Najjača bura u Splitu u ovom stoljeću nije zaustavila Hajduk i Goricu

Bura je u noći na subotu u Splitu puhala i do 176 km/h, a nije se značajno smirila ni tijekom prijepodneva. Međutim, do utakmice između Gorice i Hajduka ipak se malo stišala i utakmica 22. kola HT Prve lige se odigrala i završila 0-0

U Solinu je u petak navečer bura otkinula dio plastenika, koji je oštetio obližnje automobile, u Trogiru je vjetar iščupao stablo, u Kaštel Sućurcu je bura prevrnula parkirani kamion, a u Splitu… A u Splitu se od 17.30 sati igrala utakmice Gorice i Hajduka. Iako su samo nekoliko sati prije predviđenog početka utakmice vremenski uvjeti bili daleko od prihvatljivih za njezino odigravanje.

– Prema svemu sudeći, ipak bi se trebalo igrati. Kako kažu domaćini, bura bi se u sljedećim satima trebala smiriti, nadamo se da će sve biti u redu – rekli su nam u tim trenucima iz HNK Gorice.

Povjetarac

Gepostet von Larisa Trosic am Samstag, 23. Februar 2019

Naša delegacija u Splitu večer i jutro je provela u hotelu, u kojem je glavna zanimacija bilo gledanje kroz prozor i proučavanje što sve može bura koja je, kažu statistike, najjača u ovom stoljeću! U prvim satima subote, oko 4 ujutro, zabilježen je udar bure od čak 176 km/h, što je malo više od rezultata zabilježenog 2004. godine, kad je harala ciklona Dorothy. Trajektne linije su obustavljene, ceste prema jugu zatvorene, izbijali su požari, rušila se stabla…

Međutim, sat i pol prije početka utakmice sudac je s pomoćnicima i predstavnicima obje momčadi donio odluku da će se utakmica igrati! Vjetar se smirio dovoljno za regularnu nogometnu utakmicu, koja je po takvim uvjetima i odigrana. Teškim, vjetrovitim, iznimno zahtjevnim za igrače, a zbog vremena je i na tribinama bilo “samo” sedam tisuća ljudi, umjesto najavljenih 15-20 tisuća.

Turopoljac pošteno iskontrirao TOP iz Kerestinca

Četiri pogotka je TOP primio od Turopoljca koliko i na uvodnih šest kola

Za Cityportal se javio Zlatan Sever koji piše za stranicu Turopoljca:
U nedjelju 20. rujna 2020. u 7. kolu JŽNL-a na igralištu Turopoljca na Knejama gostovao je TOP iz Kerestinca, vodeća momčad lige nakon odigranih 6 kola. Igralo se po lijepom, sunčanom vremenu, a utakmici je nazočilo više od 200 gledatelja, od čega i jedna skupina gostujućih navijača.

Već na samom početku utakmice gosti su opasno priprijetili s lijevog krila, ali udarac je završio pored gola. Odmah u sljedećem napadu, u 3. minuti u gol-šansi se našao domaći igrač Perić, ali ni on nije bio precizan. Na sredini terena vodila se taktička borba igrača u vezi, a više uspjeha imao je domaći vezni red u sastavu Mlinarić, Lučić, Sesar i Dejanović. U 14. minuti kapetan domaćih Vjeko Lučić uputio je dobar udarac, ali malo iznad gola. A onda u 28. min susreta oduševljenje za domaće igrače i navijače – kapetan Lučić postigao je gol nakon pogrešne procjene zadnjeg reda TOP-a, kada je došao sam ispred gostujućeg golmana i poentirao. Zasluženo.

Vrlo brzo nakon toga, u 35. min, dok su se gosti još oporavljali od šoka, Perić je prihvatio loptu upućenu u dubinu od Horvata, te od drugog pokušaja centrirao opet na glavu Horvata koji je pratio akciju i postigao svoj prvijenac u dresu Turopoljca za 2:0. Publika je u transu, a igrači puni motiva. Do kraja poluvremena igrači Turopoljca uspješno su odolijevali pokušajima organiziranja napada igrača TOP-a, pa se na odmor otišlo s više nego zasluženih 2:0 za Turopoljac.
U drugom dijelu, gosti su pokušavali postići gol, ali u tome nisu uspjeli sve dok igrač Turopoljca Matasić u 52. minuti nije postigao autogol glavom u jednom nesporazumu s golmanom Kovačićem. Odmah u sljedećem napadu domaćih, Perić je bio u prilici zabiti, ali njegov udarac otišao je iznad prečke. Autogol domaćih dao je krila gostima, ali osim slobodnog udarca u 61. min nakon kojeg je lopta pogodila stativu, odbila se u prečku i ravno u ruke golmana Kovačića, nije bilo prijetnje za gol domaćih iako je bio dojam da gosti imaju veći posjed lopte.

Kako to obično biva, ako ne zabiješ gol, onda ga dobiješ. To se dogodilo i ekipi TOP-a u 63. minuti kada je Perić nakon dodavanja Sesara rutinirano plasirao loptu u lijevi kut nemoćnog vratara gostiju i poentirao za 3:1. Ovime je praktički utakmica bila riješena. Oba trenera su mijenjali nekoliko igrača u drugom dijelu, ali tempo igre je ostao visok, a mladi Leon Jaki našao se u dvije izgledne prilike, ali nije imao sreće postići gol. Što nije uspjelo njemu, uspjelo je Horvatu koji je u zadnjoj minuti realizirao jedanaesterac nakon igranja rukom gostujućeg igrača. Time je postignut konačni rezultat 4:1 za Turopoljac, na opće veselje domaćih igrača i navijača. Može se kazati da je u dobroj i borbenoj utakmici domaćin bio konkretniji, motiviraniji i efikasniji i zabio četiri, isto koliko je u proteklih 6 kola primio TOP.

TUROPOLJAC – TOP 4:1
KUČE Igralište na Knejama. Gledatelja 200. Sudac: Tin Debogović (Bjela Gorica). Pomoćnici: Zlatko Ilčić (Dugo Selo) i Danijel Horvatić (Zaprešić). Delegat: Marijan Baršun (Zagreb)
STRIJELCI: 1:0-V. Lučić (28), 2:0-Horvat (35), 2:1-Matasović (52-auto-gol), 3:1-Perić (63), 4:1-Horvat (90-11m).
TUROPOLJAC: Kovačić 7, Martinić 7, Avramović 7, Matasić 7, Šestok 8 (od 81. Markulin), Dejanović 7, Mlinarić 8 (od 68. Jaki 7), Sesar 7(od 78. Fabijančić -), Lučić 8(od 81. Cavrić-), Horvat 8,5, Perić 8(od 68. Anđelić 7).
TRENER: Milan Marinić 8
TOP: Maglica 6, Jukić 6, Krnjus 5,5 (od 46. Dizdarević 5,5), Žuti 5 (od 47. Noršić 5,5), Labrović 5 (od 46. Delač 5), Pagadur 5 (od 51.Sviben 5,5), Ivanović 5, Holetić 6,5, Škarica 6, Garašić 5, Rupčić 5.
TRENER: Hrvoje Komar 5
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Horvat”

Dinamo Hidrel izgubio derbi u Lonjici

Suđenje je nerviralo obje strane, a posebno razljutilo dinamovce

Derbi 5. kola 1. županijske lige istok odigran je u Lonjici između Lonje i Dinama Hidrel. Bio je to dvoboj za vodeću poziciju. Počelo je loše za plave iz Čiča već u 14. minuti. Kobaš je s desna odlično ubacio na takozvanu drugu, a nečuvan Andrija Barišić od prve je volejom pogodio poluvisoko bližu kut, nemoćnog u takvoj situaciji, Marija Zagorca. Prva iskra dogodila se u 34. minuti. Dinamovac Zorić uposlen je dubinski po sredini i usprintao na vratara Mandića, a kad je ušao u kazneni prostor bio je gurnut i složen na travu. Sudac je samo mahnuo rukama i nastavio igru. Da li je procijenio da je bilo remplanje ramenom? Da je sudio kazneni udarac za Hidrel, neutralac bi najvjerojatnije zaključio-ispravno. U međuvremenu je započelo i kartoniranje domaćih igrača (ukupno pet žutih), pa je nervoza bila primjetna u oba tabora na igralištu i gledalištu.

U 56. minuti dosuđen je slobodni udarac za Lonju na 17 metara od vrata i to po sredini. Loptu je namjestio Ivan Marko Ivoš i nisko topovski rasparao mrežu i bilo je 2:0.

Slavlje pobjednika iz Lonjice. Foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

U nastavku je bilo obostranih prilika za pogodak, a opet se zakuhalo u 79. minuti. Domaći Solarić se sjurio u kazneni prostor Dinama malo s desna, a onda ga je na travu složio Balenović. Sudac Mario Stanić mu je pokazao crveni karton, a prekršaj označio na 17 metara. Bili smo u blizini i dojma smo da je prekršaj bio u kaznenom prostoru, a da Balenović nije bio posljednji čovjek. Opet je bilo nervoze prema sucu. U 88. minuti Ðuksi je iz gužve zabio za 2:1 i osokoljeni Dinamo je krenuo po izjednačenje. U jednom trenu svi dinamovci na klupi za pričuve, igralištu i gledalištu su skočili jer su vidjeli indirekt nakon nesmotrenosti domaćeg vratara, ali sudac nije reagirao. Nakon označenog kraja utakmice, plavi su opkolili suca, a najdeblji kraj izvukao je Žugaj zbog psovanja i zaradio crveni karton. Na kraju se sve smirilo zahvaljujući i trenerima Mariju Kajinić i Filipu Oroz pa je sve završilo na sportski način.

Lonja je prva u poretku. Foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

Novom pobjedom Lonja je zasjela na prvo mjesto jer je Kupa bila slobodna.

LONJA – DINAMO HIDREL 2:1

LONJICA Igralište Lonje. Igrano 20. rujna 2020. od 16.30. Gledatelja 80. Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Hrvoje Radoš i Filip Ačkar (svi iz Dugog Sela).
STRIJELCI: 1:0-Barišić (14), 2:0-Ivoš (57), 2:1-Ðuksi (88).
LONJA: Mandić, Kobaš (od 83. Atlija), Oroz, D. Pavlić (od 60. Delija), Hren, Ivoš, Salopek, J. Pavlić (od 52. Solarić), Pušić, Severec (od 73. Dokuš), Barišić.
TRENER: Filip Oroz
DINAMO HIDREL: M. Zagorac, Jurišić (od 57. Čurla), Panić, Hladni, Balenović, Sudar (od 46. Jakovljević), Ðuksi, Zorić (od 69. Vukadin), Slivak, Čičak (od 57. Žugaj), Blažević.
TRENER: Mario Kajinić
CRVENI KARTONI: Balenović (81-prekršaj posljednjeg čovjeka), Žugaj (90-psovanje suca).
IGRAČ UTAKMICE: Andrija Barišić

Kurilovec i Lukavec na vrhu 3. i 4. HNL-a!

Turopoljac sredio i TOP-a pa je najbolji petoligaš u Turopolju!

I prođe još jedan nogometni vikend klubova iz Turopolja. Gorica nije pobijedila, ali je još uvijek rame uz rame s Dinamom. Ajoj, da su Goričani dobili Istru, bili bi prvi s dva boda prednosti. Kakva šteta, ali super je i ovako.

Kurilovec je novom pobjedom prvi u trećem rangu, a Lukavec u četvrtom. Bravo Turopoljci! Gradići su remijem s dosadašnjim liderom Ravnicama pomogli Lukavcu, a sami su četvrti, što nije nimalo loše. Visoko je plasiran i Dinamo Obrež koji je sigurno dobio Moslavinu iz Kutine.

U petom rangu Turopoljac gazi, a stradao je do sada vodeći TOP iz Kerestinca. Na vrhu je sada Samobor, a Turopoljac je najbolji klub iz Turopolja u JŽNL. Lomnica je slavila kontra Naftaša iz Ivanića i u gornjem je domu poretka. Klas nije uspio dobiti slabu Slogu, a Polet je izgubio u Bedenici.

Derbi kola 1. županijske lige istok igran je u Lonjici gdje je Dinamo Hidrel poražen uz loše suđenje spram obje momčadi. A kad se izgubi i reakcije su žešće. Kupa je bila slobodna, pa je tron preuzela Lonja s tri boda više.