Gorica sa četiri pogotka potopila Varaždin, brojni gledatelji uživali u nogometu

Po svemu bio je ovo nogometni praznik. Prekrasan dekor od nešto više od tisuću gledatelja, glasni navijači s jedne i druge strane, šest golova i prvoligaški nogomet. Sve se to moglo vidjeti ove subote u Velikoj Gorici.

Sve što od nogometa želimo i u što u nogometu vjerujemo ove subote smo vidjeli u Velikoj Gorici. Obitelji s djecom, navijači oba kluba na istoj tribini, mnogo poznatih lica u i izvan sporta koja su bila tek jedan od detalja prelijepog velikogoričkog dekora, a sve zbog derbija koji su neki okarakterizirali kao utakmicu godine u II HNL. Možda je to doista i bila utakmica godine, ali važnije od tog podatka je onaj da je u ovoj utakmici – pobijedio nogomet. Nikako nevažno, a za hrvatske prilike iznimno pohvalno i pozitivno je za spomenuti da je derbi protekao bez ijednog incidenta (sitna dobacivanja u navijačkom žaru ćemo danas zaboraviti jer kad bi to morali istrpjeti i na budućim utakmicama u korist boljitka nogometa – potpisujemo odmah). Kad to kažemo tada smo sigurni da je i na tribinama i na terenu bilo sve odlično, da je suđenje bilo u duhu nogometa i bez utjecaja na rezultat, a da su uz sve navedeno gledatelji vidjeli šest pogodaka, a utakmicu je u direktnom TV prijenosu prenosila Hrvatska nogometna televizija.

Počelo je uraganski, a Gorica je već u prvoj minuti preko Atimwena uzdrmala vratnicu Nevistićevog gola. Domaći su gospodarili terenom i prilikama koje su se redale, da bi u 36. minuti nakon što je Mchedlisvili oteo jednu loptu Šimeku Dinko Matošević pogodio neobranjivo glavom za 1:0. Gosti su poravnali na 1:1 u 42. minuti utakmice iz prekida. Jertec je izveo ubacivanje sa oko četrdeset metara, obrana Gorice je stala gotovo na 25 metara što je Senjić kaznio ulaskom iza leđa zadnje linije Gorice i pogotkom za izjednačenje. No to nije bilo sve. U 45. minuti Matošević koristi loše primanje Šimeka u svom kaznenom prostoru te nakon nekoliko koraka topovski zabija pored Nevistića za veliko veselje prisutnih i novo vodstvo Gorice.

Odmah nakon odmora Gorica i dalje traži pogodak, a u tome i uspijeva u 52. minuti kada Marina glavom povisuje vodstvo Gorice nakon ubačaja Maslowskog. Gorica se nakon vrlo dobrih šezdeset minuta zadovoljila vodstvom te povukla u zonu obrane što su gosti iskoristili u 75. minuti pogotkom Droždeka iz kaznenog udarca nakon što je u šesnaestercu u dvoboju sa Ojamom pao Bamidele. Varaždin je do kraja pokušao stvoriti priliku za izjednačenje, ali u posljednjim minutama utakmice pogodak za konačnih 4:2 postigao je Victor Astafei. Ovom pobjedom Gorica se vratila na 6 bodova razlike pred Varaždinom, a već slijedećeg vikenda je očekuje vrlo teško gostovanje u Sesvetama.

GORICA – VARAŽDIN 4:2 (2:1)

VELIKA GORICA. Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Lacović i Janić. Četvrti sudac: Čuljak. Delegat: Capan.

STRIJELCI: 1:0 – Matošević (36), 1:1 – Senić (42), 2:1 – Matošević (45), 3:1 – Marina (52), 3:2 – Droždek (75 – 11 m), 4:2 – Astafei (90).

GORICA (4-2-3-1): Kahlina – Mchedlisvili (od 66. Žutić), Čagalj, Ljubisavljević, Špičić – Marina (od 74. Astafei), Maslowski – Matošević (od 55. Dvorneković), Zenko, Ojamaa – Atimwen.
TRENER: Ivan Prelec

VARAŽDIN (4-2-3-1): Nevistić – Šimek, Celić, Senić, Bamidele – Jevtoski (od 46. Kolarić), Golubar – Glavica, Jertec, Droždek – Sačer (od 74. Klepač).
TRENER: Mario Kovačević.

FOTO Vatreni, hvala Vam za sve!

Nogometna reprezentacija Hrvatske je na Svjetskom prvenstvu u Rusiji završila svoju nogometnu bajku osvajanjem drugog mjesta i dodjelom Zlatne lopte kapetanu nacionalne vrste Luki Modriću, koji je proglašen za najboljeg igrača prvenstva. Titulu svjetskog prvaka u Moskvi osvojila je Francuska koja je s 4:2 pobijedila našu reprezentaciju u utakmici u kojoj ipak nismo bili dovoljno dobri da se popnemo na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Velika Gorica je i jučer, kao i sve dane dosad, slavila naše nogometne heroje, u gradu i selima, na otvorenom i u kafićima ‘igrali’ su zajedno s našim nogometašima. Tuga nakon izgubljene utakmice protiv Francuza nije dugo trajala, krenula je pjesma, bakljade, vatromet. Danas će i Goričani u velikom broju sudjelovati u veličanstvenom dočeku koji se priprema za nogometne heroje na povratku iz Rusije. Vatreni, hvala Vam za sve!

Fabrizio Hrkovac ostaje u Jelačiću

Klub je vrlo korektan prema mladiću poniklom u HNK Gorici

Mnogo igrača poniklih u HNK Gorici danas igra u klubovima Nogometnog središta Velika Gorica ali i šire. Tako je iza 22-godišnjeg Fabrizija Hrkovca solidna sezona u Jelačiću iz Vukovine. “Točno je da sam prošao nogometnu školu danas prvoligaša Gorice ali imao sam kraće epizode u Vukovini i Novom Čiču. Moram svakako naglasiti da sam paralelno trenirao i u školi nogometa mojeg kuma Krešimira Marušića kod kojeg sam mnogo toga naučio i hvala mu na tome (podsjetimo, Marušić je bio naš prvoligaški igrač i internacionalac proglašavan za najboljeg igrača Australije).

Izvrsno se danas osjećam u Jelačiću jer su u klubu izuzetno korektni prema meni (i prema drugim igračima) tako da ostajem i dalje u momčadi mladog trenera Marina Rakuljića. Prošlu sezonu smo odigrali solidno jer nije bilo nikakvih rezultatskih imperativa ali mogli smo biti i uspješniji”-pričao je za cityportal dečko iz Velike Gorice za kojeg se može kazati da ima mnogo toga vezanog i za Novo Čiče iz kojeg mu je obitelj po ocu Dubravku Hrkovacu koji je kao i Marušić odigrao oko 200 prvoligaških utakmica u Radniku, Zadru, Zagrebu, Interu iz Zaprešića.

“Nisam opterećen “starim” jer on je bio profesionalac i nogometni fanatik a ja volim opušteniji život. Zaposlen sam u novoj OŠ Novo Čiče a u Čiču mi roditelji imaju i lokal “Kavalir” u kojem se razglaba o svemu i svačemu a najviše o nogometu”. Fabrizio također ako treba “navuče frak i stavi leptir mašnu” pa pomogne svojima oko ugostiteljstva. U “Kavaliru” smo i razgovarali uz pivicu (Fabrizio nije častio, ponašao se odgovorno prema poslu, na znanje i ravnanje Hrkiju starijem) dok su se njegovi negdje na Jadranu brčkali za vikend a naši vatreni igrali finale SP u nogometu.

“Koliko znam, za sijedeću sezonu Jelačić ima ozbiljnih i naglašenih ambicija. Spominju se pojačanja i jedva čekam početak priprema 1. kolovoza”-kazao je na kraju nogometno ambiciozan Fabrizio Hrkovac, mladi igrač Jelačića iz Vukovine s kojim si želi jači rang natjecanja.

3. Memorijalni malonogometni turnir “Blaž Galeković – Blaško”

Momčad Tona i prijatelji sedmercima do pobjednika

Nogometni klub Mraclin i navijačka skupina GPP organizirali su u znak sjećanja na pokojnog člana kluba i predsjednika navijačke skupine 3. Memorijalni malonogometni turnir Blaž Galeković – Blaško.

Sudjelovalo je 12 momčadi koje su razigravale u četiri skupine, polufinale su izborile prvoplasirane momčadi u grupi.

U prvoj polufinalnoj utakmici momčad Tona i prijatelji pobijedila je momčad CB Pokupčanka & ŠRC Stari grad, a u drugoj momčad OPG Cvetnić s 4:0 CB Egos. U utakmici za 3. mjesto CB Pokupčanka & ŠRC Stari Grad pobijedila je rezultatom 2:0 CB Egos. U finalu velika borba. Tijekom utakmice igrači OPG Cvetnić imali su više prilika, no nedostajalo im je sreće jer su nekoliko puta pogađali okvir vrata, te je utakmica završena 0:0. U udarcima sa sedam metar bolja je bila momčad Tona i prijatelji.

Za najboljeg igrača proglašen je Dario Šestić (OPG Cvetnić), za najboljeg vratara Josip Pogledić (Tona i prijatelji), a za najboljeg strijelca Marko Cimeša (CB Pokupčanka & ŠRC Stari Grad). Sve utakmice odlično je sudio Tihomir Bratković.

Predsjednik Nogometnog kluba Mraclin Goran Vukašinec obratio se na kraju turnira nazočnima:
– Velika zahvala svim posjetiteljima, svim momčadima Turopoljsko – posavske lige, kao i momčadima koje su sudjelovale na Blaškovom turniru. Velika zahvala svim ljudima dobre volje koji su duže razdoblje radili u organizaciji lige i turnira, hvala svim sponzorima, kao i Zajednici športskih udruga Velika Gorica.