I to se dogodilo: Prvi put bez golova u prvoligaškoj utakmici u Gorici!

Nogometaši Gorice odigrali su 0-0 protiv Lokomotive i tako nastavili niz neporaženosti na svom stadionu, koja traje već deset utakmica, još od 2. travnja ove godine. Tad je u Velikoj Gorici slavila Lokomotiva, koja ovog puta može biti sretna s ovim bodom

Trinaest je dana prošlo od pobjede u Varaždinu, dovoljno vremena da reprezentacija oduševi u Slovačkoj i kiksa u Azerbajdžanu, ali i dovoljno vremena da se nogometaši Gorice pripreme za prvog sljedećeg protivnika. U ovom konkretnom slučaju, za Lokomotivu. Pokazalo se to u ovih 90 minuta, pokazalo i potvrdilo, jer Gorica je bila u svakom smislu bila spremna za protivnika koji joj, pokazala je to prošla sezona, baš i ne leži. U nogometu, naravno, uz taj presuđuje još nekoliko faktora, a oni su u zbroju na kraju dali – jedan bod. U utakmici koja je na trenutke izgledala kao nogometna uspavanka, ali svejedno u sadržajnih 90 minuta, završilo je bez golova.

Već od prve minute ove važne utakmice – uvijek je jako dobro vratiti se pobjedom nakon stanke u prvenstvu – vidjelo se da će se ovdje rizik svoditi na minimum. S obje strane. Trener Sergej Jakirović, koji u ovom susretu nije mogao računati samo na kartoniranog Joeya Suka, na teren je poslao momčad spremnu ispratiti sve njegove ideje, s trojkom Marina – Čanađija – Maslowski u sredini, s Hamadom desno i Lovrićem lijevo, iza leđa Cherifa Ndiayea… I malo je u svemu tome ostajalo za Lokomotivu, koja je imala dvije, možda čak i tri potencijalno opasne situacije u prvom poluvremenu, ali “ubila” je Gorica onu prepoznatljivu lepršavost u igri Lokosa.

S druge strane, pred golom Ive Grbića, gorički ofenzivci pojavljivali su se kudikamo češće. Opet je najviše i najčešće prijetio Kristijan Lovrić, opasno je bilo i kad je na odbijenu loptu naletio Čabraja, pa kad je s 18 metara pucao Maslowski, kad je Cherif samo malo pogriješio kod povratne lopte u peterac, kad je Lovrićevu dubinsku u zadnjem dijeliću sekunde presjekao branič gostiju… Gorica je, shvatili ste, bila bolja momčad u tom prvom poluvremenu, bila je bitno bliže vodstvu i zapravo je prava šteta što do njega kroz tih prvih 45 minuta nije i došla. No ostalo je pred Jakirovim ratnicima još i drugih 45…

Gorica i Lokomotiva odigrali su obostranu opreznu utakmicu, bez izrazitih šansi i pravoga ritma… Foto: Igor Šoban/PIXSELL

Još nešto opasnija bila je Gorica u otvaranju nastavka, Lovrić je udarao sa svih strana, jednu “bombu” u suprotne rašlje golman Grbić jedva je odbio u korner, a onda se dogodilo i ono zbog čega je vjerojatno dio od onih 2239 gledatelja na tribinama i došao na stadion ove subote. U 66. minuti utakmice službena spikerica je objavila:

– Kod momčadi Lokomotive ulazi igrač s brojem deset, Sammir!

Poneko je i zapljeskao u tom trenutku, lijepo je bilo opet vidjeti talentiranog Brazilca na hrvatskim terenima, na debiju u našem gradu. Prije utakmice se opušteno šetao okolo, sa slušalicama u ušima i mobitelom u rukama. U nekom svom svijetu, toliko ležeran da to vidiš s 200 metara, na presvlačenje je otišao debelo nakon svih ostalih svojih suigrača… Dobio je tih 25 posljednjih minuta i u njima pokazao da stvarno stoji ona “forma je prolazna, talent vječan”, jer dodir je i dalje fin i mekan, lopta precizna i točna… A trk, najčešće, lagan i opušten. Ukratko, vratio nam se Sammir.

No nije gorička defenziva i dalje previše dopuštala protivniku, ni Sammiru ni njegovim suigračima. Čvrsto su i dalje stajali momci u bijelom, malo u ofenzivnijem izdanju nakon ulaska Mathieua umjesto Čanađije, ali i dalje nedovoljno konkretno. Dvije Lovrićeve lopte završile su s vanjske strane mreže, dio publike već je krenuo pljeskati u obje situacije, ali uporno je malo nedostajalo. Čak i kad je Mario Marina ostao sam, neometan na pet metara nakon kornera, glavom je pucao toliko traljavo da se to čak ne može ni nazvati šansom, čak i kad je golman Grbić pogriješio kod izlaska, kad je gol bio prazan Zwolinski je pucao toliko traljavo da se to teško i može nazvati udarcem… I sve je nekako, u tom nogometnom “slow motionu”, vodilo prema utakmici bez golova.

Inače, prvoj prvoligaškoj odigranoj na domaćem terenu uopće. Jedini preostali takav remi, s nulom na obje strane, Gorica je dosad odigrala na gostovanju na Poljudu prošle sezone, a sad je tu seriju prekinula i na svom travnjaku. Bila je bliže pobjedi bila Gorica, imala više dobrih situacija, ali morala se na kraju zadovoljiti jednim bodom. Trećim domaćim remijem ove sezone, uz dvije pobjede, s 12 bodova na kontu, sad se ide na gostovanje kod Slaven Belupa. Još jedno teško i neizvjesno gostovanje, kod još jednog opasnog protivnika…

Kupa u Brezinama zabila 15 komada!

Turopolje u Gradecu bez pogotka ali do boda

U 2. županijskoj ligi istok odigrano je 7. kolo prvenstva. Vodeći dvojac s 19 bodova Kupa iz Pokupskog i Gaj iz Gaja i dalje melju suparnike. Kupa je u Brezinama domaćoj Mladosti utrpala rukometnih 15 komada a Gaj je doma slavio protiv Graničara iz Tučenika 2-0. Kupa ima gol razliku +42 a Gaj +12. Mladost iz Brezina je i dalje bez boda. Odluka u jesenskom prvaku pada u 9.kolu kad se u Gaju sastaju Gaj i Kupa. Rezultati 7. kola: BREZINE Mladost-Kupa 0-15, GAJ Gaj-Graničar 2-0, ŽABNICA Žabnica-Croatia 0-3 (član 59-prekid), GRADEC Sloboda-Turopolje 0-0, PAUKOVEC Donja Zelina-Mladost Obedišće 1-0. Poredak: 1. Kupa (19-+42), 2. Gaj (19-+12), 3. Croatia (13-+16), 4. Sloboda (13-+7), 5. Donja Zelina (12), 6. Graničar (8-+11), 7. Turopolje (8-gol razlika 0), 8. Mladost Obedišće (4), 9. Žabnica (3), 10. Mladost Brezina (0). U 8. kolu Kupa igra doma u Pokupskom protiv Mladost Obedišće a Turopolje također na svom terenu kontra Donje Zeline.

FOTO Jedanaesta pobjeda Mladosti i prvi bod Gradića

22.10.2019. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, 11. kolo. VG Boys – Mladost-Obrezina 3:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velike Gorice odvija se prema predviđenom rasporedu zahvaljujući lijepom vremenu i želji svih momčadi da jesensku polusezonu od 15 kola odigraju bez odgoda i u okviru regularnosti. Mladost je nastavila svoj niz pobjeda i u 11. kolu protiv VG Boysa, koji su se ‘vratili’ u utakmicu nakon 0:3 (2:3) odnosno 2:4 (3:4) i imali su čak dvije prigode za izjednačenje. Siniša Ferenček je u završnici susreta, nakon odbijanca iz slobodnog udarca, volejem efektno poentirao za 3:5 i otklonio bilo kakvu dvojbu o konačnom pobjedniku.

22.10.2019. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, 11. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Doc Stjepan Zagorac je još efektnije poentirao: ”Samo Mladost-Obrezina (11 11 0 0 43:13 33) i Šahtar-Donjeck (11 11 0 0 36:6 33) u Europi imaju identičan score – 11 pobjeda u 11 utakmica!” Doc je još kratko nastavio svoj euforični dijalog i onda se uputio prema Gradskom bazenu na obveznu ‘porciju’ plivanja.

22.10.2019. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, 11. kolo. Gorica – Mraclin 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je pogotkom Brebrića u posljednjoj minuti potvrdila pobjedu protiv Mraclina, Mlaka je nadigrala Klas u Mičevcu, Kurilovec je 5. uzastopnom pobjedom došao na 4. mjesto, a Gradići su igrajući neodlučeno s Hruševcem osvojili prvi bod.

Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica – 2019./2020., 11. kolo

Rezultati 11. kola (Petak/Ponedjeljak 18./21.10.2019.): Lukavec – Ban Jelačić (Vukovina) 3:2, Lomnica (Donja Lomnica) – Buna (Mala Buna) 1:1, Kurilovec – Vatrogasac (Kobilić) 5:2, Gradići – Hruševec (Donji Hruševec) 2:2, Lekenik -Dinamo (Novo Čiče) 3:4, Gorica – Mraclin 3:1, Klas (Mičevec) – Mlaka (Velika Mlaka) 1:2, VG Boys – Mladost (Obrezina) 3:5.

Redoslijed: 1. Mladost 33 (11 11 0 0 43:13), 2. Gorica 25 (11 8 1 2 36:13), 3. Mlaka 22 (11 7 1 3 30:10), 4. Kurilovec 22 (11 7 1 3 26:18), 5. Klas 21 (11 7 0 4 31:14), 6. Buna 20 (11 6 2 3 22:9), 7. VG Boys 15 (11 4 3 4 28:22), 8. Dinamo 14 (11 4 2 5 21:21), 9. Hruševec 14 (11 4 2 5 15:23), 10. Vatrogasac 14 (11 4 2 5 23:32), 11. Mraclin 12 (11 4 0 7 29:30), 12. Ban Jelačić 11 (11 3 2 6 26:32), 13. Lekenik 11 (11 3 2 6 27:34), 14. Lomnica 8 (11 2 2 7 17:34), 15. Lukavec 7 (11 2 1 8 15:49), 16. Gradići 1 (11 0 1 10 12:48).

Odlični rezultati goričkih karatista tijekom proteklog vikenda

Na dva natjecanja osvojili 31 medalju

Iza goričkih karatista uspješan je vikend. Mlađe kategorije u subotu su nastupile u Ivanecu na Memorijalnom karate turniru. U konkurenciji 432 natjecatelja iz 3 države i 43 kluba, osvojili su 28 medalja. U Goricu su donijeli devet zlata, pet srebra i 14 bronci.

U nedjelju su u Slavonskom Brodu nastupili kadetkinje i kadeti te juniorke i juniori. Srebro je osvojio Dominik Kuča, a broncu Ivan Ivelj i Patrik Macukić. Turnir je okupio 663 natjecatelja iz 5 država i 67 klubova.