Pobjeda Gorice na startu prvenstva

Dobra nogometna predstava na otvorenju prvenstva 2.HNL 2015./2016. i zaslužena pobjeda Gorice. U uvodnom dijelu susreta Sesvećani su se bolje snašli i već u 7. minuti bilo je kritično pred vratima Šuškovića kada se nakon brzog kontranapada Mario Dučkić našao u idealnoj poziciji za pogodak, ali je njegova lopta fijuknula mimo vrata domaćina. Karakteristika prvog poluvremena je nakon toga bilo igranje na sigurno i u širinu, šansi nije bilo, a prvi udarac domaćina u vrata gostiju uputio je Igor Postonjski u 31.minuti. Gorica je došla u vodstvo u 37.minuti prekrasnim pogotkom Ivana Perkovića koji je iskoristio komociju gostujuće obrane i s 22 metra silovitim udarcem zabio loptu u bliže rašlje, vratar Marko Šarlija paradom je samo uljepšao zgoditak visokog napadača. Sesvete je zaprijetilo u 42.minuti kada je ubačaj s desne strane Ivan Prskalo iz blizine glavom u padu uputio mimo vrata.

Na početku drugog poluvremena trener Dražen Biškup uvodi u igru iskusnog Hrvoja Štroka koji preuzima konce igre na sredini terena u svoje ruke i bilo je odmah vidljivo da će Gorica diktirati događanja na terenu. Gosti su ipak bili blizu poravnanja u 66.minuti kada je udarac Mateja Skrbina završio na desnoj vratnici Šuškovićevog gola i odbila se u golaut. Iza toga sve je bilo na strani domaćih, akcije po bočnim pozicijama su se smjenjivale i čekalo se na drugi pogodak. U 80.minuti Štrok je inicirao jednu podužu akciju, Matija Dvorneković je prodorom po lijevoj strani doveo Perkovića na petercu u mat poziciju za poentiranje. Strijelac prvog pogotka sa malo spetljao, gosti su se samo nakratko spasili najgoreg, ali odbijenu loptu je mladi Dinko Matošević dijagonalom pospremio u suprotnu malu mrežicu za velikih 2:0 (najljepša čestitka za njegov 18.rođendan!).

Utakmica je bila odlučena, a zadnja linija Gorice s kapetanom Hrvojem Jančetićem i Damirom Milanovićem, uz potporu vrlo dobrog Veli Zenunija i Štroka, nije dozvolila gostima da do kraja susreta ozbiljnije ugroze Šuškovića, koji je pravovremenim istrčavanjem u 86.minuti neutralizirao obećavajuću akciju Sesveta. Domaći igrači nisu poslije posljednjeg sudačkog zvižduka otišli u svlačionicu nego su laganim trčanjem napravili nekoliko krugova oko igrališta uživajući u pobjedi i bodovima na početku nikad jačeg drugoligaškog društva.

Gorica – Sesvete 2:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 400. Petak, 14.08.2015., 18 sati. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Kruno Šarić (Županja) i Dražen Pejić (Vukovar). Četvrti sudac: Dario Bel (Osijek). Delegat: Damir Špoljar (Varaždin). Kontrolor suđenja: Šime Vukić (Rijeka). Strijelci: 1:0 – Perković (37), 2:0 – Matošević (80).

GORICA: Šušković, Jančetić (cap.), Milanović, Lela (od 25. Vinković), Gavrić, Zenuni, Postonjski (od 46 Štrok), Hodžić, Livaja (od 74. Matošević), Perković, Dvorneković. Trener: Dražen Biškup.

SESVETE: Šarlija, Rožman, Šimac, Grčić (od 79.Salatović), Maloča, Topić, Dučkić, Filipović (od 60. Skrbin), Antunović, Prskalo, Mamić (cap.) (od 54. Conjar). Trener: Valentin Barišić.

Rezultati 1.kola 2.HNL-a (petak, 14.08.2015.): Gorica – Sesvete 2:0, Dinamo (Zagreb) II – Hrvatski dragovoljac 4:0, Zadar – Dugopolje 0:5, Lučko (Zagreb) – Segesta (Sisak) 1:2, Imotski – Rudeš (Zagreb) 1:2, Cibalia (Vinkovci) – Šibenik 1:2.

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”Pobjeda Gorice na startu prvenstva 2015″]

FOTO Mladost maksimalna, ostali prema prognozama

13.11.2019. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U 14. kolu Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica nisu odigrane tri utakmice iz različitih razloga, ali povjerenik Lige Zlatko Petrac je uvjeren da će sve dosad neodigrane utakmice i utakmice posljednjeg 15. kola biti apsolvirane najkasnije idućeg tjedna.

Buna je u unaprijed odigranom susretu 15. kola na Gradskom stadionu (teren s umjetnom travom) pomalo neočekivano pobijedila Goricu. Domaći su promašili nekoliko velikih šansi, a Buna je potkraj prvog poluvremena iz brzog kontranapada matirala vratara Trputca za minimalnu pobjedu.

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica – 2019./2020., 14. kolo

Rezultati 14. kola (07.-11.11.2019.): Ban Jelačić (Vukovina) – Mlaka (Velika Mlaka) 0:5, Mraclin – Mladost (Obrezina) 0:3, Buna (Mala Buna) – Lekenik-Pešćenica 3:3, Lukavec – Gradići 3:1, Lomnica (Donja Lomnica) – Kurilovec 0:3, Dinamo (Novo Čiče) – VG Boys (13.11.2019.), Vatrogasac (Kobilić) –  Gorica (15.11.2019.), Hruševec (Donji Hruševec) – Klas (Mičevec) odgođeno.

Redoslijed: 1. Mladost 42 (14 14 0 0 52:16), 2. Gorica 28 (13 9 1 3 36:16), 3. Kurilovec 28 (14 9 1 4 33:22), 4. Mlaka 26 (14 8 2 4 38:14), 5. Klas 24 (13 8 0 5 37:20), 6. Buna 22 (14 6 4 4 29:17), 7. Mraclin 21 (14 7 0 7 43:41), 8. Dinamo 17 (13 5 2 6 25:23), 9. Hruševec 17 (13 5 2 6 18:28), 10. VG Boys 16 (13 4 4 5 34:29), 11. Lekenik 15 (14 4 3 7 35:40), 12. Ban Jelačić 14 (14 4 2 8 31:43), 13. Vatrogasac 14 (13 4 2 7 24:38), 14. Lukavec 13 (14 4 1 9 23:55), 15. Lomnica 11 (14 3 2 9 22:41), 16. Gradići 5 (14 1 2 11 19:55).

Kultura

FOTO Seminar iz kineziologije za trenerice mažoretkinja iz HUMT-a

10.11.2019. Šćitarjevo. Dvodnevni seminar iz kineziologije za trenerice iz Hrvatskog udruženja mažoret timova. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Hrvatsko udruženje mažoret timova (HUMT) proteklog vikenda organiziralo je dvodnevni seminar iz kineziologije za trener(ic)e mažoretkinja u prostoru Osnovne škole Šćitarjevo. Seminar su vodile Josipa Radoš i Gordana Furjan Mandić, docentice na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu. Osim kratkog uvodnog teorijskog dijela u školskoj knjižnici, glavnina seminara odrađena je u školskoj sportskoj dvorani. U oba dana na seminaru je sudjelovalo 35 trenerica iz svih klubova HUMT-a.

Seminar je održan pod nazivom ”Dopuna Pravilnika za koreografije sa pom-ponom (moderni ili sportski pom-pon)”. Trenerice su educirane o ‘sistematizaciji elemenata gimnastike’, odnosno o težinskim stupnjevima (5 stupnjeva) izvedbe, koji su prilagođeni različitim uzrasnim kategorijama (kadetkinje, juniorke i seniorke). Demonstratorice za pojedine elemente bile su kadetkinje i juniorke Plesnog kluba Barbara.

FOTO Hrvatska U-21 reprezentacija trenirala u Velikoj Gorici

11.11.2019. Velika Gorica. Trening hrvatske U-21 reprezentacije na Gradskom stadionu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Hrvatska U-21 reprezentacija trenirala je večeras na Gradskom stadionu na glavnom terenu pripremajući se za dvije utakmice u sklopu kvalifikacijskog ciklusa za Europsko prvenstvo 2021. godine. Izbornik Igor Bišćan i njegovi pomoćnici Ante Tomić, Renato Filipović i Mihael Mikić imaju na dispoziciji 24 igrača i sutra, nakon doručka u Garden Hill hotelu, lete za Litvu gdje će protiv domaćina igrati u Vilnusu, u četvrtak, 14. studenog 2019.

Reprezentativni roster: Adrian Šemper, Ivan Nevistić, Dominik Kotarski (vratari), Borna Sosa, Domagoj Bradarić, Branimir Kalaica, Vinko Soldo, Boško Šutalo, David Čolina, Marin Šverko, Bruno Bogojević, Joško Gvardiol (obrana), Luka Ivanušec, Nikola Moro, Lovro Majer, Kristijan Bistrović, Ivan Lepinjica, Darko Nejašmić, Mihael Žaper, Neven Đurasek (vezni red), Mario Ćuže, Antonio Marin, Ivan Posavec i Ivan Dolček (napadači).

Reprezentacija se vraća u Veliku Goricu u petak (15. studenog), gdje će se pripremati za utakmicu s Češkom na Gradskom stadionu, u ponedjeljak, 18. studenog 2019. godine.