Mladost Obrezina i Jelačić izborili 2. kolo kup natjecanja

U Novom Čiču dogodilo se izvođenje jedanaesteraca

U nedjelju, 21. veljače, po lijepom sunčanom vremenu odigrane su nogometne utakmice 1. kola kup natjecanja Nogometnog središta Velika Gorica pod imenom Kup grada Velika Gorica. Tako su i u Novom Čiču koplja ukrstili domaći Dinamo Hidrel i Mladost iz Obrezine.

Duga zimska pauza čistih amatera bez pravih priprema zbog korone, ostavili su traga na kvaliteti viđenog nogometa u Novom Čiču, a i neravan teren nije bio saveznik. Gosti su bili dominantniji i imali prilika za pokoji pogodak, ali stasiti vratar dinamovaca Mario Zagorac bio je nesavladiv u regularnom vremenu igre.

Do 20. minute igralo se slabo, nezanimljivo, bez događanja u kaznenim prostorima uz bezbroj prekida zbog čvrste igre. Prvi su po golu pucali gosti s 16 metara, a vratar Mario Zagorac paradom je izbacio loptu iz svojem desnog kuta. U 25. minuti uzvratio je dinamovac Marko Rus, a otišlo je neprecizno van ograde iza sjevernog gola vratara Mikleca. U finišu prvog poluvremena ipak vatromet. Igrala se 40. minuta kad je Zrnčić s 20 metara uputio neugodnu loptu na vrata Hidrela, a nezgodno odskočenu loptu Zagorac je prsima izbacio s putanje prema mreži. Ubrzo je i Šorša, također igrač Mladosti, pucao s 10 metara zamalo neprecizno. Zatim je i Pejak sprintao sam na Zagorca, a vratar domaćih bio je opet pobjednik. Kanonadu gostiju u 45. minuti zaključio je Kadoić pucajući izbliza u blok istrčalog i nesavladivog vratara “Zagija” koji je bio naj igrač prvog poluvremena. Mladost je bila konkretnija i u nastavku utakmice, a gosti su u 65. minuti tražili kazneni udarac, ali ga nisu dobili.

U raspucavanju jedanaesteraca dominirao je pak vratar Mladosti Mislav Miklec jer je obranio tri i time odlučio pobjednika iz Obrezine.

U Vukovini su igrali Jelačić i Meštrica. Jače rangirani i bolji u prvom poluvremenu Jelačić zasluženo je poveo 2:0 golovima mladog Filipa Harambašića i činilo se tada da je samo pitanje s kolikom će razlikom pogodaka biti ispraćeni gosti iz Gornje Lomnice. Nakon odmora, već u 53. minuti, Marin Radaš je smanjio, ali više od toga Meštrica ipak nije mogla. Ostali rezultati: Kobilić: Vatrogasac-Lukavec 1:2, Turopolje: Turopolje-Kupa 1:1 (5:4), Velika Gorica, pomoćno igralište gradskog stadiona: Buna-Posavec 0:2, Mičevec: Klas-Gradići 0:3. Slobodni su bili HNK Gorica, Kurilovec, Polet Buševec, Mraclin, Turopoljac i Lomnica.

DINAMO HIDREL 0 (2)
MLADOST OBREZINA 0 (3)
NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Sudac:Zvonimir Landeka 6. Pomoćnici: Davor Merkaš i Danijel Zgurić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Marko Pancirov (Velika Mlaka).
Strijelci iz 11 metara: Rus-obranio Miklec, 0:1-Pejak, Jakovljević-obranio Miklec, M. Tadić-promašaj, 1:1-Čičak, Zrnčić-greda, Zorić-Miklec obranio, 1:2-M. Ivančić, 2:2-Topalović, 2:3-B. Ivančić.
DINAMO HIDREL: M. Zagorac 7, Jakovljević 6, Žugaj 5,5 (od 56. Vukadin 5,5), Španiček 5,5 (od 56. Čičak 6), Rus 6, Đuksi 5,5 (od 46. P. Sudar 6), Balenović 6 (od 75. Topalović 6,5), Zorić 6, Slivak 6, Hladni 6,5, Čurla 6,5 (od 75. Blažević-) . Trener: Mario Kajinić 6
MLADOST OBREZINA: Miklec 7,5, Stanušić 6, B. Ivančić 6,5, Smajić 5,5 (od 46. M. Tadić 5,5), Pejak 7, Šorša 5,5 (od 63. Jelić-), Selihar 6, F. Šimić 5,5 (od 46. Periša 6), Kadoić 6,5, M. Ivančić 6,5, Zrnčić. Trener: Josip Tadić 6,5
IGRAČ UTAKMICE: Mislav Miklec

JELAČIĆ 2
MEŠTRICA 1
VUKOVINA Igralište Jelačića. Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica). Pomoćnici: Željko Dolibašić (Velika Gorica) i Jurica Huzjak (Zagreb). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb).
STRIJELCI: 1:0-Harambašić (30-11m), 2:0-Harambašić (36), 2:1-Radaš (53).
JELAČIĆ: Sakač, Rovišan, Smolković (od 46. Krasnić), Smok, Mihanović, Harambašić, M. Nikić, Miletić (od 62. Memić), Matić, Čumpek (od 68. L. Matković), Prizmić. Trener: Stefan Rajić
MEŠTRICA: I. Mihalinčić, I. Šimunović, Radaš, G. Mihalinčić (od 46. Čevid), Bartolović (od 60. Miličević), Augustić, Hanžek, Britvec, Skorin, Šečić, Galović. Trener: Matija Šimunović
IGRAČ UTAKMICE: Filip Harambašić

Ines Grdenić prvakinja Hrvatske, Mia Mijović brončana

Za Ines slijede pripreme za Europsko seniorsko prvenstvo

Ovog vikenda u Zagrebu se održava  seniorsko prvenstvo Hrvatske na kojem je Karate klub Velika Gorica imao dvije predstavnice.
Prvog dana (subota 17.travnja) Ines Grdenić i Mia Mijović su nastupile u kategoriji -50kg i ostvarile odličan rezultat. Mia je osvojila brončanu medalju, dok je Ines nakon tri vrhunski odrađene borbe osvojila zlatnu medalju.
-Klub je ponosan vidjeti obje članice na postolju te im ovim putem čestitamo! – poručili su iz kluba.
Za Ines slijede pripreme za Europsko seniorsko prvenstvo u Poreču koje se održava u svibnju, a Mia nastavlja pripreme po planu i programu U21 reprezentacije jer Europsko mlađe seniorsko prvenstvo je u kolovozu u Finskoj.

Autor

17.04.2021. Vukovina. Jedinstvena županijska nogometna liga – 23. kolo: NK Ban Jelačić – NK Polet. Filip Harambašić, strijelac i najbolji igrač utakmice. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dva pogotka, jedan kazneni udarac, tri isključenja i zaslužena pobjeda Bana Jelačića protiv Poleta – to je najkraći rezime vrlo dobre utakmice u Vukovini. Prvo poluvrijeme obilježila su dva nes(p)retna poteza mladog Leonarda Janječića, prvo je skrivio kazneni udarac kojeg je Ivan Smok sigurno pretvorio u vodstvo domaćih. Petnaestak minuta kasnije Janječić u blizini kaznenog prostora (predugo) poteže za dres Mirona Memića, za drugi žuti karton odnosno isključenje.

17.04.2021. Vukovina. Jedinstvena županijska nogometna liga – 23. kolo: NK Ban Jelačić – NK Polet. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jelačić koristi igrača više u drugom poluvremenu za stalne napade, ali završnica je bila neefikasna. U 65. minuti brojčana ravnoteža je uspostavljena, jer isključen je Jurica Čumpek zbog druge javne opomene. To je bio signal za Polet da se više angažira prema naprijed, gosti iz Buševca su krenuli okomitije, ali izrazite prigode nisu imali. Uslijedilo je isključenje Zvonimira Matušina u 73. minuti zbog druge javne opomene (obje zbog prigovora na sudačke odluke).

Nakon toga domaći su mogli komotnije napadati, međutim komplicirali su u blizini kaznenog prostora i rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute. Prizeman udarac Josipa Miletića s ruba šesnaesterca Hrvoje Bradić paradom kratko odbija, najbrži je Filip Harambašić koji loptom pogađa donji kut za konačnih 2:0.

Ban Jelačić je s 41 bodom (23 12 5 6 44:24) trenutno na 5. mjestu, a Polet je s 36 bodova (23 11 3 8 35:33) zasad na 7. mjestu u konkurenciji 18 klubova.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021., 23. kolo

NK Ban Jelačić – NK Polet 2:0 (1:0)

Vukovina. Igralište u Vukovini. Gledatelja: -. Subota, 17.04.2021., 16:30 sati. Sudac: Antonio Kožarec (Samobor). Pomoćnici: Ivan Žakman (Zagreb) i Ivan Rešetar (Samobor). Delegat: Dejan Budić (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Smok (25-11m), 2:0 – Harambašić (86).

BAN JELAČIĆ: Sakač, Smolković, Sabljak, Smok (od 65. Miletić), Mihanović, Harambašić (od 87. M.Rajić), M.Nikić (cap.)(od 87. Karaula), Matić, Memić (od 65. Rovišan), Čumpek, Prizmić (od 89. A.Nikić). Trener: Stefan Rajić.

POLET: Bradić, Tičarić, Janječić, Matušin, Sučić (cap.)(od 74. Mikulić), Šestak, M.Klafurić, Stuparić, I.Klafurić (od 80. Robertson), Brajković, Rožić (od 46. Gorinjac). Trener: Zoran Tomčić.

Poraz Kurilovca, Jelačić prizemljio Polet

Meštrici bodovi iz Vezišća

U subotu 17. travnja 2021. dio naših klubova iz Turopolja odigralo je svoje prvenstvene utakmice. Po zakonu velikih brojeva, moralo se i to dogoditi. Turopoljski treće ligaš Kurilovec doživio je prvi proljetni poraz i to u gradu na četiri rijeke u Karlovcu. Vodili su gosti na poluvremenu 0:2 ali završilo je 3:2. Jarun je osvojio nova tri boda i oduzeo je Kurilovcu vodeću poziciju.

U četvrtom rangu Dinamo iz Obreža ostavio je bodove u Svetom Ivanu Zelini.

Lokalni derbi 23. kola Jedinstvene županijske lige odigran je u Vukovini gdje je Jelačić 2:0 dobio Polet iz Buševca. Zbog dva žuta kartona, crvene su dobili Čumpek kod Jelačića a Janječić i Matušin u Poletu. Jelačić je ostao u konkurenciji za četvrtu poziciju. Mraclin se vratio na staze pobjeda u Rakovom Potoku golovima Jurića i Roginića i nastavlja utrku za doprvaka. Klas je konačno dobio i to goropadnog Naftaša Ivanić u Mičevcu.

U šestom rangu vrijedna pobjeda Meštrice u Vezišću nedaleko Križa protiv Milke Trnina. Vodili su domaći 1:0 na poluvremenu a onda su stvari okrenuli Augustić i Galović iz 11 metara.