Povežite se s nama

Vijesti

Goričke suze u ‘Zvijezdama’: Ana pjevala, njezin Bruno pjevao i plakao

Anan Rovišan i Bruno Banfić su u vezi, zajedno pjevaju, a zajedno su i prošli prvu fazu RTL-ova showa Zvijezde. A sve je bilo popraćeno gomilom emocija…

Objavljeno

na

Sedam godina zajedno su bili u bendu Ritam ulice, u posljednje vrijeme nastupaju kao duet jednostavnog naziva Ana&Bruno, a u međuvremenu su 22-godišnja Ana Rovišan i 21-godišnji Bruno Banfić, oboje Velikogoričani, postali i par. Zajedno su – slučajno ili voljom produkcije, sad je sasvim svejedno – nastupili i u RTL-ovu glazbenom showu zvijezde, koji je emitiran u subotu navečer.

Prvi je na scenu izašao Bruno i predstavio se žiriju s pjesmom Faith, originalno u izvedbi Georgea Michaela.

– Pa ja znam ovog malog! – uzviknuo je Jacques Houdek nakon što je odlučio podići svoju stolicu i vidjeti tko stoji iza ovog nastupa.

Dizali su se i svi drugi, jedan po jedan, a kad je i Nina Badrić odlučila da želi vidjeti tko to tamo pjeva,  Jacques je poželio pohvaliti se koliko je upućen.

– Nina, jel znaš tko je ovaj mali? Ne znaš?! Pa od Banfićke nećak, dečko je iz Gorice – ponosno je isticao Houdek.

Svi članovi žirija na kraju su dočekali kraj pjesme gore, što je značilo da Bruno prolazi u sljedeći krug audicije.

BRUNIN NASTUP POGLEDAJTE OVDJE

Međutim, njemu je to bilo manje važno ove večeri. Naime, malo nakon njega na scenu je izašla njegova Ana. Ona je odabrala pjesmu Nore Jones, veliki hit Sunrise, a njezin Bruno se pridružio žiriju. Smjestio se u podnožje stolice na kojoj sjedi Andrea Andrassy i pratio nastup svoje djevojke.

– Pa lijepo pjeva curica tvoja – opet se prvi javio Jacques, a onda se Andrea obratila svom “cimeru” Bruni.

– Kaj veliš, jesi zadovoljan – upitala ga je, a kad se Bruno okrenuo, vidjela je suze u njegovim očima.

A daaaj, on plače… Sad ću se i ja rasplakati – raznježila se Andrassy.

ANIN NASTUP POGLEDAJTE OVDJE

Bruno je, potpuno obuzet emocijama, u sličnom stilu ispratio Anin nastup do kraja, nikako nije uspjevao zadržati suze, iako se više zapravo nije ni trudio. Uglavnom, i kraj Anina nastupa cijeli je žiri dočekao s podignutim stolicama, što je značilo da je ova večer uspjela. Bruno i Ana su prošli, donijeli su gomilu emocija u show, a zadovoljan je bio i njihov sugrađanin Jacques. Sasvim dovoljno da Goričani “osvoje” RTL-ov popularni show na jednu večer…

Najave

Makrame radionica za Majčin dan – mame i djeca pozvani na zajedničko kreativno druženje

Objavljeno

na

Objavio/la

Povodom Majčinog dana, Dječji odjel Gradske knjižnice Velika Gorica u ponedjeljak, 12. svibnja 2026. godine, organizira makrame radionicu namijenjenu mamama i djeci, s početkom u 18 sati.

Radionicu će voditi Mateja Fanuko, a sav materijal potreban za rad je osiguran što znači da polaznici ne trebaju donositi ništa osim dobre volje.

Prijave su obavezne, a zainteresirani se mogu prijaviti putem telefona na broj 6260689.

Nastavite čitati

Najave

“Dajte stvarima drugu priliku” – proljetni buvljak stiže u Kuče

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Udruga žena Kuče/FB

Udruga žena Kuče organizira proljetni buvljak koji će se održati u nedjelju, 17. svibnja, iza Društvenog doma u Kučama, od 14 do 18 sati.

Posjetitelji će moći razgledati ponudu, kupiti razne predmete po simboličnim cijenama ili jednostavno donijeti stvari koje im više ne trebaju i dati im novu priliku kroz razmjenu.

Organizatorice pozivaju sve zainteresirane da iskoriste proljetno poslijepodne za druženje i ugodnu šetnju među štandovima. Informacije i prijave dostupne su na broj 091 799 7074 (Zora).

Foto: Udruga žena Kuče/FB

Nastavite čitati

Najave

Patronažna služba Velika Gorica organizira nove trudničke tečaje i grupe za potporu u dojenju – poznati termini za svibanj

Prijave nisu potrebne.

Objavljeno

na

Objavio/la

Patronažna služba Velika Gorica nastavlja sa svojim redovnim trudničkim tečajevima i grupama za potporu u dojenju koji će se održati u svibnju u predavaonici Doma zdravlja Velika Gorica.

Prvi susret, grupa za potporu u dojenju, namijenjen roditeljima koji žele dobiti informacije i podršku vezanu uz dojenje te razmijeniti iskustva u sigurnom i stručnom okruženju, doržat će se 2. svibnja u 11 sati.

Dva dana kasnije, 14. svibnja u 15 sati održava se i trudnički tečaj, koji je namijenjen trudnicama i budućim roditeljima koji se žele pripremiti za dolazak djeteta te dobiti osnovne smjernice i savjete.

Oba događanja vodi Marica Čardžić, mag. med. tech., IBCLC savjetnica i patronažna sestra.

Iz Patronažne službe poručuju kako prijave nisu potrebne, a dodatne informacije građani mogu dobiti na brojeve 01/6379-703, 01/6379-704 i 01/6379-755 ili putem e-maila [email protected].

Nastavite čitati

Moja županija

Sisak osigurao sredstva za pokretnu knjižnicu: bibliokombi stiže u ruralna naselja

Posebna pažnja usmjerena je na djecu i mlade, starije osobe te osobe s invaliditetom, kako bi i njima knjiga bila što dostupnija te i oni uživali u čitanju, učenju i druženju uz knjigu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Grad Sisak osigurao je bespovratna sredstva za projekt kojim prvi put uvodi bibliokombi, mobilnu knjižnicu namijenjenu stanovnicima ruralnih i slabije dostupnih dijelova grada. Time se knjižnične usluge proširuju i izvan središta Siska, prema naseljima u kojima je pristup knjizi dosad bio ograničen.

Ugovori o financiranju potpisani su u Ministarstvu kulture i medija u okviru poziva „Čitanjem do uključivog društva“, koji se provodi kroz Program Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027. Projekt se financira bespovratnim sredstvima, a ukupna vrijednost ugovora iznosi 385.613,98 eura.

Mobilna knjižnica trebala bi obuhvatiti više naselja i zajednica koje su dosad imale slabiji pristup knjižničnim sadržajima, uključujući Donju Posavinu, Komarevo, Blinjski Kut, Odransku Obrež, Pračno i druga okolna mjesta.

Projekt je predstavljen pod nazivom „EUreka za jednake mogućnosti“, a njegov je cilj približiti knjige, znanje i kulturne sadržaje svim građanima, bez obzira na dob, mjesto stanovanja ili mogućnost dolaska u gradsku knjižnicu.

Zamjenica gradonačelnika Sanja Mioković naglasila je kako se projekt posebno usmjerava na skupine kojima je pristup kulturi otežan.

– Posebna pažnja usmjerena je na djecu i mlade, starije osobe te osobe s invaliditetom, kako bi i njima knjiga bila što dostupnija te i oni uživali u čitanju, učenju i druženju uz knjigu  – istaknula je Sanja Mioković.

Nastavite čitati

Kultura

Tambura ponovno preuzima pozornicu Umjetničke škole Franje Lučića – besplatan ulaz

Nastupit će učenici i studenti tambure

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

Velika Gorica će u srijedu, 13. svibnja 2026. godine, biti domaćin 3. Tambura instrumental festivala, koji će se održati u Koncertnoj dvorani Umjetničke škole Franje Lučića, s početkom u 19.30 sati. Festival organizira Umjetnička škola Franje Lučića, a publiku očekuje večer posvećena tamburaškoj glazbi uz nastupe učenika i studenata iz više gradova.

Uz domaćine, na pozornici će nastupiti učenici Glazbene škole Karlovac i Glazbene škole Frana Lhotke Sisak, kao i studenti tambure s Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu.

Svi zainteresirani građani pozvani su na koncert, a ulaz je besplatan.

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno