Kurilovec melje sve pred sobom: ‘Znaš kaj, dugo nismo bili ovak dobri…’

Nogometaši Kurilovca pobijedili su Maksimir 4-0 na svom terenu golovima Sedlačeka, Rajića, Slunjskog i Velića. Rezultati su ovog proljeća sjajni iz kurilovečke perspektive, no trener Perica Vidak ističe da je od rezultata važniji razvoj igre…

Znaš kaj, mogu ti reći da već dugo ni bilo ovak dobro. Baš lepo dečki igraju, ne sećam se kad je zadnji put bilo tak, govorio je jedan od kurilovečkih kibica na tribinicama ŠRC-a Udarnik u trenucima dok je u tijeku bilo drugo poluvrijeme ogleda Kurilovca i Maksimira.

Domaći sastav vodio je 3-0, ubrzo su mladi Kurilovčani zabili i četvrti, ali čak i tad je bilo situacija kad su svi domaći igrači bili na gostujućoj polovici! Lopta je išla brzo i točno, iako je teren daleko od idealnog, igrači Maksimira bili su frustrirani, bez šanse da dođu do lopte, preuzmu igru u svoje noge… Kurilovec je ovog subotnjeg poslijepodneva bio predobar, prejak.

– Ma je, ali nije bilo baš… Onih desetak minuta na početku drugog poluvremena… – pokušao je pronaći dlaku u jajetu trener Perica Vidak, nogometni perfekcionist, ali brzo smo ga zaustavili.

Naravno da ne može sve biti idealno, da ne možeš svih 90 minuta igrati u istom ritmu, ali trener je, unatoč nekim svojim zamjerkama mogao biti potpuno zadovoljan. Njegova momčad je agresivna, brza, tehnički jaka… Jedini problem u toj priči je realizacija, jer puno su toga promašili, ali pomalo je glupo pričati o problemu realizacije kad dobiješ utakmicu 4-0. Bez obzira na to što je komotno moglo završiti i, recimo, 8-0.

– Iskreno, nisam očekivao ovako uvjerljivu pobjedu. Mi u zadnje vrijeme igramo jako dobro, ali po mome mišljenju Maksimir je vrlo dobra momčad. Iako, nije na terenu bilo baš tako jednostavno kao što govori konačnih 4-0. S druge strane, nakon trećega gola mogli smo zabiti još poneki gol, tako da mogu samo čestitati svojim dečkima. I idemo dalje – kazao je ipak Perica nakon što smo se okrenuli samo pozitivi.

Trener Perica Vidak i kapetan Mislav Čunčić predvode Kurilovec u ovom sjajnom proljeću

Kad gledaš njegovu momčad u ovoj fazi sezone, kad melje sve pred sobom, onako u crvenim dresovima, na trenutke imaš osjećaj da gledaš Liverpool. Dobro, trećeligaški Liverpool, ali to je otprilike to. Energija, brzina, snaga, okomitost, tehnička potkovanost… Sad to više nije slučajno, Kurilovec doista igra izvrstan nogomet. Toliko dobar da čak ni dežurni kritičari uz ogradu nisu imali što za prigovoriti.

– Da, vjerojatno do prvog poraza, ha, ha – nasmijao se trener Vidak, koji apsolutno može uživati u trenutku.

– Stvarno je lijepo sve skupa. Pozitiva vlada oko kluba, dečki se osjećaju ugodno u svemu tome i zaista mogu reći da sve ide kako bi i trebalo ići – dodao je Perica.

Seriju golova otvorio je “fantazista” Luka Sedlaček, nastavio stoper Ivan Rajić, da bi u nastavku potvrdu pobjede donijeli Maks Slunjski i Mateo Velić, u prvom dodiru s loptom nakon što je ušao u igru. Između svega toga provlačili su se promašaji, Maksimir je doista opasno živio. I uvjerljivo izgubio, iako u Kurilovcu rezultat nije u prvom planu.

– Prva misao nam je razvoj igre, jer jedino kroz razvoj igre možeš razvijati mlade igrače. Ne igramo potpuno natjecateljski nogomet, nekad možda malo više inzistiramo na samoj igri, ali vjerujemo da je to jedini ispravni put za napredak ovih naših igrača. A kad imaš grupu ovako karakternih i individualno kvalitetnih igrača, kad se kockice poslože, uz razvoj igre, dođe i rezultat. A onda je sve ljepše – kaže trener Vidak, pa dodaje:

– Puno rada i truda koji smo uložili polako dolazi na naplatu. Sve, zapravo, dolazi na svoje.

U sljedećem kolu Kurilovčane čeka gostovanje kod bivšeg prvaka Hrvatske, kod posrnulog Zagreba, ali neće se Vidak i njegovi dečki previše baviti protivnikom.

– Naš je cilj malo dugoročniji, idemo utakmicu po utakmicu, pri čemu se manje zamaramo protivnikom, a više našom izvedbom. Idemo dalje korak po korak, pokušat ćemo u svakoj utakmici biti sve bolji i bolji. Imamo neki svoj cilj, koji smo sami sebi zacrtali, prema njemu idemo i polako to dolazi na vidjelo – zaključio je Vidak.

Okupio je na kraju svoje igrače na centru igrališta, svi su stali u zagrljaj i kratko saslušali trenera, a zatim pozdravili navijače. Koji su zadovoljni, sretni, kao što već dugo, dugo nisu bili…

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 6. kolo

Šestom uzastopnom pobjedom nogometaši Mraclina zasjeli su na vrh. Rezultat 2:0 prema prikazanoj igri mogao i trebao je biti izraženiji, nedostajalo je finalne realizacije. U utakmici protiv Posavca iz Orla igrači trenera Marka Pancirova bili su daleko uvjreljivija momčad na terenu. Oba pogotka postigao je Bruno Augustić, po jedan u svakom poluvremenu. Na samom početku dvoboja u šesnaestercu gostiju srušen je Ladislav Roginić, kazneni udarac izveo je Bruno Augustić što je golman gostiju obranio odbivši loptu opet prema njemu, drugi udarac završava u mreži. Kod drugog domaćeg pogotka Ivan Kos petom je proigrao Filipa Onića koji daje povratnu za Augustića, najbolji mraclinski strijelac rutinirano pronalazi lopti put u mrežu za konačnih 2:0. Sa 6 pobjeda u nizu, igrači Mraclina i trener Pancirov pokazali su se kao rivali vrijedni poštovanja.

MRACLIN – POSAVEC 2:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gletalja 80.
Sudac: I. Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Dolibašić i Rožić.

STRIJELAC: 1:0 – Augustić (5), 2:0 – Augustić (60).

MRACLIN: Dražić, M. Kos (od 85. Guduraš), J. Domitrović, Babić, Bartolić (od 85. Ćevid), J. Dolibašić, Onić, Desput (od 46. I. Kos), Augustić (od 70. J. Cvetnić), Roginić (od 78. Cota), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

POSAVEC: M. Kučan, Lacković, Mirenić (od 54. Župetić), A. Breščaković, Budinski, M. Breščaković (od 65. Smolko), Bencek, Benkovčić, Horvat (od 58. Ščrbak), D. Kučan (od 68. Andrišević), Radman. TRENER: Mario Črljenec.

Zvekovac odnio bodove iz Novog Čiča

Prevagu režirali vratari, odlični Ištvanić i Gligorević krivac za prvi pogodak na utakmici

Zvekovac je imao zicer već u 1. minuti međutim najprije obrana Gligorevića i promašaj nakon odbijanca krivci su za mirovanje domaće mreže. Uzvratio je snažnim udarcem Vukadin a proslavio se vratar Ištvanić izbacivanjem lopte u korner. U 45. minuti dinamovac Blažević projektilom je pogodio gredu i to je uglavnom bilo sve do, za domaće kobne 63. minute.

Loptu je imao vratar Gligorević i gurnuo si predug for a onda napucao ni krivog ni dužnog utrčalog Horvata od kojeg se zabila u mrežu za 0-1. Dvije minute kasnije nervozni dinamovci opet su si sami zakuhali u vlastitom kaznenom prostoru za 11 metara. Uvjeravanje suca da je pogrešno sudio nije urodilo plodom i Valentino Krivan je bez problema prevario Gligorevića i pogodio za 0-2. U obostranoj nervozi do kraja samo je još Tomislav Jakovljević pogodio s distance za konačnih 1-2. Krivnju za poraz Čičani prvenstveno moraju tražiti u vlastitim slabostima a začuđuje i mizerna posjeta utakmici.

DINAMO HIDREL – ZVEKOVAC 1-2

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Igrano 22. rujna 2019. od 16.30. Gledatelja 35. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0-1 Horvat (63), 0-2 Krivan (65-11 metara) 1-2-Jakovljević (90).

DINAMO HIDREL(4-3-3): Gligorević-Zorić (od 76. Čurla), Hladni, Pudić, Ž. Josić (od 69. Jurišić)-Furić (od 72. D. Josić), Slivak, Jakovljević-Blažević (od 78. Španiček), Hrkovac, Vukadin.

TRENER: Mario Kajinić

ZVEKOVAC (4-4-2): Ištvanić-Škulec, Lovrić, M. Kovačević, Majić-Dario Pucelj (od 89. Dominik Pucelj), Dorijan Pucelj, Antičević, Krivan-Dino Pucelj (od 88. D. Kovačević), Horvat (od 85. Škrivanek).

TRENER:nema

IGRAČ UTAKMICE: Igor Ištvanić

FOTO Vatrogasac prekinuo pobjednički niz Jelačića

22.09.2019. Kobilić. Prva županijska nogometna liga – 6.kolo: NK Vatrogasac – NK Ban Jelačić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi susret Vatrogasca i Bana Jelačića bio je tipičan susret s dva različita poluvremena, u prvom je momčad iz Kobilića bila bolja i zasluženo je bila u vodstvu 2:0, a u drugom je, do danas vodeća momčad u prvenstvu, uspjela stalnim napadima izjednačiti i ostati neporažena. Vatrogasac je na početku utakmice uhvatio suparnika ‘na spavanju’ i došao u vodstvo u 3. minuti pogotkom Muhića, koji je ubačaj Matanovića zahvatio glavom i matirao Sakača. Skoro na identičan način domaći su postigli i drugi pogodak kada je oštar Matanovićev ubačaj Ivkić pospremio u mrežu u završnici prvog dijela.

Ban Jelačić je od početka drugog poluvremena zagospodario terenom, jer su domaći posve izgubili bitku na sredini terena. Napadi su dolazili s oba boka, vrata domaćih su bili u stalnoj opasnosti, ali vratar Caput je dva-tri puta odlično intervenirao i sačuvao mrežu netaknutom. Ipak, u 61. minuti gosti smanjuju iz kaznenog udarca preko Rusa na 2:1, uz žustre prosvjede domaćih koji su negirali da je lopta nakon centaršuta Prizmića udarila Muhića u ruku.

Jelačić je pritiskao tražeći izjednačenje i ono je pomalo iznenađujuće stiglo u 76. minuti kada je oštar ubačaj Godinića, skoro iz mrtvog kuta, pogodio Matkovića u nogu i završio u mreži nemoćnog Caputa za 2:2! Tek nakon toga domaći su odlučili i napadati, ali obrana gostiju bila je sigurna. U posljednjoj minuti Matanović je s lijeve strane u padu gađao suprotni kut za odličnu reakciju Sakača i udarac iz kuta.

Vatrogasac u 7. kolu (Nedjelja, 29. rujna, 16:30 sati) igra protiv Meštrice u Gornjoj Lomnici, a Ban Jelačić u Vukovini dočekuje Lonju (Subota, 28. rujna, 16:30 sati).

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 06. kolo

NK Vatrogasac – NK Ban Jelačić (Vukovina) 2:2 (2:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 120. Nedjelja, 22.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Filip Krznarić (Zagreb). Pomoćnici: Jurica Huzjak (Zagreb) i Marko Matić (Velika Gorica). Delegat: Mario Fabečić (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Muhić (3), 2:0 – Ivkić (41), 2:1 – Rus (61-11m), 2:2 – Matković (76).

VATROGASAC: Caput, Šošić, Čumpek, Barišić (od 71. Vodelšek), Muhić, Kontić (cap.), Matanović, Debijađi, Ivkić (od 90. Sambol), Smolković, Krasnić (od 83. Krstanović). Trener: Goran Smolčić.

BAN JELAČIĆ: Sakač, Ivanjko, Sabljak, Jambrešić, Matejčić (od 71. Matković), Rus, Nikić, Miletić, Godinić, Relota, Prizmić. Trener: Stiven Žitnik.