Povežite se s nama

HOTNEWS

Kawasaki 3P slavi 25. rođendan

Sve im ide ko po planu do izlaska trećeg albuma

Objavljeno

na

Jedan od najautentičnijih glazbenih pojava domaće glazbene scene – Kawasaki 3P ove godine slavi 25. rođendan! Ovaj dečko u naponu snage i s devet glava, svoju 25. godinu proslavit će dvodnevnim koncertom u Teatru &td, 9. i 10. svibnja 2018. godine. Glazba K3P-a vrhunski je melting pot punk, ska i reggae riffova koje neizostavno prate duhačke fraze dok im tekstovi uz autoironijski i zafrkantski naglasak prate davno zacrtanu liniju asfalt-šank-brzina-tribina.
Osnovani 1993. godine, zahvaljujući svojem unikatnom stilu i osebujnim koncertnim nastupima, K3P ubrzo u Zagrebu dosežu kultni status. Na samom početku nastupaju u klasičnoj R’N’R postavi koju neizostavno prate truba i/ili saksofon koji ubrzo postaju zaštitni znak njihovog zvuka.

Unatoč nastupima na festivalima koji promiču rad mladih bendova, K3P pažnju šire javnosti na sebe skreće 2003. godine. Dogodilo se to zahvaljujući nastupu na festivalu Dora u Opatiji gdje se bend s pjesmom ‘Antonija’ obučen u kućne ogrtače, donje rublje i sportske čarape natjecao za najbolju pjesmu koja će Hrvatsku predstavljati na Euroviziji. Ne živimo u Finskoj, i K3P nisu otišli na Euroviziju, ali o tog nastupa i danas se mnogi rado sjete s osmijehom na licu.

Iste godine, udružili su se s diskografskom kućom Dancing Bear, izbacili prvi single – pjesmu s kojom su nastupili na Dori -, a potom i album ‘Kawasaki 3P’ koji je nagrađen nagradama Porin i Crni mačak dok je ‘Antonija’ bila kraljica top lista na brojnim radio postajama.

Unatoč nagradama i uspjesima na radio postajama, bendu je trebalo šest godina da izađe van s drugim albumom. Tijekom tog naoko ”močvarnog perioda” bend proživljava određene promijene u svom sastavu i pomno priprema snimanje onog što će postat jedan od najboljih albuma objavljenih u Hrvatskoj, ”Idu Bugari”. ”Bugari” stižu sa 16 pjesama među kojima se nalaze i divovski hitovi ‘Puta madre’ , „Ni da ni ne“, „Mate Parlov“, „Niskarastaman“ i ljubavna pjesma „Anđelko“. I ovoga puta album osvaja nagradu Porin, a bend svira po cijeloj regiji od klupskih koncerata do brojnih festivala i svi bruje o fantastičnoj atmosferi na njihovim koncertima.

Sve ide ko po planu, ali do izlaska trećeg albuma – Kawasaki 3P opet ”zavlači” šest godina. Na scenu se vraćaju u veljači 2015. albumom ‘Goli zbog pasa’ kojeg promoviraju rasprodanim koncertom u Velikom pogonu Tvornice Kulture. ‘Goli zbog pasa’ donio nam je koncertne hit singlove ‘3problema’, ‘Kristin’, ‘Dugodugodugo’, ‘Šatro’. i ‘Veliki dispečer’.

U lipnju 2016., K3P nastupaju pred 20.000 ljudi u sklopu 11. izdanja INmusic festivala, a u ožujku 2017. krunu na svoju karijeru stavljaju velikim, spektakularnim koncertom u Domu Sportova od kojeg je ostao video ‘Veliki dispečer’.

HOTNEWS

FOTO Održan koncert ”Zlatna snaga – večer ljubavi i života” u Velikoj Gorici

Objavljeno

na

Objavio/la

Svečani donatorski koncert ”Zlatna snaga – večer ljubavi i života” u organizaciji predsjednice Lige protiv raka Zagrebačke županije, prof.dr.sc. Sanje Kalambure, u suradnji s partnerima Turističkom zajednicom Velike Gorice, Veleučilištem Velika Gorica i Pučkim otvorenim učilištem Velika Gorica održan je jučer (srijeda, 04. veljače 2026., početak u 19 sati) u Dvorani Gorica Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica.

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Koncertom je simbolično obilježeno 15 godina predanog rada i djelovanja Lige. Ova večer bila je posvećena slavljenju života, zajedništva i snage ljudskog duha, uz zahvalnost svima koji su tijekom godina bili dio ove važne i plemenite misije. Organizator se posebno zahvalio donatorima HEP d.d. i Međunarodnoj zračnoj luci Zagreb d.d., koji su svojim vrijednim donacijama pomogli organizaciju.

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Koncert su izveli istaknuti glazbenici Antonella Mails, sopran i prof. Vladimir Babin, klavir. Sopranistica iz Splita diplomirala je na Umjetničkoj akademiji u Splitu, a belcanto pjevanje usavršila na Međunarodnoj glazbenoj akademiji u Rimu. Godine 2024. programom Canzone Mediterranea obilježila je 30 godina umjetničkog djelovanja.

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pijanist Vladimir Babin (rođen 1964. u Osijeku) već sa šesnaest godina upisao je Muzičku akademiju u Zagrebu gdje je i diplomirao 1985. godine. Poslijediplomski studij završio je na Fakultetu muzičke umjetnosti u Beogradu. Njegovu bogatu koncertnu karijeru obilježila su brojna priznanja, a ostvario je i iznimnu pedagošku karijeru kao redoviti profesor klavira na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prije početka koncerta posjetiteljima u ispunjenoj dvorani kratkim govorima su se obratili predsjednica Sanja Kalambura i prof.dr.sc Damir Eljuga, predsjednik Hrvatske lige protiv raka.

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebaèke županije. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Glazbenu večer od dva sata ispunile su pjesme iz različitih žanrova (La vie en rose, Parla piu piano, La bambola, Samo jednom se ljubi, Historia de un amor, Your love, Mambo Italiano, Moja posljednja i prva ljubav, Caruso, My Way, Samo žena, i mnoge druge …).

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 04.02.2026. Koncert Lige protiv raka Zagrebačke žžupanije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na kraju koncerta sjajne izvođače oduševljena publika pozdravila je dugotrajnim pljeskom, a predstavnici organizatora su im uručili brojne darove. Voditeljica programa bila je Ana Mirenić. Prigodni domjenak za sve bio je na prvom katu u Galeriji Trumbetaš.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Gospodarstvo

Ačkar potvrdio: U Veliku Goricu dolazi gotovo 100 milijuna eura!

“Vanjski bazeni, javne garaže, pješačko-biciklistička infrastruktura – samo su neki od projekata koje ćemo uskoro moći realizirati zahvaljujući osiguranih 33 milijuna eura, čime Velika Gorica dobiva priliku postati regionalni centar.”

Objavljeno

na

Gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar danas je na sjednici Hrvatskog sabora govorio u korist Prijedloga Zakona o regionalnom razvoju, zahvaljujući kojem će Grad Velika Gorica postati 23. ITU središte i imati na raspolaganju 33 milijuna eura za projekte koji će unaprijediti život Velikogoričana.

-Temeljni cilj ovog Zakona je smanjenje regionalnih razvojnih razlika, ali ne kroz jednokratne mjere, već kroz sustavan i dugoročno usmjeren razvoj. Velika Gorica, kao grad-predvodnik u realizaciji razvojnih projekata, dobiva priliku realizirati konkretne investicije koje građani mogu vidjeti i koristiti svaki dan – naglasio je gradonačelnik.

Upravo je jedan od najuspješnijih instrumenata regionalne politike u Hrvatskoj ITU mehanizam, jer gradovi koji su provodili ITU projekte pokazali su da integrirani teritorijalni pristup donosi mjerljive rezultate – od obnove javne i društvene infrastrukture, preko jačanja lokalnog gospodarstva, do podizanja kvalitete života građana.

-To su vidljivi projekti, stvarni razvoj, a ne teorija, poručio je Ačkar i objasnio kako novi zakon potiče suradnju i partnerstvo između države, županija, gradova i općina, kao i uključivanje privatnog sektora i civilnog društva.

-Takav integrirani pristup nužan je ako želimo ostvariti održiv razvoj koji se vidi u konkretnim projektima i investicijama. Vanjski bazeni, javne garaže, pješačko-biciklistička infrastruktura – samo su neki od projekata koje ćemo uskoro moći realizirati zahvaljujući osiguranih 33 milijuna eura čime dobiva priliku postati regionalni centar – dodao je gradonačelnik.

-To nam omogućuje veću samostalnost u definiranju razvojnih prioriteta i snažnu potporu europskih sredstava. Naime, sredstva su dosad bila alocirana gradovima-središtima županija, a Velika Gorica je bila naslonjena na Zagreb. Upravo novim Zakonom naš grad postaje centar na koji će se naslanjati druge jedinice lokalne samouprave – istaknuo je Ačkar i zahvalio na snažnoj podršci Vlade RH i predsjednika Andreja Plenkovića, što je naš grad prepoznat kao važan razvojni centar.

Podsjetimo, Grad Velika Gorica je do sada iz sredstava ITU mehanizma izgradio, među ostalim, Interpretacijski centar Muzeja Turopolja, Poduzetnički inkubator i biciklističku stazu, a kako je danas Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih odobrilo našem gradu više od 65 milijuna eura bespovratnih sredstava za školske projekte na području grada, dolazimo do ukupnog iznosa koji će se u skorijoj budućnosti uložiti na području grada – od gotovo 100 milijuna eura.

-Bilo kojoj političkoj opciji pripadali, činjenica je da nikada gradonačelnicima nije bilo na raspolaganju ovoliko europskih i drugih sredstava kojima se realiziraju brojni projekti, a zajedno, zakon i ITU mehanizam, osiguravaju učinkovit, pravedan i dugoročno održiv regionalni razvoj Republike Hrvatske – zaključio je Ačkar.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Otvorene prijave za najveći srednjoškolski hackathon u Hrvatskoj!

Natjecanje se održava za vikend, 28. veljače i 1. ožujka, na Zagrebačkom FER-u

Objavljeno

na

Objavio/la

Zanima te programiranje i elektronika? Voliš izazove, kreativnost i rad u timu? Što ako sve to možeš primijeniti na jednome mjestu?

Prijavi se na Codeplay hackathon koji organiziraju naši uspješni studenti iz udruge EESTEC LC Zagreb u suradnji s FER-om i tako postani dio najvećeg srednjoškolskog natjecanja koji potiče stvaranje vlastitih tehnoloških projekata.

Natjecanje se održava za vikend, 28. veljače i 1. ožujka, na Zagrebačkom FER-u. Tijekom ta dva dana timovi učenika natječu se radeći na zadatku koji spaja programiranje, elektroniku i kreativno razmišljanje. Svoje zanimljive projekte i svu opremu koju koriste, sudionici mogu ponijeti kući, a prva tri najbolja tima osvajaju značajne novčane nagrade!

Više o samom značaju i doprinosu ovoga natjecanja rekao nam je naš Lovro Šantek, organizator, uspješni student FER-a, rodom iz Lazine Čičke.

– Kad sam bio srednjoškolac, nije postajalo natjecanje ovakvog tipa. Upravo zato sam odlučio pokrenuti Codeplay, kako bih budućim generacijama omogućio iskustvo koje ja tada nisam imao. Za učenike koji planiraju upisati tehničke fakultete poput FER-a, TVZ-a ili FSB-a, ovo je odlična prilika za rad na stvarnim projektima – rekao je Lovro i istaknuo uloženi trud za osiguranje vrijednih nagrada, ali i znanja i iskustva koja će steći tijekom natjecanja.

Ekipa iz EESTEC-a poziva sve učenike srednjih škola da se prijave jer će, uz pomoć mentora i studenata FER-a, iz prve ruke moći saznati sve što ovo natjecanje nudi, ali i kako je to studirati na FER-u.

Prijaviti se mogu svi srednjoškolci na području Republike Hrvatske u timovima između 4 i 6 sudionika putem poveznice: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfcLjOWezOOYxJxloocrvuz2qMvmqoSh_JtTQey5cbZf7dnTA/viewform .

Nastavite čitati

HOTNEWS

Više od 65 milijuna eura za škole u Velikoj Gorici – “Stvaramo uvjete za kvalitetnije obrazovanje”

Tri nove osnovne škole te dvije velike dogradnje

Objavljeno

na

Foto: Grad Velika Gorica

Velika Gorica dobit će tri nove osnovne škole i dvije dogradnje postojećih objekata, nakon što je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih odobrilo više od 65 milijuna eura bespovratnih sredstava za školske projekte na području grada.

Najveći pojedinačni iznos odnosi se na izgradnju Osnovne škole Kurilovec, za koju je odobreno 25,09 milijuna eura. Slijedi izgradnja Osnovne škole Rakarje/Pleso s 22,71 milijun eura bespovratnih sredstava. Za izgradnju Osnovne škole Šćitarjevo osigurano je 4,87 milijuna eura, dok će se postojeća Osnovna škola Vukovina rekonstruirati i dograditi uz potporu od 9,91 milijun eura. Također, dogradnja Osnovne škole Novo Čiče financirat će se s 3,45 milijuna eura.

“Veliki dan za školstvo u Velikoj Gorici! Ovim velikim ulaganjima stvaramo uvjete za jednosmjensku nastavu i još kvalitetnije obrazovanje za naše učenike”, poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Iznenađenja u kategoriji mlađih pionira

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 09. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (31.01.2026.).

Velika Gorica, 03.02.2026. 19.VMNL-09.kolo. Foto: VMNL

Mraclin je u konkurenciji mlađih pionira iznenađujuće visoko (5:0) pobijedio prvoplasiranu Goricu kojoj je to bio prvi poraz. Drugoplasirana Buna je također poražena, izgubila je  minimalno (0:1) od Poleta.

Velika Gorica, 03.02.2026. 19.VMNL-09.kolo. Foto: VMNL

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Velika Gorica, 03.02.2026. 19.VMNL-09.kolo. Foto: VMNL

Velika Gorica, 03.02.2026. 19.VMNL-09.kolo. Foto: VMNL

Nastavak Lige je u subotu, 07. veljače 2026. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 09. kolo

Mlađi pioniri09.kolo (31.01.2026.): Kurilovec – Velika Mlaka 1947 0:12, Mraclin – Gorica 5:0, Polet – Buna 1:0, Vatrogasac – Ban Jelačić 4:3, Mladost –Gradići 2:4.  Poredak: 1. Gorica (9 8 0 1 50:9 24), 2. Velika Mlaka 1947 (9 7 0 2 35:12 21), 3. Buna (9 7 0 2 23:8 21), 4. Mraclin (9 6 0 3 34:16 18), 5. Gradići (9 5 0 4 21:19 15), 6. Polet (9 5 0 4 15:26 15), 7. Vatrogasac (9 4 1 4 22:23 13), 8. Kurilovec (9 1 1 7 9:38 4), 9. Ban Jelačić (9 1 0 8 9:39 3), 10. Mladost (9 0 2 7 6:31 2).

Pioniri08. kolo (31.01.2026.):  Ban Jelačić 1 – Vatrogasac 4:1, Kurilovec – Mraclin 1:2, Lomnica – Mladost 0:3, Buna – Ban Jelačić 2 5:0.  Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (8 7 1 0 25:4 22), 2. Kurilovec (8 6 0 2 26:6 18), 3. Mraclin (8 5 1 2 11:6 16), 4. Buna (8 3 3 2 13:9 12), 5. Vatrogasac (8 4 0 4 19:18 12), 6. Mladost (8 2 0 6 8:13 6), 7. Lomnica (8 2 0 6 7:32 6), 8. Ban Jelačić 2 (8 0 1 7 2:23 1).

Početnici ”zlatna liga” (31.01.2026.): Klas – Ban Jelačić 0:1, Buna – Gradići 0:1, Lukavec – Velika Mlaka 1947 2:1, Mraclin – Gorica 2:1.  Početnici ”srebrna liga” (31.01.2026.): Kurilovec – Mladost 0:5, Polet – Vatrogasac 1:1, Dinamo Hidrel – Gorica 03 4:3.

Prstići – 09. kolo (31.01.2026.): Klas – Velika Mlaka 1947 2:5, Kurilovec – Graići 0:2, Lukavec – Gorica 0:13, Mladost – Dinamo Hidrel 1:2, Polet – Buna 1:4, Turopolje – Vatrogasac 0:3.  Poredak: 1. Vatrogasac (9 9 0 0 67:2 27), 2. Gorica (9 8 0 1 63:4 24), 3. Buna (9 7 1 1 30:12 22), 4. Dinamo Hidrel (9 5 1 3 27:20 16), 5. Turopolje (9 5 1 3 15:17 16), 6. Velika Mlaka 1947 (9 4 1 4 24:19 13), 7. Gradići (9 4 0 5 15:32 12), 8. Polet (9 2 1 6 14:23 7), 9. Kurilovec (9 2 1 6 13:30 7), 10. Klas (9 2 0 7 12:34 6), 11. Mladost (9 1 1 7 6:35 4), 12. Lukavec (9 1 1 7 5:63 4).

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno