POLET BUŠEVEC – Na Zvrniku krenule pripreme

Zadnjeg ponedjeljka mjeseca srpnja počelo je okupljanje momčadi Poleta za pripremno razdoblje sezone koja je pred vratima. Za mjesec dana počinje nova sezona Jedinstvene županijske lige u kojoj je Polet starosjedilac i buševska će momčad zasigurno igrati jednu važnu rolu u prvenstvu.
Pozitivna energija i dobro raspoloženje prije izlaska na travnjak igrača, a posebno optimističan bio je trener Mario Paviša kada je govorio o momčadi.
– Ostali su na okupu svi igrači od prošle sezone, najveći plus za Polet, to je naše najveće pojačanje, igračka okosnica je na broju: Bradić, Sovina, Tičarić, Sučić, Zagorec, Skrbin, Pejak, Stuparić, Matušin, Dejanović, Jušić, Brajković, Landeka, Kovačević, Mikulić, Robić i Šegota koji je trenutno ozlijeđen – rekao je uvodno Mario Paviša.
Nitko nije zatražio ispisnicu, ima li prinova?
– Priključio nam se Damir Bačan iz petrinjske Mladosti, Bruno Šestak izlazni junior HNK Gorice i ponovo se igrački aktivirao Antonio Šafranić. Uključili smo u seniore naše juniore Leona Šakića i vratara Marka Katulića.

Tajnik kluba Vedran Katulić koji je bio nazočan pri razgovoru kratko je nadodao.
– Lista dolazaka nije zaključena, imamo u planu dovesti još 2-3 igrača, no sve u svoje vrijeme.
Na kraju je trener Mario Paviša predočio raspored pripremnog razdoblja.
– Pripreme ćemo odraditi na našem Zvrniku, na igralištu i našoj teretani. Imat ćemo 5-6 aktivnosti tjedno, uz pripremne utakmice koje smo dogovorili: Mraclin (4.8.), Gradići (10.8.), Jelačić Vukovina (14.8.), Mladost Buzin (17.8.), Banovac Glina (18.8.), Kupa Pokupsko (21.8) dok prvu službenu utakmicu igramo KUP NSZŽ protiv Rugvice Save 1976, a prvu prvenstvenu utakmicu 1. rujna na domaćem terenu kontra mičevečkog Klasa. Imamo u planu za novu sezonu dići se za stepenicu više, biti konkurentni u samom vrhu.

Meštrica usporila Mraclin

1. županijska liga – istok , 10. kolo

Da nogometaši Mraclina lagano gube dah vidjelo se u zadnje dvije utakmice. Nakon poraza u Vukovini prošlog kola igrače trenera Marka Pancirova na putu za vrh usporila je Meštrica na Novoj grabi. Čvrsta i nezgodna momčad Meštrice bila je pretvrd orah za domaće igrače. Mraclin je poveo u 73. minuti iz akcije kada se Ivan Kos probio kroz nekoliko gostujućih igrača i asistirao Josipu Juriću koji pogađa za vodstvo. Slavlje domaćih navijača nije se još kako treba ni stišalo, a gosti su već došli do poravnanja. Gostujući ubačaj u kazneni prostor pokraj statične mraclinske obrane, akciju završava Ivan Britvec niveliranjem rezultata. U završnici dvoboja, točnije u 90. minuti Josip Jurić imao je priliku iz slobodnjaka, pogodio je prečku gola Meštrice.

MRACLIN – MEŠTRICA 1:1

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici:Tišljar i Gašpar.

STRIJELCI: 1:0 – Jurić (73) , 1:1 – Britvec (80).

MRACLIN: Marić, M. Kos (od 46. Petravić), J. Domitrović (od 65. Bartolić), Kapović, Babić (od 20. Desput), J. Dolibašić, Onić, Jurić, Roginić (od 59. J. Cvetnić), Augustić (od 78. Perić), I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

MEŠTRICA: I. Mihalinčić, Cundeković, Radaš, Babić (od 58. Stojčević), Bartolović, G. Mihalinčić, Hanžek (od 78. Drk), Britvec, Skorin (od 84. Krajina), Pazman, Miličević. TRENER: Matija Šimunović.

Dinamo iz Jakovlja slavio na Zvrniku

Jedinstvena županijska liga , 10. kolo

Opravdano su se u Buševcu pribojavali sraza protiv Dinama iz Jakovlja što se na kraju pokazalo točnim. Gosti iako sa igračem manje u polju od 21. minute, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Mateo Piškor, odnijeli su puni pljen. Iako je vrijeme bilo poprilično toplo domaće gledatelje na Zvrniku dočekao je “hladan” tuš u 62. minuti. Jalovu domaću inicijativu prekinula je kontra gostiju iz koje je Matija Šipek odlično uposlio najmlađeg i najnižeg igrača na terenu Dinu Konjevoda. Poletarac Dinama eurogolom završava akciju, odmjerenim udarcem sa oko dvadesetak metara prebacuje vratara Hrvoja Bradića, a lopta od prečke završava iza linije buševskog gola. Do kraja susreta domaći su imali posjed, pokašavali poravnati, ali nisu bili konkretni u završnici. Čak štoviše za goste je u 85. minuti vratnicu pogodio Suhina. Polet je odigrao ispod prosjeka ovojesenskih izdanja, zabilježio prvi domaći poraz. Unatoč porazu nogometaši Poleta ostali su na prvom mjestu prvenstvene ljestvice, njihov najbliži pratitelj momčad Rugvica Sava također je poražena.

POLET (B) – DINAMO (J) 0:1

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 80.
Sudac: Milin (Dugo Selo). Pomoćnici: Pranjić i Šarić.

STRIJELAC: 0:1 – Konjevod (62).

POLET (B): Bradić, Baćan, Tičarić, Sovina, Stuparić, Robić (od 58. Sučić), Šestak (od 46. Milanović), Zagorec, Pejak, Matušin, Brajković. TRENER: Mario paviša.

DINAMO (J): Šimunić, Škrlin, Petin, Bjelobradić, Patrčević (od 46. Suhina), Šipek, Piškor, Dutković, D. Konjevod, A. Konjevod, Svetec. TRENER: Ivica Pintarić.

CRVENI KARTON: Piškor (21. min – drugi žuti karton).

FOTO Ceković brži od sirene za pobjedu Gorice

19.10.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 05. kolo: HRK Gorica – GRK Varaždin. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dramatičan završetak utakmice između rukometaša Gorice i Varaždina koja je pogotkom Hrvoja Cekovića dvije sekunde prije isteka vremena završena pobjedom Goričana. Tijek utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu, nije nagovještavao neizvjesnost sve do posljednje tri minute.

Gorica je prvo poluvrijeme okončala s 4 pogotka prednosti, prije isteka 39. minute imala je komotno vodstvo 25:18, a u 47.minuti semafor je pokazivao 28:24 i igrača više za domaće. Gosti su se ipak uspjeli približiti na 32:30 (56’50”) te s igračem manje čak i izjednačiti32:32 (59’26”)!! Zadnji napad nisu završili u 2. poluvremenu ubojiti Laljek odnosno Šafranko, lopta je upućena u ruke Cekoviću, koji je s krila pogodio za ipak zasluženu pobjedu.

Premijer liga rukometaša – 05. kolo

HRK Gorica – GRK Varaždin 33:32 (18:14)

Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Subota, 19.10.2019., 19 sati. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivice). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić, Ceković 5, Ereš 1, Laljek 6(1), Negran 2, Šalić, Vrbić, Čavar 8(1), Žarković, Kraljević, Šafranko 7, Čelić, Vrdoljak 1, Gal 2, Ljubić 2. Trener: Andrija Nikolić.

GRK VARAŽDIN: Baranašić, Meštrić, Črnila, Špruk 1, Vujović 1, Trojko 4, Šagij 5, Vidaček 8(4), Puček, Budinski 4, Novak 7, Tači 1, Tompić, Kranjec 1. Trener: Damir Turković.

Sedmerci: Gorica 3(2), Varaždin 5(4). Isključenja: Gorica 8 min., Varaždin 16 min. Diskvalifikacija: Luka Trojko (3x2min.).