Vijesti

Gorički osnovnoškolci briljirali na Županijskom natjecanju iz matematike

Petra Đaković i Šimun Imprić prvi, a Tomas Filipančić i Tomo Hranilović drugi u svojim kategorijama

Osnovna škola Nikole Hribara ugostila je Županijsko natjecanje iz matematike. Na domaćem terenu gorički osnovnoškolci napravili su dobar posao. Petra Đaković i Šimun Imprić osvojili su prva mjesta u svojim kategorijama, a Tomas Filipančić i Tomo Hranilović druga mjesta.

Na županijskom natjecanju nastupilo je 28 učenika s područja Velike Gorice. Svi oni zaslužili su pohvale jer nastup na ovakvom natjecanju nije mala stvar.

Remi kojeg je slavio Mraclin

Jelačić je imao igru, 2:0, prigode a onda se momčad razmontirala

Dvoboj susjeda Jelačića i Mraclina u subotu 19. rujna 2020. od 17 sati došlo je pogledati oko 200 gledatelja. Dobrim dijelom i onih iz Mraclina, što je podsjetilo na neka dobra stara vremena kad je nogomet za mnoge bila preokupacija broj jedan. Nakon što je u prvom poluvremenu Jelačić bio bolji, imao igru, dominaciju, vodstvo 2:0 i još prigoda za pokoji pogodak, u nastavku dominirao je Mraclin i uspio poravnati rezultat. Zbog toga se nakon vrlo sadržajne utakmice i orila zajednička pjesma igrača i navijača gostiju. Prvi pogodak dogodio se zarana, već u 13. minuti. Ivan Smok je tada oduzeo jednu takozvanu ničiju loptu i tako prekinuo kombinaciju gostiju. Pravovremeno je zatim poludesno u for odigrao za mladog i hrabrog još uvijek 17-godišnjaka Filipa Harambašića. Mladac je ostavio pratnju iza sebe a kad je dojurio pred vratara Marića rutinirao je ljevicom logično pospremio loptu u suprotni kut za 1:0. U 19. minuti po istoj strani projurio je i Antoni Prizmić. U sličnoj poziciji kao strijelac prvog gola, Prizmić je gađao isto mjesto i zamalo također nisko-promašio. Dvije minute potom, Ivan Jambrešić dalekometno je od prve opalio projektil, lopta je pogodila lijevu vratnicu a onda i mrežu za 2:0. Mraclin nedorečen prema naprijed ipak je ozbiljno priprijetio u 29. minuti. Gosti su najprije imali slobodnjak u blok a u nastavku akcije tražili su igranje rukom i kazneni udarac ali dobili nisu ništa.

Jelačić je u prvom poluvremenu bio bolji

Nakon odmora Mraclin je krenuo u lov barem na bod. U 47. minuti polulijevo je prema zapadnim vratima Jelačića pobjegao Bruno Augustić i pucao iz zicera pored vratnice izvana. Zarana su krenule i rošade u momčadi Jelačića. U 56. minuti iz igre je morao ozlijeđen Mihanović ali izvučen je i strijelac prvog pogotka vrlo dobri Harambašić. Odmah u 59. minuti krenule su i nove nevolje za domaće. Augustić je desno odigrao za kapetana Ivana Kosa koji se oslobodio čuvara i s korner linije nisko ubacio pred vrata a Petar Milatović majstorski uz pomoć pete pospremio loptu iza iznenađenog Sakača u mrežu.

Osokoljeni Mraclin zaigrao je još bolje pa je u 62. minuti Ivan Kos snažno pucao ali Vratar Sakač se ovaj put nije dao iznenaditi. U 67. minuti još jedan hendikep za Jelačić. Iz igre je morao ozlijeđen Smolković ali iznenađujuće i vrlo dobri Smok i Josip Miletić. Imao je Jelačić dvije prigode da pobjegne na vjerojatno nedostižnih 3:1. U 72. minuti vratar Marić je ispod grede izbacio Memićev udarac a u 80. skinuo je i zicer Rusa. Do kraja Mraclin je krenuo na sve ili ništa. u 89. minuti stoper Matej Skrbin je glavom gađao pod gredu a Sakač je loptu krajnjim naporom izbacio u korner. Nakon kornera, u gužvi se najbolje snašao tek ušli u igru Hrvoje Kolarić i snažno zabio za veliko slavlje igrača i navijača Mraclina. Nije nam drago spominjati ali glavni sudac je nervirao jedne i druge na igralištu i gledalištu.

Jelačić-Mraclin 2:2

VUKOVINA Igralište Jelačića. Gledatelja 200. Sudac: Antonio Kokot (Vrbovec) 5,5. Pomoćnici: Blaž Crnoja (Vrbovec) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Mario Fabečić (Gradići).

Strijelci: 1:0-F. Harambašić (13), 2:0-Jambrešić (21), 2:1-Milatović (59), 2:2-Kolarić (90).

JELAČIĆ: Sakač 6, Prizmić 6, Smolković 6 (od 67. Sremić 5,5), Čumpek 6,5, Rovišan 6, Jambrešić 7, Smok 7 (od 67. Pajdić-), Nikić 6, Mihanović 6,5 (od 56. Krasnić 5,5), Miletić 7 (od 67. Rus 5,5), Harambašić 7 (od 56. Memić 6). Trener: Stefan Rajić 6

MRACLIN: Marić 6, Petravić 6, Domitrović 6,5, Skrbin 7, B. Dandić 6,5 (od 90. Golubić-), Milatović 7, Šikić 6,5, Ivančić 5,5 (od 46. Onić 6,5), I. Kos 7,5, Jurić 6,5 (od 86. Kolarić 7), Augustić 7 (od 75. Desput-). Trener: Marko Pancirov 7

Igrač utakmice: Ivan Kos

Stala serija pobjeda, Gorica s igračem manje došla do boda s Istrom

Nogometaši Gorice odigrali su 2-2 s Istrom 1961 i tako okončali svoju seriju pobjeda na početku prvenstva. Gorica je gubila, izjednačila, ostala bez isključenog Steenvoordena i opet otišla u minus, pa s igračem manje izjednačila… Slijedi gostovanje u Osijeku

Navijači su se vratili na stadion, u grad je stigla posljednja momčad na ljestvici, Gorica je utakmicu dočekala sa sve četiri pobjede na otvaranju prvenstva… Ukratko, sve je bilo spremno za novo slavlje, za nastavak niza. Međutim, nisu uzalud iz goričkog tabora upozoravali su ovo najopasnije utakmice, da je tu sve moguće ako se samo malo digne noga s gasa… I svega je, doista, tu i bilo.

Počelo je šansom Istre, morao je već u petoj minuti spašavati Kahlina, a u 12. minuti Istra je i povela. Pomalo naivno popustila je gorička obrana, loptu nabačenu s centra na peterac glavom je dočekao napadač Istre Fuentes, spustio za Mateja Vuka, a igrač Rijeke na posudbi u Puli pogodio je za šokantno vodstvo gostiju.

Pokušavala je nakon toga Gorica uspostaviti svoj ritam, graditi svoju igru, djelomično u tome i uspjevala, stvorila neke solidne situacije, ali opasna je bila i Istra iz kontranapada. Međutim, uspjela se vratiti Gorica u utakmicu, i to preko Darija Špikića, koji je u 29. minuti u gol proslijedio loptu koju je s desne strane pred peterac poslao Josip Mitrović. Zabio je u 42. minuti i Joey Suk, na asistenciju Špikića, ali VAR je taj gol poništio zbog zaleđa u kojem je bio Suk.

Na odmor se tako otišlo s 1-1, a u nastavak je Gorica ušla sa samo jednom željom – zabiti za vodstvo! Radila je puno toga po tom pitanju domaća momčad, pokušavala i stvarala šanse, no zabila je opet Istra. U 73. minuti dogodio se možda i ključan trenutak utakmice. Šime Gržan pobjegao je u kontru, Matthew Steenvoorden zaostao je korak, došlo je do kontakta, a sudac Dario Bel odlučio je da je to jedanaesterac za goste i – crveni karton Steenvoordenu! Gržan je sam i realizirao kazneni udarac za vodstvo 2-1.

I tu se činilo da je stvar izgubljena, s minusom na semaforu i igračem manje teško je bilo očekivati čuda, no Goričani nisu odustajali. Prijetila je Istra, ali prijetila je i Gorica, a nagrada je stigla u 89. minuti. Lovrić je nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, lopta je u petercu došla do 19-godišnjeg Iranca Younesa Delfija, debitanta u goričkom dresu, koji je uspio loptu poslati u mrežu.

Krenula je Gorica odmah i po treći gol, no to je otvorilo šansu i za Istru, koja je imala dvije vrlo, vrlo opasne situacije. Na kraju je ostalo 2-2, podjela bodova i završetak goričke serije pobjeda. U sljedećem kolu slijedi gostovanje kod Osijeka, kojim se otvara niz od četiri utakmice protiv klubova iz “velike četvorke”.

Vijesti

Određen jednomjesečni istražni zatvor Draženu Barišiću

Barišićev odvjetnik je rekao da će o tome u sljedećim danima razgovarati sa svojim klijentom.

Zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i opasnosti od ponavljanja djela, sudac istrage odredio je jednomjesečni istražni zatvor za gradonačelnika Velike Gorice Dražena Barišića, javlja N1. Predloženo je ispitivanje 40 svjedoka.

Obrana je nezadovoljna i najavljuje žalbu. Barišićev odvjetnik je rekao da će o tome u sljedećim danima razgovarati sa svojim klijentom, a USKOK je zadovoljan odlukom suca istrage o jednomjesečnom istražnom zatvoru.