci iz dramske skupine ‘Malo kazalište bajki’ sve okupljene oduševili originalnim recitalima. Kratkim filmom pod nazivom ’25 godina bezbrižnog djetinjstva’, kroz dječje je oči prikazan način života i odrastanja u SOS Dječjem selu Lekenik.

Kraj svečanog programa obilježila je pjevačica Antonija Šola, te velika i dugogodišnja suradnja između tvrtke INA i Udruge SOS Dječje selo Hrvatska. Tim je povodom direktor Rafinerije Sisak, gospodin Damir Butković, nacionalnoj direktorici Udruge, gospođi Višnji Tuškan-Krupić uručio ček ovogodišnje donacije koja je namijenjena za investicijsko održavanje SOS kuća.

‘Iznimna mi je čast i zadovoljstvo što danas mogu uručiti ovu donaciju SOS Dječjem selu Hrvatska i tako nastaviti prijateljsku suradnju koja traje gotovo cijelo desetljeće. Partnerstvo sa SOS Dječjim selom od velike nam je važnosti jer na ovaj način pružamo potporu djeci i mladima bez odgovarajuće roditeljske skrbi i trudimo se, što je više moguće, uljepšati im svakodnevnicu’, izjavio je Butković.

‘Vrijednost našeg partnerstva s tvrtkom INA iz godine u godinu raste. Sretni smo što imamo ovakve prijatelje koji nas prate svakodnevno, te vjerno podržavaju u stvaranju obitelji za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Od srca im zahvaljujemo na ovogodišnjoj donaciji, kojom će udobnost življenja u našim SOS kućama porasti na višu razinu’, rekla je nacionalna direktorica SOS Dječjeg sela Hrvatska, Višnja Tuškan-Krupić.

Slavlje se nastavilo na otvorenom gdje su za dobru zabavu bili zaduženi prijatelji, umjetnici Cest is d’best festivala. Tako su djeca uživala u mađioničarskim trikovima, nastupu glumaca koji pjevaju, nasmijala se klaunu, divila se impresivnim trikovima uličnog performera, guštala u ukusnim fritulama i svom snagom lupala rođendansku Pinjatu.

Oni najizdržljiviji, kojima je još ostalo energije, nakon zabavnog programa zadnje atome snage potrošili su na sportskim igrama. Druženje je potrajalo do poslijepodnevnih sati, a Lekenik je zabilježio još jednu rođendansku proslavu za pamćenje.

Vijesti

Triumf Velikogoričkih mažoretkinja na Državnom turniru! Europsko prvenstvo zagarantirano

“Iza nas stoji puno sati rada, truda, odricanja, kreativnosti  i discipline”

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 21. veljače, 30 članica Velikogoričkih mažoretkinja predstavljalo je Grad Veliku Goricu na 45. Državnom turniru Saveza mažoretkinja i pom pon timova Hrvatske u sportskoj dvorani Srednje škole Bedekovčina. Na turniru je nastupilo 20 timova, a ukupno je izvedeno oko 200 koreografija.

Velikogoričke mažoretkinje natjecale su se u četiri dobne kategorije, djeca, kadeti, juniori i seniori te s tri različita rekvizita, štapovima, pom ponima i batonflagovima. Djeca su osvojila prvo mjesto u solo i mini formaciji štapa, dok su seniori zauzeli drugo mjesto u solo twirling acrobatic baton i treće mjesto u solo 2 štapa.

Sve kadetske, juniorske i seniorske kategorije, osim medalja, izborile su kvalifikaciju za Europsko prvenstvo koje se u lipnju održava u Varaždinu. Sljedeći izazov za Velikogoričke mažoretkinje bit će 46. Državni turnir za velike formacije, 19. travnja u Sisku.

Ono što možemo reći je da smo zadovoljne i ponosne na sve postignute rezultate, iza kojih stoji puno sati rada, truda, odricanja, kreativnosti  i discipline. Naš tim je na turniru osim mažoret vještina i plesnosti pokazao kako smo u svim situacijama jedni uz druge, kako njegujemo zajedništvo i timski duh”, poručuju mažoretkinje.

Nastavite čitati

Kultura

Premijera albuma posvećenog Ivici Potočniku i kreativne radionice izrade torbica – proslava Dana žena u TZ Velike Gorice

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica grada Velike Gorice

Turistička zajednica Velike Gorice obilježava Dan žena programom koji spaja kreativnost, tradiciju i glazbu. Vikend u Centru za posjetitelje pruža priliku za druženje, stvaranje i uživanje u umjetničkim sadržajima.

U subotu, 7. ožujka u 11 sati, održat će se kreativna radionica „Izradi svoju torbicu metodom veza“ u suradnji s brendom Ethnotina. Sudionice će izrađivati torbice ručnim vezanjem, a program je otvoren za individualne sudionice i mame s djecom, koji će kroz zajednički rad doživjeti posebno iskustvo.

Svaki rad prati mali poklon, a povodom Dana žena Turistička zajednica Velike Gorice preuzima dio troškova sudjelovanja. Time želi omogućiti prigodnu, promotivnu cijenu radionice, kao simboličan znak pažnje i podrške svojim sugrađankama. Stoga je cijena radionice 30 eura umjesto 42 eura koliko iznosi puna cijena.

Prijave su moguće putem ovog linka.

Vikend se nastavlja u nedjelju, 8. ožujka u 19 sati, predstavljanjem prvog albuma ansambla Jane pod nazivom „Kad zapjeva Jana“ u sklopu Janskih večeri. Jane publici donose album koji posvećuju svom dugogodišnjem glazbenom mentoru Ivici Potočniku, koji je uz Danijela Skrbina i glazbeni producent albuma. Posjetitelji će uživo slušati pjesme, upoznati se s pričama iza njih te osigurati svoj primjerak albuma.

Tako Centar za posjetitelje Velike Gorice postaje prostor susreta kreativnosti i glazbe, intimne atmosfere i kulturnog sadržaja – jedinstvena proslava Dana žena kroz tradiciju, zajedništvo i suvremeni umjetnički izraz.

Nastavite čitati

Vijesti

Velikogoričani jučer darovali 161 dozu krvi, akcija se nastavlja i danas

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Crveni Križ Velika Gorica/FB

Velikogoričani su jučer u akciji darivanja krvi, koju organizira Crveni Križ Velika Gorica, prikupili ukupno 161 dozu.

Akcija se nastavlja i danas, a počinje u 13 sati te traje do 18:50 sati, s pauzom od 15:45 do 16:30 sati.

Iz Crvenog križa pozivaju građane da se i danas odazovu u prostorije Crvenog Križa te svojim darivanjem pomognu osigurati dovoljne zalihe krvi.

Nastavite čitati

Priroda

Briga o okolišu briga je svih – OŠ Vukovina dobila donaciju za reciklažu

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica, grad koji brine o okolišu i zajednici, nastavlja poticati ekološke inicijative među svojim građanima i školama.

OŠ Vukovina zahvaljuje tvrtki Kova d.o.o. na donaciji novog kontejnera za prikupljanje starog papira, koji je postavljen iza zgrade matične škole.

Posebna zahvala ide Gradu Velika Gorica, osnivaču škole, na podršci u provođenju ekoloških aktivnosti.

Škola poziva sve učenike, roditelje i mještane da se uključe u akciju prikupljanja starog papira i pomognu u očuvanju okoliša.

Foto: OŠ Vukovina

Nastavite čitati

Vijesti

Policija pratila autoškole – evo kako su instruktori “prošli na testu”

Policijski službenici kontrolirali su dokumentaciju, označenost i opremljenost vozila za obuku, kao i tehničku ispravnost automobila.

Objavljeno

na

Objavio/la

U ponedjeljak, 23. veljače 2026., policija je na području Policijske uprave zagrebačke provela pojačani nadzor vozila autoškola i instruktora vožnje. Kontrolirano je ukupno 54 vozila, a nepravilnosti su utvrđene kod gotovo trećine nadziranih instruktora. Policija je evidentirala 19 prekršaja, uglavnom vezanih uz nepropisno vođenje dokumentacije, dok je u jednom slučaju utvrđena tehnička neispravnost vozila.

Akcija je bila usmjerena na provjeru poštuju li se propisi tijekom osposobljavanja budućih vozača. Policijski službenici kontrolirali su dokumentaciju, označenost i opremljenost vozila za obuku, kao i tehničku ispravnost automobila koji se koriste u nastavi vožnje.

Nepravilnosti su zabilježene kod 17 instruktora vožnje, jednog stručnog voditelja, jedne pravne osobe te jedne odgovorne osobe unutar pravne osobe.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno